Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

monfat
22. jún 2010

janderka ja sa chystám, ale vlastne som už fakticky nachystaná, taška zbalená, mala by som ísť tak o týždeň, tak uvidíme. Prvé som rodila v monobloku

janderka
22. jún 2010

monfat, ja mam termin az v pol. augusta. Tiez sa chystam do starej. A pri kom budes rodit? Ja som prvy krat tehu takze nemam ziadne skusenosti. Dufam ze potom das vediet co a ako a ake to tam bolo 🙂

monfat
22. jún 2010

ja by som mala ísť na cisársky ku Kyselému, ale ani Boh nevie ako to dopadne 🙂

janderka
22. jún 2010

tak silno drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo!

queenka
24. jún 2010

blsicka...ja som tiez rodila pri Dr.Adamovi( náš známy) pred 7 mesiacmi...termin som mala 23.11 a vtedy som uz aj ostala v nemocnici lezat..lezala som tam 5 dni a stale nic ...adam povedal ze ziadne vyvolavacky ze spontanne je to najlepsie na 6 den ked mi robili ctg tak zistili ze mala ma vysoke hodnoty a hnedmi zrobili sekciu... a kedze som zazila aj tie kontrakcie 5 hodin a aj sekciu mozem len odporucat sekciu pretoze pre mna ta bolest po nej bola ovela znesitelnejsia ako pri tych kontrakciach...nakoniec zistili ze mala bola cela pomotana pupocnikom preto sa nemohla hybat a neotvarala som sa aj ked som mala bolesti ako pri porode....nakoniec vsertko dobre dopadlo a predov muim len chvalit az na tu stravu je to dobre.. 🙂

cokyna
24. jún 2010

ahojte, píšem do tejto témy prvýkrát. Prisťahovala som sa do Prešova a keďže som mala hrozný strach z pôrodu (nie ako takého ale hlavne z nemocnice ako to tam prežijem 😝 ) tak som čítala Vaše príspevky a názory na nemocnice v okolí. Chcem Vám len poďakovať. Veľmi ste mi pomáhali pri rozhodovaní. Nech Vám drobčekovia robia radosť, či už sú tu, alebo ešte v brušku.

katka22r
24. jún 2010

quennka ajoooooooooj ako sa mi mate vy dve kocky???
cokyna ajoooj

queenka
24. jún 2010

ahoooj katka🙂) my sa mame super, rastieme uz mame aj zubky dolne 🙂) a vy ako??

zanna28
24. jún 2010

Ahoj @cokyna, pozerám, že máš podobne staré bábo ako ja, kde si rodila? Ako sa vám darí, kojíš malého?

katka22r
24. jún 2010

@queenka hej?super my celkom dobre da sa vraj sa nam prerezavaju zubky tak uvidime a bol velky plac?

cokyna
24. jún 2010

@zanna28 Ahoj......no ja som sa po dlhej úvahe rozhodla rodiť vo Vranove a bola som veľmi spokojná ........ mala som naplánovaný cisársky rez a starostlivosť o mna, pomoc pri kojení bola fakt super. Keby nebolo laktačných sestier, ktoré boli veľmi zlaté tak by som asi nekojila.......... no zatiaľ malého kojím i ked hladoško sem tam nemá dosť a musím ho dokrmiť, ale len večer pred spaním mu dám bud UM alebo moje, ktoré si počas dňa odsajem.

murinka
29. jún 2010

ahojte.ja tu sice neprispievam ale neda mi nereagovat na situaciu ktora sa ,,u nas ,,deje.manzelova sesternica lezi v starej porodnici a uz takmer tyzden jej vyvolavaju porod 😒 prvy termin mala 15.juna a doteraz nic 😒 kazdy den dostava ,,vyvolavacky,,.uz treti tyzden ma velke neznesitelne bolesti a lekari ju nechcu brat ani na sekciu ani a normalny porod lebo sa neotvara(akokeby tomu nemohli pomoct 😠 )ta zienka nema ani zdaleka 50kg a hrozne sa tam trapi.lekari o nu doslova ani nezzakopnu na vizite a spravaju sa k nej ako k nejakej cigake 😠 ja som roidla v bj ale takto sa tam nespravali ani k cigankam 😖 ona je psychicky upne znicena(je to prvorodicka a boji sa 😔 ).ja o nedokazem pochopit ako mozu byt ti lekari taki flegmaticki 🙄 pacientka dva tyzdne po termine vo velkych bolestiach a oni sa vyjadria ze na sekciu ju neberu lebo prirodzeny porod je lepsi no ani s nim jej nepomozu 🙄 nechapem taky pristup 😨 by som chcela vediet ci by svoje manzelky nechali v bolestiach dva tyzdne...mozno aj viac 😠 😠 😠

monfat
29. jún 2010

no tak vidíš murinka, tu to takto chodí nanešťastie ☹ bohužiaľ, pri prvom pôrode som tiež takto bola v nemocnici nepovšimnutá, nikto ani o mňa nezakopol, a tak som aj dopadla. Situácia je mizerná, ale kým nepríde jej manžel za nejakým doktorom s pozornosťou a obáločkou, môže zle dopadnúť. ☹

murinka
29. jún 2010

no tak hlasim ze zajtra rano jej cisarsky 🙄jej manzel bol pocas navstev za akymsi lekarom a povedal mu svoje-peniaze nedaval. treba ich tam doslova pytat aby ,,odrodili,, mamicku 😖 a je to smutne 😔

katka22r
30. jún 2010

noo murinka mas pravdu kym nepovies nedas nemaas

murinka
30. jún 2010

bohuzial ziadny cisarsky sa dnes nekonal 🙄 dali jej zospodu tabletku a cakaju 🙄 bolesti nema ziadne,neotvara sa a psychicky je na tom uz hrozne 😔 vola mi kazdy den lebo sa chce porozpravat,nevie co ju caka...vcera mi volala ze sa boji ze sa jej babatko narodi mrtve 😔 😔 😔 sice neviem ci niekomu nieco davali ale ja by sm im maximalne naplula do oci 😠 odomna by ani cent nedostali 🙄

olienka12
30. jún 2010

no super,akoze tak zlomena zena ma porodit normalne hej? dovi dopo

murinka
30. jún 2010

no tak to je 🙄 a chudilinka jak spagetka...to male ani nevytlaci ☹

cokyna
30. jún 2010

Nemala som dobrú mienku o pôrodnici v Prešove, ale toto je hroznééé ☹ Som veľmi rada, že som tu nerodila. Dpfam, že sa bábätka dočkajú a že budú obaja zdraví.......... držím palce 🙂

katka22r
30. jún 2010

murinka vazne?ci boze tak nech jej manzel ide na urad nad zdr,starostlivostou to su svine

murinka
30. jún 2010

baby,no com vam poviem...je to smutne 😢 dam vedeit poobede ako sa veci vyvijaju

katka22r
30. jún 2010

smutne???drasticke 😠

mirka12011
30. jún 2010

@murinka mas pravdu tak kym si nezaplatis tak na teba ....................... a hlavne jeden nemenovany doktor 😝

murinka
30. jún 2010

ahojte.tak hlasim ze na samy obed po akychsi komplikaciach bol (konecne)vykonany cisarsky rez 🙄 vysledkom je krasna a zdrava Timka-3000g a 47cm 😵 tak uz som konecne aj j a spokojna 🙂 som rada ze som nerodila v presove bo by som sa tam asi zjancila 😝

katka22r
30. jún 2010

blahozelam

anicka20
30. jún 2010

@murinka tak to uz ma chudinka za sebou ja tiez nemam dobre spomienky na monoblok v PO lebo ma tam DR.Stosekova poriadne doriadila a to mala aj zaplatene tak preto tretie babo som sla radsej na sekciu do Starej Lubovni a nemozem si vynachvalit ako tam bolo super strasne zlaty lekari sestricky a na novorodeneckom a to som nemala nikoho vybaveneho no s Presovom sa to neda porovnat ja som mala tri sekcie

murinka
30. jún 2010

@anicka20 bohuzial u nas na slovensku je mozne vsetko 😝

anicka20
30. jún 2010

@murinka no ved som to zazila na vlastnej kozi

olienka12
30. jún 2010

@anicka20 mas asi zle uvedeny vek deti v pase ze?

murinka
30. jún 2010

@anicka20 to mi je luto 😔 len je hlavne ze tie deticky su potom v poriadku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre