Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anicka20
30. jún 2010

@murinka no chvala bohu su zdravucke

anicka20
30. jún 2010

@olienka12 preco mam zle uvedeny vek??

olienka12
1. júl 2010

mas rozdiel medzi detmi 7mesiacov?
@anicka20

anicka20
1. júl 2010

@olienka12 nie lebo najstarsia ma 3roky a 8mesiacov druha 2roky a 5mesiacov a najmladsia bude mala teraz 3mesiace

olienka12
1. júl 2010

@anicka20 v pase mas najstarsia 3 roky potom 2 a 5m ..

anicka20
1. júl 2010

no vsimla som si musim sa pozriet ci sa to neda upravit

monfat
3. júl 2010

fíha olienka ale ste sa na tú fotku nahodili 🙂 🙂 🙂

monfat
3. júl 2010

murinka blahoželám že aj pri takých komplikáciách napokon všetko tej tvojej kamoške dopadlo dobre 🙂 . Inak aj ja som už na spadnutie, mám o týždeň termín a ten doktor ma furt odkladá, bojím sa tiež že zle dopadneme 😒 , minule na ctg mi prístroj vykazoval veľmi vysoké ozvy u bábetka, začali najprv okolo mňa lietať, že asi idem hneď pod nože, nakoniec po uzv že všetko v poriadku 😒 chápete. Nechápem jak môžu byť také vysoké ozvy a všetko v poriadku, už sa bojím baby fakticky

masabi
4. júl 2010

@murinka ked citam tvoje prispevky tak mi je grc,aky ti lekari su ,ja som sa rozhodla rodit v starej,ale odo mna by si to pekne vyzrali,nakoniec nikde nie je napiseane ,ze ak nie som spokojna dva tri dni ze nemozem odisjst na vlastnu ziadost do inej nemocnice a aj by som tak urobila a podala navyse straznost na dohlad...ved to je hroza takto prvorodicku nechat dva tyzdne cakat naco si ju tam nechavali ,kludnejsia by bola doma.Drzim prsteky nech sa im dari uz to ma za sebou.Niekedy je to asi o tom ,na akeho lekara natrafime a ako si otvorime usta...ja si ich teda drzat na uzde nebude.

masabi
4. júl 2010

@janderka pozeram ze sa chystas rodit v starej nemocke mas aj niekoho vybaveneho alebo ides naslepo?

olienka12
4. júl 2010

@masabi teraz ides do lubovne?

masabi
5. júl 2010

@olienka12 nie moja ostanem v Presove a pojdem do starej nemocnice,nemyslim ze by to malo byt take zle.....

pegie
5. júl 2010

caute baby. ja som rodila v starej nemocnici a bola som spokojna so setrickami aaj strava bola fajn. Odrodila ma Dr, Palova a bola som velmi spokojna. S cigankami je to tam dobre poriesene. len to sa mi nepaci, ze ked zena je este tehotna a nemoze velmi chodit, tak navsteva ma problem ist k nej na izbu a potom tam je s navstevou na tej chodbe, a v zime je tam ridna kosa a fuka tam, to nrmaju dobre poriese, ale co v dnesnom zravotnictve.

masabi
5. júl 2010

baby,asi kazda mame ine naroky a predstavy ako by to malo vyzerat,ale zas nemocnica nie je hotel.Co sa tyka stravy vzdy mame moznost aby nam rodina nieco priniesla pripadne sa niekde napapkat ale tych par dni sa to da vydrzat nie?Ja len dufam ze tam rychlo pridem a rychlo odijdem...rodila som tam pred 10. rokmi aspon to budem moct porovnat.

monfat
6. júl 2010

Pred troma týždňami som sa vrátila z pobytu v starej pôrodnici a nebolo to tam také hrozné, sestričky sú aj také aj také ako všade. Nie každému vyjde deň ako si predstavuje 😉 ale inak dalo sa aj strava bola celkom fajn, akurát niekedy im fakt niečo nevyšlo, ale mali sme plné skrinky jedla od návštev, takže všetko v pohode

katka22r
6. júl 2010

podla mna sa ta strava da v pohode vydrzat ja som tam bola 11 dni a som tu

matova
7. júl 2010

ahojte, ja som bola tiez v starej porodnici. A chystam sa tam zas, ale co sa tyka wciek a sprch tak otras 🙄 🙄 🙄 ...a to neustale buchanie dvier pri vstuepe sestriciek do izby sa mi vobec nepozdavalo 😔

matova
8. júl 2010

a nebola niektorá z vás náhodou na inerné vyšetrenie (po glukózovom teste) na sídl III.? chcela som sa opýtať ako to prebieha, či sa dlho čaká napriek objednaniu na presnú hodinu.

koxinka
8. júl 2010

@anicka20 no chcela by som sa vyjadrit na adresu Dr aj ked takto si nezasluzi aby ju volali no proste na adresu Stosekovej.
je to jedna bezcitna lekarka ktora vobec nema co robit na gynde nema absolutne ziaden vztah k pacientkam a chova sa k nim ako k handre a to doslova a dopismena.
Mna operovala ked som mala mimomater a bolo to doslova ze vytrhla ma rano z postele ze ideme nepovedala ani kam , urobila mi ultrazvuk a uz aj ma brala na sal bez toho aby mi to niekto povedal a pritom z Dr Adamom sme boli dohodnuty ze este pockame.
nestihla so ani zavolat domov a ani Adamovi lebo mi vytrhla aj mobil. No a ked som bola na sale taka HOLA tak sa na mna divala akokeby videla mimozemstana a ked som sa jej opytala ze co sa ide robit tak zacala zjapat ze co ma to zauijima tak som jej povedala ze aj ja som zdrav sestra a ze to chcem vediet.
deti mozno este mat budete a to bolo vsetko co mi na to vedala a potom uz len vykrykla aby som uz bola ticho a privolala anest a pritom som ani predpripravu anest nemala.
Druhy krak ma vyslovene vyhodila z ambulancie lebo som po operacii neprisla za nou ale za Adamom takze ona ma neosetry a ze mam ist kade chcem.
je to jedna P........ sprosta ktora tam nema co robit.

monfat
8. júl 2010

ach koxinka, viem že je taká, máš pravdu a mohla by si napísať na stránku fnsp sťažnosť hoci anonymne riaditeľka ich číta 😒 aspoň nech vedia ľudia čo je zač. tiež mám s ňou zlé skúsenosti.

monfat
8. júl 2010

Však hlavne preto som išla teraz do starej pôrodnice, aby som sa jej vyhla

koxinka
8. júl 2010

@monfat no ja uz radsej do Po nenocnice nejdem pojdem si odrodit do levoce aj ked je to daleko ale uplne na inej urovni 🙂

monfat
8. júl 2010

máš pravdu, čím väčšie mesto tým menej kvalitnejšie služby

koxinka
8. júl 2010

@monfat ja ani nemam pocit ze preto ze je to male mesto ale kedze ani peniazky niesu tak vela sestier a dokonca lekarov si povedia ze oni za tolko sa milo spravat k pac nebudu a to som pocula odvela lekarov.
A povedzme si pravdu ze uz vela lekarov normalnych a skusenych tam nezostalo vsetko odislo prec akurat cest 3 vynimkam.

anicka20
8. júl 2010

@koxinka tak to s tebou suhlasim 100percentne viem presne aka ja uz som si s nou toho dost zazila ved aj preto som sla na tretiu sekciu do Starej Lubovne lebo viem aky je pristup lekarov v PO Stosekova tam ani nikdy nemala robit je to hnus doktorka nenavidim ju hnusi sa mi ked si na nu spomeniem tak az mam strach ked si predstavym ze stacilo malo a pri nej uz by som nebola na tomto svete co ma tak doriadila pri sekcii

olienka12
8. júl 2010

@koxinka nezavidim tu skusenost,ja som povedala,kebyze ma ide vysetrovat poviem jej na rovinu apage satane...
tie tri vynimky koho myslis?

matova
8. júl 2010

ahojte, dufam ze chapem dobre a tá spominana dr. pracuje v novej nemocnici, nie v starej porodnici. Ja som bola v novej raz- mali mi tam robit cistenie po potrate zamlknutom, neviem ktora to dr. bola- mlada- vraj su tam dve mlade a obe hrozne...Sama som este bola v soku z toho stavu, tak dlho sme sa snazili ale ten pristup- chladna zenska, tlacila mi hrozne sonom na brucho a pri vysetrovani rucnom taktiez, tak som sa stahovala samozrejma na tej stolicke cim viac dozadu...dostala som krik co robim, ja ze to boli...a ona ze a to vas vas agynekologicka nikdy este nevysetrovala? ja ze hej ale nie tak silno, a ona : ahááá tak to vás asi steklila po brusku ze? clovek zlomeny ani sa na nic nezmohol...
Bolo sice rano no nechali si ma tam ze na druhy den rano na cistenie...Nikdy som nechcela ziadne protekcie, ale volala som mame, nech povie otcovi co a ako- on ma znameho dr. v starej nemocke, tak ten prisiel za mnou a vecer ma vycistil, rano ma prepustili. A v ten den prvy len vrchna sestra za mnou štekala ze je zvedava kto mi vybavil ze ma budu cistit vecer..rano pri odchode mi davala dole ihlu dolu z ruky asi takym sposobom ze som tam mala mesiac podliatinu ako past a svagrina ked to zbadala tak si myslela ze jej brat- mm ma bije 😝. Tak sorry za roman, ale som si povedala ze do novej ani za nic, a este tam robi porodnika dokonca aj spoluziak zo ZS 😀

matova
8. júl 2010

koxinka: a ty pojdes do levoce len tak ked to pride? alebo si vopred dohodnes porodnika???

katka22r
9. júl 2010

noo to by ma zaujimalo aj mna treba sa tam ist dohodnut vopred aj porodnika??a treba tam chodit aj na ctg??

olienka12
9. júl 2010

@katka22r co sa chystas na druhe 🙂)) este pockaaaj 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre