Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

katka22r
9. júl 2010

oli nee len ma zaujima postup neviem kedy druhe chcela by som o 2 roky ale uvidme

koxinka
10. júl 2010

@matova ano chystam sa do LE ked to pride ale je to risk.
Stale dookola o tom debatujeme s dokim ale vraj prvorodicky na nich to nepride tak rychlo takze a s PO to nieje az tak daleko 🙂
A ak nie tak mi niekoho vybavy v PO asi najskor Dr Olejara ale to len keby uz naozaj nebolo inej moznosti co dufam ze tak nebude 🙂
Na CTG mozem chodit do Po to nevadi a porodnika neviem ci si treba objednavat skor do predu lebo moj gynekolog je aj primarom v LE tak ja som s nim dohodnuta a aj na telefone sme ak by nahodou nieco 🙂

matova
10. júl 2010

koxinka 🙂 : mna odrodil v starej Dr. Olejar.
Ale tieez by som asi isla redsej do Levoce, koli tej hygiene v starej nemocke...Inak od nas to je rovnako do PO ako do Levoce, vlastne teraz uz je to do PO rychlejsie, ked uz je tam dialnicny usek 😀 Lenze ked uz som chodila s prvym na rizikove odd. k dr. Olejarovi, tak teraz sa neviem rozhodnut. Zatial chodim len k vseobec. gynekologovi do poradne.

janettelubomir
10. júl 2010

rodili ste v PO? prosim napiste mi vas nazor co sa tyka strostlivosti a personalu a hlavne doktora ktory vas rodil. dakujem

maryanna
10. júl 2010

@janettelubomir ja som rodila v starej nemocnici, a nemôžem si sťažovať....starostlivosť super, sestričky sú milé ochotné, aj vrchné sestry....lekári tam sú tuším všetci výborní, že som najprv nechcela ani svojho, ale nakoniec mi odporučili Dr kyselého má skúsenosti, tisíce pôrodov za sebou, je to odborník.....a ak by došlo na cisársky tak on je známy že robí krásne rezy a ja mám tiež od neho a je fakt krásny ani ho nevidno......
myslím že pár dní sa dá vydržať všade ale ja som bola spokojná.......

matova
10. júl 2010

janettelubomir: ja som tiež rodila v starej, u dr. Olejára, a nemôžem nič zlé na neho povedať, je stručný, jasný, pokojný. Chýry letia také že v starej nemocnici sú všetci dr. fakt dobrí.
Výhrady mám však k nemocnici- viem že je to stará budova ale podľa môjho názopru sú sprchy s veckami jeden humus. A vadilo mi tiež trieskanie s dverami sestričkami pri meraní teplôt, aj vnoci a dokonca aj pri kojení....Na novorodeneckom odd. sestričky veľmi zlatučké, len tie praktiky sa mi nepáčia- ako dokrmovanie fľašou s cumľom...my sme mali totiž s kojením obrovské problémy 😔 .

maryanna
11. júl 2010

@matova súhlasím ta fľaša, ja som mala tiež problémy, ale zas čo sa týka sprch a wc podľa mňa nie sú humusné....humusné by si ešte len videla..ja som tú česť mala a určite mali ďalekooo ku starej nemocnici a jej wckam.....ale zas závisí kto je aká fajnovka, myslím že sprchy sú v dobrom stave, a aj keď tak na sprchovanie tých pár dní to nieje nič hrozné.....

olienka12
11. júl 2010

@matova
@maryanna medzi tym ako ste rodili vy dve davali wc a sprchy doporiadku troska,preto rozdielny nazor

@janettelubomir ja som rodila v monobloku,stazovat sa mozem akurat na plesen v sprche a jednu mrchu na novorodeneckom /deptala mamicky,co mali deti v inkubatoroch/ inak pohodicka, strava sice nie je prva trieda,ale da sa. Lekari a sestricky mile, bola som na sekciu a robil ma dr.Bil 😉
jedine comu by som sa v monobloku vyhla je dr.stosekova 😀

andrea48792
11. júl 2010

ahojte ja som rodila v monobloku u dr Hladkého bol uplne v pohodke 🙂 urcite by som sa vyhla tým mladuckým doktorkám ktorým musí stát stále este jeden doktor za chrbtom dr Vološinová a druhej na meno nepríídem...ked som bola ja v nemocnici tak som pocula strasne vela stazností..
co sa týka personálu sestricky boli vynikajúce okrem tej jednej volala sa Betka ta bola nepríjemná doktory boli super no a to prostredie no ja som tam bola 5dní takže ono dalo sa to vydržat nebol to až taký humus ako som myslela že bude sprchy boli ok.ja som chcela ist do sace ale som rada že som nesla nakolko citala som plno stažností na personál...
🙂 🙂 🙂

katka22r
11. júl 2010

xixi suhlasim s andreou o tej betka 😝 ja som tiez rodila sekciou v monobloku a nemozem sa na nic stazovat...operoval ma dr.Sima a dr.Karaskova 🙂

janettelubomir
11. júl 2010

@matova ahoj dakujem za tvoj nazor. moju mamku operoval Dr.Olejar a podvrdila si mi aj ty ze je dobry doktor boli sme snim velmi spojojne. dakujem ti. zelam tebe aj tvojej rodinke vela zdravia. Janette z MI.

janettelubomir
11. júl 2010

@andrea48792 , maryanna, olienka12, katka22r, dakujem vam velmi pekne za vas nazor. Som z Michaloviec ale uvazujem ze by som isla rodit do Presova. Potrebova by som vediet kolko hodin ste mali bolesti pred prvim porodom ako dlho to trvalo kym stre porodili. mam z toho hrozny strach. dakujem za vas cas a rady . Janette

katka22r
11. júl 2010

@janettelubomi noo ja ti v tom neporadim pretoze ja som nemala ziadne kontrakcie isla som sekiou

juliap
11. júl 2010

@janettelubomir u kazdej rodicky je to ine, niektora moze citit bolesti aj 10 hodin pred, ine necitia bolest tak intenzivne, takze je to u kazdej individualne ... ja napriklad mam bolesti az tesne pred porodom, ked uz su kontrakcie kazde 2 minuty a to som mala aj pri 1 porode ... takze ti asi tazko poradi v tomto ktokolvek

andrea48792
11. júl 2010

ahoj no ja som rodila 10dní po termíne malej sa nechcelo 🙂 ale nebola som hospitalizovaná ale ja som chcela rodit spontálne žiadna vyvolávacka nic..no celý den som mala kontrakcie asi raz za hodku..cca a vecer sme dosli domov a vkuse som chodila na wc a nic 🙂 a prechádzala sa nemohla som ležat kontrakcie asi každých 20min to už bolo okolo 22hod.. tak moj manžel už nemohol pozerat tak vystresovaný ma odviezol do nemocnice.. a okolo 2mi pichali injekciu od bolesti.. a skákala som na lopte prechádzala sa kontrakcie asi 10min.. o 7som ležala na porodnej sále to bolo čosi strašné a malá sa o 8:15 narodila.. 😀 😀 a na 5den sme boli doma..

anicka20
11. júl 2010

@olienka12 suhlasim s tebou s tou dr.stosekovou mam s nou zle skusenosti mrcha jedna

matova
11. júl 2010

janettelubomir 🙂: nemas za co, dakujeme za prianicko 😉samozrejme aj tebe zelam vsetko naj a dobry priebeh porodu 😉
ja som rodila 2t pred terminom, odtiekla mi plod. voda okolo 19h, asi do 2h som dostala kontrakcie: 2x za 20 min a potom hned uz kazdých 5 min, odvtedy uz aj bolesti, krvacanie. Maly sa narodil o 4:00.

olienka12 🙂 : prosím ta, ty mas také info ze v starej porodnici dali dokopy sprchy- wcka? 😅 lebo ked ja som rodila, tak tam boli 2 wcka, z toho na jednom sa "stratil" celý dekel, a boli permanentne hrozne spinavé ☹. Chodili sme "nacierno" na chodbu novorodeneckého odd 😔

janulka24
11. júl 2010

Ahojte, rodil niekto s EPI v Presove? Ja som mala prvy porod dost dlhy a bolestivy, tak uvazujem nad EPI. Neviem sa vsak rozhodnut. Nepoznam nikoho, kto ju mal a vobec v Presove.

maryanna
12. júl 2010

@janettelubomir ahoj ja som mala bolesti 16 hodín, posledné 4 boli bez plodovej vody teda už každú minútu ale nakoniec ma vzali na akútny cisársky....

janettelubomir
12. júl 2010

zienky dakujem kazdej za vas nazor a skusenost juj tolko urpenia asi ma to neobide hoci ako rozmyslam.

olienka12
12. júl 2010

@matova ano mam to info,ze to tam malovali a davali dokopy 🙂 ale osobne posudit neviem,aj kvoli wc na izbe som isla do monobloku a uprimne povedane nedokazem si predstavit po sekcii mat wc na chodbe

olienka12
12. júl 2010

@janulka24 nemala ale poznam 🙂 kto mal robia to aj v PO 😀 😀

juliap
12. júl 2010

@janulka24 robia aj v PO, treba si vybavit pred porodom cca mesiac, zaplatit, dostanes potvrdenie a poucia ta, potom ked prides na porod, hned treba nahlasit, ze mas zaplatene EPI, aby zavolali dr ... ak by ti nestihli dat epi, alebo by si mala cisarak, tak ti na zaklade potvrdenia o zaplateni peniazky vratia ...

veronika89
13. júl 2010

ja si este dufam na porod pockam, len by som sa vas chcela opytat k akemu dr. ste sli na interne vysetrenie,lebo moj dr. ma poslal za dr.Puschauerom, no on tento tyzden nema nic volne a potom ma dovolenku 3tyzdne... dakujem 🙂

veronika89
13. júl 2010

zabudla som,v po 🙂

olienka12
13. júl 2010

@veronika89 dr.lesko v druzbe na sidlisku III.

marcelecka
13. júl 2010

@janettelubomir ja som rodila v starej vštekých 3 synov a nemôžem sa sťažovať.Akurát pri prvom ma rodila Brehova,bola odmeraná a to som k nej chodila aj do poradne.Ale tá je už mimo....druhý pôrod dr.Olejár,je to úžasný človek a pri treťom pôrode bol dr.Dzurila.Tiež bol veľmi zlatý,trpezlivý,pokojný a to sme rodili naraz štyri a on bol sám.Podotýkam,že ani pri jednom pôrode som lekára nemala vybaveného!!!
Čo sa týka personálu tiež nemám žiadne výhrady.Rozdiel medzi mojím prvým a tretím pôrodom je 12 rokov a verte,že čo sa týka wc a sprch je to veľká zmena k lepšiemu.Napr.my sme chodili do sprchy od ktorej kľúč bol na jednej izbe a rómky tam prístup nemali.Toť moje skúsenosti.

veronika89
13. júl 2010

@olienka12 -dakujem pekne,uz som sa aj objednala...

mirka12011
13. júl 2010

@olienka12 ktoru mrchu na novorodeneckom myslis? leba tam taka mudra ze som myslela ze jej jednu vrazim krava jedna mudra.....sprcha des a hruza, smrad od romskych obcaniek neskutocny a aj mna rodil dr bil 😉

janettelubomir
14. júl 2010

marcelecka dakujem velmi pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre