Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

jasminam
11. nov 2013

a este aby som doplnila k dietatku,v starej mi dali dceru na hrud aspon na chvilu,potom po osetreni bola s nami asi hodinku na sale este.v novej skoda len to ze mi syna len ukazali a na par sekund akoze dali na prilozenie..a sestricky z novorodeneckeho z novej to cista katastrofa flasu strkali neustale...:( aco sa tyka ctgcka jednoznacne lepsi pristup v novej.. v starej s dcerou vsetko super,ale teraz som rada ze som sla so synom do novej pretoze som bola rizikova pac. a v novej som mala dobru starostivost.

sona_v
12. nov 2013

@jasminam mne dali malu po porode ako ju trosku ocistili a zabalili a dali mi ju k prsniku a mala som ju cely cas dokym ma doktor sil...rodila som v noci, tak sa asi neponahlali, cez den mali asi fofry 😅 asi to zavisi od sestriciek, na aku natrafis...
co sa tyka flase,ze ju neustale strkali, tiez sa mi to nepacilo a to bola moja jedina vyhrada,tentokrat si to uz nenecham a este teda jedna sestricka z novorodeneckeho, taka cca 40-45rocna kratkovlasa, tu som mala moznost mat hned v prvy den, len mi hodila malu na postel a a ni bu ani mu...ale potom som ju uz nevidela za cely pobyt a ostatne sestricky boli neskutocne mile a vsetko poukazovali, poradili, inak nemam ziadne vyhrady, bola som max. spokojna a idem znova tam 🙂

jasminam
12. nov 2013

hej toto som zboznovala s tym hodenim na postel sa stalo i mne ale skor v starej..horsie bolo to ze som mala este par dni po porode infuzie a synceka som mala na izbe,cize ked plakal atd.tak som sa dve hodky min.nemohla k nemu dostat tak som ho odniesla na novorodenecke,predsa ho nenecham len tak , tak este urazene boli a sa tvarili ze co som ja za matku ze si lezim,beriem infuzky injekcie atd.a dieta im odnesiem na ten cas 🙂 ja neviem vsetci sa snazia,lekari ,ci sestricky ale novorodenecke nic moc,ak by som nemala laktacnu poradkynu-ich oni nemusia,tak by dopadlo dojcenie nafigu .lebo flasami mi dokazili dojcenie pri dcere,tak pri synovi som si povedala ze to uz nie. 😝

marryen
12. nov 2013

@sona_v myslíš tú už presne nepamatam či má blond vlasy, alebo melír, 🙂 ak áno, tak s tou nemám ani ja dobré skúsenosti 🙂 zdala sa mi dosť drzá 😝 inak na pôrodnicu, lekárov, sestry a starostlivosť čo sa týka pôrodu nemám ani jednu výhradu, až na asi dve sestry na novorodeneckom, ktoré sa tvárili, že ich neskutočne obťažuješ 😀 to s tým hodením na posteľ presne viem, čo myslíte a dokrmovanie ani nevravím 🤐
@jasminam

sona_v
12. nov 2013

@marryen také svetlo hnedé, ale asi bez melíru, už sú tomu 2roky tak mohla mat aj melir medzitym...nizsia chudsia...z novorodeneckeho...malu manzelovi ukazala hadam na 10 sekund... 🙄 😠 neviem ci jej koncila smena, alebo kde mala naponahlo ale tvarila sa ako keby som od nej neviem co chcela a ako by ju to straaaasne obtazovalo, ze musela malu doniest.v prvy den. potom som uz ju uz mala pri sebe a nosila som ju sama komu som chcela do jedalne.

ppetinka
20. nov 2013

ja som rodila v novej porodnici (akutny cisarsky rez) a bola som spokojná s doktorom (vopred dohodnutý) + s tým ako ma rýchlo "vybavili" ... pred 9 hod som tam došla a o 10 hod už bola malá na svete 🙂 Avšak čo sa týka oddelenia šestonedelia + novorodeneckého ... hm o tom by som vedela rozprávať 😀

hebamme
22. nov 2013

@ppetinka skus o nich nieco napisat nech vieme viacere 🙂

ppetinka
26. nov 2013

hebamme a čo konkrétne ťa zaujíma ? 🙂
Spočiatku som bola spokojná s úplne všetkým, avšak, keď jedna sanitárka a sestricka zacali pindat, ze som uz prilis dlho na nadstandardke, bola to ozaj sila... tie ich keci, ze sa nedoplatím, že sa mi to kumulujee atd ... a to len asi preto, ze tam potrebovali dostat inú "prominentnú* osobu ma naozaj dojalo....

majkal
7. dec 2013

@jasminam @sona_v baby a v novej pôrodnici vám priložili bábo po pôrode automaticky, alebo ste si to žiadali?
A mal už niekto so sebou v novej pôrodnici "pôrodný plán"? Ako k tomu pristupujú?

hebamme
8. dec 2013

@majkal porodny plam si mozes napisat ale ci ho aj vyuzijes 🙂, zalezi od situacie..ale maloktore si to pisu, skoro nikto.....rarita ked niekto ten plan prinesie...

luba28
8. dec 2013

ja som rodila aj v novej aj v starej,.....v novej je krajsie,menej ste na izbe,....a v starej je lepsi personal,......

majkal
8. dec 2013

@hebamme písať ho neplánujem, len ma to zaujímalo, či ho niekto mal a aký mal k nemu personál prístup 🙂 dnes sa na nete človek dočíta čokoľvek, ako krásne sa dá pripraviť na pôrod a blá blá, ale realita našich pôrodníc je celkom iná 😝
Ale veľmi by som chcela, aby mi bolo bábo priložené hneď po pôrode. Prvého syna som rodila pred jedenástimi rokmi v starej pôrodnici a už vtedy mi ho priložili na brucho, čo ma dosť prekvapilo, lebo som to vôbec nečakala (internet vtedy nefrčal tak ako teraz 😀) ... no veď uvidíme 🙂
A ty ideš rodiť do novej?

1234lubka
8. dec 2013

@majkal ja som rodila v novej bola som spokojna...necakala som ziadne zazraky....vraj dietatko prilozia ked o to poziadas vopred....ja som to nevedela tak mi neprilozili...ale neviem ci to uskodilo normalne sme sa pekne kojili 🙂

kamilkka
8. dec 2013

@majkal teším sa, že čakate babatko 🙂
moj nazor na priloženie a porodne plany - ja som nemala nič a netužila po ničom, spoľahla som sa na gynekologa, porod ma ajtak tak vyčerpal, že maleho som vnimala vlastne až na izbe, ked sme ležali spolu v posteli :D ani s prikladanim som sa prvy den nejak moc netrapila... možno poviete - hanba mi, ale rozkojili sme sa, dojčila som ho do 14 mesiacov a myslim, že mame uplne fajn vztah ako matka a syn 🙂
ked pojdem rodiť nabuduce, tiež nebudem tieto veci riešiť, akurat by som chcela epidural asi, čo som chcela aj prvy krat, len som nestihla, lebo som prišla na 7 prstov :D

majkal
8. dec 2013

@kamilkka ahoooooj 😵 veru, dočkali sme sa aj my 🙂 pred pár rokmi by sme si neboli pomysleli, že sa znova "stretneme" v tejto téme, však? 🙂 teším sa aj ja s tebou 😉

hebamme
9. dec 2013

@majkal co sa tyka prilozenia babetka z prsniku tak zvyknu dat babetko pokial je vsetko v poriadku ..alebo mozes popripade im este pripomenut aby ti ho dali ak ho ocistie 🙂 ano ja budem v monobloku 🙂

hebamme
9. dec 2013

@luba28 nemyslim, ze az taky lepsi je tam...myslim, ze aj tam aj tam je dobry personal..🙂

luba28
9. dec 2013

@hebamme ja som pisala moju skusenost,....a nebola som spokojna v monobloku,....

majkal
9. dec 2013

@hebamme dakujem 🙂 ... no, možno sa aj stretneme 😉

ivkah131
9. dec 2013

ja sa chcem opytat na vase skusenosti - ide mi o lekarov, personal, ich pristup k rodicke a taktiez, ktoreho porodnika by ste odporucali a preco a naopak. ja uvazujem na starou a MUDr. Kuba, vraj ma zaujem o rodicku i po porode, ze chodi skontrolovat a aj si ho ako porodnika chvalia. lebo niektori lekari vraj odrodia a koniec, a to aj v pripade, ze si vopred porodnika vyberiete, zaplatite...Vdaka 🙂

luba28
9. dec 2013

@ivkah131 dobry vyber,...odporucam,poznam ho,.....ja ako som uz hovorila,jednoznacne stara nemocnica co sa tyka personalu,hned po porode davaju dietatko na brusko,sestricky v pohode,strava ako vsade v nemocnici,sprchy a wc kulturne,.....spokojnost aspon moja,.....v novej je pristup sestier trocha chladny,aj ked boli moje kolegyne,hruza,mam pocit,.....ale je to kazdeho vec ako sa rozhodne,........to je len moj nazor,....

kamilkka
10. dec 2013

ja mam zasa taku skusenosť, že v starej ani raz neprišla ku mne sestrička po porode a nespýtala sa ma, ako sa mam... ked som na druhy den prišla k sestričkam, že ju prosím, aby mi zmerala tlak, lebo mi je trocha divne, tak sa na mna zamračila, že ČO CHCEM??? ona ma predsa ine na praci 😖
jediny raz, ked som videla sestričku bolo rano o piatej, ked merali teplotu, to bolo hrozne 😝
ale celkove nenadavam, nič mi nebolo, po 4 dnoch sme išli domov 😉

annie6
10. dec 2013

@kamilkka asi zalezi fakt kto kedy pracuje, ked som bola ja po porode, vzdy ked chodili sestricky sa nas pytali ako nam je a pod. mne bolo aj trosku zle, tak ako ty pises, a normalka ma sama zobrala aj na wc(aby som neodpadla) a aj na druhy den sa pytala co a ako , sama sa ponukla a tlak mi merala...

tanity
10. dec 2013

ja som rodila pred 4 rokmi v starej a pristup tam -lekarov aj sestriciek, si neviem vynachvalit. Predovsetkym sestriciek. Sice som musela ist na surnu sekciua mala som svojho gynekologa-porodnika, takze ziadne prekvapenia typu ktory lekar ma bude rodit sa nekonali, ale aj tak, ta surna sekcia ma dost znervoznila. Vsetko dopadlo ok, sestricky na pooperacnom boli neskutocne, ja som mala pocit, ze robia vsetko mozne, co nam na ociach videli. Pomahali, starali sa, pytali, kontrolovali..vsetko s respektom, uctou a starostlivostou. Neskutocne boli. Detto na novorodeneckom, hlavne jedna starsia pani, to je anjel, nie sestra. Ta mi velmi pomohla aj s dojcenim, Skoda, ze nemali ziadne laktacne poradkyne, to by zvysilo kvalitu celkovej starstlivosti...lebo mne sa tiez nepacilo, ze davali caj cierny s curkom na flasu 😝 Ale to bola asi jedina moja vyhrada, lebo ako nasledok sme mali dost velke problemy s dojcenim..aj ked som dojcila, uz to nebolo to spravne prisatie a 15mesiacov prerusovane sme sa trapili, hlavne so zapalmi a teplotami 😖 Cize laktacna, ak by bola k dispozicii, super by bolo. Strava normal, jedla, mne chutilo ako nikdy v zivote a to vyslovene nemusim take kantinove stravy..ale asi tym,z e som tak skoro zacala dojcit a vela, tak sa mi aj chcelo jest 🙂 Nikdy mi dieta nehodili na postel, asi len jedna z nich (sestier) sa neusmievala, ale myslim, ze nemozem nadavat...mne to tam pripadalo ako v raji, fakt..a to som tam bola kvoli sekcii a nejakym mojim komplikaciam asi 7 dni. Dokonca tam bola aj nejaka poporodna prednaska, starostlivost o babatko a tak. Iste sa vela veci zmenilo, ved su to 4 roky, ale ak by sa dalo, iste si vyberiem opat staru nemocnicu. Ja mam 100% pozitivnu spokonojst a skusenost so starou porodnicou a s pristupom predovsetkym sestier tam.

tanity
10. dec 2013

Inak si myslim, ze mozno nacase, aby zacali rodicky nosit porodne plany a diskutovali s lekarmi a personalom v nemocnici, co by si zelali, co nie. Ved su to nase tela, nase deti a nase zivoty. Sice k tomu lekari mozu pristupovat skepticky, ktori ako samozrejme, ale nech vidia, co si rodicky praju a co nie. Hm?

julinkaaa11
15. dec 2013

ahojte...chcem sa spytat..mate niekto skusenosti s Dr. Vagaskou zo starej nemocnici?

lubkasungirl
19. dec 2013

poprosim nazory na Mudr. Vaškovú v monobloku - aky je pôrodnik - dakujem 😉

luk25
19. dec 2013

@lubkasungirl ak je to ta dr. co ma ordinaciu v gynstare, tak na nu su iba same chvaly, že fakt dobra doktorka

lubkasungirl
19. dec 2013

@luk25 diki,ano,je to presne ta pani 🙂

marryen
21. dec 2013

@lubkasungirl ahoj, tiež som nepočula ani jedno krivé slovo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre