Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tixi
5. aug 2014

Ahojte, su aj v starej nemocnici nadstandardne izby? Neviete nahodou sumu za den?

luk25
5. aug 2014

@tixi ano ale iba jedna, je tam stolik , dve kresla, telka a sprcha, cena na den 22e

tixi
6. aug 2014

@luk25 dik za info, presovsku nemocnicu osobne nepoznam, ako je to tam - mamicky, ktore su hospitalizovane par dni pred porodom na gyn. su hned vedla novorodeneckeho?Gyn. lekari su spolocni? To je naozaj iba jedna nadstandardna izba aj pre gyn, aj pre novorodenecke? trosku viac otazok, ale som zvedava 😉

luk25
6. aug 2014

@tixi ahoj takže su dve casti-oddelene chodbou, prva cast su mamicky po porode, a druha cast su rizikove, a mamicky pred pôrodom, plus v tejto casti maju aj 2-3izby romky-ale maju vlastne wc a sprchy, lekari su spolocny, a sestricky si tie strany striedaju, co sa tyka tej nadstad. izby je iba jedna pre obidve oddelenia, ale co viem tak väcsinou tam je žena po porode-aj to musis mat stastie aby bola volna, takže asi by bolo najlepsie hned ako prides sa informovat že chces ist na tu izbu, a tym padom budes mat zabezpečené aby si tam bola aj po porode-teda ak bude volna 😉

dankariska
14. aug 2014

Ahojte, rada by som napisala svoju skusenost s porodom v monobloku.
Rodila som v Maji, prirodzene, lekara som zazmluvneneho nemala.
Do porodnice som dosla uz dost otvorena a tak ma dali rovno na porodnu salu.
Pristup lekara bol faajn, nemal v zaujme hned nastrihavat, akurat nepocul o tom, aby mi dieta nechali po porode na porodnej sale. Pritom vo sprievodcovi porodnicami uvadzaju, ze je to mozne. Tak mi povedal, ze on proti tomu nema nic ale musim sa dohodnut so sestrou z novorodeneckeho. Tak ok. Sestricky si mysleli, ze mam bezbolestne kontrakcie ked nevrieskam ani sa netvarim az tak ubolene.
Kedze som bola prvorodicka, tak som si myslela, ze ochvilu budem rodit, ked ma uz davaju na salu. Ale porod sa konal az za 3 hodiny. Keby som to vedela tak im nedovolim, aby ma dali na porodne kreslo a napichli kanilu s oxytocinom. Oxytocin som mohla odmietnut, ale podla lekara bol potrebny rychly porod, kvoli streptokokovi a zelenej plodovej vode, ktoru mi prepichli na sale. Nepohodlne sa mi lezalo a lepsie by som to zvladala keby som sa mohla hybat. Po nejakom case som ich poprosila ci nemozem ist dole. Tak mi doniesli fit loptu na ktoru som uz ist nedokazala kvoli pokrocilejsiemu stadiu porodu a tlaku dole. Tak som zostala trpiet na kresle.
Manzel chcel byt pri porode a tak cakal na chodbe tie 3 hodiny. Na cakacke ani na sale nebola ziadna zena a ked som sa spytala kedy moze prist manzel, tak aj napriek tomu mohol prist az tesne pred samotnym porodom. Skoda, lebo porodne asistentky sa mi okrem kontrolnych vysetreni vobec nevenovali, ak som sa nieco opytala, tak len strucne odpovedali. Potrebovala som niekoho kto by trochu odviedol moju pozornost od bolesti a cas zbehol rychlejsie, ale zial manzel musel cakat sam na chodbe a ja na sale.
Potom som porodila, bez nastrihu a potrhania a malu mi na poziadanie dali najprv neutretu na mna a potom ju sli ocistit a vysetrit. Holu mi ju doniesli naspat, polozili na mna a pozakryvali nas. Tak sme si nieco cez pol hodinu uzivali prve spolocne chvile vsetci traja.
Po pol hodine prisla sestra z novorodeneckeho, ze uz by ju vzala, lebo malicka ma modre rucky. Suhlasili sme nakoniec, ale vyhrevne lozko som predsa mala byt ja!
Manzel bol so mnou az do prevozu na izbu. Potom musel odist. Malu mi doniesli na prisatie na izbu, lebo na sale zaspala. Bol to cas kojenia. Po spolocnej pol hodine mi ju chceli zobrat ale ja som nechcela. Predsa na webe uvadzaju, ze ak je dieta, aj matka v poriadku, mozu mat hned rooming in. Asi po 15 min mi malu doniesli spat, kedze lekarka usudila, ze nemusi byt na vyhrevnom lozku. Nechali mi ju do dalsieho kojenia. Potom mi ju priniesli az rano. Celu noc som nemohla spat, lebo adrenalin pracoval a ja som nemohla byt cely cas s mojim dietatkom.
Dalsou kapitolou bol dojcenie a neustale odkladanie roomingu kvoli tomu, ze dieta sa pogrciava. Mala sa mi zo zaciatku vobec nechcela prisat, kedze stale spala aj po rozbaleni z perinky.Neskor sa uz prisala, ale kedze musela splnat nemocnicne normy vypitej davky, dostavala dokrm na flasu. Prvy den to bolo striekackou a tak som bola v tom, ze flasu nepouziju. Potom mi zacala prsnik odmietat a preto som na 3 den musela pouzit klobucik,lebo inak by sa moozno prisala po pol hodinovom boji a placu, za pomoci laktacnej sestry.
Kedze som ju dostala na rooming az na 3 den, nemohla som si sama regulovat dojcenie, hoci mensie ale castejsie davky. Preto bola dokrmovana Bebou na flasu a podla mna sa pogrciavala z toho, ze musela naraz vypit urcenu davku. A preto som ju nemohla dostat skor na rooming, lebo sa velmi pogrciavala. Ked som ju dostala k sebe a pila po menej ale castejsie, uz to bolo len normalne grckanie.
Bola som spokojna s gyn starostlivostou, dokonca aj so stravou, aj s pomocou laktacnych sestier.
Ale nebola som spokojna s malou spolupracou novorodenecke vs. matka.
Podla mna ak by si matka mohla dokrmovat dieta sama, sposobom akym chce bol by zaciatok dojcenia ovela jednoduchsi. Nie vsetky deti su take, ze im nevadi kombinacia prsnik-flasa. Tiez nesuhlasim s normami pre vypite davky - kazdym dnom sa to navysuje o 10ml. Je to velmi stresujuce, pracovat na tom, aby dieta vypilo stanovenu davku.
Doteraz mame s dojcenim problem a skoncili sme na odsavacke a flasi.
Tolko z mojej skusenosti. Dufam, ze sa to raz zmeni - tento sposob starostlivosti.
Je neprirodzene aby dieta bolo prve dva dni pri matke len kazde 3 hodiny na dojcenie!

tanity
16. aug 2014

@dankariska vidis danka a tolko si DOPREDU urobila pre to, aby ste mali po porode pekne rozbehnutu laktaciu a dojcili ste sa dlho a bezproblemovo..mrzi ma, ze to takto dopadlo, lebo ozaj viem, ake to pre teba bolo dolezite. Aj porod....este ubehne vela vody, pokial nase porodnice budu viac komunikovat s nami, matkami...rodickami...hmmm...nevravim,z e je to zle, aje je tam este vela miesta na zlepsenie.

wilhelmina
28. sep 2014

baby, ak sa mozem opytat, chcem co najprirodzenejsi porod, ja by som teda najradsej doma, ale manzel ani pocut o tom nechce, a ja sa mozrejme tiez mam isty respekt pred takym rozdhodnutim. ktoru porodnicu by ste mi v takom pripade odporucili, staru alebo novu? prirodzene pre mna znamena bez vyvolavaciek, bez epi, ziaden nastrih, slobodna volba polohy a manzel pri porode. co myslite, je to mozne? lebo potom este zvazujem Lubovnu, len to uz je o nieco dalej pre nas. vdaka za kazdu radu a typ.

bambulka24
30. sep 2014

@wilhelmina ja si myslim, ze ak by si bolw zasadne proti nastrihu a trvala natom, aby ci nerobili, tak budu respektovat, ale ci si tym, ze odmietnes pomozes neviem, ked Su zeny ktore to nepotrebuju, stastne to zeny ktore to tam dole maju take pruzne, ze to nemusia absolvovat, ale ni ku kazdemu je priroda taka milostiva...

dankariska
8. okt 2014

@wilhelmina ja som na jar rodila v monobloku a oxytocin som mohla odmietnut. Ohladom nastrihu mi povedal, ze ho nebude robit ak nebudu hrozit velke poranenia. Nakoniec ma ani nenastrihli ani som sa nepotrhala.

hoky
27. okt 2014

Veľká vďaka celému personálu v starej pôrodnici v Prešove. Špeciálne MUDr. Olejárovi a primárke MUDr.Horanskej za narodenie vytúženého synčeka Lukáška. Ste supéééééééééér.

ematko29
11. nov 2014

@hoky Aj ja hovorím velká vdaka celému personálu v starej pôrodnici v prešove.Najmä pani primárke Horanskej.Zachránila mi bábätko .

lindush123
22. jan 2015

@dusanasabolova kto ta odrodil?

dusanasabolova
22. jan 2015

@lindush123 ...ten najlepší...Dr. Šima... 🙂

ali8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tina1992
27. mar 2015

v PO bolo supeer.. Bola som spokojna.. Hocikde je super ak niesu ziadne problemy ani komplikacie.. 😉

any395
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emuskaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1234lubka
28. dec 2015

Ahojte, naposledy som bolav novej porodnici pred 4 rokmi. Nejaka zmena? Vraj su prerobene sprchy....

julyjull
10. jan 2016

@1234lubka ano,ano,sprchy su prerobene... 😉 aspon male pozitivum...

mibi41
10. jan 2016

@1234lubka a aj niektore izby su uz nove,je to tam v pohode ☺

mibi41
10. jan 2016

@1234lubka ale stara je viacej vynovena 😊

1234lubka
11. jan 2016

@mibi41 stara ma nelaka ani nahodou, moze tam byt pekne ako chce, ked musim chodit na spolocne wc na chodbu tak to teda nie....

lienka263
27. jan 2016

Ahojte, ja sa uz pomalicky chystam na porod, a tak chcem vediet, či je ešte zatvorená stará porodnica v PO??? Neviete niekto poradit? ....Ja by som chcela byt v starej, napriek WC....v novej som bola raz, ale nelubil sa mi personal, hoc izby a WC na izbach boli fajn..

ewelinna
28. jan 2016

@lienka263 stara porodnica funguje 🙂 tak sup-sup rodit 😉

lienka263
29. jan 2016

@ewelinna dakujem za info....ty si tam teraz niekedy rodila? Ak ano,ako sa tebe tam pacilo?

mimaa1
7. mar 2016

Baby a v starej nemocnici vam babo hned prilozia?

puipui
22. mar 2016

ahojte, chcem sa spytat... robia nastrihy v monobloku ako na beziacom pase (hoci nie je nutny) alebo sa da s porodnikom dohodnut, ze si ho nezelam ( ak som napr. cvicila s balonikom aniball) ? Mate skusenost?

juliap
24. mar 2016

@puipui podľa toho, na koho narazíš, najlepšie, keď sa informuješ už priamo pri pôrode a povieš, že nechceš. ak by ťa prehovárali, tak sa opýtaj prečo. môže byť babatko vačšie a v tom prípade je lepší nástrih, ako potrhanie

puipui
27. mar 2016

@juliap dakujem ;)

katkabrynem
4. apr 2016

Ahojte mamicky: ) planujem rodit v monobloku TP 12.4.2016,cize na spadnutie... mali ste niektora otecka pri porode? Viem, ze je mozne ho mat az v tej finalnej faze... mate s tym skusenost? Dakujem: )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre