Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ester161
7. dec 2009

ahojte tehulky,,kedze ja to uz mam za sebou chcem sa podelit o svoju skusenost.
pozitivnu!!

rodila som presne na temin 4.oktobra v prespvskej nemocnici,kedze som s presova a byvam hned oproti sli sme na peso🙂 len cez cestu🙂
kontrakcie boli uz pravidelne,,a ani sama sestricka neverila,,vraj si namyslam,ze ked mam termin tak budem hne drodit.
ked ma prezreli boli same prekvapene ze som uz bola na 6 prestov otvorena..tak malo ist vsetko ako po masle,,ale neslo .bohuzial,porod sa nikdy ned apredpovedat..
bolesti som nemala dostacujuce,,takz emi podavali oxitocin,,co bola nepredstavitelna bolest,,ale vdaka mojmu partnerovi a personalu,,som to prezila🙂
moj partner nieje slovenskej narodnosti,,a aj tak sa personal dokazal komunikovat,byt privetivy..
po potrapeni ma sa nam narodila nas adcerka izabela.) vlasata! nadhera🙂
kedze vysla s lavou ruckou von,,nedalo sa to poriadne necitit,
nato ale mi ani po 20 min,neodisla placenta..bola som uz strasne vysilena,,dali mi narkozu a vybrali ju manualne.
uz si ani presne nepametam meno mojej porodnicky,,ale klobuk dole,chodila ma pozerat,ci som v pohode aj na izbu,,myslim horecka,,ak sa nemylim.som 2 mesiace pom porode nemam ziadne nasledky,,nastastei lebo nie vzdy to tak je.
nemocnica mozno nieje dokonala,ale postaraju sa o vas!! izby boli dost prehriate,ale ciste!! wc,na kluc,ale niekde aj bez.jedlo sa dalo..🙂 ale bez vody nechodte!! voda voda voda..
a navstevy nech vam nosia dobroty..nemocnicne jedlo vam nebude stacit.
ja som bola spokojna, aj koli mojmu dost necakanemu komplikovanemu porodu,som vdacna ze bolo o mna dobre postarane! bez zaplatenia,podplatenia,,alebo neviem co.
neplatili sm eani manzlea pri porode!!nic!!
jedine co mi ostane ako neprijemna spomienka,bol osetrovatel ktory mi hodil tasku na nohy v lezmo,ked ma viezol po namahavom porode do izby,,toho keby som stretla,,asi ho ukamenujem,,🙂 ale to uz nestoji za rec🙂

katka22r
8. dec 2009

anavila ochtinska je na isto v starej keby bola v novej idem radsej do starej proste cim dalej od bosorky 😀 a v monobloku je zasa stosekova alebo tak niejako ale nastastie sa v dnesnej dobe da porodnik aj odmietnut...a ester ty si rodila v monobloku ci v starej?inak blahozelam k malinkej kocke 🙂 a kedze to mas za sebou rada by som sa spytala teba ze ci ak si chodila ba ctg do monobloku robili ti aj poradnu?ja mam jeden malicky problemik chcem aby ma pozreli zo spodu co a ako som na tom lebo ten moj gynekolog ma pozeral len 2x tak by som rada vedela ci nevies ci sa mam o take vobec nieco snazit a pytat sa...pekny den kocky

slovakia80
8. dec 2009

katka:
Personál a kontakt
prednosta, primár MUDr. Jozef Adam, PhD. 7011229 adam@fnsppresov.sk chir.monoblok
zástupcovia primára MUDr. Jozef Pitoňák 7011366 chir.monoblok

MUDr. Marián Kyselý, PhD.
7011203 stará pôrodnica
zástupca prednostu pre FZ
Doc. MUDr.Vincent Ondrušek, CSc.
chir.monoblok
lekári MUDr. Zuzana Stošeková 7011085 chir.monoblok
MUDr. Rastislav Čop 7011658 chir.monoblok

MUDr.Lucia Vološinová
7011121 chir.monoblok
MUDr. Jana Jesenská 7011121 chir.monoblok
MUDr. Martin Šima 7011122 chir.monoblok

MUDr.Slavomír Biľ
7011122 chir.monoblok
MUDr. Ondrej Kudla 7011122 chir.monoblok
MUDr. Marianna Horánska 7011730 stará pôrodnica
MUDr. Eugénia Borecká 7011730 stará pôrodnica
MUDr. Bibiána Paľová 7011730 stará pôrodnica
MUDr. Lucia Hricová 7011730 stará pôrodnica
MUDr. Pavel Kaščák 7011779 stará pôrodnica
MUDr. Jozef Poch 7011741 stará pôrodnica
MUDr. Daniel Olejár 7011414 stará pôrodnica
MUDr. Jozef Dzurilla 7011216 stará pôrodnica
MUDr. Slavomír Kuba 7011216 stará pôrodnica
MUDr. Peter Hladký 7011741 stará pôrodnica
MUDr. Zuzana Brecková
MUDr. Ladislav Varhoľ
MUDr. Milan Dzadík
MUDr. Katarína Gerková
MUDr. Ivana Karásková
vedúca sestra
Bc. Ľubica Staroňová
7011479 staronova@fnsppresov.sk chir.monoblok
staničná sestra gyneklógie a vyšetr. zložiek Mgr. Mária Knišová 7011485 chir.monoblok
staničná sestra - oper. sála Miluše Lechová 7011742, 7011331 chir.monoblok
staničné sestry Magdaléna Pavúková stará pôrodnica

Mária Paľová
stará

olienka12
8. dec 2009

no ono to s ty delenim nie je az take jasne,pretoze stara aj nova porodnica je teraz jedno oddelenie a lekari chodia hore dole,takze mozes na jednotlivych lekarov narazit aj tam aj tam..

olienka12
8. dec 2009

inak ta pani co cakala siamske dvojicky chodila k dr. Kosovej

katka22r
8. dec 2009

🙂 slovakia dakujem za info ale olienka ma pravdu lebo ja som bola v sobotu na pohotovosti v monobloku a vysetroval ma dr.hladky...celkom prijemny bol

katka22r
8. dec 2009

kocky ktore ste chodili na ctg do monobloku????ako to prebiehalo a bol tam aj niejaky doki alebo len sestricky)?

tekvica
8. dec 2009

katka, vzdy je tam lekar, ktory vysledky ctg skontroluje. lahnes na postel, daju ti tie pasy, budes lezat tak 20 minut, ked bdue babo spat, tak si das daco po zub a vratis sa znova. potom lekar, ktory ma sluzbu to skontroluje.

a ze preco by som nesla do starej? lebo je pre mna dolezite aj prostredie, neviem si predstavit lezat niekde, kde to vyzera ako za ferenc jozka, alebo v dakom zbernom tabore 😒

a neprosim ani hromadne vizity, kde vsetky dole gate, sestricka s pinzetou vezme vlozku a kuk 😝

aspon pred 2 rokmi to tam tak fungovalo, snad sa to zmenilo, k lepsiemu.

katka22r
9. dec 2009

a kedy to mas termin?mne sa uz druhu noc snivalo ze rodim mam pocit ze to bude skor ako v januari ale aj by som bola rada 🙂

mamagaga
9. dec 2009

ester 161 - gratulujeme 😀 princeznej prajeme len to dobre a vam vsetkym krasne spoznavanie sa 😉

mna ked viezol po porode na izbu osetrovatel, tak mi na to cerstvo odrodene brucho hodil zupan 🙄 sak nic, ale vo vrecku som mala flasu s vodou...

kwatka
9. dec 2009

tekvica-ja som rodila v starej a presne na vizite to tak funguje 😠

katka22r
9. dec 2009

noo a v novej to na tej vizite ako funguje?baby a rodil niekto cisarskym?ja zatial mam ist sponntane ale je dobre vediet nieco aj o tom...o chvilu na predporodnu pripravu tak sa tesim

katka22r
9. dec 2009

tinika ma chlapceka 🙂 je nadhernyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂 juuj a uz to ma za sebou,jak jej fajne moja az ti bude lepsie popis co a ako hej? 🙂 blahozelam a tesim sa s tebou 😉

andrea12737
9. dec 2009

Slovakia80-zoznam je trosku starsi. Dr. Hladky robi v monobloku nie v starej-uz asi rok, a Dzurilla odisiel spolu so Smolkom do Levoce.
Katka takze Hladky robi v monobloku, preto si ho tam stretla 😉 Ochtinska spada pod monoblok a v starej doteraz este nikoho neodrodila(podla mojich info-tiez som sa jej chcela vyhnut 😎 )

katka22r
9. dec 2009

a vyhla si sa jej???ja ju odmietnem aj keby mi horelo medzi nohamy 😀

ejasmeja
9. dec 2009

ahoj Katka! chcem sa ta opytat, ci si dnes bola v kardiofitness v Centrale. bola? 🙂

olienka12
9. dec 2009

katka sak o tinike som ti pisala hned ako porodila 🙂)

mamagaga ako sa dari? uz ste si zvykli? dufam,ze ta niekedy stretnem v materskom centre v starej skole. Ja by som bola velmi rada,keby sa to tam rozbehlo 😉

olienka12
9. dec 2009

inak baby v tescu na sidlisku III. maju balenie velkych osusiek plienkovych 90x100 2ks za 1,41e myslim,ze dobra cena 🙂 maju ich v regale vypredaj v miestach ako su pracie prasky tusim

katka22r
10. dec 2009

ejasmeja ano bola preco?ty tiez?ak hej mala si cervene tricko? 🙂 olienka hej ja viem ale ja som neskoro pozrela fotky🙂)a o quennke nevies nic?my sme kupili plienky vo velkom tesu 10ks za 9.80 🙂

tekvica
10. dec 2009

katka, ja mam uz po, skoro rok 🙂

mala som cisarak, nie planovany, na pripravu som nechodila, nejak nemusim take masovky, aj tak by mi to bolo na dve veci.

ja som bola na nadstandarde, takze vizita tak, ze ked prisla cela suita lekarov, tak len len jeden nakukol, aj to len prve dni, potom nie.
ale lezala som aj na gynde na zaciatku tehotenstva a tam vizity fungovali rovnako, prisli, jeden nakukol tak, ze ani vedla leziaca pacientka nic nevidela, absolutne diskretne, fakt.

katka22r
10. dec 2009

noo super a to v novej?

katka22r
11. dec 2009

ejasmeja ta co kde si......olienka daj vediet ako si sa vybavila hej?dnes by si mala ist do porodnice na dajake vysetrenia ze?

petra1985
11. dec 2009

dr. Hladky v marci este bol v starej ale tusim tak v lete mozno aj trosku skor uz odisiel do monobloku natrvalo... a Ochtinska v starej urcite nerobi..

tinika ma chlapceka? no super tak to som rada 🙂

tinika
11. dec 2009

ahojte kocky

queenka
11. dec 2009

ahojteeeeeee 🙂 konecne som si nasla trosku casu...tak mala sa narodila 29.11 o 17:55 cisarskym..zistili ze mala pupocnik nielen okolo krku ale aj okolo trupu a preto som sa neotvarala ani 6 dni po termine..mala sa nemohla pohzbovat a teda tlacit na maternicu..nakoniec vsetko dobre dopadlo ..vazila 3640g a 51cm...velka caja 🙂 domov nas pustili na piaty den....inak skusenosti mam celkom dobre...sestrickz su velmi zlate..sekciu mi robil adam kedze som ho mala vybaveneho----akurat jedna upratovacka mi tam pila krv....to len tak v skratke teraz musim koncit mala je hladna 🙂 🙂 🙂

katka22r
11. dec 2009

kocenky blahozelam a quennka strasne sa s tebou tesim ze mala je oki,diky za info🙂aj tinike aspon co to viem od vas a ako ste na tom s mlieckom?quennka nezabudni si zmenit tt hej?neze budes mat 80tt 😀 ale to ak budes mat cas lebo teraz je najpodstatnejsi anjelik a ake meno si jej dala?

petra1985
11. dec 2009

queenka tak to ta na sekciu dost skoro pustili 😉 blahozelam inak 🙂

no vsak dala asi meno Emka nie? tak to ma v pase 🙂

katka22r
11. dec 2009

ani som si nevsimla petra....mozno hej

mamagaga
11. dec 2009

olienka, sonicka ma uz coskoro 3 mesiace, takze sme si zvykli, ale niekedy je to o nervy 🙄 aj teraz sonka spi v satke - ja zatial kukam net, ale zojuska vyrevuva v postielke, ze nechce spat... ale unavena je taka, ze vraza do zarubni... ta cakam, kym sa nevyreve a nezaspi...
chodime do kniznice, taze sme boli kuknut aj centrum - pani z kvetinkova povedala, ze mamky nechodia, lebo nie su akcie a ze akcie nebudu, kym sa mamky nenaucia chodit 😖 ale ked bude nejake pluha pocko, a zojku to doma nebude bavit, tak tam asi dojdeme kuknut... pozeram, ze ty este dva v jednom, tak drzim palce...

inak- padla tu otazka ohladom vizit - rodila som v monobloku, vizita izboveho - ste v poriadku, nejake problemy... ked som povedala, ze nie, ani pod paplon nekukol... a ked bola velka vizita, tak som si lahla tak, aby som mala paplonom prikryte kolena smerom k ocumujucim lekarom, pozrel ma len hlavny, prehmatal brusko a odisli... ziadne okukavanie vlozky vsetkymi zucastnenymi sa nekonalo...

katka22r
11. dec 2009

mamagaga ja som o tej vizite tiez take pocula ja ked som lezala po zakroku tiez len pohmatal brusko a odisli ta neviem co uz na tom pravdy ale to vsetko sa dozviem ak budem po porode nie?necham sa prekvapit co vsetko ma caka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre