Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

katka22r
9. apr 2010

zdenka tak snad to pride samo a rychlo

olienka12
9. apr 2010

ja som vesticaaa hehe v pondelok sa kamoske narodil Lucas a vravim dalsiemu kamosovi do konca tyzdna cakam Vase babo a oni dnes rodiaaa 🙂) ja sa tesiiim 😀

zanna28
9. apr 2010

Ahojte kočky,tak dnes máme krásne,super nálada ma chytá aj v noci som po dlhej dobe fajne spala 🙂
Juli a ku komu pôjdeš rodiť?
Tak pekný deň vám všetkým prajem 🙂 😉

zdenka821
9. apr 2010

zanni tak to je vyborne, potrebujes vela energie ked mas doma princeznu 🙂

zdenka821
9. apr 2010

olienka čo vyveštíš mne???

zdenka821
9. apr 2010

kati ďakujem 🙂 , už aby to bolo

zanna28
9. apr 2010

Zdenka a ty máš nejakého dr.?

zdenka821
9. apr 2010

nie, nebudem si zajednávať porodníka a ty Zuzi?

juliap
9. apr 2010

zanna ja nemam nikoho vybrateho, cez pracovny den sa mi vidi, ze su tam teraz celkom fain dr, okrem stosekovej by mi bolo jedno pri kom som, ale s mm som sa stavila, ze mi pri porode bude bil, lebo 1. ma primal v novembri do nemocky, 2. mi robil prietoky, nemal mat vtedy sluzbu na prietokoch ale prave boli ostatny na operacke, tak mi prisiel spravit on, tak som hovorila mm ze do tretice vsetko dobre a bude aj pri porode, aj by som ho brala, vraj je super pri porodoch ... 🙂

anibas
9. apr 2010

Julka - perfektnýýýý je, a z celého srdca mu dakujem za dvojitú dávku mezokainu pri zašívaní 😵 😵 😵

katka22r
9. apr 2010

juliap a ja som billa mala rada bol moj izbovy lekar po porode a strasne milucky

juliap
9. apr 2010

no vsak ja dufam, ze tu stavku s mm vyhram a bude on pri porode ... 😉

zanna28
9. apr 2010

No Juli tak držím palce,ja som ho videla len raz,ale je sympaťak 😀

anibas
9. apr 2010

Julka a meno ste už rozhodli ? Či ešte bojuješ ?

juliap
9. apr 2010

sabinka, uz dobojovane, nakoniec sme povedali, ze bude po tatikovi jarko a hotovo, sak mozno sa aj narodi na svoje meninky a tatikove ... no a keby nahodou cestou z bruska stratil vtacika, tak bude lenka ... 😀

olienka12
9. apr 2010

potvrdzujem Bil je super vdacim mu za krasnu jazvu hehe 😉

cmuky82
10. apr 2010

ahojte, katka chodim na tu predporodnu pripravu no velmi mi to nepomaha ☹ . Tie klby ma strasne bolia a dnes rano ma uz zacali aj na rukach tak neviem ci nemam malo vapnika. A ked sa viac ponamaham tak ma zacne pichat tam dole akoby v krcku je to normalne?
juliap a zdenka drzim palce nech je vsetko ok 😉
juuj a neviete este co mozem v tehotenstve na palenie zahy?

katka22r
10. apr 2010

dobre ranko

juliap aj moj svokor a svagor je jaro 🙂

oli myslis to v dobrom slovazmysle?teba operoval bill???

cmuky ale ved ty cvicit nemusis tam ja som cvicila len cviky pri ktorych ma neboleli nohy alebo bedrove klby...a to pichanie dole je uplne normalne aj mna tam pichalo a skus brat vapnik horcik zinok odporuca sa v tehulkovani,ja ho beriem aj teraz

cmuky82
10. apr 2010

kati vdaka skusim vyskusat este nejake tie vitaminy 🙂

juliap
10. apr 2010

cmuky, na palenie zahy vyskusaj babske recepty:
1. vlazna voda s citronovou stavou
2. mandle /5-6 kuskov pomaly pokusat/
3. suchar /ale tie nepomahaju vsetkym/
4. aj v lekarni su dostupne homeopatika a antacida, ktore sa mozu na palenie zahy v tehu

olienka12
10. apr 2010

cmuky vitaminy nepomozu musis prezit viac neporadim,ked porodis prestane aj bolenie klbov aj pichanie v panve ja som mala to iste mala som problem chodit a lezat jedine sediet islo...
po porode ako zazrakom pohoda

no ked mal maly 7tt zacali ma boliet kolena neskutocne a teraz este aj prsty :((( skusam mozne a nemozne a neprechadza asi pojdem k dr.

katka ano v dobrom tvoria sa mi keloidne jazvy,ale ta,co robil bil je zatial spoko. je to velmi mily lekar,vsetko vysvetlil chodila som k nemu na ctg aj na utz a poradne pred porodom a staral sa ozaj fantasticky. Len odporucam

olienka12
10. apr 2010

na palenie zahy jablko,alebo slanina,neverila som no zaberalo
a potom tums pastilky na tych som ficala v kuse 😉

zanna28
10. apr 2010

Cmuky mne zaberá slabučký čaj + šťava z polovice citróna do toho ale bez cukru, alebo fatra, večer si dám teplé mlieko a akosi to prežívam 😉 .

Inak baby včera som urobila takú hlúposť,pozrela som si na nete video pôrodu,celú noc som potom mala také hrozné sny....no fakt neviem čo ma to napadlo ☹ 😖 .

Oli to aké sú keloidné jazvy?

olienka12
10. apr 2010

vcera sa kamosom narodila terezka 🙂) mame dalsiu kamaratku pre Danielka 😀
zanna jazvy take bujnejuce rastuce ako dive maso take cosi
Keloidné jazvy (jazvy prečnievajúce línie rany)
– sú hrubé, oblé, tvoria nepravidelné zhluky jazvovitého tkaniva, ktoré sa šíri cez hranice pôvodného zranenia. Často sú červené alebo tmavšie v porovnaní s okolitou kožou.
Môžu vzniknúť aj neskôr po zranení a taktiež zhoršiť sa počas tehotenstva. Tvoria sa v akomkoľvek veku, ale majú sklon rýchlejšie sa vyvíjať u mladších osôb a u ľudí s tmavšou pleťou. Tendencia k tvorbe keloidov býva dedičná.

katka22r
11. apr 2010

ako travite take strasne pocasie?

andreafe
11. apr 2010

katka22r, sedíme doma na gauči a brázdime po internete, popri tom jedným okom pozeráme telku. ťahá na spanie, tak sme si trochu aj zdriemli. čo som tehotná, tak mi poobedný spánok robí dobre... 🙂

andreafe
11. apr 2010

zanna28, kam sa chystáš rodiť? máme skoro rovnaký termín, možno sa aj stretneme, ja idem do monobloku.

juliap
11. apr 2010

kati, my sme dnes mali oslavu, starka 71, synovec 17, takze o program postarane, len som sa tak obzrala, ze neviem ci nepoletim do porodky ... sak uz sa tam nic nezmesti ...

zanna28
11. apr 2010

Ahojte kočky, to počasie ma zničí 😢 .... zasa som nachladená,už 5x za toto tehu, ja nechápem,to asi od malej furt chytím ☹

Andreafe, idem rodiť do monobloku, nooo možno sa naozaj stretneme 🙂, pozerám,že teba to čaká už po tretíkrát. aké máš predošlé skúsenosti? Ja som prvýkrát bola na sekciu,ale teraz dr. tvrdí,že nie je dôvod na sc, takže možno budem rodiť spontánne, takže budem v podstate ako prvorodička,mám z toho zmiešané pocity 😖 ...

cmuky82
11. apr 2010

vdaka za rady ohladom zahy 🙂 urcite vyskusam. Uz som zacala pit fatru tak uvidim. No to pocasie je fakt hrozne a takto ma byt este do stredy ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre