Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

bambulka24
29. máj 2012

@nmonika no tak v starej ako píšu baby sú návštevy na chodbe a ja som tam bola koncom januára, na chodbe kosa a prievan, takže som malú nenosila na chodbu vôbec...a bábätká dávajú tuším hneď na druhý deň, keď si dobre pamätám 😀 berú ich späť o pol 8 večer na kúpanie a donesú o 21. na kojenie, potom o pol noci, o 3 a potom až po vizite ráno 😉 zisťujem, že mám výpadky pamäti keď to píšem 😀

bambulka24
29. máj 2012

@nmonika a nečakaj teda žiadny luxus, tiež neznášam nemocnice ale čo už narobíme 😖

annie6
29. máj 2012

och, je to tazke si vybrat, ked kazda ma svoju skusenost inde 😀 ja som nevidela ani jednu porodnicu zvnutra tak snad sa do spetembra nejako rozhodnem 😅

nmonika
29. máj 2012

@annie6 ved pojdes na predporodnu pripravu niekde,nie? Mozno sa aj stretneme,ked tak pozeram na tvoj termin 🙂

annie6
29. máj 2012

@nmonika mozno, ze ano :D

annie6
29. máj 2012

@nmonika a kedy sa chodi na taku pripravu?

mandm
30. máj 2012

@vierka0 vybavila, ja viem 😀 ale aj vdaka ochote sestricky, keby sa hrala na dolezitu asi by sme spolu nebyvali 😒

mandm
30. máj 2012

@annie6
@nmonika ja nie som povodom z presova a nepoznam tu vela ludi, takze ani som sa nemala velmi s kym poradit. Co u mna vsak rozhodlo bol fakt, ze v monobloku sme na izbe boli len 3 s vlastnym WC 😀 a rooming 😉 a som fakt rada, ze som sa tak rozhodla, lebo som tam stretla fajn zienky a sestricky boli vo vacsine tiez velmi mile 🙂

nmonika
30. máj 2012

@annie6 Neviem presne v ktorom tyzdni,budem sa pytat mojej gynekologicky alebo priamo v nemocnici,kde sa treba hlasit.Ale je to asi po 32 tt.Myslim,ze pondelky a stredy su.Uz som asi aj tu o tom niekde citala,ale moze sa to menit 🙂 Dame potom zraz niekedy tam 🙂

nmonika
30. máj 2012

@mandm To aj mne by vyhovovalo asi viac.Je to take pohodlie a na pocit prijemnejsie byt v takom prostredi 🙂

mandm
30. máj 2012

@nmonika na pripravu mozete chodit uz teraz... teda ked chcete chodit do monobloku. Staci zavolat tej pani 😉 ja som 1.x bola az v nejakom 36 tyzdni lebo som bola na rizikovom ale boli tam kocky uz aj v 20 tyzdni 😉

nmonika
30. máj 2012

@mandm aha,no ved este mame cas,je to aj tak len parkrat,nie?Ja mam poradnu 14.6.,tak potom sa rozhodnem.dakujem.

jolika
31. máj 2012

@annie6 Ale starú pôrodnicu si môžeš pozrieť zvnútra,pôjdeš za vrchnou a poprosíš ju nech ti ukáže,
ak nebude akurát pôrod všetko Ti poukazuje alebo choď za primárom priamo aj on Ti vyhovie bez problémov.

dede28
1. jún 2012

@bambulka24 ahoj,tak uz aj ja mam morfo ultrazvuk za sebou,vsetko je ok a tiez cakame chlapceka 😎 😎 😎 😉 😉 tak sa mi to splnilo,z toho som velmi rada.ale mne sa zkracuje krcok maternice,tak mam naordinovany klud a nedvihat nic tazke,idem dnes za dr.tak dufam,ze to nebude az take vazne a ze ma neposle do nemocky 😨 😨 😨

anetusa86
1. jún 2012

no baby, takze mame to za sebou. neviem kde zacat. prijem bol v pondelok nakoniec ma rezali az v stredu kedze termin som mala na piatok tak naco sa ponahlat :( takze si predstavte ako jedina s bruskom sedim na izbe dva dni a pozeram na tie mamicky ktore maju deti na roomingu...v stredu rano ma urobili az o pol jedenastej cize sa mi cely den nepocital, nato som na pooperacke bola len jeden den kedze sa so sekciami roztrhlo vrece. dali ma na chvalabohu staru izbu na moju postel, ale bola nepolohovatelna a nemala zdvihak. takze s mojimi stehmi si predstavte ako som vstavala. este som bola k tomu nacievkovana a oni chceli aby som chodila k malej na novorodenecke kojit, kedze bola na infuzkach. v piatok konecne na vizite doktor uvidel cievku tak zacal ziapat preco to uz nemam prec, aby som nedostala infekciu. k tomu vsetkemu :D sa mi zle dychalo takze akonahle ma konecne po dvoch dnoch odcievkovali utekala som k malej, teda utekala....dosla som :D a moje mrne spinkalo. sestricky chvalabohu uplne uzasne, kazda jedna pomahala, sanitarky taktiez, az na nedostatocne zásoby vloziek a podloziek na pooperacke. po vsetkom bolestivom, co samozrejme prejde mi mala zacala papat, mne sa urobilo mliecko a tych 8 dni som prezila raz dva. samozrejme s malou na roomingu :D a este jedna vec, vybavovanie papierov trvalo strasne dlho od rana az do druhej. za dva dni sa na starej narodilo 14 deti tak si predstavte aky chaos tam bol. ale prezili sme, uz sme doma a naozaj to nebolo az take strasne hlavne ked sa pozriem na to mrne co mi spinka po boku :D

bambulka24
1. jún 2012

@dede28 jeeeeeeeeeej super, tak sa ti to splnilo 🙂 držím palce, nech to nebude také zlé s krčkom, daj vedieť, do povedal tvoj dr. Hádam nepôjdeš do nemocky 😒 no kľud pri malom dieťati, tak to sa nie veľmi dá, že? len sa šetri ako sa bude dať, nech sa to nezhoršuje

jespera
2. jún 2012

Neviete mi povedat - ci sa prietoky robia v starej porodnici alebo sa chodi do gynstaru? A kedy sa robia prietoky a ctg? v ktorom tt? dakujem

nmonika
2. jún 2012

Ahojte dievcata.Kto je za stretko nas "cakateliek" v meste?Pripadne ktokolvek chce dojst na pokec o radach a skusenostiach 🙂
Uz sme par bab,co sme za,niekedy cez tyzden.

katkapresov
2. jún 2012

@jespera ahoj.mne prietoky robili v gynstare,lebo tam mam lekarku a robili mi ich v 31tt.a na ctg uz budem chodit do monobloku od 36tt..

dede28
3. jún 2012

@bambulka24 no tak som bola za nim,ma pozrel,takze zatial je vsetko ok,len sa mam setrit 😝 😝 😝 no pri mojej malej neviem,neviem. 😎 😎 mate uz vybrate meno??

sona_v
3. jún 2012

baby, ak nechcete cakat dlhe hodiny na CTGcko v monobloku, a mate poistovnu union, robi aj dr. Juraj Páll,ma ho v ambulancii. hned vam aj vyhodnoti 😉 http://www.medartlada.sk/03c1989f921128619/inde...

lenka369
3. jún 2012

@nmonika ahoj..pozeram ze sme v rovnakom tyždni chceš ist rodiť do monobloku alebo do starej ja idem do starej či sa t am náhodou nestretneme 🙂

nmonika
3. jún 2012

@lenka369 Ahoj.Ja este netusim kam pojdem rodit.Kedze je to moje prve nemam ziadnu skusenost v tychto nemocniciach.Vela rad pocuvam tu na MK a z mojho okolia od znamych.Co rozhodlo u teba? Nepridas sa k nam ked bude stretko v meste?Tento mesiac niekedy 🙂

bambulka24
3. jún 2012

@nmonika fiha, a ktoré baby idú? keby som bola v meste tak by som vás mohla kuk 😎

@dede28 bude sa volať Oliver 🙂 Tak nakoniec to nie je až také zlé, super, snaž sa šetriť 😉

dede28
4. jún 2012

@bambulka24 pekne meno,my budeme ma t Filipka 😎 😎 😎

nmonika
4. jún 2012

@bambulka24 Ahoj.Mam zopar nickov bab co sa ozvali ze dojdu,myslim je nas 5-6 zatial.Az bude konkretny termin,dame ti vediet 🙂

lenka369
4. jún 2012

@nmonika ahoj.moje kamošky tam boli rodiť a boli spokojne aj ja som tam ležale po kyretaži a celkom sa dalo...je pravda že priestory wc a sprchy su lepšie v novej porodnici ale personal je prijemnejší v starej aspon čo som počula. a aj pôrodnika ktorého mam vybratého je v starej takže tak...a stretnutie v mojom pripade asi nepojde niesom priamo z prešova a som na pn a mam dost problem s chrbticou a aj schôdzou takže som väčinou doma,ale ak by sa mi polepšilo rada by som prišla.

nmonika
4. jún 2012

@lenka369 Dakujem za infosky.Presne takto to viaceri opisuju...Ved ja sa ozvem a uvidis ako na tom si,uz len lepsie snad 🙂

tinka5
4. jún 2012

Ahojte žienky, nepozná z Vás niekto z monobloku nejakého doktora, volá sa Biľ..... 😉

olienka12
4. jún 2012

@tinka5 co by si s nim potrebovala 🙂)) mne robil sekciu 🙂 maximalna spokojnost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre