Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

monfat
27. feb 2010

zdravím,našla som sa tu.To ja som tá strašná julkina kamoška ktorá to hneď vzdala. myslím s tým kojením.Ak si niekto myslí, že po neustálom prikladaní v priebehu 25 dní sa mi totiž vôbec žiadne mlieko nevytvorilo, myslím tým žiadne mlieko, nič - mylí že som sa len tak vzdala, prosím. Nikdy som ale ani napriek tomu, nemala pocit, žeby som bola zlou matkou pre svoje dieťa. Monika

monfat
27. feb 2010

cmuky82, dik, naozaj som rada, že si sa ozvala, tak ak budeš niečo vedieť bližšie ozvi sa a daj vedieť, budem rada. maj sa

cmuky82
27. feb 2010

monfat a prve si rodila v PO?

monfat
27. feb 2010

Hej, v monobloku a nemám na to najlepšie spomienky.Bolo to pred troma rokmi, pri Dr.Stošekovi.

cmuky82
27. feb 2010

hmm tak toho nepoznam, ale predpokladam ze vybavujes ineho

zanna28
27. feb 2010

Ahoj montaf,vitaj 🙂 , prečo tie zlé spomienky z prvého pôrodu?

olienka12
27. feb 2010

zanna dr.stosek uz nerobi v monobloku pokial viem. ku kojeniu, neni to ani najmensia stranda,mala som velke oci,a myslela som si,ze to zvladam bez problemu ... houby. uz nekojim bohuzial,ale prinasalo nam to viac trapenia ako uzitku a odzrkadlilo sa to aj na mojom zdravi...
epiduralka plati sa tusim okolo 100eur staci dohodnut,ked budes chodit na ctg tam ta informuju co a ako a plati sa dopredu ak nevyuzijes vratia ti peniaze...

zanna28
27. feb 2010

olienka myslím,že tvoje informácie patrili monfat ale aj mne poslúžia,najmä o tej epi 😉 🙂 .....o ohľadom toho kojenia sa netráp,nie si sama mám veľa kámošiek ktorým to pri prvom bábätku nevyšlo a druhé kojili o stošesť 😉

queenka
27. feb 2010

katka....wed mozes prist do gelnice a pojdeme kočikowat🙂) kludneee 🙂 🙂 🙂

olienka12
28. feb 2010

zanna sorka to tak ked odpisujem s drobcom na rukach 🙂)

cmuky82
28. feb 2010

no ja som tiez zvedava ako to bude u mna s kojenim. Moja mama mna aj brata kojila len po 2 tyzdne no ked to nejde tak to nejde a nemyslim si, ze je to len o chceni. Moja kamaratka nekojila vobec ani jeden den lekari jej pomahali ako sa dalo, ale mlieko proste nedostala ☹

anibas
28. feb 2010

Moja kamoška vôbec nemala mlieko, no a ja každý deň bojujem o každé deci MM, ale asi bude čoskoro koniec kojeniu, proste telo má svoje hranice ...

monfat
28. feb 2010

čafte, ďakujem za podporu, čo sa týka kojenia prvej dcery, nedostala som vobec mlieko, a ani sa tomu nečudujem, lebo bolo tam príliš veľa okolností, ktoré k tomu pomohli. Po hroznom pôrode, potrhaná na franforce, ruptura 4, celý krčok aj vonkajšok, ostali mi v maternici nejaké kúsky, do piatich dní zápal celej maternice, maličkú muž odviezol nakoniec domov a ja na infúziách, antibiotikách na 9.posch., na riť som nesadla asi 8 mesiacov, len na jednu z nôh a vôbec, hrôza. Takže asi tak. Bola som prvorodička,zanechalo to na mne stopy nielen na psychike, ale ale celkovo. Druhé dieťa som tak skoro nechcela, ale stávajú sa veci..., takže teraz som v 20.týždni a nemožem ani spať, ako porodím,ako budem kojjiť, ked prvý kraát to vobec nešlo, mala som vtedy problem sama so sebou, nevedela som či to prežijem.Inak dcera má už tri roky a je zdravučká, takmer vobec nechodíme k lekárke, len na ockovania, ale len tie ktorým sa to stalo, vedia s akým nepochopením som sa každý deň strtávala v okolí. Či už to bola lekárka, sestričky v nemocnici, vzdialenejší príbuzní, niektorí priatelia a tak dalej. Dnes si už nikto nespomenie, že dcera vyrastla na nutrilone, no a čo. Dávam jej každý deň všetko čo potrebuje, nikdy jej nič nechýbalo a ani nebude, kým tu budem, nemyslím žeby to malo dopad na náš vzťah, veľmi sa ľúbime. Aspoň že v manželovi mám neustálu podporu, majte sa a píšte.Anibas máš pravdu, telo má svoje hrannice a ty si nikdy nič nevyčítaj.

zanna28
28. feb 2010

Bože Mon, to muselo byť peklo na zemi čo si prežila ☹ ,normálne nemám slov....teraz by som si na tvojom mieste určite dohodla dopredu lekára(určite nejakého mladšieho) a rozpovedala mu všetko čo si zažila pri prvom pôrode.

Ohľadom toho kojenia: ja som mala veľmi ťažký začiatok,no po príchode domov som sa venovala len a len kojeniu,napokon sa nám to akosi rozbehlo a vydržali sme to do roka.Všade sa hovorí aké sú kojené deti zdravé a pod. .....no na moju dcérku to akosi neplatí,každé dva týždne je chorá,je liečená na alergoimun.,má zníženú imunitu atď.Takže keď raz má niečo byť,tak to aj bude a my stým bohužiiaľ nič nenarobíme ☹ .
Teraz neviem ako to bude u nás s kojením,keď sa nerozbehnem v pôrodnici,tak doma už asi sotva,pretože ma bude doma čakať moja malá veľká kecalka 😀 ....všetko ukáže čas a situácia 😉

Mon v každom prípade ti veľmi držím palce 😉

katka22r
28. feb 2010

tak a uz mame po krstinach...vsetci sa mi staraju o drobca tak mam casu
😀 mala sa drzala vobec neplakala takze asi tak

ejasmeja
28. feb 2010

ahoj Monfat, chudatenko, zazila si si strasny porod a ani sa necudujem, ze za takych okolnosti si nemohla vobec kojit. a take strasne potrhanie nemohlo byt len tak, ak si bola uplne otvorena, co predpokladam, ze si asi nebola a kazali ti tlacit priskoro. bozinku! nokto by nemal zazit takyto porod otrasny...

Cmuky a ty sa nestresuj, za to, ze si videla par neprijemnych videi este nemusi byt aj tvoj porod otrasny, neboj! 🙂
inak mozem ti poziciat dvd s porodmi a uvidis, ze sa da aj inak...
a este ti prefotim nejaky material o epiduralke a donesiem, aby si mala dost informacii.

monfat
28. feb 2010

čau zanna, vieš nemám zatiaľ dohovoreného doktora, aj sa mi pozdával prístup Dr.Šimu, ked som tam vtedy bola on jediný sa mi zdal aspoň trochu normálny a ľudský, a apropo ako sa to robí, až ked budem chodiť na ctg-čko, tak potom si ho mám zavolať a opýtať sa ho akože, potom zaplatím? Alebo ako sa to robí. Každopádne by som chcela epi- tento raz hlavne koli zašívaniu, tak skusim si ju zaplatiť a neviem. Ked mam take skusenosti, že pri prvom porode som o epi žiadala, ale bolo neskoro, lebo bola sobota a lekár mi povedal, že epi pichá dr.čopová a tá j na dovolenke v chorvátsku ( vtedy bol august), teraz ma to čaká v júli 😅 , tak uvidíme.

monfat
28. feb 2010

ejasmeja, neviem pýtaš sa, že či som bola už otvorená, ale neviem ti povedať, lebo na to, že som bola prvorodička, chodila ma kontrolovať jedna sestrička, stále odišla, pôrodníka takmer nebolo vobec vidieť, bola som väčšinu času sama na stole a nevedela som čo mám robiť, niečo mi vnútorne hovorilo, že mám tlačiť, lebo umriem, ale lekár prišiel až prestrihnúť šnúru, ked sa malá narodila a na všetkých začal neuveriteľne vrieskať, že dieťa je také malé - 2700g, a ja taka potrhaná, že bude mať veľa roboty. Sestrička mi po pôrode povedala, že to bolo aj preto, lebo malá sa tlačila nejak divne rukou napred, alebo také niečo.

monfat
28. feb 2010

Joooj ženy, hádam to zvládneme, musíme, šak čo iné už nám zostáva. 🙂

juliap
28. feb 2010

zanna, neboj mala kecalka ma uz dost rockov na to, aby chapala, ze ked budes krmit babatko, tak bude klud a pocka, ked bude nieco chciet. ja som mala rozdiel 4 roky a martinka sa velmi tesila, ze emku kojim, stale si tichucko ku nam sadla a cakala, ked bola emka vacsia, tak ju hladkala po rucke, nozicke, praveze sme mali vtedy taku chvilku ticha a pokoja pre nas tri ... 🙂

zanna28
28. feb 2010

Mon, ja si tiež robím "zálusk" na Šimu,moja mamka bola teraz nedávno na operáciu v monobloku a veľkú starostlivosť jej venoval práve on,potom bol za ním poďakovať sa môj manžel a spomenul mu,že mám termín v máji a on na to,že sa potom môžeme naňho kľudne obrátiť,ale netuším ako to bude s platením ani koľko,všetko sa dorieší potom,tak isto netuším ako budem rodiť,ja som prvýkrát bola na sekciu,ale bol na to dôvod teraz zatiaľ všetko OK,tak možno ma nechajú rodiť aj spontánne,fakt mám zatiaľ veľa otázok nezodpovedaných ale snažím sa to riešiť postupne a hl.s chladnou hlavou,ja mám totiž tendenciu panikáriť a riadne stresovať,tak aby mi z toho nepreplo 😀 😀
Keď budem o tom niečo bližšie vedieť tak ti potom pošlem IP.

Cmuky alebo Eji keď bude prednáška o epi tak dajte tiež prosím info.Ja by som tak rada došla aj na cvičko,len malú mám sústavne chorú a teraz už aj ja som sa nakazila,všetko ma bolí,štípe hrdlo,nos hrôza 😠

zanna28
28. feb 2010

Juliiap,ani nevieš ako ma tvoj príspevok potešil,v poslednej dobe veľa krát riešim otázku ako budeme fungovať po návrate z pôrodnice.Malá sa veľmi teší na bábo,všetko prežíva somnou tak verím,že to bude tak ako u vás,veľmi si to želám 🙂 .

ejasmeja
28. feb 2010

Zanna, dam ti vediet, ak nam to povedia dopredu a mozem ti tiez prefotit material, ktory mam k dispozicii o epiduralke.

ejasmeja
1. mar 2010

dievcata, v sobotu sme mali prve stretnutie s bruskami, bolo to uzasne! ak by ste chceli viac info, mame uverejneny oznam na klucodmesta.sk a coskoro bude clanok aj na presov.sk
dalsie stretnutie bude uz tuto sobotu 6.3. o 9:00. velmi sa tesim, ze sa to podarilo zorganizovat 🙂 a ste srdecne vitane 😉

monfat
1. mar 2010

ahojte dievcatá, ja sa tiež bojím ako to bude, ked bude po všetkom, a my prídeme domov, mama trojročnú dceru, ktorá tiež dá riadne zabrať ale ked sa malé narodí, chcem ju dať už do škôlky, aby aspoň polovicu dňa bolo trošku kľudu doma, tak uvidím. zanna28 počuj a po cisaráku mala si veľké bolesti, či sa to dalo nejak zniesť? myslím tá rana a kde ti ho robili? v prešove tiež v monobloku?

petra1985
1. mar 2010

monfat ved trojrocne dieta je uz aj celkom samostatne ci nie? ti bude pomahat🙂

kati no vidis.. ako to zbehlo nie? a uz klud 😀 nasa vobec neplakala prespala cely obrad..ked ju krstil kus sa pomrvila a nic.. sme ani nevedeli, ze ju mame.. a kde ste kati krstili?

cmuky82
1. mar 2010

katka blahozelam ku krstinam 🙂 a kedy das nejake foto?
eja ked mas tie materiali tak mi dones v stredu budem velmi rada. No a tie videa... ja fakt neviem ci by som mala este nieco pozerat 😅 . Uz aj teraz ma v gatiach dost nakakane 😀

petra1985
1. mar 2010

cmuky nic nekukaj radsej.. 🙂 zbytocne si navodis stresy a budes sa bat

cmuky82
1. mar 2010

peta asi mas pravdu 😀 😀 😀

petra1985
1. mar 2010

mna to tiez lakalo ale neee som si povedala, ze nebudem kukat a myslim, ze aj dobre som spravila..

inak v damskom magazine dobra tema teraz o dojceni.. tak si zapnite .. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre