Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

annie6
3. apr 2012

@klobucik a to keby som chcela, tak ma musi poslat lekar alebo sa sama mozem objednat? a moje kamosky tam tusim boli, okolo 20teho tyzdna a platili len 20eur...

klobucik
3. apr 2012

@annie6 v 20 tyzdni sa robi morfologia plodu a tu robia len dvaja lekari v Prešove ak sa nemylim a to dr. Vaskova v Gynstare a dr. Pall a plati sa 20 eur 🙂 ale ak chces 3-4 D zaznam na Cd tak to sa robi v gynstare okolo 28 tt a plati sa 66 eur , este robia aj v 30 tt prietoky a to neviem presne ci sa plati 20 alebo 30 eur 🙂 cize ak niesi u lekara v gynstare alebo u dr. Palla tak ta zrejme tvoj gynekolog posle na morfologiu v 20 tt a je na Tebe ci sa objednas do gynstaru alebo k Pallovi 😉

annie6
3. apr 2012

@klobucik aha, okej, dakujem za info 😉

tigrica182
4. apr 2012

@klobucik @annie6 - v gynstare sa plati nasledovne : v 10tt : 10€ + 4€ fotka ak by si mala zaujem. v 20.tt - sa robi morfologia - to sa plati 20€ a to uz mas fotku v cene , a v 30.tt sa robia prietoky a to sa opat plati 10€ + 4€ fotka ak mas zaujem...

zvonkohra
4. apr 2012

@annie6 nemusi ti dat papier tvoj gynekolo pall ta vezme aj bez papiera

tigrica182
4. apr 2012

@jespera suhlasim s tebou ze to nikomu nepomaha takato debata

jespera
4. apr 2012

@tigrica182 trosku ta poopravim - plati sa za morfologiu v 20tt - uz 30 eur, ja tam idem po sviatkoch a tak mi bolo povedane do tel. ked som sa objednavala...

dulkagabulka
4. apr 2012

Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu, prosim sirte dalej:

Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dňa 26.3.2012, ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu pár mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase túto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA "Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený?". Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krišková, PhD. (2009, Bratislava)
Mgr. Miroslava Kotríková Rašmanová (2009, ČR)
Ing. Ivana Antalová (2000, ČR Zlín)
.....
.....

Ak sa chcete aj Vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uveďte prosím, ako sa chcete podpísať. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (prípadne ak ste boli nastrihnutá viackrát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publikácie/nova.... List zverejníme na www.zenskekruhy.sk

danielka1982
4. apr 2012

@mirkapo nebola si pri tom ani ty ani ja...môžeme veriť a nemusíme tomu čo kto povie...ja som sa napr.dozvedela,že to nie v monobloku ale v starej pôrodnici a tam bol ten problém,že vraj matka bola nie v podnapitom stave ale doslovne ožratá...Je to všetko len o tom,že sme to počuli od niekoho kto to tiež niekde počul...ktovie kde je pravda...

zvonkohra
4. apr 2012

jedna baba povedala......

hviezdickamaria
4. apr 2012

no ahojte presovcanky, tak ja som sa dnes vratila zo starej porodnice, a tiez chcem povedat slova chvaaaly na nu 😉 s personalom som tiez bola maximaalne spokojnaa, prostredie nic moc, ale myslim, ze 5-6 dni sa tam vydrzat da v pohode, ak sa clovek troska uskromni 😉
porod bol super a hlavne Dr. Dzurilla 😵 pri porode bola ohromna sranda, este teraz som v euforii, ako to vsetko uuzasne prebehlo, takze DAKUJEM vsetkym 😉

anavila
4. apr 2012

@hviezdickamaria blahoželám , nech Vám dcérka rastie do kráasy, som rada že sa ti pacilo a ze porod bol super. 😉

zvonkohra
5. apr 2012

@hviezdickamaria blahozelam

dulkagabulka
5. apr 2012

reakcia na reláciu Medicína na temu Moderné metody porodov
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/nase-aktivity/i...

tigrica182
5. apr 2012

ahojte babule - chcela by som sa opytat, aky mate nazor na Dr. Dzurillu - mal by mi robit sekciu - ak vydrzim do jeho prichodu - tak by som cchela vediet aky mate na neho nazor a aky je lekar cez sekcie... dakujem

tigrica182
5. apr 2012

@jespera ty kokos - to vazne???? 😕 no tak to je moc

bambulka24
5. apr 2012

@tigrica182 áno, je to drahšie v gynstare, ja som bola v r. 2010 v 12.tt a platilo sa 10 eur, teraz už 20...takže všetko išlo horee u nich vyzerá to tak

vierka0
5. apr 2012

@bambulka24 @tigrica182 @jespera ja som tam nebola tak davno - naposledy v oktobri, bolo to 10eur v 12tt a 20eur v 20tt

bambulka24
5. apr 2012

@vierka0 no tak išlo to hore 😒 ako je to dosť, tých 10 eur som ešte prekusila ale keď mi sestrička povedala teraz do telefónu, že 20 to užž ma zarazilo 😕

vierka0
5. apr 2012

@bambulka24 takze 20eciek v 12tt ?? no to je dost..sak nemusis na to ist, mne to robil ligus vaginalne, lebo abdominalne nebolo NT meratelne (v gynstare mi potom vratili mojich 10eur ) , lebo som vraj mala maternicu nejako dovnutra..dokelu, sak to NT meranie trva dokopy desat minut aj s cestou...

bambulka24
5. apr 2012

@vierka0 netuším prečo tak zdraželi 😒 tak nemusíš, ale mamička je predsalen kľudnejšia, keď vie, že je všetko ok 🙂

vierka0
5. apr 2012

@bambulka24 poviem ti, ze mne tie vysetrenia prinasali viac stresu ako uzitku..na jednej strane budes kludnejsia ze je vsetko ok, ale ak nebude, potom budes v strese cele tehotenstvo..viem o com hovorim..mali sme problemy s oblickou, chodili sme tam ako na klavir, pravidelne som videla mamicky s placom odtial odchadzat..

bambulka24
5. apr 2012

@vierka0 tak to ma mrzí, ako problémy s obličkou, akože bábo ešte v tehu? 😕

vierka0
5. apr 2012

@bambulka24 ano, najprv (v 20tt na morfologii) nam zistili ze je mierne rozsirena, potom sme v kuse chodili na kontroly a v oblicke sa zacali tvorit cysty, diagnoza je multicysticka displazia oblicky, teda momentalne mame funkcnu iba jednu..

bambulka24
5. apr 2012

@vierka0 😔 a bude malá v porriadku? dá sa to liečiť?

vierka0
5. apr 2012

@bambulka24 liecit sa to neda, ale zatial jej to nesposobuje ziadne problemy 🙂 momentalne dufame, ze zatrofuje a nebude potrebna operacia (vyzera to tak, ze sa to zmensuje) vela ludi zije s jednou oblickou, len si na tu zdravu musi davat pozor 🙂 takze musime davat pozor, ake lieky berie, konzultovat s nefrologickou..inak je to velmi akcne dieta, napriek vsetkemu co sme si prezili 🙂 okrem oblicky mala duktus komoroveho septa, dierocku medzi srdcovymi komorami (nastastie sa to zrasta), v 29tt mi zistili zle prietoky, poslali ma do nemocnice, bola som tam 5tyzdnov, potom som porodila na cisarsky rez, lebo mala uz nerastla, nedostavala dost vyzivy odo mna, narodila sa 1,5kilova, takze sme stravili dalsich 6tyzdnov v nemocnici - dokopy som tam bola 11 tyzdnov, takze o pomeroch v novej porodnici viem dost 🙂

bambulka24
5. apr 2012

@vierka0 tak to ste si prežili svoje peklo ☹ ale malinká je bojovníčka, zvládli ste to 🙂 prajem, nech vás už zlé obchádza 😉

vierka0
5. apr 2012

@bambulka24 dakujeme, drzim palce aj tebe, nech ti vsetko dobre dopadne 🙂

tatiana1985
6. apr 2012

caute zienky 🙂 🙂 chcem sa opytat co treba babatku doniest do porodnice? 🙂 🙂

pred 2rokmi mi stacili plienky a vlhcene obrusky....
kamoska mi teraz chodi na predpripravu a tam im dali zoznam veci dobre ze ne na toaletny papier 😀 😀
no nechce sa mi verit, ze to vsetko si musia priniest 🙄 🙄 🙄

napiste prosim mamicky ktore ste rodili nedavno, nie tie co ste rodili pred 2rokmi ako ja 😉 dakujem

bambulka24
7. apr 2012

@vierka0 ďakujem pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre