Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mirka12011
30. jan 2011

@adrika83 ja odporucam dr bila aj dr sima bol zlaty....a chvalia si aj kudla vraj na sale je super

zvonkohra
31. jan 2011

@mirka12011 aj kudla je fajn mne sa tito 3 tiez pozdavali...a vysetrenia zo spodu upne bezbolestne 😉

mibi41
31. jan 2011

Ahojte maminky, poradite mi nejakého porodnika? Kde je lepšie rodiť v starej pôrodnici či v monobloku?
Dakujem 🙂

marcovka
31. jan 2011

@mibi41 ahoj,ja som rodila v starej a bola som velmi spokojná sú tam starší lekári tak som dala na nich a nelutujem,ale mne tiež odporučali skor staru ako monoblok,ale aj tam su určite dobrý lekári,do starej vraj nechcu kvoli romkam,ale aj v monob.sa najdu 🙂

zvonkohra
31. jan 2011

@mibi41 v oboch su romky...ja som bola v monobloku a aj tam su dobri dr v tejto oblasti sa musis rozhodnut sama..lebo tu budu rozne nazory...daj su plusy a minusy a rozhodni sa sama

betus82
31. jan 2011

@mibi41 Ahoj Mibi, ja som zatiaľ rozhodnutá rodiť v starej. Podľa informácii, čo tu odzneli, aj čo počúvam od kamarátok sa mi lekári v starej zdajú skúsenejší. Konkrétne MUDr. Kyselý, MUDr. Kaščák, ale aj ostatní. Keď sa rozhodneš pre starú, tak sa možno stretneme 🙂.

mibi41
31. jan 2011

@betus82
ahoj, ja som počula že monoblok je lepší a že lekari sa aj tak striedaju, čiže Ty mi odporučaš týchto 2 lekarov?
Dakujem 🙂

zvonkohra
31. jan 2011

@mibi41 monoblok mas lepsi v tom ze mas wc na izbe ja som rodila na sc a zdalo sa mi lepsie ist na wc na izbe ako ist cez chodbu

betus82
1. feb 2011

@mibi41 Čo ja viem, tak sa už nestriedajú, niekedy to tak bolo. Rozhodnúť sa musíš sama. V monobloku je možno novšie prostredie, ale ja dám skôr na skúsenejší personál starej nemocnice. Chcem tam chodiť aj na predpôrodnú prípravu k p. Lojovej - pôrodnej asistentke a robí aj prehliadku pôrodnice, tak si to omkrnem 🙂. Ale osobnú skúsenosť nemám so žiadnym lekárom, čo mám informácie, tak všetko len od známych. Keď začnem chodiť na kontroly do starej, tak napíšem svoje dojmy 🙂.

kvetka84
1. feb 2011

@mibi41 keby si si precitala od zaciatku vsetko, zistila by si ze kazda je spokojna ked jej porod prebehol bez komplikacii a na 4-5 den isla domov. Kto mal komplikacie, tak hned nadava. Naozaj je na kazdej z nas ako sa rozhodneme a hlavne ake velke naroky mame. Kedze ja necakam 5 hviezdicky, lebo viem, ze v oboch je to este komunisticke prostredie, ale hlavne chcem, aby bolo dobre opstarane o mojho maleho. Nazory tu padaju rozne, jedne su za monoblok, jedne za staru. Ja idem do starej. Pre monoblok som bola rozhodnuta na zaciatku tehu, lebo som zistila, ze tam mozes mat na kazdej izbe babo pri sebe. Su tam mlade sestricky, myslela som si, ze to bude vyhoda, lebo ked mlade tak este nie take zatrpknute a znechutene pracou a ze mlady nazor. Ale casom som zistila, ze tie mlade sestricky (podla nazorov) nemaju skusenosti, nepomozu ti naucit kojit, su neochotne. V starej su zasa starsie sestricky, je pravda ze su demotivovane financne, maju zlu naladu, ale kto ju nema. Aj ja by som bola zla, keby sa mi do mojej roboty plietli druhy. Nemam rada ked si holky myslia, ze len preto ze su 9 mesiacov tehotne, ze zhltli celu mudrost sveta a to iste nemaju radi ani sestricky. Aj to som pocula, ze maju radsej maminy , ktore sa skor pytaju ako kazu. Ked nesu maminy prislis mudre, lebo to si potom sestricky povedia, no pozri sa tu aka mudra, nechajme ju tak, preco by sme jej mali radit, ked si mysli ze vie vsetko. Preto su niektore take odmerane. Casom som zistila, ze aj v starej uz nenosia deti iba na kojenie, ze mozem mat babo pri sebe cely cas (iba cez den do vecerneho kupania) na kazdej izbe nie len na nadstandarde. Ja mam same kamaratky, ktore rodili v starej, kazda si chvalila, samozrejme povedali : "dalo sa vydrzat", urcite necakaj nadstandard.
Ohladom doktorov nemam skusenosti, nepoznam ani po mene ani osobne, to ti neporadim. Takze uz len pocuvaj, citaj a co ta viac oslovi tak sa rozhodnes. Aj tak tych 5 dni vydrzis a budes rada, ze je to za tebou a budes mat bato doma pri sebe 🙂 Drzim palce aby sme to vsetky zvladli 😉

kvetka84
1. feb 2011

@anavila kedze si sa uz tri dni neozvala, predpokladam, ze uz si v nemocke 🙂 Myslime na teba a drzime palce 😉 Nech vsetko dobre dopadne a ked prides domov a budes mat chvilku cas, tak napis v skratke ako bolo a ako sa citis 🙂
Este raz, drzim palce 😉

marcovka
1. feb 2011

@betus84,kvetka84 ja si myslim,že ste sa dobre rozhodli stara je fakt stara 😒 ale ako hovoríš da sa všetko vydržať len nech je male v poriadku ja som bola velmi spokojna a na to zle rýchlo zabudneš sesry a lekarky z novorod.su srašne zlate,lekarka každy den chodila za nami a informovla nás o detoch čo im robili ako sa maju apod.ale každa chváli tam kde rodila 😉

adrika83
1. feb 2011

dakujem za rady 🙂))

olienka12
1. feb 2011

@kvetka84 nie je pravda co pises ja som mala komplikacie a som maximalne spokojna s monoblokom dr. bilom, dr. pitonakom....personalom ako takym

zanna28
2. feb 2011

@kvetka84 ja som bola dvakrát v monobloku a išla by som tam aj tretí krát, nie je pravda, že sú tam sestričky neskúsené, moja Ninka bola na JIS-ke, ku prsníku som si ju mohla priložiť až na tretí deň, kojenie sa mi rozbiehalo veľmi ťažko, sestričky z novorodeneckého videli, že mám prsia naliate a mlieko sa mi nechce spustiť, tak mi pomáhali ako mohli, aj na izbu za mnou chodili, potom som ja chodila kojiť na novorodenecké, posielali za mnou laktačnú poradkyňu, zháňali mi rôzne odsávačky a hlavne boli veľmi zlaté, ľudské a ochotné, čo mi v tej chvíli veľmi dobre padlo. Podľa mňa to ani náhodou nebolo neskúsené/neodborné/neochotné správanie.
Skús napísať svoju skúsenosť keď budeš doma z pôrodnice s bábätkom, či tvoje názory budú také isté ako teraz pred pôrodom.

kvetka84
2. feb 2011

@zanna28 sto ludi - sto chuti. Ja nehovorim, ze to takto "ZARUCENE" je. Nemam osobnu skusenost, taktiez cerpam "iba" z toho co pocujem, co citam.
Tak ako netreba brat tvoje slova doslova, ze "vsetky sestricky su uzasne za kazdych okolnosti", tak ani mna netreba brat doslova ked poviem, ze "vsetky sestricky su hrozne a bez skusenosti".
Este raz, sto ludi - sto chuti a nazory su naozaj rozne 🙂 Ja nechcem presviedcat, ja len posuvam co som dostala 😉

zanna28
2. feb 2011

@kvetka84 tak ako som vyššie napísala, rada si prečítam tvoj príspevok po návrate z pôrodnice 😉

atletkas
2. feb 2011

Každa sestrička vám pomôže ak ju o to poprosíte, nemate na čele napísane, že neviete dojčiť alebo,že prsníky sú naliate treba prísť a spýtať sa. Tak ako sa vraví, že nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie tak je to aj s dospelými.

zvonkohra
2. feb 2011

@kvetka84 suhlasim zo zannou

olgus
4. feb 2011

AHOJTE mamicky..o nedlho aj ja cakam svoje prve babatko a velmi sa na neho tesime...Sice,mam neskutocny strach z porodu a neviem sa toho strachu zbavit,ale hadam to prejde a vsetko bude ok.....este neviem kam mam ist rodit,ale osobne si myslim,ze ta vsade musia odrodit a uz vobec niesom za podplacanie..ved od coho su tam ti doktori???Ved je to ich praca...no nie......?????ako citam diskusiu,tak aj v starej aj v novej nemocnici je ok,len je na kazdej z nas,aku nemocnicu si vyberieme a urcite zalezi aj na tej mamicke,ako sa chova,tak sa chova aj personal.....Tak mi drzte palce....

radana606
5. feb 2011

@olgus ahoj moja aj ja mam v marci termín.ja som si vybrala starú nemocnicu tak dúfam ze to dobre dopadne a ktorý marec???ja mam 21.3 nestretneme sa náhodou?

zvonkohra
5. feb 2011

@olgus drzim prsteky a myslim si ze s tym mas pravdu ja som bola v novej a chovali sa uplne normalne ako sa maju ludia spravat ja si to tam chvalim 🙂 a urcite tam pojdem znova ak budem tehulka

marcovka
5. feb 2011

@olgus ahoj,samozrejme že ta musia odrodit ale.....ja som tiež za to že je to ich práca a žiadne podplacanie,ale bola som v šoku 😠 čo niektorý ludia dokažu 😖 držim ti palce na porod rýchlo zabudneš ked uvidiš svoje babo,len nech je zdravučké a všetko ok 😉

olgus
5. feb 2011

@radana606 ahoj..ja asi v novej budem,byvam tu len dva roky,tak nikoho tu nepoznam a prvy krat idem do nemocnice.17.2 som objednana na CTG,tak mi tam hadam vsetko povedia,lebo ani sajnu nemam co a ako...he
Termin mam 16.3...ale podla mna to moze byt aj skor..tak uvideime.Tak drzim ti palceky...a pis co a ako...

zvonkohra
5. feb 2011

@olgus nepovedia ti nic len spravia ctg,moc bud doniesies alebo tam,zmeraju tlak,vahu a ides 🙂

sofia2008
5. feb 2011

ahojte..ja som bola v novej a bolo uplne ok..sestricky na oddeleni boli uplne skvele a to som im ani kavu ci dezert nedala 🙂 co sa zasa neda povedat o sestrickach z novorodeneckeho oddelenia, tie su prisery 😠 okrem jednej mladej,stihlej, taka dlhovlasa blondynka, ta bola uzasna, hotovy anjel 😵 ja som mala sekciu, dali sme aj vsimne..a vsetko nastastie dopadlo ok..sestricky z novorodeneckeho boli neprijemne, neochotne vam ukazat, ako si mate babo prilozit, len vam doniesli babo a dovidenia..ja som bola po sekcii, lezala som s infuziou v ruke a oni mi malu doniesli, polozili vedla mna a cau..proste nic, tak som ju v leze, jednou rukou pridziavala, aby mi nespadla z postele, ani mi ju nepomohli prilozit si na prsnik, nic, tak nasi odniesli kavu a dezert a hned bolo vsetko naopak 😠
ja viem, ze lekari si maju svoju pracu robit tak, ako prisahali, ale realita je ina..ine je, ked nemate znameho lekara, tak potom je to tazsie, ale neodporucam ist rodit bez vybaveneho lekara, ved si ho mozete aj vybrat dopredu a zaplatit 200€, budete chodit k nemu pred porodom atd..na izbe boli so mnou dve baby, co nemali ziadnu znamost a takto aj dopadli, obe ich sil po porode mlady novy lekar hodinu a pol, ktory to robil prvykrat a ucil sa na nich..sami potom lutovali, ze si lekara nevybavili..doba je dnes taka 😠

zvonkohra
5. feb 2011

@sofia2008 nieje to tak ja som nemala vybaveneho dr nikoho som nepodplatila mala som sc vobec neplanovanu len malej sa nechcelo samej ist na svet a chvalim si aj baby s novorodeckeho odd.doniesli mi ju hodinu po sc kedze bola v poriadku a spytala som sa jej ci mi pomoze vstat a prilozit dieta k prsniku a tak aj bolo...len mi povedala ze porozdava deticky mamickam a pride,prisla pomohla a bolo 😉

sofia2008
5. feb 2011

@zvonkohra ja som pisala vlastnu skusenost a nemam ten nazor len ja, ale vacsina mamiciek, co sme tam lezali, sme boli s ich pristupom nespokojne, ano, prisli a ukazali, ale to sme ich zakazdym museli o to pytat..tak ako to nechcu robit same od seba, tak nech tam nerobia..nehovoriac o tom, ze kazde druhe babo tam malo zapareny zadocek, aj moja mala, museli sme doniest z domu biolampu a nahrievat v nemocnici a odchadzali sme vsetky tri naraz so zapalenym ockom, kazda jedna..ja hovorim, co som zazila ja

marcovka
5. feb 2011

@sofia2008 davam ti 100b velmi dobre si to napisala 🙂 🙂 🙂 ja mam tiež taku skusenost bola som sice v starej,tiež po sc a toto iste babo ti položia a trapsa,ale na všetko zle sa da zabudnut ☹ 😉

mirka12011
5. feb 2011

@sofia2008 suhlasim s tebou, sestricky na novorodeneckom des a hroza az na 2 jedna starsia pani ta bola skvela uplne zlatunka a druha bola moja suseda ta ma naucila ako prilozit malu a ta ucila snad kazdu maminku lebo ostatne neochota ako pises daju ti dieta a dovidenia uc sa ako chces a este ani odpovedat nevedia..........spytala som sa jednej ciernovlasej mladej take kratke vlasky ci ked budem odsavat ci sa mi rozprudi mlieko a ona ze nieeeeeeeeeeeeeeee nato dosla pediarticky spytala som sa jej to a ona no jasne anooooooooooooooooooooooooooooo no tak nezabi ju............ a ta blond co ju spominas bola zlata...............ja som tiez po sekcii bola cize viem o com pises co sa tyka doktora tiez
dokonca jeden nemenovany doktor mal problem mi stehy vybrat a prepustit z nemocnice tak ma na druhy den prepustil iny lekar aj stehy nemal problem vybrat no des a hruza............inak sa to da vypadnut z nemocnice a uzivat si babo doma to je ideal...........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre