Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tigrica182
21. apr 2011

@vierka0 bodaj by si mala pravdu 🙂 dakujem

betus82
27. apr 2011

ahojte, dneska som bola na CTG a vyšetrovala ma dr. Paľová, povedala som jej, že mi tvrdne brucho, tak ma vyšetrila aj zo spodua, ale ešte sa neotváram ☹ . a ja už by som to mala tak rada za sebou. som zvedavá, kedy to príde...

juliap
27. apr 2011

@betus82 tak mozno slecna vie, aky pekny datum si vybrala a caka si este v "hniezdocku" ... no neboj, pride to, ani sa nenazdas ... 😉

tigrica182
27. apr 2011

@betus82 ahoj - aj ja som dnes bola na CTG - tiez ma vysetrovala Dr. Palova .... ja som zasa otvorena uz na 1 prst... neboj sa - vsetko pride kedy ma ....

betus82
27. apr 2011

@juliap
@tigrica182 ja viem, máte pravdu, musím byť trpezlivejšia, asi jej je v brušku dobre, ale my sa na ňu už tak tešíme

betus82
27. apr 2011

@juliap A všetko najlepšie tvojmu drobcovi Jarkovi želám, pekné meno 🙂.

juliap
27. apr 2011

@tigrica182 @betus82 tak nakoniec mozno fakt sa stretnete v porodke ... jaj, frajer s frajerkou to budu 😉

marcovka
27. apr 2011

@tigrica182@betus82 mate štastie na tu Palovu ona asi v kuse maka 😀 aby ste ešte pri nej nerodili 😕 😀

tigrica182
27. apr 2011

@juliap v setko je mozne 🙂

betus82
28. apr 2011

@juliap 🙂

betus82
28. apr 2011

@marcovka A mne sa zdala dr. Paľová v pohode, trocha uponáhľaná, ale vyzerá, že to už robí roky a vyzná sa.

marcovka
28. apr 2011

@betus82 to urcite robi už dlho ....mne velmi nesadla,ale každy ma ini pohlad 😉 drzim palce a nech to maš uz zasebou 😵

betus82
1. máj 2011

Dneska mám bolesti krížov aj podbruška, tak možno to už nebude dlho trvať. Už malá nemá veľa miesta, tlačí sa chúďa. Nech je to za mnou.

tigrica182
1. máj 2011

@betus82 drzim palce - aby bolo vsetko v najlepsom poriadku....

juliap
1. máj 2011

@betus82 jej, tak mozno bude tiez pekny datum 1.5., moje 2 kamosky maju dnes narodene slecny ... a ty @tigrica182 sup, sup za nou hned ... 😉 😀

betus82
2. máj 2011

Ešte nič, aj keď som si myslela, že možno to už začalo. Večer aj v noci mi tvrdlo brucho každých cca 10 až 12 minút. Mala som bolesti krížov a podbruška, ale len mierne, nemohla som zaspať. Stále je to brucho nejaké polotvrdé, ale kontrakcie už nie sú pravidelné. Tak ja teda neviem. Musí tá kontrakcia fakt bolieť? Lebo všade to píšu. A ako viem, že sa už otváram? Že už to prišlo. Ako ste to mali vy?

juliap
2. máj 2011

@betus82 nemusi boliet, mne len tvrdlo pravidelne brusko, nic ma nebolelo, ja mam bolesti az tesne pred porodom, ked je interval 1.5 minuty ... takze ak ti pravidelne tvrdne brusko, treba si merat cas, ked sa ti bude interval tvrdnutia skracovat a budes mat cca kazdych 4-5 min, tak do nemocky naklus

betus82
2. máj 2011

@juliap Ďakujem za radu, tak som aj rozmýšľala, že keď to bude také časté. Sledujem si teraz čas. Teraz som mala po 7 minútach. Človek má veľa informácii, ale keď to príde, tak je to úplne iné, ako sa všade píše...Ale prax je asi prax. 😉

tigrica182
2. máj 2011

@juliap no sak moja - min. stredu som skoncila pod infuziu, kvoli tlaku - tak ak by mi nebola zabrala, tak by si ma tam nechali a asi by som bola aj rodila... v stredu idem opat na poradnu k svojemu gyn. potom na CTG do starej, tak som zvedava, ze co zas vymyslia.... ja by tiez uz chcela, aby bolo po tom vsetkom 🙂

tigrica182
2. máj 2011

@juliap inak od stredy som otvorena aj ja na 1 prst

tigrica182
2. máj 2011

@betus82 prosim vas - ako viete, ze vam tvrdne brusko, kde vam tvrdne??? kde sa pocituju kontrakcie ?? npar. ty poslickovia?

anibas
2. máj 2011

@tigrica182 je to podobné ako menštruačné bolesti a keď tvrdne bruško - máš potrebu sa skrčiť dopredu, začínajú trpnuť stehná, bolia kríže ...

juliap
2. máj 2011

@tigrica182 tak s tebou zamavali ako so mnou, mne dali tiez tyzden pred terminom infuzku na zastavenie porodu, cista blbost, ked si v termine, preco ta nenechali odrodit ... mne to zastavili tak, ze este 1 den a Jarko by sa nebol narodil zivy, tak drzim prsteky, nech to mate uz s @betus82 za sebou a drzite svoje pokladiky v naruci 😉

betus82
2. máj 2011

@tigrica182 Mne brucho stvrdne ako skala a mám taký tlak aj na konečník- taký nepríjemný pocit. Poslíčkov už mám asi 2 mesiace, to je také občasné tvrdnutie brucha. Ale od včera ma pobolievajú kríže a mám to tvrdnutie často, nepravidelne, tak počítam intervaly. Keď už budú kratšie, ako písala juliap, tak každých 5 minút, tak sa vyberiem do nemocnice.

tigrica182
2. máj 2011

@juliap ked u mna to nie je vobec iste, v ktorom tt som.... chapes, preto sa boja urobit mi cisarsky... 🙂

juliap
2. máj 2011

@tigrica182 podobne, u mna tiez nevedeli, dali mi termin az 3tt po tom, co som mala vypocitany ja ako posledny, lebo som vedela, kedy sme zasadili a podla mna su ich sona na ..... ak by to malo byt podla rozmerov hlaviciek a stehennych kosti, tak by sa vsetky deti museli rodit s rovnakou vahou a dlzkou, kaliber 3.5 kg, 50cm, co je blud cisty ...

betus82
2. máj 2011

ahojte. Mali sme výjazd do nemocnice na skúšku. Mala som tvrdé brucho asi 20 minút vkuse, tak sme radšej zabehli do nemocky. CTG však nezaznamenalo kontrakčnú činnosť. Vyšetroval ma dr. Stošek, ale neotváram sa a podľa neho do 5. 5. určite neporodím. Aké s ním máte skúsenosti? Ja neznášam dvojzmyselné reči a tie jeho tak, to boli ťažkého kalibru, akože nechápem, jak si niektorí chlapi myslia, že sú vtipní s tými perverznosťami a pritom je to také trápne. Ale pointa, zatiaľ nerodím, tak si idem kľudne pospať a už mám z toho tvrdnutia dobrý chaos. Ja som mala pocit, že to brucho je fakt tvrdé, ale asi nebolo dostatočne.

marcovka
3. máj 2011

@betus82 ahoj ja ho osobne nepoznam,len z počutia chodila k nemu moja kamoška a dost nanho nadavala tak odišla od neho,že odbornik nic moc 😝 on je v starej porodke?to som nevedela. Ja som sa tiež neotvarala,ale mala som bolesti sice aj kontrakcie ale dr.Kaščak že hned nech pridem na prijem načo riskovat 😉 a dnes ako sa citiš?skus ist k svojmu lek.ked ti bude blbie... 😉

betus82
3. máj 2011

@marcovka Ano, je v starej. Dneska sa cítim fajn, bolesti ustúpili, brucho mi stále tvrdne, ale podľa nich nie dostatočne, tak si ešte počkám. Zajtra idem na CTG, tak som zvedavá, aký bude ďalší postup, keď neporodím do štvrtka.

tigrica182
3. máj 2011

@betus82 o ktorej mas CTG? ja o 10:00 .... mozno sa tam uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre