Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

editpiaf
29. dec 2011

@zvonkohra No nad nou som uvazovala,lebo som na nu pocula samu chvalu,len ci ma vezem 2 mesiace pred porodom, stale rozmyslam,ci to niejak nedotiahnut este s tym mojim gynkologom v Ba,lebo je ozaj zlaticko...no uvidim, 9.1 mam poradnu, tak sa ho popytam co a ako...a asi skusim zavolat do ambulancie dr. kleinovej, ci berie nove pacientky. kedysi este pred tym ako som odisla do BA som chodila k dr. stryckovej,ale k nej uz nechcem. zvonkohra a ty si rodila v starej ci novej? a tvoje skusenosti?

editpiaf
29. dec 2011

@katkarv no ked ja uz osem rokov zijem mimo PO, tak sa rozkukavam, ze kde a co. rodena som kosicanka, tak by sa mi pacilo aj,aby mala mala v rodnom liste Ke,ale zase jednoduchsie a blizsie je to tu v PO. a ked som sa pytala mojho gynekologa v BA ci nepozna niekoho na vychode, tak spominal niekoho, ze pozna v saci...tak neviem. ty si rodila aj PO aj v Saci, ci ako? Saca je sukromna, tam sa vsetko plati?

katkarv
29. dec 2011

@editpiaf nie,ja som rodila v Roznave kedze som tam donedavna byvala a kedze som si v statnej nemocnici uzila dost tak by som chcela vyskusat sukromnu a tiez v Saci poznam lekara ktory bol predtym v Roznave.V Saci sa plati za vsetko to za co sa plati aj inde len kusok viac a maju tam viac nadstandardnych izieb ako tu v PO.

mirka12011
29. dec 2011

@lubkasungirl myslim, ze prve tt boli hrozne asi pre kazdu a to aj ked zdrava isla z porodky....ale tak toto je teda pecka ze otovrit okno na spotenu ubolenu zenu.....ako fakt hnusneeeeeeeeee by som ich niekde poslala....

anavila
29. dec 2011

@editpiaf no ja som bola v PO v starej porodnici dva krat a isla by som aj dalsich 10 krat!!! najstarsiu dcerku som rodila v Krompachoch ale tam by som uz nesla...v porovnani s PO. Pri obidvoch porodoch som mala pri sebe Mudr. Hricovu , uzasny clovek, nic som nikomu neplatila, nikoho si nezazmluvnovala...to su zbytocne vyhodene peniaze. Pokial sa nieco skomplikuje, niekedy ti nepomoze ani 10000eur ..takze to je na " TOM HORE" a ziadny lekar ti nezaruci ze vsetko dopadne dobre...ani v Saci ani v Amerike. Stat sa moze hocico..ale z tej ludskej stranky, mas ludi vselijakych a aj lekarov vselijakych...prides, porodis, polezis par dni a hajde domov...teda ak bude vsetko v poriadku...porodit musis sama a odrodi ta hociktory lekar...maju aj zle dni a nie vzdy musia mat vsetci usmev na tvari a pod...pokial niesi narocna na take veci, tak by som ti fakt odporucala staru porodnicu...o monobloku nic neviem, tam som nebola. Existuju mamicky, co budu nadavat na vsetko. dovod sa vzdy najde...jednej vadi sprcha, jednej zamracena sestricka...neoplati sa ti hnat niekde do Košic alebo kde...ved presovska nemocnica uz tolko deti odrodila...cely okres !!! 😀 😀 😀 neviem preco by si mala byt vynimka. Takze ziadny strach !!! prajem Ti aby si mala rychly a ezproblemovy porod a co najmenej trpiaci a vsetko bude fajn....drzim palce

anavila
29. dec 2011

a este som zabudla napisat...ze som mala super spolubyvajuce...bola som tam ako na dovlenke, mam len pekne spomienky...aj ked na vedlajsej izbe bola jedna mamicka ktora vkuse na vsetko nadavala a vela veci zvelicovala...mozno aj niektore mamicky na fore zvelicuju...no mas vselijake povahy...nic sa neboj, vsetko bude ok. ved predsa neches riskovat ze prides neskoro do porodnice trebars do KE, ked budes v Presove a to len kvoli blbym rečiam alebo skusenostiam inych zien

olienka12
29. dec 2011

@lubkasungirl ked si mala sekciu tak triaska nebola z prievanu ale z tych liekov ktore do teba napichali

lubkasungirl
30. dec 2011

@olienka12 aj to je mozne, no zapal mocovych ciest som z liekov sotva dostala 😉

mirka12011
30. dec 2011

@lubkasungirl ale ty si prv rodila normalne az tak sekciou ked dobre pamatam....

zvonkohra
30. dec 2011

@editpiaf v novej,mala som sc neplanovanu ale nebolo pomoci neotvarala som sa ukoncili sc a max spokojnost
@anavila ti dobre napisala

lubkasungirl
30. dec 2011

@mirka12011 no v podstate som si kontrakcie uzila, no samotne otvaranie slo velmi pomaly, kedze sa mi maly zasekaval medzi lonovymi kostami... takze potom po vybaveni mojim muzom bola sekcia 🙂

samantha24
30. dec 2011

@lubkasungirl no zápal močových ciest je v šestonedelií najčastejšie ochorenie a nemusí to byť z prievanu

lubkasungirl
30. dec 2011

@samantha24 tak potom odvolavam moje obvinenia voci monobloku 😉

editpiaf
30. dec 2011

@anavila diky za info aj za rady, som rada, ze sa najdu kocky, ktore su s Po porodnicou spokojne...ja som si povedala to iste...odrodit si to aj tak budem musiet sama, nikto to za mna neurobi a zazmluvnovat lekara si nechcem pride mi to zbytocne vyhadzovanie penazi, to si radsej prilozim na kocik. ak sa nic neskomplikuje, tak by ma odrodil aj medik a ak sa ma skomplikovat nieco, tak to aj tak neovplyvnim a budu to musiet riesit ci by som obalku dala alebo nie... mne aj mamina vzdy husti do hlavy, ze kazda zena je schopna porodit aj sama, ze si to ja musim vsugerovat do hlavy a nebat sa. a opakujem si, ze 4-5 dni prezijem, ved tam nejdem na dovolenku,len nech tom mame za sebou a sme obidve v poriadku.

mirka12011
30. dec 2011

@lubkasungirl hej hej pamatam ja len narazam na komentar ze ked si mala sekciu tak tiaska bola z toho.....ale kedze si pamatam ze tvoj mm bol vybavovat sekciu tak preto....a ja som po sekcii nemala ziadnu triasku..... 😉

olienka12
30. dec 2011

@mirka12011 tak bud rada 🙂)) vacsina bab co bola so spinalom teda tie co sa mi vystriedali na izbe plus kamoska mali po prevezeni na izbu brutalnu triasku ja som mala az na 2hy den

mirka12011
30. dec 2011

@olienka12 no som rada.......... 😉 to asi ked ma "pan" sanitar tak milo trepol do vytahu kde som sa konecne prebrala z narkozky tak ma asi vytriasol vtedy hahahah

olienka12
30. dec 2011

@mirka12011 ja som sa prebrala pred vytahom a odpadla ked so mnou praskol dnu 🙂)) a prebrala hore ked buchol postelou do steny na izbe 🙂

mirka12011
31. dec 2011

@olienka12 tak tak asi si mala toho isteho "sikovneho" uja ja ani neviem kde somnou viac buchol ci do vytahu ci do izby do steny no super ujo teda..... 😀

zvonkohra
31. dec 2011

@olienka12
@mirka12011 siknem ropu 😀 😀 zomnou isiel taky mladik ale celkom dobre len ked vosiel do vytahu kus podskocilo a ja vravim ach ty ....a on co?debil? 😀 😀

mirka12011
31. dec 2011

@zvonkohra ze debil hihihi zlaty

zvonkohra
31. dec 2011

@mirka12011 noo ale aj som sa chcela zasmiat len to strasne bolelo....

olienka12
31. dec 2011

ja som sa prebrala na bolest a automatika ruky na brucho.. sranda bola potom ked som prisla k zdravemu rozumu a kukam na ruky cele cervene oranzove 🙂)) a nechapala som z coho to mam 🙂))

blanka_eliska
1. jan 2012

Milé dámy, rada by som sa s Vami podelila o svoje skúsenosti s pôrodom v Prešove, a to konkrétne v starej pôrodnici v Prešove. Čítala som a doteraz čítam rôzne názory na pôrod v Prešove a tak som aj ja plná obáv a starostí sa s ťažkosťami rozhodovala kde budem rodiť. Nakoniec po zrelej úvahe a obhliadke samotnej nemocnice som sa rozhodla pre Prešov - starú pôrodnicu. 14.12. o 10.40 sa nám tu narodila prekrásna dcérka Eliška. Nemohla som urobiť lepšie ako vybrať si práve túto pôrodnicu. A tu sú fakty a dôvody odhliadnuc od toho, že som Prešovčanka a mám to blízko: 1. samotný pôrod nebol spontánny tak, ako som plánovala. No lekár Dr. Olejár bol absolútne fantastický. Napriek komplikáciám, ktoré ho sprevádzali bol úplne pokojný, čo sa samozrejme prenieslo aj na mňa. Správu o komplikácii mi povedal jemne, bez akéhokoľvek náznaku stresu z jeho strany, čo malo za následok moje odhodlanie a psychickú pohodu. Nehovoriac o citlivých vyšetreniach. Všetky z nás vedia aké je dôležité, aby bol gynekolók jemný. Neprislúcha mi samozrejme hodnotiť odbornosť, pretože nie som leká,r ale ako neznala problematiky konšťatujem, že mám po sekcii krásnu jazvu, ktorú nie je vidieť, hojila sa bez problémov, trpela som minimálne a samozrejme najvačším víťaztvom a výsledkom lekárskeho tímu je zdravé, krásne babatko. 2. po samotnej sekcii som ležala na pooperačnej izbe, kde starostlivosť sestier nemala chybu. Dostala som bez opýtania vzhľadom na to, že mi bola po sekcii strašná zima 2 paplóny, teplý termoflór pod nohy, nohy mi zabalili do uteráka, aby som sa zohriala. 3. starostlivosť od 1 do 7 dňa v nemocnici bola úslužná, ochotná, trpezlivá, zhovievavá a hlavne liečivá. 4. Celý lekársky tím vrátane sestier bol milý. 5. Na novorodeneckom oddelení sršala zo sestier a lekárok láska k tým maličkým bezbranným stvoreniam. 6. ako prvorodička som sa pýtala kompletne na všetko - verte mi na všetko - vedomá si toho, že čo sa nenaučím v nemocnici o to viac budem mať doma. Ich trpezlivosť so mnou bola obdivuhodná. Najprv sme sa s Eliškou nevedeli prisať k prsníku - to nás trpezlivo v 3 hodinnových intervaloch učili asi 4 dni, potom som nemala dosť mliečka, takže vždy mi nosili aj mliečko na dokrmenie, učili ma prebaľovať, proste učili ma všetko. Doktorky na novorodeneckom každý deň prichádzali ma informovať a robili to skutočne s taktom, láskou a nehou. Každá matka, ktorá porodila vie aké je dôležité aby tie prvé dni boli k vám ľudia láskaví, pretože sa veľmi bojíme o svoje bábatko. 7. Nadštandardná izba je úplne super. Je to ako v hotelovej izbe. Nemáte pocit že ste v nemocnicii . 8. maličkú som mala na roomingu vždy ak to bolo možné. takže okrem vizity, vyšetrení a kúpania. Ak som potrebovala oddych vždy mi vyšli ochotne v ústrety. 9. izbu mi upratovali každý deň mala som tam čisto a cítila som sa fajn. To je len pár faktov o Prešovskej pôrodnici.
Takže dovoľte mi na záver povedať, že napriek komplikáciám, ktoré sa vyskytli pri pôrode im ĎAKUJEM ZA NAJKRAJŠÍ ZÁŽITOK môjho života, ktorý vďaka ich profesionalite, odbornosti, starostlivosti, ale hlavne láske k poslaniu a ľudom bude uchovaný v mojom srdci. Nikdy nezabudnem, čo a koľko toho pre mňa a našu dcérku urobili.
Takže milé dámy, z vlastnej skúsenosti vám hovorím, že nie je pravna čo sa o Prešove hovorí, ale pamatajte že vždy záleží aj na nás mamkách ako sa k tímu v nemocnici správame, či požiadame o to, čo potrebujeme úctivo a hlavne či chceme hľadať nedostatky (v podobe starších múrov za čo personál nemôže), alebo chceme prežiť nádherné narodenie nášho dieťatka (čo je práca a poslanie ľudí). Ja som prežila a prežívam tie najkrajšie chvíle svojho života.
Blanka Feč Vargová

katkarv
1. jan 2012

@blanka_eliska ja som len rada ze mas dobru skusenost z PO.Ja nemozem kritizovat co nepoznam,len pridam aj svoju skusenost z PO pohotovosti.Mudr.Olejara poznam z usg a tiez ma mal operovat ale nakoniec netrebalo,nemam pochyb o jeho profesionalite.Ale v 9tt som sla na pohotovost a sluzila mudr.Vagaska a tu by som teda vobec nechcela mat pri porode a kedze si nechcem zazmluvnit lekara lebo myslim ze tie peniaze sa daju aj inak vyuzit tak radsej idem rodit do Sace,neverim ze tam taku doktorku stretnem.Este som len prisla na pohotovost sestricka sa ma pytala ci spinim a co mi je,ja jej na to ze som spinila ale uz nespinim /bolo to v 5tt do 7tt/len ze mam bolesti akoby mi praskla cysta kedze mi uz raz praskla tak som vedela co sa deje,len som nevedela ci sa nieco nestalo plodu a co si mozem vziat od bolesti.Tak volala dr.a ona hned ze ked spinim musim tam ostat a nech sestricka vypise papiere na hospitalizaciu kym ona pride a to ma este ani nevysetrila.Tak som jej musela parkrat vysvetlit preco som tam a ona len svoje ze som nezodpovedna ked tam nechcem ostat ked spinim.Ked ma konecne vysetrila tak jej doslo ze naozaj nespinim.A este pri usg mi uplne zle zmerala plodik lebo o dva dni som sla do poradne ma mal uplne ine rozmery a nieje mozne aby tolko narastol.Ja viem ze komplikacie mozu nastat vsade ale nech mi to ten lekar vie podat tak ako ty pises ze si stoho nemala stres no ja som z tejto lekarky bola mimo.

anavila
2. jan 2012

@katkarv ahoj...ja tuto doktroku som nemala pri porode, videla som ju len na vizitách...ale je mi luto, co si s nou zažila, ona asi nechcela len nieco zanedbať, no neviem...sesternica ju mala teraz pri druhom porode a velmi si chvalila... pri prvom porode mala Horansku a nadavala na nu...tak to je fakt uz len o postoji a o šťasti, na koho a v akej chvíli a situacii natrafíš :D

radoslava25
2. jan 2012

@blanka_eliska presne v tom čase mna prepustili , asi som ti uvolnila postel na pooperačke... 🙂

zvonkohra
3. jan 2012

@anavila zalezi asi aj aky maju den

nercia
3. jan 2012

@blanka_eliska Ahoj blanka. Aj ja som rodila v starej pôrodnici druhé dieťatko - dcérku Lauru. Syna som rodila v Angicku a môžem porovnať a jednoznačne vyhráva Prešov. Samozrejme nie prostredím ale všetkým ostatným. A tým, že som vyštudovala pôrodnú asistenciu tomu rozumiem aj zo strany personálu. Aj ja som rodila pri Dr. Olejárovi a je najlepší. Ale ja som rodila 2 x prirodzene bez nástrihu a potrhania. Hoci prvý pôrod trval 32 hodín ( z toho 2 h som tlačila) tu by ma už dali okamžite na cisarsky no v anglicku je všetko ok. Tu je večšia prevencia proti komplikaciam. Tak len toľko a pridaj fotky tvojej malej. Inak nádherné meno si dala

blanka_eliska
4. jan 2012

@nercia Som velmi rada, ze si tiež mala pozitívnu skúsenost. A je super, že to hovorí človek znalý problematiky, ako si ty. Ja som sa napocuvala tolko fám o prešovských pôrodniciach, že som bola presvedčená, že je tam minimálne koniec sveta. A realita je pritom úplne iná. Je samozrejme pravdou aj to, že ľudia sú zvyknutí kritizovať, ale keď sú spokojní to sa samozrejme už nepíše lebo sa to pokladá za samozrejmosť. No ja myslím, že každý člen lekárskeho tímu je tiež len človek a zaslúži si ocenenie práce, ktoré podľa mňa je mojou povinnosťou vysloviť, vzhladom na obsah ich práce a je to aj motivácia do ďalšej práce. A za ďalšie je to vždy aj o človeku - tak ako som napísala, či sa rozhodne hľadať za všetkým to zlé, alebo sa tešiť zo života a z bábatka. Ako Budha raz povedal - Je na nás v akých farbách chceme vidieť svet. Či v šedých alebo krásnych odtieňoch ružových. 🙂
P.S. Laura je tiež nádherné meno🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre