Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

danu
11. feb 2011

Poprosim vas, hadky a spory si rieste cez ip a nie v diskusii, dakujem!

anavila
11. feb 2011

@kvetka84 ahoj, dakujem ti za gratulaciu...si zlata...ja ti prajem aby ti vsetko dobre dopadlo a aby si sa vratila cim skor domov aj s drobcom a bez negativnych zazitkov.
takze pokusim sa ti odpovedat na tvoje otazky.
Takze prijmova ambulancia je tam ako pises, zozadu, zdvora sa tam vchadza...Ale ked prides do nemocnice s bolestami alebo ze ti odtiekla voda alebo pod...myslim akutny stav, tak nebudes sa hlasit tam, ale hore normalne na porodnu salu, vyjdes hore schodami a zazvonis....je to hned to schodisko, ako ked prides z dvora. Ale na kontrolne CTG budes chodit normalne do tej prijmovej ambulancie.A ked ti mozem poradit, tak hned ako sestricka otvori dvere, tak jej oznam, ze cakas na CTG, lebo oni tam maju aj ine pacientky, aj netehotne..a zbytocne by si cakala cele doobedie...kym si ta niekto vsimne...
Co sa tyka teploty na izbe, tak radiatory boli az zerave, by som povedala...a nebolo mi zima, ale mala som pyzamo, v nocnej koseli mi bolo trocha zima, predsalen chodis na WCko a tak..a to razdva prechladnes...ale myslim ze deka nebola potrebna...aj ked je pravda, ze ked vonku tak silnejsie fukalo, tak sme mali aj na izbe vietor trocha...dost prefukuje cez tie okna... takze len dlhe pyzamo nohavicove a je to v pohode.
Babo mi na brucho neprilozili...podla mna to nikdy nerobia...jak sa narodila, ukazali mi ju na sekundu, ale hned ju brali a doniesli mi ju asi za 15 minut uz oblecenu...dali mi ju na ruky a fotili sme sa...aj som si ju prilozila k prsniku a hned sa chytila...
Porodny plan som nemala, ani neviem co to je,pravdupovediac..ale uz sa ma to jedna prvorodicka pytala...podla mna sa neda nic naplanovat...a je vela co pisu kade tade, ale nakoniec nic z toho nieje tak, ako pisu...a uz vobec sa neriad podla zoznamu co ti treba do porodnice, je tam kopec zbytocnych veci. Ked budes oholena, tak ta nebudu holit...podla mna to stihnes pred odchodom z domu este raz poriadne...ale mne sa napriklad stalo, ze som sa nie velmi dobre oholila, a tak ma doholovali este na jednom mieste trocha. Ale nieje to nic strasne. Nepremokave podlozky ti daju, to netreba. Na izbe sme boli 4. bola sranda..aj ked sa stale spolubyvajuce menili, stale sme mali o com kecat a cas isiel celkom rychlo..
Tanicku som mohla mat pri sebe uz hned na druhy den, ked je babo ok, tak to tak moze byt, ked som isla na wc alebo do sprchy tak som ju nechala v postielke, to by sa neoplatilo na 5minut ju odnast po tej studenej dlhej chodbe,stale sme si babo strazili navzajom spolupacientky. Ale ked prisla navsteva, tak som malu odniesla sestrickam, predtym som ju na chvilocku ukazala navsteve a odniesla som ju...ale robili sme aj tak, ze ked jedna bola na izbe, tak prezvonila keby nieco...babetka sme nosili az o 19.00 na kupanie,. potom nam ich doniesli o 21.00 a o 24.00. Ked bude mat sluzbu dobra sestricka, tak by ti mala prist ukazat ako sa prebaluje, ako sa dojci a tak...ale stalo sa napriklad spolubyvajucej-prvorodicke, ze nikto neprisiel za nou, my sme jej radili co a ako ma robit, takze ked ti nikto nepride poradit, ozvi sa a pytaj sa.!!!na to su tam, aby ti pomoholi...ale sestricky su vacsinou zlate, len asi pozabudnu... Co som mala pobalene som ti pisala uz skor, tak mrkni na starsi prispevok, a vsetko som vyuzila...akurat som zabudla dost dolezitu vec, a to je sobasny list. A este vodu som si vzala perlivu a ked som ju pila po porode na to vyschnute hrdlo, len som zacala kaslat..takze vodu neperlivu a ziadne dzusy!!!
Neboj sa vsetko zvladnes, a vsetko dobre dopadne a aj ked nieco zabudnes, tak ti vasi donesu. Ak mas este nejake otazky tak sa kludne pytaj....uf ale som ssa rozpisala 😨

olienka12
11. feb 2011

@anavila ja sa tiez pripajam k blahozelaniam nech ste zdravi vsetci. ako zvladas tri malinke deticky? a co tie starsie ako reaguju na malu?

anavila
12. feb 2011

@olienka12 v pohode...je mi ovela lahsie, ked uz nemam brucho, malinka zatial stale len spi, papa a tak dokola, takze da sa...je mi ovela lepsie s troma malymi detmi ako s dvoma a s bruchom...deti su k nej v pohode...misko si ju ani velmi nevsima, nedociahne este do postielky, tak je to v pohode...a Laura je rada, hladka ju, ale tiez len obcas, cakala som ze to bude tazke, ale zatial sa da... som neskutocne stastna...dakujem Bohu ze to tak vsetko dobre dopadlo...a dakujem aj tebe za blahozelanie...

betus82
12. feb 2011

@anavila Aj ja Ti srdečne blahoželám k malej Tatianke a že si to tak perfektne zvládla 🙂. Dobre sa to číta, píšeš pozitívne veci ohľadom starej nemocnice, tak som až pokojnejšia. A obdivujem Ťa takto 3 malé detičky za sebou, klobúk dole. Tak nech sa Vám všetkým darí a nech Vám Tatianka rastie do krásy 🙂.

zvonkohra
12. feb 2011

@anavila aj my blahozelame

kvetka84
12. feb 2011

@anavila dakujem krasne, vycerpavajuca odpoved 😉 Takze hovoris, ze moze byt aj nohavicove pyzamo? Tak to hned jedno idem nachystat, aby mi ho popripade doniesli keby mi bola zima. Dakujem este raz a drzim palce s deturencami 🙂 nech vsetky rastu do krasy a hlavne nech ste vsetci zdravi 😉

anavila
12. feb 2011

dakujem pekne dievcata

marcovka
13. feb 2011

kde ste babenky.....nedelna siesta? 😀

betus82
13. feb 2011

@marcovka Jasné, nedeľný obed a nedeľná prechádzka 🙂. Ale zima je vonku brrrr.

anavila
14. feb 2011

aj my sme dnes boli na prvej prechadzke...krasne bolo vonku,trosku zima, ale v pohode...krasne som si to uzila 🙂

marcovka
14. feb 2011

@anavila treba,treba otužovat už od malička 🙂 a v noci ako spinkate? kojiš každe 3 hod.alebo Tanička to zmenila držkajte sa 🙂

tigrica182
14. feb 2011

ahojte - mozem sa opytat ??? som prvorodicka v 26tt a zacinam sa zamyslat nad tym, ze v PO porodnice moc nevyhovuju a nakolko sme videli rozdiel starostlivosti o moju maminu na JISke v KE a v PO, tak mi drahy povedal, ze PO nehrozi - ze idem do KE... co vsetko treba preto urobit???? dakujem za odpovede...

bleble
14. feb 2011

Maminky s detickami do 6 rokov, najdete si minutku? velmi by mi to pomohlo: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/bio-ko...

zvonkohra
14. feb 2011

@bleble vyplnene 🙂

marcovka
14. feb 2011

@bleble dotazník odoslaný

anavila
14. feb 2011

@marcovka no Tanicka zaspi vecer a prvy krat sa zobudi o 5.30 rano..afspon dnes to tak bolo...ale vacsinou spinka dlhsie...je to rozne...klop klop, dufam, ze sa to nezmeni...

anavila
14. feb 2011

@tigrica182 neviem, co treba preto urobit, ale jedna spolubyvajuca bola tiez aj v KE aj v PO v nemocnici, a hovorila ze sa to neda ani porovnat...takze asi si sa dobre rozhodla...aj ked ja na presovskuu nemocnicu nemozem povedat kriveho slova, co sa tyka starostlivosti.

tigrica182
14. feb 2011

no tak som trosku dufala, ze tie maminy, ktore boli rodit v KE mi poradia... neviem ani kedy sa tam treba ist nahlasit, za kym ist, co vsetko treba pre to spravit, ci si mozem a akedy a ako pozriet salu, izby atd....

tatiana1985
14. feb 2011

@tigrica182 chod do temy Porodnica- kosice saca... tam ti iste baby poradia, tu su "presovcanky" 🙂

tigrica182
14. feb 2011

@tatiana1985 - ano viem, ze tu su presovcanky - ale presovcanky pisali aj tu, ze sli rodit do KE... a neboj sa - aj tam som pisala

tatiana1985
14. feb 2011

@tigrica182 jasne , ja chapem ze chces vsetko vediet o porodnici, lekaroch atd atd... 🙂
...len... par stran dozadu sme sa tu chytili, pretoze jedna mamicka ma taky nazor, druha taky a potom to tu aj tak vyzeralo
😉 😉 skus sa opytat co konkretne ta zaujima, iste ti kazda povie svoju skusenost 🙂 🙂

marcovka
14. feb 2011

@anavila no aj ja ti poklopem to je super ... 😉

tatiana1985
14. feb 2011

@tigrica182 inak ja som bola velmi spokojna... nemam co vytknut, naozaj...

zvonkohra
14. feb 2011

@tigrica182 aj ja som bola spokojna s monoblokom 🙂 rodila som sc ale pohodaa starostlivost v pohode 🙂

tigrica182
14. feb 2011

chcela by som vediet , ktora rodila v tejto nemocnici: http://www.zzz.sk/?content=porodnica_kosice#foto
staci kliknut hore na zaciatok stranky.. a chcem vediet :
neviem ani kedy sa tam treba ist nahlasit, za kym ist, co vsetko treba pre to spravit, ci si mozem a akedy a ako pozriet salu, izby

olienka12
14. feb 2011

@tigrica182 mas este casu dost, chodis na poradne k svojmu gynekologovi ten ti v nejakom 35tt da papier a odosle ta do poradne do nemocnice a tu si vyberas podla svojho presvedcenia a tam budes chodit na ctg,takze v cca 36tt sa hlasis v porodnici kde chces rodit tam ti uz povedia co a ako. no a podla toho kam sa rozhodnes ist pis babam o rady, ci sa objednava, ake maju ordinacne hod. a pod.

juliap
15. feb 2011

@bleble vyplnene ...
@anavila sikovna je malicka, ked necha maminku pospat ... 😉

juliap
15. feb 2011

@tigrica182 najlepsie by bolo, ak by si zavolala priamo do KE, urcite ti tam sestricka povie, kedy mas prist 1x do poradne uz tam, lebo nemusi to byt az v tom 35tt, moze ti povedat, ze by bolo dobre, ak by si chodila uz teraz

tigrica182
15. feb 2011

@juliap dakujem ti velmi pekne - asi to tak spravim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre