Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olienka12
10. mar 2010

baby k lekarke detskej nesiete papiere az po prepusteni a to prepustaciu spravu, ziadne ze otecko nesie po porode,ved v nemocnici dieta este moze dostavat lieky,robia sa mu vysetrenia a pod.takze az ten papier,kt.dostanete pri prepusteni.
eji ja mam niekedy pocit,ze ides silou mocou proti prudu. Meno je potrebne nahlasit dopredu pri vypisovani papierov,ked sa babo narodi hned dostavas na ruku pasku s menom a udajmi,to iste babo,tak isto dalsie papierovacky pri narodeni,sprava a pod...

juliap
10. mar 2010

ahojte, tak dnes sme boli na prietoky + sono, vsetko o.k., chlap jak valibuk v mojom brusku sidli.

k detskej dr, niektore nemocky vyzaduju nahlasit meno uz pri porode, ale v po to nie je, staci ak mate vybratu detsku a po prepusteni domov /to vam daju papiere, prepustaciu spravu dietata, nie hned po narodeni, pretoze v nemocke ide dietatko aj na ultrazvuky, aj sa mu picha 1 vakcina, tak to je potom vsetko v tej sprave, aj vsetky problemy a pod./ ju kontaktujete, staci aj telefonicky, a do 3 dni sa pride pozriet so sestrickou na mimi, prevezme si spravy a ak je vsetko v poriadku, tak idete az s mesacnym mimi na poradnu

janulqa pekne mena, ja som vybrala tiez tomas a diana, ale mm nesuhlasi, jemu sa nepacia, teraz ked mam uz 3x potvrdeneho chlapceka, tak som zvedava, ake meno vyberieme, lebo zase tie co chce on sa mne nepacia ... tak vidim, ze to bude sranda pri porode, lebo sa tam nakoniec pohadame koly menu ... 😀

janulqa07
10. mar 2010

julia no tazko vyberat ked ich je vela a ma to na cely zivot 🙂 my sme uzavreli dohodu jedno meno on jedno ja ale aj tak musim ja schvalit 😝
ale mame stastie pacia sa nam rovnake, a tvoj chce ake?

Blahozelam k pipiku 😀 chceli ste babu nie?

anibas
10. mar 2010

ahojte, my sme boli včera v poradni 67 cm a 8600 g

a k menám - ja som si v tomto treťom tehotenstve dupla nohou a bolo po mojom - Filip - celých 9 mesiacov som sa trápila na WC misou, nespala, a ešte ani meno nemôžem mať aké chcem ? 😠 no určite 🙄

julka blahoželám ku kontrole, kamoška tiež dobre pochodila

juliap
10. mar 2010

no vsak som dnes isla na to sono s tym, ze iny dr, tak reku sa opytam, ci tam nevidi nieco ine, teda dievcatko, no a on prve co som sa az zlakla ze je jaky chlapisko, lebo je otoceny chrbatikom dozadu, nohy roztiahnute a dupka a pipik krasne hore, no ukazkovo ...

mm sa pacia mena ze erik /pripada mi dost tvrde/, martin /ale to uz mame synovca + dcera martina, tak to uz by bol cisto chaos/, miroslav, peter ... no a mne sa ten tomas paci uz od zakladky, to meno sa neda nijak skaredo povedat, no a tomaska chcu aj nase slecny aj mojej mamine a segre sa paci, take lube meno ... 😖

juliap
10. mar 2010

a bola dnes na prietokoch? lebo so mnou tam bola poobede jedna, co ma termin v maji, bola aj s mm a dietatom.

aj mne sa pacilo filip, no s priezviskom sa zle vyslovuje, filip pla... by si niekto jazyk mohol dolamat

janulqa07
10. mar 2010

julka ja som tiez velmi dlho tuzila po Tomasovi a pri prvom som nemohla boli v rodine, ale teraz cem a hotovo
a ste prevaha bab tak nie je co riesit 😀 nas bol este mesiac pred porodom dievcatko 🙂

juliap
10. mar 2010

sak som povedala mm chce byt pri porode, tak ho tam nebudem chcet a dam meno ja a hotovo ... 😝

janulqa07
10. mar 2010

mali by z vas srandu 😀 on zmakne 😀

anibas
10. mar 2010

julka ona ešte nebola ale dobre pochodila, lebo v jeden deň ju objednali na prietoky a hned na ctg, ona má gynek. až v Humennom a preto si vybavuje všetko už tu v Prešove

anibas
10. mar 2010

Julka: a manžel chce byť pri pôrode ? môj nechcel a ani ja som nechcela, aby bol, len by som rozmyšľala jak sa on cíti a nie dieťa, tak som sa mohla plne sústrediť na tlačenie 😀 😀 😀 😀

juliap
10. mar 2010

mm chce byt pri porode, aj ked si myslim, ci to vobec zvladne, ani k otcovi nechcel ist, ked bol v nemocke a napojeny na infuzky a pristroje, proste to nezvladol ... tak neviem som mu povedala, ze len aby potom sestricky neratovali jeho jak v americkych filmoch, ze odpadne... ale on chce ze vidiet hned mimi
zas na druhej strane ani neviem ci to vobec stihne dojst do porodky, ked to bude cez tyzden, lebo ema sa narodila za 20 min a on by to mal s prezliekanim a cestou do nemocnice cca za 30 minut, takze mozno pride uz az ked bude vsetko skoncene ...

ejasmeja
10. mar 2010

Oli, s tym menom som si robila len srandu 🙂 dievcenske uz mame a na chalanske mame par kandidatov, tak nebude problem vybrat, hoc by som sa rozhodovala na poslednu chvilu, nenechala by som si to male chuda bez mena, neboj 🙂

Juliap, blahozelam k valibukovi! 🙂 Tomas je krasne meno! a aj nas ocko chce Martina, ale my ich mame v rodine uz strasne vela, tak nechcem, aj ked sa mi to meno tiez paci. tak ale mi tych nasich malych chlapov nosime v brusku a mame kopec tehustarosti, tak snad by sme im mohli dat meno ake sa nam paci, no nie? neboj, s dievcatami mate doma prevahu, tak sa aj tvoj musik zmieri, Tomas je predsa krasne meno! 🙂

my mame este okrem Martina aj Miska a Branka a tusim padol v navrhoch aj Boris a Ivan a Radko... no... asi som (zatial a predbezne) za Branka 🙂
na dievcenskom sme sa zhodli hned - Svetlanka. a o nicom sme nepotrebovali diskutovat, ale chalanske nevieme vybrat uz riadne dlho 🙂

zanna28
10. mar 2010

Juliap,blahoželám k chlapovi,po dvoch kočicách bude zmena 🙂 ....inak taký rýchly pôrod by som tiež brala 😀 .....keď sme čakali Tami mali sme vybraté meno d- Tamara a ch- Martin (po tatinovi),takže ch- ostáva a pre dievča mame Nina 🙂

juliap
10. mar 2010

zanna pekne mena, eji aj ja nechcem martin hlavne preto, lebo ich je uz kopec v rodine, samy martin, martina, tak uz by to chcelo zmenu, ja som mala tiez aj radomir, ale to tiez mm skrtol, ja viac vyberam mena, ktore sa hodia aj ku priezvisku, ved to meno bude mat cloviecik cely zivot, niekedy ked citam v mesacniku, ake mena podavali babatkam, tak som zhrozena co vedia skombinovat, rydzo slovenske priezvisko a daju k nemu nejake otras zahranicne meno ... horor ... a potom sa cuduju ze dieta ma z toho traumu

ejasmeja
10. mar 2010

Juli, no prave! ja sa tiez snazim vybrat tak, aby sa hodilo aj k priezvisku a aj tak, aby sa z neho nedala vytvorit nejaka hnusna prezivka. Radomir je krasne meno! jej! skusim navrhnut ako kandidata 😀

no a k tym hnusnym zahranicnym menam - nie tak davno som pocula, ako nejaka maminka vykrikuje ze "Pídžej!" (akoze americka skratka P.J.) som myslela, ze to na psa a ked som sa obzrela, tak vidim, ze to po synovi tak vyvreskuje! no aby dieta z toho nemalo traumu! stavim sa, ze ho v skole budu volaj sprepaaacenim Pičej 😅

ejasmeja
10. mar 2010

Zanna, Nina je krasne meno! 🙂

juliap
10. mar 2010

no a este je pri radomirovi 1 vec, v kalendari je 29.2. takze meniny raz za 4 roky a moj ocino sa narodil 29.2. tak by oslavovali spolu ... samozrejme, ze by dostal kazdy rok darcek, ale mal by to take netypicke ... 😉

ejasmeja
10. mar 2010

jaj! vidis, to som neskumala, kedy ma meniny 🙂 ale kazdopadne je to pekne meno 🙂

zanna28
10. mar 2010

Baby, Radomír je super normálne zvažujem 🙂 ,ale tie meniny ☹ ,už Tami som to pos.....,narodila sa 26.1. a vtedy je v kalendári Tamara,keď tomu bude rozumieť tak nebude dvakrát nadšená 😒

ejasmeja
10. mar 2010

Zanna, tak jej to vynahrad nejakym inym sviatkom. vymysli si nieco, napr oslavujte den pocatia 😀 to som si nevymyslela ja, kamoska tak oslavuje presne koli tomu istemu "problemu", ktory mas ty 😀

olienka12
10. mar 2010

baby a co tak Jakub? alebo Richard 🙂u nas to boli alternativy,ale jedneho mame v rodine a druhe meno sa tatikovi nepacilo,lebo ze poznal jedneho risa a ten bol debil a jeho syn nebude debil 🙂))
tazke to s vyberanim mien. my sme mali len dievcenske a mala som traumu,ze co ked to bude chlapec,tak sme pekne sadli s kalendarom a jedine,na kt.sme sa zhodli vol Daniel 🙂)
inak napoveda:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

katka22r
11. mar 2010

my keby sme mali chlapca tak by sa volal Richard alebo Lukas 🙂

ejasmeja
11. mar 2010

Oli, mne sa meno Richard vzdy velmi pacilo, ale suhlasim s tvojim muzom - poznam 2 a obaja su strasni debili, takze z tohto dovodu som to meno zavrhla 😀

Jakubka tiez mame v rodine, takze zas nic ☹ ale meno krasne 🙂

Kati, aj Lukas je pekne 🙂

idem kuknut tu wikipediu 🙂

katka22r
11. mar 2010

Noooo mne sa Lukas tiez paci ale mojmu manzelovi moc nie ale on vyberal meno pre Lauru a ja budem pre chlapceka ak sa nam podari 😀

no co poviete na to ze snezi??? 😒

janulqa07
11. mar 2010

ahojte to snezenie ma dorazilo ☹
my mena nemame a ani nedokazeme nic vymysliet, jedine ze sa dievcatku nakoniec ukaze pipik 😀 potom mame porieseny problem s menami 🙂

petra1985
11. mar 2010

My sme chceli dat ak by bol chlapec tak Filipko.... ale nevyslo:D a mam pocit, ze ch. mena sa ovela lahsie vyberaju... my sme malej nevedeli vybrat meno.. to bolo asi jedine na com sme sa zhodli.. este sa mi pacilo Viktoria ale priatelovi nie... a s nim sa zhodnut tak.. som bola rada, ze sme nejake nasli co sa nam obom paci 🙂

Kati ako sa mate? No fajne nam nakurilo a nie a nie prestat... vsetkym mamickam pokazil den asi ten sneh🙂

katka22r
11. mar 2010

ajoj peti celkom sa da akurat mala dospava noc akosi sa jej tuto noc nechcelo spinkat...potom ak vstane nakojim ju a ideme do lidl popozerat co nove...chcem daco pokupit tak ideme 😀 aj ked potom pocasi sa mi velmi nechce no co uz niejako to musime prezit

zanna28
11. mar 2010

Ahojte 😉 .....no tak to sneženie dnes potešilo jedine moje dieťa 😀 ,ja už som pomaly išla baliť overal a snehule a ráno zrazu toto 😠

Kati to je super,že idete aj v takom počasí vonku,keď bola moja malá tak sme chodili vonku aj keď lialo,snežilo,proste stále,dali sme igelit na kočiar a poďme.... 😀 😀

cmuky82
11. mar 2010

Ahojte tak mi sme dnes boli v poradni 🙂 Prietoky so OK a maly je uz otoceny hlavickou dole. No a vraj riadne podrastol dnes nam vysiel termin na 19.maja 😀 a vazi uz 1470g.
Zanna a eja este neviete pohlavie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre