Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tigrica182
5. feb 2013

@verion no druhu sekciu som mala pri nom - a stiez som sokojna - mne zas zachranil mamu - ked nariadil okamzitu operaciu - sice jej vybral vsetko zenske - ale mala tma nador - alekari tiez ccheli cakat. .. a mala take katastrofalne vysledky ze ked si ich pozrel povedal, ze ludia s takymi vysledkami su 2m pod zemou, ze okamzite pod noz

kamilkka
6. feb 2013

@tigrica182 @verion ono je to celé tak, že ten pan primar každemu povie, že ho vytiahol hrobarovi z lopaty a spraví sa užasný pred ľuďmi... baby, odkiaľ viete, že dieťa malo tak a tak pupočník? no predsa povedal to ten, čo ho udajne zachranil, ale ako to bolo naozaj? vie len PanBoh... takže nechvalte tak toho, čo chvali sam seba...
lebo vybrať žene aj vaječníky, ak ma nador na maternici je hrozna vec, ktoru by lekar nemal spraviť...

verion
6. feb 2013

@kamilkka viem lebo pri sekcii nebol sam.. detska lekarka ked nas prepustala povedala ze je to zazrak ze vobec zacal dychat po tom pupocniku... ale 100 ludi 100 chuti... ja som mu vdacna a aj vela inych...

mauerka
6. feb 2013

Najhorsia vec, kt. som v zivote zazila, bol porod v PO. su to uz roky a az spatne lutujem, ze som ich nezazalovala za zanedbanie zdravotnej starostlivosti.

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikaresovska
6. feb 2013

ja som rodila minuleho roku v septembri v starej nemocnici....mozno som mala troska iny porod, lebo som uz predtym bola 3 mesiace v nemocnici...o vsetkych doktoroch som si za ten cas urobila svoj nazor, ako sa k vam spravali na vizitách, ako vas vysetrovali, ci nevysetrovali, aj od inych pacientek...nakoniec ma odrodil dr. Olejár, a na to, ze som bola prvorodička, to išlo rychlo, musim povedat, ze sestričky aj sanitárka boli super, ale aj tak sa niečo pokazilo, doteraz neviem co, a mala nedychala a nebilo nam srdiečko, ale bola okamzita pomoc, hned vedla bola JISka a hned to ficalo. a moj nazor? v oboch PO nemocniciach su dobri a horsi lekari, ale co sa ma stat sa stane, ci pri jednych ci pri druhych...ale v starej maju super detsku JISku, asi meter od porodnych sal, to by som brala ako poistku...hm, a este by som si rozmyslela, ked by som mala inac rodi v zime....tie okna v starej nemocnici su hrozneeeeeeee☹

tigrica182
6. feb 2013

@kamilkka ona bola na tom tak, ze museli - to nebol len jeho nazor - tam boli viaceri... a kto povedal, ze sa pochvalil sam???? o mojej mame a o mne som pocula od iinych

tigrica182
6. feb 2013

@jarhal ja som mu nedala nic - vobec nic - mam nadhernu jazvu - siel po prvej jazve - ale lucka bola vacsie ako sebik, tak nadrezaval - ale nemozem pol slova zleho na neho povedat - staral sa aj po operacii, pytal sa, kontroloval jazvu - lebo som to mala cetstve 11 mesacny rozdiel medzi detmi - a fakt som spokojna . necitim ziadne bolesti ako niektroe maminy pisu, ze citia pri zmene pocasia, ani mama nemam s jazvou problemy - ja mam bikonovu jazvu, ona ma este od pupka dole... ale nie je ju skoro vobec vidiet a tiez nedala do vrecka.... a je pravda, ze rad operuje tj. robi sekcie... ja na staru nemozem povedat pol slova... naozaj ...

jarhal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tigrica182
6. feb 2013

@jarhal prepac, pisem ako hotentot - je uz vela hodin na mna - deti v postielkach tj ,mamina vypina mozog 😀 bikinova - ano je to pod bruskom - nie je ju vidiet. daval cvoky, ale vyberanie boli menej ako trhanie obocia

dasaa
6. feb 2013

Ahoj @jarhal suhlasim s @tigrica182 len ja som bola v monobloku.Mam tiez pod bruskom jazvu vobec ju nevidno pod bikinamyTiez som mala cvoky a vobec to nebolelo ked to vyberali.

jarhal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dasaa
6. feb 2013

@jarhal vobec sa nemusi bat cisarskeho bude to raz dva a ani sa nenazdas.

jarhal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tigrica182
6. feb 2013

@jarhal kazda pri vaskovej tolko platime - ja som nebola rizikova - ona ma taku taxu - bohuzial... a ked ked ti poviem ,ze mas narok na 3 sona pocas tehu zadarmo? ak velmi chcces, mozem ti odfotit moje jazvy po cisarskom - nemam s tym problem... ani ich nevidno... a veru ani ja som nebola operovana nikdy a zvladla som to ... neboj sa - hlavne sa nestresuj - aj ked viem ,ze sa to neda - ja ked som bola na porodnej sale - ta som aj kyselemu povedala ,ze mne to brusko nevadi, ze idem domov 🙂 a on sa na mna milo usmial, povedal ,ze ked sme sa tu uz tak vsetci pekne zisli, aby som si vyskocila na ten stol - ze vyskocila- chudak, nevidel slona skakat : 😀 nemas sa fakt coho bat.... ja som dokonca niekde mala aj odfotene ako osm mala brusko pocvakane - akoze zosite... a tiez to nevyzeralo vobec hrozne...

mirka12011
6. feb 2013

@jarhal tu nejde o to ci je rizikova ci nerizikova plati kazda rovnako cennik je na dverach, ale napr z dankovcikom co je jej ucitel sa ta taxa neda porovnat 🙂 a je dobra

mirka12011
6. feb 2013

@jarhal aj ja som mala sc nic hrozne na dalsi den som lietala po porodke a schodoch len ma lezat posielali no ja lezat neviem 🙂🙂🙂

jarhal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dasaa
6. feb 2013

@jarhal to je podla mna somarina aj ked je zena na rizikovom alebo nie je cena ma byt rovnaka.Ale asi zalezi od doktora alebo doktorky kolko oni za to vsetko beru.Nie je to az take hrozne co sa tyka jazvy je pravda ze niektory to odflaknu lekari ale zase su aj taky co si na tom daju zalezat aby to bolo normalne.Ak chces tiez ti mozem odfotit aspon uvidis ako robia v starej porodnici a v monobloku.Ja som vedela dopredu ze pojdem cisarsky a poviem ti vobec som nad tym nerozmyslala ale tesila som sa ze uz budem mat malicku pri sebe.Neboj ty to zvladnes

mirka12011
6. feb 2013

@jarhal tak tak zatat zuby a bolest rozchodis najhorsie bude vstat z postele potom je to pohodka ja ked som sla ku kamkam na cakatelsku kde som s nimi bola sa smiali, ze kukajte na herecku akoby ani nebola rezana 🙂 ono ak niesi padavka a vies zatat zuby prechodis bolest raz dva 😀 pozeram, ze ty ides skor ako ja ale tak mozno na ctgcku jednom sa stretneme 🙂🙂🙂 ak sa nebudes ponahlat rodit ovsem 🙂🙂🙂 cievkovanie nic prijemne ale zatnes zuby a trva to sekundy 😀

tigrica182
7. feb 2013

@mirka12011
@jarhal - mirka - ona je silna - po toom co som od nej citala - toto bude malina.... taktiez ak chces odfotim ti jazvu .. a to ja tam mam 2 a nie su ani vidiet.... a ak ta bude robit kysely - tak nemaj boja... ten si da zalezat.... inak @dasaa tvoju by som chcela vidiet 🙂

mirka12011
7. feb 2013

@tigrica182 nechapem kto co kde?

jarhal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka12011
7. feb 2013

@jarhal asi mepochopila som to 😲

tigrica182
7. feb 2013

@jarhal
@mirka12011 ano - ze jarhal je silna ... to zvladne.... aj ked je lepsie sa pripravit na straaaasnu bolest a potom ked to boli omnoho menej si povies - joj to len toto ???? 🙂 u mna to fungovalo 🙂 aj pri dcerke, lebo mna zas kazdy strasil, ze druha sekcia je omnoho bolestivejsia.... trt - hned ako ma priviezli na izbu, som zacala skrcat a narovnavat nohy (to mi poradil lekar pri prvom) , ked mi doniesli malu, snazila som sa otocit ... takze rozhybat sa... este som mala davedenu hadicku s mocom a ja som behala po nemocke ku kamoskam, co boli na normalnych izbach 🙂

countee
7. feb 2013

Môj zážitok zo starej pôrodnice je veľmi pozitívny, rodila som v júli, prenášala som, pôrod mi vyvolávali. Nemala som vybaveného lekára, preto som bola milo prekvapená ako okolo mňa skákali - Kyselý, Olejár, Vagaská, Horanská. Mala som šťastie, lebo v ten deň mali asi len 2 pôrody, z toho ja som rodila prirodzenou cestou, tak ma chodili na striedačku kontrolovať (ale to aj preto lebo som rodila pooobede, nie v noci). A primár ma chválil aj počas pôrodu aj na vizitách, ako som pekne rodila🙂. Nakoniec ma odrodil Olejár spolu s Vagaskou a som mu veľmi vďačná, keďže som celú noc pred pôrodom nespala, bola som slabá a ku koncu som už nevládala tlačiť, použil tie pásy z CTG a stisol mi brucho a tak pomohol malého vytlačiť. A pritom ma po pôrode brucho vôbec nebolelo. A Vagaská ma parádne zašila, lebo druhý deň po pôrode som "lietala" po pôrodnici akoby som ani nerodila (a to ma museli nastrihnúť tak, že mi ani nechcela povedať,koľko mám stehov ). Ja starú môžem len odporúčať, až na pár "zážitkov" so sestrami z novorodeneckého a vrchnou sestrou, bol môj pobyt v pôrodnici celkom ok, pritom som tam bola dokopy 11 dní, lebo malý dostal zápal. Jasné, nie je to interhotel, ale tých pár dní sa vydržať dá.

dasaa
7. feb 2013

@tigrica182 to vazne ked peto bude doma tak odfoti a poslem ti ju ok ?Ale jasne ze chcem aj ja fotku

tigrica182
7. feb 2013

@dasaa draha - ja ti aj hned poslem - mam - som si robila 🙂

dasaa
7. feb 2013

@tigrica182 tak posli

tigrica182
7. feb 2013

@dasaa na FB ok ??? do spravy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre