Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tanity
16. apr 2014

s tou podporou dojcenia to bohuzial asi vsade bude podobne, myslim ci uz na starej ci v monobloku...teda biedne 😒 ja si pamatam tiez, ze na starej, hoci som bola aj s personalom, aj s vybavenim, stravou, rezimom a pod spokojna, nedalo sa to povedat o dojceni. Proste nam doniesli dietatko, dali do narucia v perinkach a chystalis a odist 😝 Keby nie toho, ze som proste zakricala Prepacte, ale ja neviem, co robit, pomozete mi?, tak si tam asi sedim na posteli a usmievam sa na maleho ako slniecko, no netusim, co robit..nastastie, ked som ich poprosila, a to som robila VZDY, boli ochotne, hned zastali, vratili sa, prilozili, ukazali...ja by som vam odporucila nespoliehat sa velmi na poradnu ohladne dojcenia, ale zavolala by som hned laktacnu poradkynu. Chodim na predporodnu pripravu do monobloku a myslim, ze tu by bola velmi napomocna pani Rosnerova, ktora ma kurz z Mamily a velmi ochotne chodi pomahat s dojcenim, ci uz do nemocnice alebo domov. Kto by mal zaujem, nech mi napise IP, dam kontakt, verim, ze jej to nebude vadit 🙂

milosjanka
23. apr 2014

@tanity ano v monobloku je ta pani a ked jej zavolas tak vie prist poradit..aj mne vela poradila hoci som mala synceka v starej nem,ale poradila mi ked sa mi nechcelo spustit mlieko a prsia som mala plne ....ODPORUčAM JEJ VOLAT ....

ematko29
28. apr 2014

mamičky mohli by ste mi poradiť,počula som hlášku,že v monobloku po prirodzenom pôrode neumrtvujú šitie.Ani by som to nebrala vážne keby som prvý pôrod nemala v monobloku kde ma to strašne bolelo bolo to premna niečo neopísatelne hrozné.Druhý pôrod som mala v starej pôrodnici atam som šitie ani necíttila.ako je to zažila to niektorá?

kamilkka
28. apr 2014

@ematko29 je to podla mna blbosť, šitie sa umrtvuje, ja som dostala 5 injekcii (dole) a itak ma to bolelo 😝

ematko29
28. apr 2014

@kamilkka dakujem,mne to tiež prišlo divné,žeby to robili ako v stredoveku 😀?

deniska96
29. apr 2014

viete mi prosim vas niekto povedat, aky je dr. Kysely?

mibi41
30. apr 2014

@deniska96 suprový, som 6 týždnov po 2hej sekcii, prvu mi tiež robil on pre nepostupujuci porod a malému klesali ozvy a teraz druhý malá bola zle uložená, nikto mi to nepovedal a on 1x pozrel na sono a hneď že rodiť normálne by mi neodporučal ... a mám zdrave detičky, malá má ako dokaz, Bohužial, nad očkami, nostekom a pusinkou červene fliačiky, lebo mala zle uloženu hlavičku a tlačila na kosť, takže mal pradu. Spravanie ma tiež milé a je to odborník, a čo sa týka rany po reze tak ma už neboli, prvú som mala krásne zahojenu - zašitú a terajšiu troška horšia ale je to druha ale myslím si že bude po čase ok, ale hlavne že nič nebolí, tak jednoznačne odporúčam 🙂 🙂

deniska96
1. máj 2014

@mibi41 dakujem pekne...🙂 ja som najprv zvazovala doktora Simu, ale on je vraj az od sabinova a tak ma stryko nahovoril na Kyseleo, lebo on ho pozna, len som chcela vediet aky nazor nanho maju rodicky...ja idem rodit prvy krat a chcem mat istotu, ze budem mat doktora, ktory da pozor na mna aj na maleho...🙂

dasaa
1. máj 2014

@deniska96 ahoj Sima je z Prešova je veľmi dobrý. Ja som ho mala a som bola maximálne s ním spokojná

tanity
1. máj 2014

@deniska96 dr. sima byva na sekcove 🙂

tanity
1. máj 2014

@ematko29 a to je inak ozaj riadna hlaska...minule na predporodnej priprae v monobloku nam PA prave vravela, ze sa to samozrejme lokalne umrtvuje.

1234lubka
1. máj 2014

@dasaa ani ja som zo simom nemala zaidna problem ale pocitajte s tym ze par tyzdnov po porode vas bude kontaktovat jeho mama s poistkou pre babetko

1234lubka
1. máj 2014

@ematko29 neumrtvuju? mna umrtvili normalne 🙂 oproti porodu tp nic nebolo 🙂

ematko29
1. máj 2014

@1234lubka si ma potešila,dik 🙂

ematko29
1. máj 2014

@1234lubka jeho mama je sestrička?ak hej tak stou mam skusenosť 😀

dasaa
1. máj 2014

@1234lubka mne nikto nevolal ohľadom poistky.

hebamme
1. máj 2014

@deniska96 DR. Sima je z Presova...

deniska96
1. máj 2014

@dasaa tak neviem ujo pracuje v nemocnici na ortopedii a ked som chcela aby mi poradil on nejakeho dobreho porodnika, odporucal mi radsej Kyseleho ako Simu...este uvidim musim porozmyslat..🙂

@tanity dakujem...🙂 ja som len pocula uz ani neviem od koho, ze on je odniekial od Sabinova, ci od Bardejova...neviem uz ani

@hebamme dik 🙂

1234lubka
1. máj 2014

@dasaa nie nie myslim ze nieje sestricka...:D tak mne volala asi mesiac po porode, a viem aj o viacerich ktorym volala :D ale ono to po porode cerstve maminky kontaktuju viaceri poistovaci 😀 po novorodencoch idu ako po udenom 🙂 ja som malemu dala urobit poistku od tej pani Simovej ale po dvoch rokoch som to zrusila lebo sme sa vsetci 3ja dali poistit na jednu zmluvu
@ematko29

mirka12011
3. máj 2014

@1234lubka ano je sestricka 😝

dasaa
4. máj 2014

@1234lubka nakoniec vraj manželovi volali a nie mne.

1234lubka
5. máj 2014

@mirka12011 hej? no ved ja som v porodnici bola 5 dni tak neviem kto sa ako volal ani nic a sestriciek tam je habadej 🙂...len par doktorov poznam po mene 🙂 ale ci by som ich teraz spoznala tak to asi tazko :D myslim ze ani toho co ma odrodil by som nespoznala :D len viem ze to bol pan Dr Kudla :D

21majka
8. máj 2014

@1234lubka Dr.Sima je sice zlaty,ale je rovnako ako aj Kudla len taky ''mensia sarza'' porodnika.Kudla je podla mojich skusenosti blbec,pretoze ja som uz bola po termine,neotvarala som sa,prisla som rano do porodnice s tym,ze celu noc som mala kontrakcie,ktore som si stopovala a pri opakovaniach 4 minut sme sadli do auta a vyrazili do porodnice.V noci som zacala aj slabo krvacat a kedze som v tych bolestiach uplne zabudla na vlozku(vziat ukazat) tak mi on ani neveril a po svojej nocnej smene ma chcel surovo poslat este domov ☹ ☹ ☹ .Dal ma na CTG a podla neho to ani neboli kontrakcie.Napokon mi jedna sestricka povedala,ze mam pockat na ''ozajstneho'' doktora a o 7;00 som mala prijem a o 9:00 som drzala v naruci svoje dietatko.Ale to az vdaka Dr.Bilovi 🙂

21majka
8. máj 2014

Dr.Sima je inak cisty presovcan a jeho mamka uz je na dochodku a robi pre zdravotnu poistovnu -tusim Union. 🙂

1234lubka
9. máj 2014

@21majka no takto to nebol cely moj pribeh aj som mala vlastne stastie lebpo som mala celkom rychli porod....m,na najprv vysetroval jeden doktro ktoreho meno mi nemoze prist na mysel...ten bol teda uplne mino..den pred porodom ma vsetroval a povedal ze dom na dva prsty a ja ze hej? vcera som bola ne jeden, a on podla toho usudil ze sa mi rozbieha porod a poslal ma na predporodnu izbu a prikazal urobit klistir...to bola sobota obed...tak prisiel sima a kuka na mna ze a vas tu kto poslal? som povedala meno kyvol z rukou a poslal ma na izbu 😀 a este po vedal ze riadny debil...no co si mas mysliet....v noci mi zacali kontrakcie aj som krvalacala slabo....ale ja som nevedela ze su to "ONI" tak rano okolo siedmej som isla za sestrickou ze nieco nieje v poroiadku ze asi uz mam kontrakcie, zmerala ctg a poslala za doktorom ktory ma uz den pred tym sturil na predporodnu izbu, ani ma velmi nechcel vysetrit lebo ze uz mu konci sluzba ze mam pockat kym sa vystriedaju...no ja bolesti neskutocne, pozrel ma..doteraz si pametam ten hrozostrasny pohlad :DD boze vy ste na 8 prstov, citit hlavicku okamzite na salu :D a tam jak som prisla uz ma vystrovala asistentka a jak prisiel kudla zacal porod po tom jak mi pychli oxitocin-no neviam naco ked vsetko islo ako ma ale to asi kazdej pychaju nech to ide "rychlejsie"..a islo to raz dva...trochu na mna kricala ta asistentka ze slabo tlacim..ale tak po prebdenej noci...netrvalo dlho 5.10 minut mozno fakt vtedy clovek straca prehlad o case...uz plakal maly 🙂 mne sa doki zdal vcelku mily nemala som problem...ale vies ako to je, pre teba to je nieco co zazijes raz, dva mozno tri krat za zivot oni tam "rodia" deti denne a stretavaju sa z vseliakymi pripadmi ked matki prehanaju a podobne...tak preto su taky...neviem nemam to s cim porovnat, rodila som len raz 🙂

tanity
12. máj 2014

@21majka co ja viem, tak dr. sima s dr. bilom maju po 2 atestacie, takze su ako keby skusenostne "najstarsi"na porody, samozrejme, iste aj dr. adam a ini su tam, ale tychto dvoch som si zapamatala, ked nam to vravela na predporodnej porodna asistentka. Neradila by som teda dr. simu do kategorie mensia sarza....kudlu vobec nepoznam, ale nieznie to pekne, ta tvoja story s nim...

janinah
12. máj 2014

mne matka Dr. Šimu došla poistku núkať na izbu ešte pred pôrodom..vysoko neprofesionálne a čudujem sa,že sa ešte nik nesťažoval...

21majka
13. máj 2014

@tanity ja som to tu nepisala,aby som pozdvihla jedneho lekara nad druhym 🙂 Ja som mala rodit povodne pri Simovi,ktoreho poznam osobne,je velmi mily a svedomity,ale akurat mal byt a jasne,ze aj bol v case mojho porodu na dovolenke 🙂 .Toto mi povedala sestricka na prijme,tak som ju tu citovala.Inak moja story asi nieje nicim zvlastna,lebo kazda z nas ma urcite nejake pekne ci nepekne skusenosti s lekarmi v monobloku.My zeny sme silne bytosti a zvladneme akykolvek porod,hlavne nech su deticky zdravucke 🙂 🙂 🙂 Ja ked som sa rozhodovala,ze kde budem rodit(inak chcela som povodne uz ked nie v Irsku tak v kosickej Saci 😀 ),dost som vahala,ale napokon za mna rozhodol priatel 😀 .No a termin si samozrejme vybral syncek,ktory sa rozhodol,ze pride na svet cez brusko-cisarskym,lebo prirodzene by sme to asi napokon nezvladli.Takze ja dr.Bilovi vdacim za vela,vela,vela 🙂 🙂 🙂 A Kudla v mojom pripade je uplne taky ze ''doktor z hor'' .

21majka
13. máj 2014

@janinah ono stazovat sa priamo ziadna nebude,pokial jej syn bude porodnikom 🙂 P.Simova sa s tym velmi rada chvali vsetkym naokolo.Mne osobne nevolala,ale mojmu priatelovi-kedze sa poznaju a dokonca aj mojej svokre volala 🙂 🙂 🙂 .

tanity
14. máj 2014

@21majka dr. simu poznam osobne aj ja, preto som citila, ze sa ho musim trosku zastat, co sa skusenosti tyka (a odbornosti) 🙂 a teraz len hadam, no nemyslim si, ze sa jemu osobne paci postup jeho mamky, ale co narobime s tymi nasimi mamami...iste to pozname vsetky, ked nam tie nase mamy niekedy lezu na nervy s tym, co robia. treba vsak oddelovat to, co robi on a to, co robi ona 😉
ja absolutne nepoznam lekarov z monobloku okrem neho, 1x som rodila v starej, kde som bola velmi spokojna s pristupom vsetkych dr aj sestier (viac menej 😉 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre