Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

smejo251
15. nov 2010

@daszka1 uz viem co ma caka tak sa nebojim...bojim sa o malu nech je ona v poriadku ja vydrzim vsetko 🙂)))

daszka1
15. nov 2010

@smejo251 No to je jasne.. ani ja som sa nebala druheho porodu aj ked nakoniec bol ovela horsi a bolestivejsi ako ten prvy 🙂

smejo251
15. nov 2010

@daszka1 je to nas udel co uz....ale tesim sa aj na lilly aj malemu stresne,kazdy den mi to stonasobne vracia..

daszka1
15. nov 2010

@smejo251 Ved ktora maminka sa netesi na dietatko a je jedno za aky okolnosti prislo na svet podstatne je ze je zdrave a stastne , nepotrebuje nic len lasku a pohladenie svojej maminky 🙂 :D

smejo251
16. nov 2010

@daszka1 krasne si to napisala....ale bohuzial su aj take ktore na svoje deticky kaslu ☹(((

daszka1
16. nov 2010

@smejo251 No toho som bola svedkom v porodnici.. jedna ciganka tam porodila a na druhy den usla pocas navstev.. normalny brutal dosiel po nu chlap dal jej veci dole sa prezliekla a usla .. sestricky to zistili az ked isli nosit deti na kojenie... strasne nechapem na si decka robia ked ich potom takto nechaju a idu od nich prec.. !!! :(

juliap
16. nov 2010

@daszka1 vies, ono je to tak, ze vedia 1. ze 7 dni po porode im dieta dovezu v sanitke az domov, ak ich tam nenajdu tak 2. daju dieta do dojcenskeho s tym, ze ale nie je mozne ho dat na adopciu, matka ma 6 tyzdnov na to, aby sa tam prihlasila, vacsinou sa do tych 6 t prihlasi o dieta a bud ho vezme hned vtedy, alebo po 3. pocka, kym jej dieta akotak vysulaju, prejavi o neho raz za 3 mesiace zaujem tym, ze sa pride informovat na jeho stav a ked ma dieta tak 2 roky, ta podme, moze ist do osady aby dostavali na neho socialne ... inac aj ked som bola ja teraz v porodke, tak odisla ciganecka ... tiez ju sestricky zhanali na kojenie, no a jej nikde ...

olienka12
16. nov 2010

no oni tam denne utekaju, pocas mojho pobytu 3 bola som tam 11 dni...

daszka1
16. nov 2010

@juliap .. No tak oni maju aky prepych v tej nemocnici .. Ci pana a ze diskriminacia mensiny !!! no neviem kto je v tomto state mensina a este aj diskriminovana...Ked normalna zena necha decko len tak tak z nej robia krkavciu mater a ked ROMKA necha decko len tak tak sa to berie asi ako narodny "MENSINOVY,, sport

andrea12737
17. nov 2010

Ahojte,
zaujimava tema.. romovia 😝 😀 ... ja som bola zasa svedkom toho, ako jedna ciganka chcela zdrhnut z rizikoveho, cakala dvojicky, ze ona uz bez muza nevydrzi. Vykrikovala to na chodbe. Hned k nej dobehli dve sluzbukonajuce sestricky, sluzbukonajuci doktor a presviedcali ju nech neblazni. Hned na to dobehol jej ´fakir´ a ten vam ju zacal presviedcat...no teda.. prv jej ´slusne´vynadal 😀 a nasledne ju zacal presviedcat, ze v nemocnici ostane, ze su to aj jeho deti, nie len jej a pod... nakoniec jej povedal, ze ked v nemocnici neostane, tak ze odide od nej a uz sa nevrati, ze on taku zenu nechce 😨 😉 cize su aj taketo pripady... neboli to ziadny slusny romovia.. dost smrdeli 😖 no, ale chcela som poukazat na to, ze sa stavaju aj taketo pripady. A inak, dosiel tam nakoniec aj primar a ten jej slubil dalsi den sekciu, to aj dodrzal a na svet prisli 2 zdrave romcatka 😝 😀 😎

olienka12
17. nov 2010

no s tymi zenami je to tak,ze osadnicky su troska na nizsej urovni oni sa nemocnice boja. dokonca spia po 2 a posteli... taka ta neprijemna upratovacka ked sme sa skamaratili nam vykladala historky 🙂)
osobne som na ranajkach kym som bola cakatelkazazila prihodu,ze prisla detska a vravela jednej,ze je prepustena aj ona aj babo a druha zacala plakat,ze co tam ona sama bude robit a ze chce ist tiez domov,ze sa sama boji ci moze ist aj ona...bola den po porode tak na nu lekarka kricala,ze jej povinnost je starat sa tu o svoje dieta a ze sama urcite neostane bo dojdu dalsie 🙂) a ze nech sa neopovazi zdrhnut. 🙂) myslite,ze ostala?

andrea487
17. nov 2010

ja ked som bola,tak jedna cigánka porodila a v ten den vecer,sa vytratila vrátila sa okolo 9buchala na sklo pavilonu,lebo tie sedliacky nenapadne že sa dá ist po schodoch 😀
a ked si sestricka vsimla že krváca,tak potom zistili po prehliadke doktora že je celá potrhaná,a tak sa este rozculovala vykrikovala,na celu chodbu,že co mala robit ked muž chcel... 😒

daszka1
19. nov 2010

Haha ze co mala robit ked muz chcel... no stiahnut nohy k sebe... 🙂 ze ich to neboli takto hned po porode..Sak normalnu zenu to boli aj 6 tyzdnov po porode a nieto este den..Nechapem naco nosia totu gulu na krku ked ju nedokazu vobec pouzivat !!! Je to priserne vzdelavat sa nechcu a potom sa cuduju ze kazdy im len nadava ..sak tolko moznosti a vymozenosti co maju oni tak k tokym sa normalny clovek alebo rodina nedostane.Aspon teda nie tu v PRESOVE... tu im Ujo primator postavy bytovku len aby mal od nich pokoj ale mestke najomne byty co by mali ist predovsetkym mladym rodinam tak tie sa zrebuju a a kym sa clovek zaradi na zrebovaciu listinu tak musi splnit tolko podmienok ze do aleluja... Normalne obcas rozmyslam ci by nebolo lepsie keby sa vsetci ludia zacali hlasit k romskej mensine aby mal kazdy v tomto state rovnake prava... !!! :(

smejo251
22. nov 2010

ahojte no tak uz som v nemocnici....a cakam...davaju mi infuzie magnezium a cakame...mala ma vraj 2964g a sme v 38tt tak uvidime...a v presove je stale tak ako bolo...pitonak zastupca nnadalej,a mudr.stosekova je vraj len v starej co sme sa tu bavili...

daszka1
23. nov 2010

@smejo251 Ahoj a preco si uz v nemocnici ? no ako tak pozeram mala ma krasnu vahu .Aako dlho si uz v nemocnici ? tak bud rada ze stosekova je len v starej porodnici lebo ja ked som bola v oktobri tak behala hore dole z monobloku do starej porodnice 🙂

smejo251
24. nov 2010

@daszka1 ahoj...teraz vraj uz nebehaju hore dole vraj su bud len v starej alebo v monobloku...a ona je v starej...no zmeny su tu ...ja som tu od pondelka..tvrdlo mi brusko trochu aj nejake tie kontrakcie som mala tak ma dali na infuzie nech este trochu potiahnem hoci neviem naco no ale som tu...kazdy berie inak tt malej...jedni mi hovoria ze uz som v 38tt a druhy ze len v 37tt tak neviem co bude ...a kedze musim ist na sekciu tak aby ma tu mali pod dohladom...ked budem pokope do stvrtka tak rodit budem az v pondelok alebo utorok tak si to naplanoval moj doktor ale snad ho osvieti a urobi ma vo stvrtok 😀DDD

juliap
24. nov 2010

@smejo251 tak ti drzime prsteky, nech vsetko dopadne o.k. a uz mas pokladik pri sebe ... potom nam napis dojmy a miery princeznicky

daszka1
24. nov 2010

@smejo251 aha.. no ved bud rada ze tam neni stosekova, neboj aj ked si v 37 ci 38 tt babatko sa aj tak od 37 tt povazuje za donosene len nebude mat nejaku extra velku porodnu hmotnost,ti verim ze to uz chces mat za sebou uz sa ti neda ani spat ani sediet lebo ti uz bruskko zavadzia.. ale aj tak je to to najkrajsie obdobie v zivote... 🙂 😝

smejo251
25. nov 2010

@daszka1 to mas pravdu moja je... a dalsie deticky neplanujem tak si to musim vychutnat naposledy 🙂uz v pondelok by mi mali robit tak sa tesikujem...

daszka1
25. nov 2010

@smejo251 tak ti drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a potom daj o sebe nieco vedit 🙂

vejkasmejka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejo251
28. nov 2010

ahojte tak uz sa mala narodila...v sobotu rano o 2:30 mi odtiekla plodova voda a o 6:20 sa mala narodila s mierami 2620g a 46cm...je v inkubatore lebo mala vraj plytsie dychanie a je v strese ale snad to bude co najskor oki a bude rychlo pri mamicke....🙂

smejo251
28. nov 2010

a inak robil ma doktro Bil a asistoval mu Juhas a bola som maximalne spokojna mozem len doporucit,ludsky pristup mile slovo a perfektna praca..

olienka12
28. nov 2010

@smejo251 bil bol moj dr.potvrdzujem 😉

anibas
28. nov 2010

@smejo251
@olienka12 - sympaťák 😉 😉

daszka1
28. nov 2010

@smejo251 Jeeeej gratulujem k malej princeznej .. zelam velaaa zdravicka a veela lasky od rodicov... :o)

aha1
29. nov 2010

@smejo251 gratulujem prajem veľa ždravíčka a šťastíčka 😀 . ( to v pohode stíhate aj vianočné sviatky)

juliap
29. nov 2010

@smejo251 blahozelame, tak nech sa vam dari, nech malicka cim skor je pri tebe, vela mliecka a pohody ... cakame potom info, ako sa drzite, ako rastiete ...

smejo251
29. nov 2010

dakujeeeeeemeeeeeeeeeeeeeee

lenkadanko
5. dec 2010

ahojte.co myslite ,kde je lepsie rodit v starej ci nove porodnici??? 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre