Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anibas
4. jún 2012

@tinka5 mňa odrodil - super 😉 😉 😉

vierka0
4. jún 2012

@tinka5 aj mne robil sekciu, trosku taky vazny, ale ked sa opytas, vsetko vysvetli..

tinka5
4. jún 2012

Mala som sa dnes pri ňom hlásiť po Ctg, ale tam nebol, tak až 11.6....tak som chcela vedieť aký je 😨 je starší-mladší?

vierka0
4. jún 2012

@tinka5 taky styridsiatnik by som povedala..moj tip 42 🙂

olienka12
4. jún 2012

@vierka0
@tinka5 ma 35 rokov

vierka0
4. jún 2012

@olienka12 moze byt, ja mam strasne zly odhad 😀 touto cestou sa panovi doktorovi ospravedlnujem, fakt 🙂 inak, hned po tom ako som odoslala ten prispevok, som si povedala, ze urcite ma menej, ze som skor mohla dat ze okolo 37moze mat 🙂

katkapresov
5. jún 2012

ahojte baby.prosim vas aky je postup v monobloku na ctg? objedanaju ma na nejaku hodinu,alebo kto skor pride toho beru??dakujem za info

mandm
5. jún 2012

@katkapresov musis sa objednat a aj ked ta objednaju na nejaku hodinu, nie je zarucene, ze ta vtedy aj vezmu... mne sa stalo, ze mali porody, zobrali im pristroje a ostal tam len jeden na niekolko zien ☹

katkapresov
5. jún 2012

@mandm toho som sa obavala, ze tam stvrdnem niekedy aj par hodin..ale nevadi...a tie vysledky potom kto vyhodnocuje?je tam stale nejaky lekar?ci kde sa s tym ide?

mandm
5. jún 2012

@katkapresov nikam nemusis chodit. Pride lekar a vyhodnoti ti to priamo tam 🙂

olienka12
5. jún 2012

@katkapresov sestricka ta napoji na pasy ked vyjde zaznam vacsinou ti urobi aj poradnu moc vaha tlak potom bud tam je lekar,alebo cakas za lekarom ktory sa uvolni,ktory ti to vyhodnoti. ak mas svojho dohodnuteho lekara tak sa objednavas podla dohody s nim,tak aby tam bol

janja2502
5. jún 2012

@olienka12
@vierka0 baby, len na spresnenie, dr Bil ma tento rok 40 rokov 😉

dorkaaa
5. jún 2012

presne aj mňa to zaujímalo ako to prebieha v monobloku kedy sa tam hlásiť pred pôrodom a pod. Niekde na nete som čítala, že ak sa chystáte rodiť práve v Prešove nemusíte dopredu o tom informovať. Povinné ale je chodiť tu do poradne pre tehotné od 36. týždňa. Je potrebné sa telefonicky alebo osobne objednať. Poradne nájdete v starej budove (tel.: 70 11 277) alebo v monobloku (tel.: 70 11 160). Nezabudnite moč a tehotenskú knižku.
Som prvorodička tak mám zo všetkého zmiešané pocity, hlavne aby všetko dopadlo dobre....

vierka0
5. jún 2012

@janja2502 tak kolko teda ?? 😀 😀 potom som nebola az tak daleko 😀

olienka12
5. jún 2012

no jeho spoluziaci maju 35 tak zeby az taky rozdiel...

vierka0
5. jún 2012

@olienka12 tolkokrat predsa nemohol prepadnut 😕 😕 😀 😀 😀

olienka12
5. jún 2012

@vierka0 hehe no janja ho asi pozna ja sa mozem mylit 🙂 moje info bolo take 🙂)))

janja2502
5. jún 2012

@olienka12 ano poznam ho dost dobre 😉

katkapresov
5. jún 2012

baby chem sa spytat este, ze ako ste sa balili do porodnice..vsetko ste mali v jednej taske?ked ma vezmu na prijem tak tam mi treba nieco okrem kosele na porod?som prvorodicka a zo vsetkeho som v strese 🙂)

dede28
5. jún 2012

@katkapresov no,ja som rodila na starej skoro pred 3 rokmi a som mala len tu koselu a tehot.knizku a odporucam flasku vody,lebo ja bola po porode smedna jak tava 😀 😀 😀

dasaa
5. jún 2012

@katkapresov
Materskú knižku, preukaz poistenca, občiansky preukaz, ak ste vydatá aj sobášny list, župan, 2-3 nočné košele, 3 páry ponožiek, prezuvky, šľapky do sprchy (gumené), jeden veľký uterák, dva malé, hygienické potreby (toal. papier, mydlo, zubná kefka, pasta, sprchový šampón, telové mlieko, šampón na vlasy, 2 -3 balíčky hygienických vložiek vhodných po pôrode – väčšie a dlhšie, vložky do podprsenky okrúhle 1 balíček,), 2 podprsenky na kojenie, 5 bavlnených nohavičiek, mastičku na bradavky – kalciovú, nechtíkovú alebo homeopatickú, príbor, pohár, niečo na čítanie, ...

Pre dieťatko: 1 celý balík plienok pre novorodencov (veľkosť 1: od 2 - 5 kg), vlhčené utierky na zadoček, oblečenie, keď pôjde domov (myslite na aktuálne ročné obdobie a počasie): zavinovačka, čiapočka, košieľka č.56, svetrík, dupačky, 2 bavlnené plienky, ponožtičky ...

olienka12
5. jún 2012

@janja2502 🙂

mirka12011
5. jún 2012

@janja2502 no na 40tku kukuca celkom dobre 😉

katkapresov
6. jún 2012

@dede28
@dasaa ja som si myslela ze na porod dostanem nejaku "ich erarnu" koselu...tak to musim najst nejake tricko stare 🙂...a na zozname do porodnice mame napisane ze detsky olej mame doniest..to treba ten olivovy alebo nejaky obycajny??

janja2502
6. jún 2012

@mirka12011 no ked sa o seba stara 🙂

martusa26
6. jún 2012

ahojte, chcem sa opytat, ze ako je to v monoblogu ak chcete mat pri sebe manzela, ze ci mohol byt s vami od sameho zaciatku.

andika5
6. jún 2012

Ahoj mam taku otazocku,som v 35 tt a mala by som sa objednat na ctg do starej porodnice ale neviem ci sa tam objednava alebo ako to tam funguje ci sa mi treba aj evidovat na porod ,viete mi poradit?dakujem

dasaa
7. jún 2012

@katkapresov ahoj mne sa zda ze obycajny detsky olej 🙂

mandm
7. jún 2012

@martusa26 manzel moze prist az na porodnu salu. Na vzdycharni budes bez neho, nakolko tam moze byt naraz niekolko mamiciek 😉

mandm
7. jún 2012

@katkapresov naco olej? deticky beru na kupanie na novorodenecke a tebe uz donesu potom len vonave, spiace babatko 😀 aspon ja som tu moju ani za svet nemohla po kupani zobudit 😅 vsetko co do nemocnice pre babatko potrebujes su vlhcene obrusky a plienky. Ani len krem na zadocek nam nebolo treba lebo sme dostali vzorku sudokremu 😉 oblecenie pre babatko ti staci nechat doma a nech ti ho donesu ked budete odchadzat z nemocnice 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre