Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

katka22r
8. jan 2010

cmuky tak tak len nech bude zdrave,nam aj zo zaciatku tvrdil dr.ze to bude chlapcek a nakoniec ze dievcatko tak uvidime mne je to aj jedno vecicky mame neutralne takze mi to je jedno 😀

eji to tak byva a mozno to bude aj dievcatko lebo sa vravi ze dievcatka su v brusku hanblive 😀 😀

cmuky82
8. jan 2010

normalne ti kati zavidim, ze uz budes mat malu pri sebe mne sa to zda este ako cela vecnost. To aj tebe isiel cas tak velmi pomaly? 😔

katka22r
8. jan 2010

nie mne isiel praveze strasne rychlo a teraz 2 tt pred porodom sa zastavil tak ked ti ide teraz pomaly tak pred porodom ti mozno pojde rychlo 😀

cmuky82
8. jan 2010

bodaj by si mala pravdu 😀 a nie len pred porodom, ale aj porod by mohol ist rychlo. uz sa tesim ked das fotky malej na net, tak sa ponahlaj sup sup 😉

katka22r
8. jan 2010

noo ked ona nechce vonku 😠

cmuky82
9. jan 2010

Ahojte kocky pekny den vam prajem ako sa dnes mate? 🙂

lu1912
9. jan 2010

Ahojte mamičky aj budúce mamičky ... tak my sme sa vo štvrtok vrátili domov z pôrodnice, náš krásny chlapček sa narodil na silvestra o 10.30, s váhou 2900 gr a dĺžkou 49 cm, na svet nám museli trošku pomôcť, pôrod mi museli vyvolať, dostala som infúziu s oxytocínom o 7.30, trvalo to síce len tri hodiny, no bolesti boli riadne intenzívne, už radšej na to nemyslím, no ten pocit, keď som ho porodila a mi ho ukázali bol nádherný, neopísateľný ... neviete mi poradiť, čo by pomohlo, keď máme pomýlený deň s nocou, cez deň spinkáme a takmer celú noc preplačkame? papa 🙂🙂🙂

katka22r
9. jan 2010

lu ahoooojko konecne si sa nam ozvala....blahozelam k syncekovi a ako sa vola?hod potom foto...juuuujky ale som rada s tebou strasne sa tesim ani nevies ako....dufam ze na jar pojdeme spolu kocikovat 😉 my este stale nic cakame co a ako 14.1 mame dalsi termin tak uvidime co nam povedia...este raz s celeho srdiecka blahozelam a posielam tebe aj malemu pusinku 😉

cmuky celkom to ide 🙂

cmuky82
9. jan 2010

aj ja blahozelam k chlapcekovi 🙂 Bola si v novej alebo starej porodnici? Ako sa k tebe spravali a akeho si mala lekara?
katka este stale nic? ani najmensi naznak?

anavila
9. jan 2010

ahojte.
ja som bola vcera na CTG a vraj je moje dieta lenive, nie je tak aktivne ako by malo. Dnes som bola uz aj s taskou na kontrolne CTG a povedali mi ze maju plne, ale ze aj tak ma nebudu este prijimat, lebo to nieje az take zle, ale nariadili mi pokoj na lozku. Skratka doma mam lezat ako keby som bola v nemocnici a keby nieco mam hned prist. Dalsie kontrolne CTG mam mat zas v pondelok. Zas pojdem s taskou a uvidim co a ako. No neveim no. Vysetroval ma dr. Kysely a mi povedal ze som uz na 2 prsty otvorena, a ze to vyzzera na lahky porod. Ale aj napriek tomu ma poslali domov. Neviem teraz ci mam lezat alebo naopak byt aktivna aby sa to rozbehlo, uz to chcem mat za sebou. tak ahojte

cmuky82
9. jan 2010

anavila a ke maju plne v novej ci starej porodnici?

ejasmeja
10. jan 2010

ahojte!
blahozelam cerstvej mamicke a prajem vela zdravia aj tebe a aj syncekovi! 🙂

cmuky82
10. jan 2010

kocky hodila som fotky nasho drobca do albumu takze ak chcete tak kuk 🙂
nejako tu nikto nepise ☹ ako sa mate?

ejasmeja
10. jan 2010

cmuky, kraaasne babatko! 🙂

cmuky82
10. jan 2010

dakujem 🙂 ty nemas ziadne fotky?

ejasmeja
10. jan 2010

ja som nebola na 3D a mam iba z prveho UZV obrazok

katka22r
10. jan 2010

cmuky pekne foto a nic my budeme este po termine 🙂

anavila a co tak skoro do porodnice,kvoli tomu ze zle ctg?mne robili v jeden den 3x a to som sa musela ist prejst a potom najest pokial si nejedla tak ukaze zle hodnoty ale na to ta asi upozornili 😉

lu1912
10. jan 2010

Ďakujeme z celého srdiečka, drobec sa volá Marko ... tak Katka už len porodiť a na jar už spolu kočíkujeme, už v pôrodnici som myslela na teba, myslela som si, že už to máš tiež za sebou,verím, že tvoje bábätko najlepšie vie, kedy je ten správny čas, istotne už to dlho nepotrvá, drž sa 🙂
Cmuky, bola som v starej pôrodnici a nemôžem povedať nič zlé, pri pôrode som mala Dr. Olejára, ktorý mi neskutočne pomohol, som mu nesmierne vďačná a takisto aj pôrodné asistentky, ktoré robia na pôrodnej sále sú veľmi šikovné a ochotné, nie je to len môj názor, ale aj ostatné mamičky, ktoré so mnou ležali sa vyjadrovali len pozitívne 🙂
Anavila,tak to je pravda, že majú plné oddelenie ... mne sa ani veriť nechcelo, koľko pôrodov a sekcií dokážu urobiť za 24 hod., dokonca mamičky, ktoré boli v poriadku prepúšťali už na 4 deň po pôrode, pretože potrebovali uvoľniť postele ... ja som bola večer pred pôrodom otvorená na dva prsty a ráno v deň pôrodu na tri prsty, tak ak ti môžem odporúčať, ja by som bola skôr aktívna ... aj mne odporúčal lekár tesne pred termínom aj týždeň po tom, aby som bola v kľude, a kedže nič sa nedialo, tak potom mi kázal hýbať sa a na druhý deň prísť na príjem ... mne to aj tak nepomohlo, no snáď tebe to pomôže otvoriť sa a môžeš rodiť a mať to už za sebou, držím prsty 🙂 papa

masabi
10. jan 2010

Lu,liez blahozelam k synčekovi a aj k svelému pôrodníkovi.Usudzujem že si rodila v starej p§rodnici,ale aj napriek tomu,že nie je super moderne vybavená,myslím že je tam lepší prístup aj personál.Ja som mala skúsenosť pred rokom s Dr.Olejárom robil mi síce kyret po potrate ale naozaj môžem len potvrdiť,že je jedným skvelým a milým lekárom.

katka22r
10. jan 2010

luu no presne marko ja som si spomenula az ked som precitala a pritom sme sa o tom mene bavili po ceste na predp.pripravu 😀 takze si rodila sponntane?a kolko si prenasala?aj ti dali vyvolavacku?juujky moja ak sa mi male narodi hned napisem 🙂

olienka12
10. jan 2010

Baby kt.povedal dr. ze vidno pohlavie v 30tt nebol to nahodou dr.Pall? lebo je to navysost somarina a pohlavie sa so stastim da urcit uz v 12tt okolo 20tt uz s urcitostou...

olienka12
10. jan 2010

lu blahozelam, my sme sa narodili 30.12. a tiez nas v stvrtok pustili domov 😉

katka22r
10. jan 2010

no u nas nam to povedal preto lebo nasa bola stale otocena zadockom 🙂 ale na pohotovosti nam tiez povedal ze dievcatko tak uvidime

sysa282
11. jan 2010

baby chcem sa opýtať dr pall je aj pri porode alebo je len v ordinacii

cmuky82
11. jan 2010

olienka aj mne povedal ze v 30tt, ze on tam teraz este nic nevidi ☹ aj ty si chodila k nemu?

katka22r
11. jan 2010

sysa pri porodoch teraz nieje a ja k nemu chodim a vobec nieje zly,nemoze posudit niekto kto s nim nema skusenosti a zasa keby som sa mala riadit podla kazdej zeny tak ani jeden dr.nieje dobry...ja som chodila k ochtinskej a toto bola furia to vam poviem

cmuky a nemusi vidiet ked je male otocene zadockom...podla mna pohlavie nieje az tak dolezite,mne uz chcel povedat v 20tt ale hned sa mala pretocila cize asi tak

anavila
11. jan 2010

Blahozelam k babetkam!!!!
caute...takze som dnes bola na CTG a je to ok. Takze uz mam ist az o tyzden na dalsiu poradnu a CTG, aj ja som rozmyslala ci nebudem radsej aktivna, aby sa to rozbehlo, ale manzel mi nedovoli..velmi sa o nas boji 😀
Ale budem fungovat normalne.
Dnes ma tam vysetroval Olejar, myslim ze v je v pohode, nalez od soboty nezmeneny, stale na 2cm.
Ked som tam bola na CTG hore na sale, tak tam boli velmi mile asistentky a sestricky, jedna mamicka tam mala kontrakcie, sedela tam na lavicke a oni ju velmi utesovali a aj jej davali rady, no velmi pekne k nej pristupovali. Dokonca aj jedna ciganka prisla, bez veci, bez tehotenskej knizky, nevedela kolko ma rokov, meno co uviedla bolo uplne ine, ako na karte poistenca, no brutal.
A dokonca aj k nej boli mile. Dufam ze vsetko dobre dopadne, a ze aj ja natrafim na mily a ochotny personal. Mna vie riadne zdeptat, ked sa na mna niekto vyzjape alebo ked si ma nevsima v takej situacii. Drzime si palce.

katka22r
11. jan 2010

moja neboj bude dobre...budeme na teba mysliet mozno to budes mat skor za sebou ako ja 😀

sysa282
11. jan 2010

katka no ja som bola u dr.palla na prietoky a bol velmi zlaty a stym mas pravdu ze keby kazdy mal dat na reci tak niet dobreho dr.

katka22r
11. jan 2010

sysa ja k nemu chodim uz vyse roka a pol a nikdy nebol zly a vsetko dobre povysvetloval a ty ku komu chodis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre