Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

juliakocka
5. feb 2010

cmuky: tak ja nad epiduralkou nepremyslam, lebo sa bojim, ze mi zle pichnu a ochrniem....ale kamoška rodila 18 hodin a po 12 hodinach si dala pichnut a hovorila, že tie 4 hodiny čo to učinkovalo boli super 🙂 takže možno ked budem mať ťažký pôrod tak to risknem....ale nechcem veľmi 🙂
Inak čo tu píšete o rôznych pôrodniciach, ja tiež som vždy hovorila, že budem rodiť do vody, tak som chcela, ale tu v Prešove sa to nedá, a nejak hned po škole som otehotnela, ani som nebola zamestnaná, takže idem rodiť tu do monobloku 😒 ale moja mama ma triezvy pohlad na vec tak mi rovno povedala, že nemam robiť z toho vedu, ved porod je uplne normalna vec, takže nestresovať....a to vám povedia aj na predpôrodnej príprave ......ale baby všetky to prežijeme a budeme len sa rehotať, že jaké somariny sme vymýšlali......
a s tými doktormi, tiež to berte s rezervou, záleží to aj od toho ako sa kto vyspí, aké má problémy v rodine a tak, takže niekto ma s tým istým zlé skúsenosti, niekto naopak ......držte sa a hlavne nepanikárte, nepomôže to nikomu 🙂

cmuky82
6. feb 2010

ja som zase citala, ze z epi sa neda ochrnut vraj sa to nepicha do miechy ale niekde nizsie. Neviem ci vobec taky pripad bol aby niekto ochrnul, ale ja si tiez necham najprv poradit od lekara.
ejasmeja o tych tancoch sa mozme porozpravat v stredu a ako casto to je?

katka22r
6. feb 2010

juli pekne si to opisala...mas pravdu s tymi dr...a epi sa picha do chrbta

jonas17
6. feb 2010

cmuky, stáva sa, že sa po epi ochrnie. ☹ ja som bola pred rokom v nemocnici na operácií, tiež mi dávali epidurálku po operácií od bolesti, dostávala som do toho lieky, necítila som potom bolesť, jedna pani vedľan mňa to tiež mala a začali jej trpnuť nohy, hneť pribehli lekári a jej to vybrali a potom ju bola anesteziologička pozerať každý deň , či nemá problémy.tak dopadla dobre.ale jeden pánko tam ochrnul.nie síce na mojom oddelení, ale mu na druhý deň, ked začal trpnuť, síce sa sťažoval, ale nikto nereagoval, už začali dávať plienky.vraj sa to stáva.tak ale neviem.

katka22r
6. feb 2010

noo jonas ja by som si tiez epi nedala pichnut

ejasmeja
6. feb 2010

Juliakocka, nemyslis, ze to ako sa kto vyspi a ake ma problemy v rodine by si do prace nemal nosit? a hlavne do takej dolezitej ako je praca porodnika, hm? ja sice porodnik nie som, obcas zle spavam a aj problemy v rodine sa vyskytnu, ale k ludom, s ktorymi prichadzam do kontaktu v praci sa spravam milo a neprenasam na nich svoje problemy a to obcas natrafim na desnych chumajov 😀 a to iste (teda profesionalny, ludsky, ohladuplny a mily pristup) ocakavam aj v porodnici od porodnikov, sestier a dokonca aj od upratovaciek.
ale inak s tebou uplne suhlasim, porod je prirodzena vec a netreba pri nej stresovat. ved mame stale svoje instinkty a ono aj telo samotne je "naprogramovane" tak, ze "vie" co ma robit 😀

Cmuky, ked to rozbehneme tak s lektorkou to budu 3 dlhsie lekcie kazdu druhu sobotu zrejme. a aby sme nezabudli, co nas uci, my zeny 9tehulky aj netehulky) sa budeme stretavat asi raz do tyzdna a tancovat si spolu. miesto bude rovnake ako na kurze, cas si dohodneme. plati sa iba lektorke za tie 3 lekcie a cestovne a prenajom za miestnost. cez tyzden to bude iba prenajom za miestnost.

tinika
6. feb 2010

ja som sa tiez bala porodu, a hoci som si vytrpela aj bolesti a aj tak skoncila na sekcii, takze si uzivam aj bolesti rany na bruchu, uz som na to zle zabudla a tesim sa z maleho, hoci stale neviem ako by so msla rodit druhykrat ale epi určite nie

ejasmeja
6. feb 2010

Tini, a rana ta este stale boli?

cmuky82
7. feb 2010

no na epi su rozne nazory. ja som pocula vela dievcat, ktore nedaju na epi dopustit a povedali ze im bolo az do placu ked videli u seba na izbe zeny kt. epi nemali a skriabali sa na izbe o stenu od bolesti. Ale podla mna je to vsetko individualne tak ako aj kazdy porod jedna ma strasne bolesti a ina povie ze sa to dalo v pohode vydrzat.
Ja to budem kazdopadne konzultovat s lekarom a necham si od neho poradit ved aj tak sa pred epi musi absolvovat nejake skolenie kde vas oboznamia s jej rizikami aj vyhodami potom sa da rozhodnut.
ejasmeja suhlasim s tebou, ze problemy by sa do prace nosit nemali ale realita je bohuzial ina 😔
inac pekne ranko vsetkym 🙂

katka22r
7. feb 2010

ahojky no cmuky ano realita je ina ..niekttorych dr.by som nakopala do zadku ale aj ony su oba ludia 😒

dala som 2 nove foto do albumu 🙂

sysa282
7. feb 2010

ahoj katka mala je naozaj krasna uz sa neviem dockat kedy to budem mat ja za sebou

cmuky82
7. feb 2010

kati mala laurika je uzasna 😉 mozem sa spytat aku velkost oblecenia jej davas, dufam ze som nenakupila prilis malych veci. Mam dost kupene body a dupacky od 0-3 mes. ale zda sa mi to strasne malicke kedze ide pod to este plienka

katka22r
7. feb 2010

sysa juuuj drzim prsteky a ides do novej? 🙂

cmuky noo aj ja mam vecicky od 0 do 3 mes.a mne sa zdali malicke a poviem ti ze vsetky su jej skoro velke a to mala 52cm zalezi od strihu

olienka12
7. feb 2010

cmuky 0-3 bude obrovske,ked do toho das babatko nas ma cosi pod 4kg a este mu to je velke

katka22r
7. feb 2010

suhlasim olienka

olienka12
7. feb 2010

baby v MC vo Velkom Sarisi rozbiehame kurz masazi a aromaterapie pre babatka kurz je 3tyzdnovy vyjde cca 1000sk ak by mala niektora zaujem poslite mi IP 🙂

tinika
7. feb 2010

eja, svrbi stale a posledne dni boli , doteraz nebolela

sysa282
8. feb 2010

katka ano idem do novej uz chodim aj za doktorom pytonakom mame si dohodnut termin lebo budem rodit cisarskym rezom

sysa282
8. feb 2010

a inak olienka dik za info

ejasmeja
8. feb 2010

Tini, aj ti na tu jazvu dali nieco? myslim nejaku masticku, alebo kazali nejako osetrovat? pojdes s tou bolestou ku gyn?

olienka12
8. feb 2010

mna tiez po sekcii brucho nebolelo doteraz asi sa zacali rozpadavat vnutorne stehy a taha to tam vsetko normalne mam kozu citlivu na dotyk 😒 a co sa tyka epiduralky,tak tu by som si nedala. Povodne ma chceli robit v spinale,ale sa im nepodarilo pichnut,co som bola hrozne rada,nakoniec celkova narkoza ja som mala najvacsi stach z toho spinalu...

cmuky82
8. feb 2010

tak ste ma ukludnili s velkostami, ale aj tak mam uz asi toho dost 😅 no je naozaj tazke odolavat tym krasnym malym vecickam 🙂

petra1985
8. feb 2010

olienka a to ti nedali na vyber? ci spinal alebo celkova? tak to som prekvapena.. lebo preferuju viac celkovu ako spinal.. aspon v starej.. inak spinal by som ani ja nechcela.. nie je nic horsie ako vediet, ze ta rezu a vnimat to vsetko okolo oh oh aj napriek tomu, ze to ma krasny koniec 🙂)

ejasmeja
8. feb 2010

co presne je spinal?

petra1985
8. feb 2010

eji, ze pri cisarskom ta umrtvia len od pasa dolu inak si pri plnom vedomi..

zanna28
8. feb 2010

Ahojte....petra1985,ja som bola prvý krát na cisársky v celkovej a ešte ma len začali pripravovať a už sa mi chcelo vracať,tak asi by som spinal tiež nechcela a možno ani nezvládla,by som im tam skolabovala 😉

sysa282,máš nejaké komplikácie,že už máš dohodnutý cisársky? Pýtam sa pretože mne všetci hovoria,že keď som bola prvý krát na sekciu tak mi ju urobia aj druhý krát,tak neviem zatiaľ sa mi doktorka konkrétne k tomu nevyjadrila.

sysa282
8. feb 2010

zanna28 nemam komplikacie ale vzhladom na to ze obe deti mam na cisarsky tak to tretie pojde tiez myslím ze 2dieta mozes aj spontalne ale tretie uz nie

zanna28
8. feb 2010

Jaaaaj.....tak ďakujem sysa a držím palce,už sa ti to kráti 🙂 🙂 🙂

katka22r
8. feb 2010

sysa no dr.pytonak je fakt fajn gynek...ja som s nim bola spokojna,,,

sysa282
8. feb 2010

no uz sa krati a mam aj strach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre