Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

cmuky82
15. feb 2010

zanna tak nam povedali, ze na 99percent chlapcek 🙂 a mas pravdu zdravie je prvorade

katka22r
15. feb 2010

julii no ale mali by ta uz prijat kedy ides do poradne?lebo pri prenasani na 5-6 den uz prijmaju...budem na teba mysliet a ako tak citam si ten pripad ako ja...mne pichli oxytocin a nic a az na druhy den ma rezali...ale pohoda,nestazujem sa

no a co sa tyka babenky toho roamingu v monobloku tak to neznamena ze musite mat deticky pri sebe,ony sa chodia pytat...ja som odmietla ale nie kvoli tomu ze som nechcela malu pri sebe mat ale kvoli tomu ze aj napriek tomu ze na izbach su plastove okna bola tam zima...mala som ju pri sebe az na posledny den ked sa oteplilo a ostala som sama na izbe...ony vam potom beru deticky na noc prec ak chcete a donesu rano a tak beru na vizitu zasa prec...

eji s tym kojenim to tak neide ze nebudes kojit v ten cas proste ony musia mat prehlad o tvojom dietati ci sa ti to paci alebo nie a myslim si ze tych par dni vydrzis kojit podla ich casoveho planu a ja aj ked som nemala mliecko som si ju prikladala normalne kazde tri hodinky,babo sa musi prisat aby to rozbehlo...a mne to pomohlo ked sme prisil domou mliecko sa mi rozbehlo a k tym flaskam co ich krmia niesu velke diery,ja ked mi doniesli mliecko pre malu bola to klasicka mala kojenecka flaska s malou dierkou takze neprehanajte!....je podla mna lepsie podla ich ako si zneprijemnit pobyt v porodnici tym ze kazdy na teba bude pozerat ako na jezibabu

peti aj mne nosili papat z domu inak ako strava nebola zla ale malo a obcas studene kedze som najprv musela nakojit malicku..

ejasmeja
15. feb 2010

Cmuky, babo nechcelo ukazat! 🙂 ale snad na najblizsom uzv okolo 30. tt ukaze... ak nie, dozviem sa predsa, ked sa narodi, no nie? tesim sa! juuuj! 🙂

Zanna, ja sa tiez bojim, ze ked sa ku mne nebudu slusne spravat pri porode a urobia vsetko ine nez si zelam, tak chytim z toho depku poporodnu, hormony su sila, to ti poviem... ale nechcem byt pri porode sama, tak snad budem mat "ochrancu", ktory dozrie, aby bolo vsetko vporiadku, ked ja sa budem sustredit na kontrakcie a vytlacenie babatka. to je jediny moment, kedy urcite nebudem mat silu ani chut bojovat s niekym, budem sa chciet sustredit jedine na porod a na babo...

ejasmeja
15. feb 2010

Kati, tak niekde uz davno nepouzivaju metodu kojenia kazde 3 hodiny (hlavne v baby fiendly porodniciach) a prehlad o babatku aj tak maju a u nas si musia za kazdu cenu trvat na svojom? nie, ja nie som ochotna to tak robit jednoducho. a tym sa ale nechcem hadat s tebou, len proste chcem, aby moje babo bolo v pohode...
donutit ma predsa nemozu...
mo a z flase sa detickam taka omnoho lahsie nez z prsnika, takze aj ked sa ti zda, ze dierka bola mala, tak proste dokrmovanie z flase je uz zastarala metoda, ktora narobila viac zleho nez dobreho. uz su ine sposoby, ktore su pre babo omnoho lepsie, pretoze podporuju jeho saci reflex a nema potom ani slabe dietatko problem prisat sa na mamkin prsnik.
ak si pamatas par prednasok z predporodnej poradne, tak obe lekarky to zdoraznovali, ze zaiden cumel, ani dokrmovanie z flase. ze su lepsie sposoby a najlepsie je nedokrmovat vobec...
ale zia, par osvietenych dusi to tam na tych PO porodniciach zatial nezachranilo...

juliakocka
15. feb 2010

...no kati, ja mala prvy termin podla menstruacie 4.2 a podla prveho ultrazvuku 15.2 a mam ist zajtra na CTG....ale už tam chcem ostať, nech sa deje čo sa má.... a nech mi hlavne dačo dajú na vyvolanie, lebo bars cisarsky nechcela by som, lebo s manzelom uvazujeme druhé bábo do roka po prvom 😀 a cisársky mi zničí plány 😝 ale nevadí, len nech už som na tvojom mieste....doma s malinkým drobčekom v náručí a kojiť si budem kedy popýta 😎 😎 už vidím, ako ho rozmazľujem 😉 a to som vždy tvrdila, že budem prísna mama 😅

ejasmeja
15. feb 2010

Juli, hihi! sa uz ozyvaju matersky instinkty a prisna mama nebudes, uz to vidim! ale neboj, take malinke sa neda az tak rozmaznat. urcite nie tym, ze mu das papat vtedy, ked je hladne... 🙂 a ani objati a mojkania nie je nikdy s takym malym babom dost! 🙂
to chcete vziat supom hned dve deticky za sebou! teda! si trufas riadne! 🙂

ejasmeja
15. feb 2010

Kati, oprava: z flase sa detickam "taha" lahsie... tam malo byt... nie "taka" 🙂 preklep 🙂

juliakocka
15. feb 2010

no eji, chceli sme tak hned po sebe a potom sterilizacia........a pri jednej materskej obidve vychovam, aspon nebudu rozmazlete, ani velky vekovy rozdiel a chcem potom pracovat, aby sme mali ten nas domcek.....lebo doma nevysedim nic.........este ani narok nemam na zvyseny prispevok k dietatu a ani som si neplatila dobrovolne poistenie, takze nemam narok na matersku, kedze som bola studentka 😠 ....takže bude to ťažké

ejasmeja
15. feb 2010

fuha! no to mas tazke Juli, ani narok na matersku? sila! ☹
a aky zvyseny prispevok na dieta? co je to?

ejasmeja
15. feb 2010

Juli a ty sa chces dat sterilizovat ci manzel? za to sa plati, vsak?

juliakocka
15. feb 2010

Myslim že to funguje tak, že ak si zamestanana a ideš na matersku 6 tyždnov pred porodom tak poberaš matersku pol roka od svojho zamestnavatela, a potom 2,5 roka dostavaš rodicovsky prispevok, doteraz to bolo vo vyske myslim 4500 Sk mesacne, ale teraz sa zvysovalo.... no a potom este po narodeni je nejaky jednorazovy prispevok za narodenie babatka 25000 asi, ak sa nemylim......
co sa tyka sterilizacie, ja som uvazovala o podviazani vajecnikov, lebo nechcem brat cely zivot tabletky, ani kondomy mi nevyhovuju, no a mangel mozno by sa tiez mohol dat, aby to bola poistka,.... no ved sa vsetko uvidi........ to som ale šiši,riši, ešte som neporodila a už sa chcem sterilizovať...to mi asi hrabe 😀

ejasmeja
15. feb 2010

Juli, praveze je dobre, ked na to mylsis dopredu. a jest cely zivot tabletky nie je ziadna sranda. predsa je to zatau pre organizmus. mne tiez nevyhovovali. ale inak ani podviazenie nemusi byt 100 percentna ochrana, nie?
ale ten jednorazovy prispevok to snad dostanete, nie? a s materskou a rodicovskym to ako budete riesit? naozaj nejestvuje aspon nejaka pomoc od statu? to je desne nespravodlive! ved mate rovnake vydavky na deticky ako vsetci ostatni... sila! a to sa niektori tvaria, aki sme my socialny stat... ☹

juliakocka
15. feb 2010

naroky su rovnake, ale je to diskriminacia....a to nehovorim o tych co cakaju dvojicky.....ten jednorazovy prispevok dostava kazdy, takze aspon daco 😉 a potom 3 roky 4500 Sk kazdy mesiac, takze je to o hubu a musime sa tlacit so svokrovcami....mangel sice zaraba, ale je rozdiel ak robia dvaja alebo jeden...... no a pri druhom si budem platit dobrovolne poistenie...... aby som mala právo na matersku........podla toho kolko si mesacne platis, tolko dostanes potom.....ale podmienka je platit 280 dni, co som pri prvom nestihla, lebo som zistila az v 7 tyzdni ze cakame.....ale keby som bola vedela, ze budem prenasat, snad by som to stihla si platit a by som sa tesila z peniazkov 🙂

ejasmeja
15. feb 2010

Juli! ani mi nehovor! ani ja som si nestihla platit dobrovolne pripoistenie k svojmu platu... ☹
a materska sa vypocita ako kolko percent z platu, nevies? a rodicovsky dostavaju potom vsetci rovnaky, ci tiez zavisi od platu? vidis, o tomto som sa ja zatial neinformovala... ja teraz riesim iba tehotenstvo a porod a veci okolo toho a na prakticke penazne zalezitosti akosi zabudam... 🙂

juliakocka
15. feb 2010

Ejasmeja....pozisťuj si veci, ale ked si zamestanana....budes mat matersku neviem kolko percent z tvojho platu, ....a budes mat narok na zvyseny pridavok na dieta, takže si na tom ovela lepsie, ale ak mas cas, tak radsej si popozeraj na nete informacie....aby som ta nahodou nezavadzala

ejasmeja
15. feb 2010

dobre, pozistujem. nepoznas nejaku dobru stranku, kde je to rozpisane?
a ten zvyseny pridavok na dieta to je co?

juliakocka
15. feb 2010

zle som napisala, to je prispevok na dieta....to je viac ako 4500 co dostanem ja....a neviem kolko je teraz zvyseny....a stranku no neviem, zadaj do google...a ti nájde hocičo

ejasmeja
15. feb 2010

uz som daco nasla, matersky je 55 percent z denneho vymeriavacieho zakladu, teda ziadna slava... hlavne ak si slobodna matka a zijez aj s dietatom iba z tohto prijmu...

ejasmeja
15. feb 2010
ejasmeja
15. feb 2010

tak ja sa pomaly lucim, idem si pozriet film o porode... 😕

anibas
15. feb 2010

Ahojte - len pár slov k dokrmovaniu v pôrodnici. Väčšinou sa stáva, že detičky majú novorodeneckú žltačku, sú ospalé, málo papajú, vytiahnú si materské mliečko len tak do 20 ml a to je málo, preto je vhodné dokrmovať fľašou. Ak by ich nedokrmovali, tak by nepribrali a domov by ste sa tak skoro nedostali. 😉 😉 Kojenie sa rozbehne tak plnohodnotne až na 5 - 6 den. Aspoň podľa mojich skúseností.

ejasmeja
15. feb 2010

Anibas, no a presne preto je potrebne dojcit dieta, ked si samo ziada a nie kazdy 3 hodiny... 😉

ejasmeja
15. feb 2010

a dakujeme za tvoje skusenosti! 🙂

petra1985
15. feb 2010

anibas ma pravdu..moja spala vzdy... ah jaj

Kati asi by sme poumierali keby nam nenosili..tam kazdej mamicke tusim nosili papu

dobrovolne som si platila aj ja.. no mala sa narodila dva dni predtym ako by trebalo tak mi to nevyslo..... 🙂

katka22r
15. feb 2010

pochopite ak porodite...nebudem sa tu s nikym hadat ale anibas ma pravdu ak nepriberie babo ostavate tam do vtedy kym nezacne priberat...a ty ak mas na roamingu tak si ho mozes krmit kedy chces ale v ten cas kazde 3 hodiny musis vazit a dat mu papat....a nevybojujes si nic aj keby si mala neviem aku papulu 😒 noo takze tolko k tej teme...

juli noo tak ale ked nepojde budu musiet riesit a neber to tak ze musis 2 roky cakat ja som bola s jednou na izbe a jej mala mala este len 7 mesiacov rodila cisarskym a uz bola tehulka zasa a teraz mala krasneho chlapceka

zdenka821
15. feb 2010

kočky, v monobloku su ake navstevne hodiny?myslim na obyc. izbach, nie nadstandardnych..este som zvedava, ci pocas navstev bude ku mne moct prist na izbu aj moj 3rocny syncek, lebo co viem, tak tam deti nesmu.. ☹

zanna28
15. feb 2010

Stále keď mi doniesli malú na kojenie tak spala,už som spomínala,že mala dosť silnú žltačku,musela som ju nasilu budiť,čo sa mi akosi nedarilo,jednak mi jej bolo ľúto ☹ a po druhé tá žltačka robí svoje. Prsia som mala ako z kameňa,nedarilo sa mi ani odsať,ani teplá sprcha nepomáhala,ani nič ☹ ☹ ☹ ,bola som zúfala,tak ma zobrali na novorodenecké a urobili niečo,čo je vraj prísne zakázané,dali mi nakojiť cudzie dieťatko,samozrejme cez silik.klobúčik....nechám to na vás čo si o tom budete myslieť,ale mne to veľmi pomohlo....potom ,keď videli aká som zrevaná a bezradná,malú nechali celú noc len o čajíku a ráno o 6.00 mi ju doniesli prebudenú a vyťahala si 60ml,čo bola riadna dávka,no ale to bolo na piaty deň,potom sme ešte trošku bojovali a úplne sme to doriešili až doma a kojila som do roka,čo bolo myslím si super 🙂

zanna28
15. feb 2010

Zdenka,my sme boli v nedeľu pri mamke na gyn.,vstávať ešte nemohla,takže nás pustili na izbu a bola s nami aj moja 5ročná dcérka,no dnes sme boli a mamka už chodí tak sme boli na chodbe, sestričky hovorili,že prednosta zakázal návštevy na izbách,ale možno na pôrodnici to je inak,no synček ťa určite môže prísť pozrieť 🙂

olienka12
15. feb 2010

no eji mas vyssie naroky,tak ani neuvazuj nad PO myslim,ze vobec to tam nie je take hrozne aj ked je to komunisticka porodnica...ver tomu,ze keby mal personal na vyber vyzera to tam uplne inak v monobloku porodne stoly oddelene nie su oddelene su len operacky,ale absolutne ma nezaujimalo,ze sala je taka a taka, hlavne,ze sa maly narodil a bol ako tak v poriadku.. Co sa tyka kojenia,tak ja som mala maleho na infuziach a dostala som ho na rooming az na 6 den, viac menej bol maly nauceny na kojaci rezim,ale kedze som ho mala cely den pri sebe nedodrziavala som presne hodiny zacala som skor a maleho mala na prsniku dlhsie ako pol hodiny... proste som si to prisposobila a nikto na mna nekrical ani mi nerobil problem,aj ked dosla sestricka opytat sa kolko vypil a bol na prsniku,tak len povedala,ze nadiktujem pri dalsom kojeni. Vazenie je dolezite aby si vedela,ci babo chudne alebo nie pri mojom som bola stastna za kazdy pribraty gram a nebolo to o strese,pretoze kedze bol chuducky a slabucky nevytiahol z prsnika kolko potreboval,tak som ho dokrmovala flasou aby mi pribral a mohli sme ist domov. Tiez som mala iluzie pred porodom ako porodny plan a dokrmovanie striekackou a podobne vymozenosti doby... velmi rychlo som na to zabudla ked islo do tuheho a zalezalo na malom a nie mojej hrdosti a predstavach... dalsia vec,bola som rada,ze mozem maleho na noc odlozit a vyspat sa aspon 5 hodin v kuse,boli zeny co mali babo cely cas aj v noci,zalezi od mamicky ci o to poziada, ako vravim bola som rada,ze oddychnem aspon v nemocnici..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre