Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ejasmeja
12. apr 2010

ahojte dievcata!
zas po 100 rokoch so m tu... uz som si vas aj precitala dozadu 🙂

Cmuky, mne velmi pomaha Fatra. este mi zabrali aj nesladene neochutene burizony, ale na Fatru nedam dopustit. vypijem jej na litre 😀
tebe zabera?
inak s tymi bolestami v podbrusku je to po cviceni normalne, n emusis sa toho bat.

Zanna, Cmuky a Andreafe, ake mate cervikalne skore? pytam sa, lebo mame podobny termin porodu a ja mam zatial 3. nie je to malo? 😒

ejasmeja
12. apr 2010

Monfat, tie bolesti v podbrusku su uplne normalne, ja to mam tiez. nie je to nic prijemne, ale nemusis sa znepokojovat, to sa krcok pripravuje a aj maternica. ja to sice nemam kazdy den, na zaciatku tehu to bolo castejsie, ale aj teraz to byva. ked sa neotvaras, tak je to vporiadku.

andreafe
12. apr 2010

zanna, ja som rodila obidve deti normálne a verím, že aj tentokrát to takto hravo zvládneme. ani som sa netrápila, lebo za dve hodiny som mala po všetkom. mala som vtedy vybaveného doktora lisého, ale už tam nerobí, tak si musím vybrať iného. nemôžem sa na nič sťažovať, dalo sa to zniesť a ani pobyt v nemocnici nebol taký hrozný.
ejasmeja, pravdupovediac, ani neviem, aké mám cervikálne skóre... len pri poslednej poradni mi doktor povedal, že som otvorená na špic prsta, ale vraj to je pri treťom tehotenstve normálny nález, tak uvidíme zajtra, čo povie...

ejasmeja
12. apr 2010

tak mala by si to mat napisane v tehotenskej knizke, skus sa, prosim, pozriet.

andreafe
12. apr 2010

ejasmeja, už som sa pozerala, ale neviem sa z toho vysomáriť, tí doktori píšu hrozne.

ejasmeja
12. apr 2010

😀 tak to je pravda 😀 nevadi, pravdepodobne pri 3. babatku to budes mat omnoho vyssie ako ja pri prvom... aj tak vdaka 🙂

andreafe
12. apr 2010

ejasmeja, mám tam v krúžku rímsku osmičku, žeby to bolo ono?

ejasmeja
12. apr 2010

to ozaj netusim, mne pise skratkou CS a cislo...

ejasmeja
12. apr 2010

ale myslim, ze by to mohlo byt... pri 3. dietatku je to celkom mozne...

andreafe
12. apr 2010

zajtra idem do poradni, tak sa možno dozviem niečo nové, prípadne sa na to opýtam. dúfam, že ma nepošle rovno do nemocnice... 😒

ejasmeja
12. apr 2010

dufam, ze neposle, drzim palce! 🙂

andreafe
12. apr 2010

ďakujem, to mi hrozilo už aj pri druhom, v 35-tom týždni som sa už otvárala, ale našťastie som mohla ostať nakoniec doma, len som musela sedieť s vyloženými nohami. za tie posledné tri týždne som mala pocit, že sa zbláznim, potom to doktor ukončil, vyvolali mi pôrod a bolo, aj tak som už bola otvorená na štyri prsty.

ejasmeja
12. apr 2010

dufam, ze teraz si to prezijes v ovela vacsej pohode. aky si mala pocit z vyvolavaneho porodu? myslim co sa tyka bolesti po oxitocine a podobne. prvy porod si mala spontanny?

andreafe
12. apr 2010

teraz prežívam celé tehotenstvo v úžasnej pohode, ale to by bolo na dlho. aj prvý pôrod som mala vyvolaný, lebo keď som bola v 38. tt na ctg, ukazovalo mi kontrakcie. nič sa nedialo celých 24 hodín, tak mi ráno dali klistýr, napichali ma všetkým možným a už to išlo. neviem teda ani porovnať, aký je rozdiel medzi vyvolaným a spontánnym. ale bolo to rýchle a to je vždy asi najdôležitejšie. moja sestra rodila v auguste v trenčíne a nechali ju trápiť 18 hodín.

katka22r
12. apr 2010

andreafe ja som nikdy nemala napisane v tehu knizke cs

neviete co je s petrou?dlhoo tu nebola a quennka taktiez

zanna28
12. apr 2010

Ahojte 🙂 ....Eji , 1.4. som mala poradňu a CS je 1, ale na nete som čítala, že je to v takom štádiu teh.OK 😉 ,skús popozerať aj ty.

Kati musela si mať aj ty v TK napísané CS, len si tomu asi nevenovala pozornosť 😉

zanna28
12. apr 2010

Eji,veď aj v tehu knižke to máš nakreslené od 0 po 2,ale 3 tam nie je,tak neviem,či to nie je veľa...... 😕

juliap
12. apr 2010

eji, ja mam 2 tyzdne do porodu, 3 tehu a pred mesiacom som mala CS7, no a teraz sa mi to upravilo na CS6, svist si zrazu povedal, ze sa mu v brusku paci aj ked od 3 mesiaca som bola na rizikovom ... tak dr skonstatovala, ze to mozno potiahnem az na zaciatok maja, uvidime ...
andrea, ta 8 by bolo vela aj na tyzden aj k 3 tehu, aj to otvaranie sa je uz na zvazenie, takze si naordinuj oddych, hore nohy a dohovaranie babatku, nech este vydrzi trosku ...

juliap
12. apr 2010

eji na prvorodicku mozes mat v 35 tt uz CS aj 6, to je maximalne, ked je nizsie, je to o.k.

zanna28
12. apr 2010

Baby,tak nemám ja potom málo?

juliap
12. apr 2010

zanni, v tehu knizke su uvedene hranicne horne hodnoty, ak mas nizsie je to o.k. ak by bolo vyssie, tak je to nie ze zle, ale znamena to, ze sa skor otvaras, alebo mas skrateny krcek uz na minimum, alebo je krcek makky ... a za 2 tyzdne ti mohlo skocit kludne CS aj na 5, teraz to moze rychlo uz stupnut aj v priebehu tyzdna, takze ziadne strachy ... 😝

zanna28
12. apr 2010

Diki Juli 😉

olienka12
12. apr 2010

ahojte, ja mam vsetky moje vysledky zoskenovane a aj tehu knizku pozeram,ze ma 35tt tam mam CS0 😉

andreafe
12. apr 2010

julia, neviem, či je to veľa, či nie, ale to mám napísané v tehotenskom preukaze, takže neviem. nejak som sa o to nezaujímala. uvidím, čo prinesie zajtrajšia poradňa. pri druhom tehotenstve mi lekár povedal, že mám vrodený nepvený krček maternice, skoro sa spotrebuje a potom sa skoro otváram...

olienka12
12. apr 2010

zanna ty si rodila sekciou a povedali ti,ze mozes rodit prirodzene? ja som sice rada,ze som bola na sekciu,ale ked pozeram fotky kamosiek,co rodili prirodzene mam pocit,ze som o vela prisla 🙂 snad druhe sa podari normalne 😀

katka22r
12. apr 2010

oli mne bill pri prepusteni povedal ze ak by som otehotnela do 2r sla by som zasa sekciou ak neskor tak kludne by som mohla rodit prirodzene

olienka12
12. apr 2010

katka on je bil 🙂

zanna28
12. apr 2010

Oli noo veru,dr. mi povedala, že nevidí dôvod na sc,je tam odstup 5 rokov,takže vraj v pohode. Prvý krát to bola plánovaná sc v termíne,takže ja vôbec neviem čo sú to ozajstné kontrakcie, či uvoľnenie hl. zátky a lebo plodovej vody,teraz to budem prežívať v podstate ako prvorodička a predsa už nemám 20 rokov,tak mám z toho všelijaké pocity 😖 ....no uvidíme ako sa to napokon zvrtne.......

anibas
12. apr 2010

Ahojte, ja som v r. 2005 mala sekciu a teraz normálne. 😉

zanna28
12. apr 2010

Anibas a ako bolo lepšie? A prvýkrát si ako bola?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre