Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

bmmz
31. máj 2009

ale hadam v novej na roomingu ich rozbalovat a prebalovat budeme moct 😉

petra1985
31. máj 2009

tak tam vam ich budu brat asi len na noc tak si myslim, ze urcite

babulko
31. máj 2009

ahoj kocky chcem sa opytat ze ako je to na izbach po kolko zien tam je na jednej izbe??? 🙂 ja tiez idem do monobloku 🙂 drzte sa....

eldzina
31. máj 2009

co som citala na ich stranke, tak 1-3 na izbach monoblok. v starej z vlastnej skusenosti min 4, no ked je vela porodov, tak kolko sa zmesti na izbu 😀

janja2502
31. máj 2009

ano v novej su jednotky a trojky. a jedna nadstandard 😉

babulko
31. máj 2009

dakujem kocky za odpoved.... 🙂

janja2502
1. jún 2009

no vidim, ze aj nas tam bude dost 😉

danielkapo
1. jún 2009

janja, v novej sme rozbalovat mohli 😉 a izby ako pisete....1postelovych je vsak max.2 izby, zvysok trojpostelove

janja2502
1. jún 2009

joj ja sa uz tak tesim aj bojim

zuzi888
1. jún 2009

pekny den baby......
chcem sa podakovat danielkepo za triezvy nazor na doktorov a porodnice v po..........velmi pekne si to vystihla....je to vec osobnych sympatii a momentalnej chvile....aj doktori a sestry su len ludia.....a aj tak je najdolezitejsie, ked je babatko a ty v poriadku, vsetko ostatne je nepodstatne.....
prajem vetko dobre a vela dalsich triezvych nazorov....... 😉

danielkapo
1. jún 2009

eh zuzi nemas za co 😀

ivulik2
1. jún 2009

aj ja si myslim že ked prežijeme porod a malý bude v pohode tak všetko ostatne mi bude jedno aj tie sprcha v starej aj to ostatne.... 🙂 len nech natrafim na normalneho lekara lebo čo som minule bola na ctg tak poniektorý su take teľata že nevedie pacienkte ani odzdraviť...
ale aj ten nezáujem prežijem len nech všetko okej ... joooj jak sa strašne bojim a čim viac sa to blíži tak tým viac 😖

janja2502
1. jún 2009

ivulik, nie si sama aj ja sa bojim. Uz mi ostavaju len 4 dni 😅

eldzina
1. jún 2009

baby, ani mne nie je vsetko jedno. jasne, ze lekari maju svoje dni, ja sa len bojim, aby naozaj boli vsetci odbornici a spravili vsetko tak, ako sa ma, ved tu ide o dvoch 😔

eldzina
2. jún 2009

este neviete nahodou cislo na CTG do monobloku? nejako ho neviem najst. alebo aky je tam system, neobjednava sa? Vdaka 😉

danielkapo
2. jún 2009

strach a obavy su uplne namieste...ja som sa sice nebala cele tehotenstvo, akosi som ani velmi o samotnom porode nerozmyslala, no ked ma priimali do nemocky kvoli zlym ctg a vysetroval ma dr. na prijme a videla som tu porodnu salu so vsetkym tak vtedy prisiel aj ten starch...ze to fakt musim porodit 😅 ale chvalabohu vseto dobre dopadlo a ten pocit euforie ked som sa dozvedela ze mala je v poriadku a videla ju po prebrati z narkozy (rodila som sekciou) bol uzasny.....fakt najkrajsia chvila v zivote, no vy co uz nejake dietatko mate to isto poznate a vsetkym drzim palce, aby vsetko dopadlo dobre...potom nezabudnite napisat dojmy 😉
eldzina cislo nemam uz, niekam som ho vytratila..

janja2502
2. jún 2009

ani ja nemam cislo. Stale som sa dohodla s doktorom 🙂
dani a ktory dr. ta operoval? kedy po sekcii ti ukazali malu???

danielkapo
2. jún 2009

operovala ma Vaskova a asistovala jej Volosinova, obe mladucke a velmi mile. Mala sa narodila v pondelok o 10:40 a okolo obeda mi ju priniesli ukazat a potom o siestej uz na kojenie...a tak vecer o deviatej zase a o dvanatej. Potom v utorok mi ju nosili kazde tri hodiny a v stredu poobede mi ju uz nechali na roomingu.

janja2502
2. jún 2009

dik dani 😉

bmmz
2. jún 2009

eldzina
http://www.fnsppresov.sk/pacientom/0651/0731/

skus pozriet na nete mozno je tam ine cislo ale hadam ti ho povedia ked tam zavolas

petra1985
2. jún 2009

danielka tvoja mala je nadherne dietatko ja som ju tusim videla v kociku pred pastoracnym tu na svaboch ale ty si pri nej nebola bola nejaka ina dievcina 🙂 taka mala okana no na to, ze ma rok tak uz velka 😀 krasna

danielkapo
2. jún 2009

petra dik 😉 no hej myslim, ze to bola moja sestra vtedy 😎 ani sa nenazdas a aj tvoja bude uz velka slecna. Chodite uz kocikovat po svaboch?
janja nemas za co

maruska.mac
2. jún 2009

Eldzina tel. cislo na ctg je 051/ 7011160. A potom Ta uz budu objednavat. 🙂

maruska.mac
2. jún 2009

Sorry, som zabudla to je cislo na ctg na monoblok 🙂

eldzina
2. jún 2009

ahojte.

Vdaka 😉

petra1985
2. jún 2009

danielka noo chodime len teraz v poslednom case je von hnusne, ale inak sme von vzdy ked je fajne 😉

ivulik2
3. jún 2009

baby je normalne aby som mala týžden pred terminom teploty krče a aby ma triasla zimnica?
ja si myslim že nie ved ja som myslela včera že už idem rodiť a po niekolkých hodinach to prešlo ja som bojovala celu noc... jedine čo nasvedčovalo že to ešte nieje pôrod je že som nemala kontrakcie... ( ale keby došli ani by som nedbala tak mi bolo brutalne )
som v noci volala zdravotnej sestre našej znamej tak mi kazala merať si tlak a ked to neprejde tak dojsť do nemocnice ale ja som sa bala že si ma tam nechaju a budu do mna pichať všetko možne...
možu byť take stavy vyvolane z jedla? ( hranolky - fuj nikdy viac)

danielkapo
3. jún 2009

ivulik, ja by som na tvojom mieste do nemocnice sla...uz to mas aj tak "ochvilu" a mozno to je len nieco nevinne, no ak by to mal byt nejaky problem, tak sa o vas postaraju...radsej ostat v nemocke nez si potom nieco vycitat.
a neboj, vsetko mozne do teba pichat nebudu, ak to nebude potrebne 😉
co keby ti zacal porod a budes potom vysilena z teploty a krcov...radsej chod. drzim palce

eldzina
3. jún 2009

Ivulik, moj zaludok teraz casto "zle" zareaguje hoci aj na normalne jedla. ako ti je teraz, ak stale zle, ja by som radsej sla, nech sa na teba pozru...

ivulik2
5. jún 2009

no tak nakoniec som teda šla do nemocnice urobili mi ctg to mi vyšlo velmi mala som zužený prietok placenty ale lekar zkonštatoval že je to z virozy takže ma poslal domov pod podmienkou že musim ležať vela pit a pravidelne si merať teplotu a tlak a dal mi inštrukcie kedy mu mam volat a kedy hned prísť ... no prešli 3 dni a naozaj mi je fajn mala somneskutočne vyčerpaný organizmus rovnako ako pri chrýpke
a musim pochvalit mudr smolka tak ako som sa ho zo začiatku bála tak možem povedať že je naozaj sympaťak a všetko mi podrobne vysvetlil vyšetril a z jeho strany ta starostlivosť a ochota bola asi najvetšia zo všetkých lekarov ktorí tam kolo mna chodili kukali na mna anikto sa ku mne ani neozval ☹ akurat sestričky boli neskutočne zlate videli že mi nieje dobre tak ma hned dali lahnuť a začali mi merať tlak a včetky tie veci kolo toho ...
už len prežit pôrod .... uff (( bojim bojim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre