Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

kvetka84
22. feb 2011

@mirka12011 @marcovka sak aj ja si myslim, ze sa mu nechcelo. Ja uz viac nemozem urobit, ved som sa aj pytala, ci mi neurobi utz ci je vsetko ok. Len povedal, ze podla CTG je vsetko v poriadku a ze zospodu ma vysetrovat nebude, aby ma zbytocne nedrazdil. Ze ked tak najskor urobi prehliadku zospodu v 39 tt (takze o tyzden).
A podla mna je tiez blud ked povedal, ze mi urobia utz az pri prijme na porodnicu. Ved to predsa uz budem mat kontrakcie a to az potom chccu zacat riesit ci je babo dost velke, ci je dobre otocene 😠 To je uz neskoro, potom sa vsetko bude riesit za 5 min. 12 a nakoniec este mozno pojdem pod noz ked bude babo KP (zadockom dole) a nie hlavkou. 😠 😠 😠
Ale zajtra idem k svojej gynekologicke na poradnu (hoci fakt netusim naco tam este mam chodit) tak jej aspon poviem, ze chcem sono od nej. Zaplatim si , ale budem mat istotu ci je vsetko OK a budem sa moct pripravit na nejake komplikacie 😠

kvetka84
22. feb 2011

@mirka12011 a kto ti robil CTG???

mirka12011
22. feb 2011

@kvetka84 no prv dr.Bil tak dr.Hladky a na prijme znova dr Bil dokonca sa mi zda ze aj dr Cop mi robil v sobotu ctg aj prietoky ked mu volal gynekolog ze pridem hihi tak sa o mna bal gynekolog asi hahaha

olienka12
22. feb 2011

@mirka12011 ale to je monoblok ne stara...

mirka12011
22. feb 2011

@olienka12 jajajaj no jasne, lebo poch nieje v monobloku hih
ale aj tak to je jedno sono resp. prietoky jej v takom vysokom stadiu spravit mali.........

olienka12
22. feb 2011

@mirka12011 tiez si myslim minimalne zistit ako je babo otocene a v akom stave je placenta

mirka12011
22. feb 2011

@olienka12 presne tak ved moze kedykolvek rodit a moze rovno na salu ze to pojde rychlo a nebudu stihat robit sono no je to totalne cudne........

atletkas
22. feb 2011

@kvetka84 nemusiš sa báť, veď keď prídeš na príjem a budeš sa otvárať zospodu keď ťa vyšetria tak lekár zisti či je tam hlavička alebo zadoček. A ak ti na ctg dávaju sondu nižšie ako pupok, tak babetko je dole hlavičkou. Nemusiš sa báť normalne porodiť aj 4 kilové dieťatko. Ak budeš mať rozmery panvy v poriadku nieje problém. Všetko dobre dopadne budem držať prsty 🙂

kvetka84
22. feb 2011

@atletkas mne davaju sondu priblizne zarovno s pupkom na lavo. Tam najviac pocut srdiecko.
Nebojim sa porodit velke babo, hoci verim, ze je to narocne, ale je rozdiel ak ti lekar povie iba par hodin pred porodom , ze "viete co mamicka, my musime robit sekciu, pretoze babo nie je hlavickou dole" ☹
No uvidime, dufam, ze zajtra budem zasa o nieco mudrejsia.

@mirka12011 @olienka12 dakujem dievcata za rady, som rada, ze si len ja nemyslim, ze to nie je normalne a ze by mi mali urobit utz skor ako pri prijme na porodnicu ☹

mixalko
22. feb 2011

@kvetka84 No to by si už podľa mna vedela nie či je dieta KP či kedy ti naposledy robili UTZ?A mne davali tie pásy hore nad pupok a malý bol hlavičkou dole...podla mna keby si mala indikáciu na cisarak tak by ti to už doktorka povedala.Mala si sa opýtať doktora prečo ti ho nechce urobiť a že by si bola spokojnejšia keby si ho mala hadám by ti nepovedal že nie!?
Inak mne robili prietoky iba raz ked si dobre spomínam a to okolo 30 alebo 32 týždna.Mne ked ma príjmali robili len ctg a pozrel ma zo spodku nič viac.

zvonkohra
22. feb 2011

@kvetka84 ja som povedala raz na ctg v 39tt ze sa necitim dobre a ci nemoze spravit ult a urobil

kvetka84
22. feb 2011

@mixalko utz som mala naposledy spolu s prietokami v 30 tt + aj vysetrenie na streptokoka. Takze naozaj od toho 30 tt sa mohlo vsetko zmenit. Vtedy babo bolo otocene priecne. Ked som bola v 36 tt na poradni u mojej doktorky tak ma iba nahmatala po bruchu a povedala, ze to uz nevyzera ze by malo byt priecne, ze sa uz "asi" pretocilo hlavickou dole. Ale vobec to neskorntrolovala cez utz.

@zvonkohra mam pocit, ze si povymyslam na dalsi tyzden vsetky mozne diagnozy, len aby mi urobil utz. Teraz som mu hovorila, ze mi velmi puchnu nohy, ze mi velmi tvrdne brucho aj na niekolko hodin, ze som ospala a bolia ma este k tomu bedrove klby. Ze uz mam take bolesti ako predmenstruacne a hrozne ma bolia krize. To su zatial veci, ktore mam naozaj a on my do spravy napisal, ze sa pacientka ma dobre 😠
Tak neviem co si este vymyslim, mozno nejake pichanie v podbrusku alebo ze necitim pohyby. Mozno ho to uz nastartuje 😖

zvonkohra
22. feb 2011

@kvetka84 skus mne hladky spravil v pohode

mixalko
22. feb 2011

@kvetka84 No tak ako je to normálne čo pocitujes u nich to je normálny stav ja som mala to podobne a mi povedal že to je uplne normalne a že sa nemam ničoho báť.A si mu povedala že dieťa si mala priečne na poslednom UTZ a že sa bojís že by mohlo byť KP?Inak aj ked je dieta KP tak to nieje indikácia na CR!Samoška ked je všetko ostatné oki!Však si mu mala normálne povedať že chces UTZ že si zato aj zaplatís ked bude treba lebo chceš vedieť či je všetko oki!A myslím že keby si mu povedala že proste chceš nech ti ho urobí tak si myslím že by ti ho aj spravil to ku komu chodíš na to ctg???
Inak vraj 3 UTZ stačia za cele tehotenstvo!Tak ja neviem..

anavila
22. feb 2011

@kvetka84 ano prezilo....vsetko v pohode...stihla si sadnut na stolicku,a bola pri nej jedna sestricka, stihla dobehnut, kym druha bezala po doktora...akurat bol cas, ked sa striedali smeny, takze tam boli dve...bolo to fakt rychle, ta mamicka co sa jej to stalo tvrdila, ze od momentu, ked jej povedali ze je otvorena na 5 prstov do toho okamihu preslo par minut... ona sa isla osprchovat po klystire a prislo to...proste burtal..bolo to jej druhe babo...prvorodicke by sa to nemalo stat...a ty ako???este si doma,??

anavila
22. feb 2011

@kvetka84 este k tej polohe...kludne sa opytaj doktora na to, presne ako si to tu napisala...a co ti povie

ewkaewka
24. feb 2011

ahojte, zaujímavý článok, snáď niekomu pomôže 🙂
http://korzar.sme.sk/c/5779574/na-internete-si-...

zvonkohra
24. feb 2011

@ewkaewka super clanok

tigrica182
24. feb 2011

no tak to by bolo skvele, ak by to tak bolo a este aby to bolo aj pravdive...
preco napr. medzi porodnice nie je zaradene aj stara nemocnica???? lebo na jednej stranke je zadana len a len monoblok - a citala som to aj na inych strankach... neviete nahodou??
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...

olienka12
25. feb 2011

Kocky kt. mate detickyu,kt. obsedia v nedelu o 16 v Sarisi v kine je predstavenie cervena ciapocka babkove divadielko vstup je 1,50 a predstavenie trva 45 min.

kvetka84
25. feb 2011

@anavila my sme este doma ☹ Akosi to na mna este neide. Ale v podstate som rada. Rada by som vydrzala aspon do marca a potom uz by to mohlo prist. To cakanie je najnarocnejsie 😒 Posledne dva dni sa mi zda, ze mi zasa spadlo brusko nizsie, ale poslickovia len skusobny. Nic vazne 😒 Tak ja budem dalej cakat co so mnou bude a v pondelok idem na dalsie CTG-cko tak uvidim co mi povedia.
V stredu som bola posledny krat u svojej gynekologicky a ta mi povedala (samozrejme za poplatok 7e), ze placenta este par dni vydrzí. Ale co je par dni, to nepovedala 🙂 Inak maly ma cca 3200g a je hlavickou dole tak sa tesim 😉
V stvrtok som bola na predporodnej prednaske, celkom bola poucna tak som rada a dala mi aj zoznam do porodnice, tak som si znova prezrela svoju uz dva tyzdne zbalenu tasku ci som na nic nezabudla. Zistila som , ze nepremokave podlozky netreba, tak som ich vylozila a tak mi ostalo este miesto pre dalsi uterak a nocnu koselu 🙂
Inak pekne rozpravala o pritomnosti partnera pri porode, no aj ked som do doma mm rozpravala aj tak ho neviem presvedcit aby tam isiel so mnou ☹
A este jedna nevyhoda: od stredy je karantena, ziadne naustevy na oddeleniach, takze mozno ani pri porode nebude moct byt ☹

zvonkohra
26. feb 2011

@kvetka84 mm takisto ani panovi nechcel byt pri porode a nakoniec ani nemohol...chlapi 😀

olienka12
26. feb 2011

@kvetka84 po mojich skusenostiach jednu nepremokavu podlozku by som pribalila 🙂)) ty dostanes,ale ked budes mat maleho na izbe, tak ako ho rozbalis pojde prud v tom momente 🙂)) mne tak ocikal celu perinku,oblecenie, tu svoju posielku 🙂) musela som utekat na novorodenecke a vsetko menili 🙂))

marcovka
26. feb 2011

kvetka84 podložka sa ti určite prida,aj ja som mala ale sestrička nam stale davala čistú,oh škoda žiadne návštevy ☹ asi kvoli chripke či? 😉

zvonkohra
26. feb 2011

@marcovka no kvoli chripke niesu povolene navstevy az do odvolania

olgus
27. feb 2011

@kvetka84
Uz sa ti to krati,tak drzim palce.......Inac mam taky isty problem,ziadny ultrazvuk mi este nerobili,iba CTG,ani neviem ako budem rodit,ked ze som chuda a vzdy som mala uzku panvu.Poslickov uz mam,ale dokym nemam kazdych 10 min,tak je to v pohode.Maternica sa pripravuje a aj babo vlastne....Pred tyzdnoma pol... na CTG ma vystrasili,ze uz mi tvrdne brucho a ze uz mam kontrakcie,tak som sa zlakla,lebo este som mala casu.Nastastie sa tie bolesti utmili.Musi este vydrzat v brusku..drobec jeden..he 🙂
Tak len cakam a pripravujem sa psychicky na to vsetko 😉
Vela stastia a daj vediet..ako si dopadla......

zvonkohra
27. feb 2011

@olgus ja som lezala v porodnici v 41tt lebo som sa neotvarala a vies co mi nakoniec povedali?ze mam s jednej strany uzku panvu tak to bude sc ...neviem ako na to prisiel pan primar ked ma vysetrovali x krat co som tam lezala a ziaden dr mi to nepovedal

olienka12
27. feb 2011

@zvonkohra potrebovali indikaciu na sekciu 🙂)

zvonkohra
27. feb 2011

@olienka12 sak jasne daco sa najst muselo

olgus
27. feb 2011

@zvonkohra
Boze..no hruza,ta muselo asi porazit,,,,nie.????..trapis sa a zrazu ti povedia,ze sc.....Ja som zvedava,ako ja dopadnem.Uz nevladzem,maly sa hybe v kuse,boli ma chrbat,bo mam problemy s chrbticou,mam skoliozu..tak som fakt zvedava.....uuz nech to mam za sebou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre