Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

dadda02
11. okt 2011

@lubkasungirl A boli Ti aspon nejako napomocni? Ci len stali a pozerali? Lebo ak ano, tak u mna pojdu kade lahsie 🙂

Baby a moze sa stat, aby ma dali pozasivat nejakemu medikovi? Ja sa velmi bojim sitia, aby dobre dopadlo. Citala som o viacerych pripadoch (nemam na mysli konkretne v PO), kedy zenu zle zosili a potom boli problemy .

lubkasungirl
11. okt 2011

@dadda02 len pozerali

olienka12
11. okt 2011

@dadda02 pozasivat ta medikovi nedaju a v tom momente ti bude jedno ci je tam jedna sestra alebo milion...budes mysliet len na jedno

zvonkohra
12. okt 2011

@dadda02 hmm nemali by oni len kukaju 😉

lolinkamaminka
12. okt 2011

caute, tak ja som si vcera teda poriadne uzila v monobloku...mala som ist na jedno posrate ctg-cko, uz chodim tam a nie k mojmu gyndovi, bola som objednana na jedenastu a hadajte kedy to cele skoncilo???.....odisla som odtial o PIATEJ VECER!!!! neskutocne 😠 😠 😠 taake som mala nervy, 6 hodin stravit v nemocnici uplne zbytocne, aj tak tam musim ist zajtra na dalsie, och ja nestastna zemepan ☹ ☹ ☹

tinika
12. okt 2011

@lolinkamaminka a to prečo tak dlho? ja som tam tiez bola včera o 8 a hned som aj isla, maly včera dost salenotu či mi znama vravela ze asi 6 porodov či čo ale tak dlho čakat ctg? je pravda ze tam kde ho robia mali len jeden pristroj tak mozno preto ale aj tak dlho

dadda02
12. okt 2011

@olienka12
@zvonkohra
No baby, mne by zeny nevadili, ale chlapi 🙂 Obavam sa, ze by mi to jedno nebolo. Sestra zazila asi 5 kusov medikov pravidelne aj na vizite (nie v PO) a stale spomina, ze sa citila hrozne. Ja som tiez na take veci chulostiva. Je to pre mna prilis intimny okamih, ako aj to cele potom...
Myslite, ze pripadne odmietnutie ich pritomnosti pri porode moze vyvolat naslednu nevolu u bezneho personalu a ze mi to - ako sa hovori - mozu pekne zratat? Ja viem, ze niekde sa ucit musia, ale kurnik, nerodi dost pocernych alebo aspon sa mozu opytat ☹

tinika
12. okt 2011

@dadda02 aj pre mna bol moja ale zvyknes si, ja od kedy osm tehu bola čo mi gyndos dole kukal na kazdej poradni uz mam v pazi :D

olienka12
12. okt 2011

@dadda02 sum a fuk nevnimas vobec.. ja som mala sekciu isla som hola len v takej plachte po chodbe videlo ma milion ludi detto,ked som na stol vysla a bolo mi to vsetko tak jedno.. jedine co ma zaujimalo nech je maly ok...

tinika
12. okt 2011

@olienka12 jo ja tam v kontrakciach ako ma Boh stvoril a min. 6 ludi tam chodilo a mala som v pazi uz som to chcela mat za sebou :D a neviem či som uchylna hihi ale mne skor vadia baby :D taky pocit ze viac porovnavaju :D

olienka12
12. okt 2011

mne nevadil nikto rutina tolko veleryb tam uz videli a kolko este budu.. rozny vek,vaha....

mirka12011
12. okt 2011

@tinika ze viac porovnavaju som sa teda nasmiala....si zabila hihi

tinika
12. okt 2011

@mirka12011 no neviem ale asi aj chlapi ale oni to vidia inac, oni majju ine veci ako my, tak tak som to myslela hihi

tinika
12. okt 2011

@olienka12 a o hodinu uz zabudnu :D

mirka12011
12. okt 2011

@tinika to je jedno ako si to myslela som sa nasmiala ako som to ja pochopila hihi

dadda02
12. okt 2011

No, len sa rehocte, vy uz mate jeden porod za sebou 😀 Ale co ja? 🙂 Tak ale zase na druhej strane, mozno sa lekari aj trosku viac snazia a pristupuju k zene lepsie, ked uz tam maju divakov 🙂

mirka12011
12. okt 2011

@dadda02 niektora babenka to tu pisala budes rada ze to budes mat za sebou a po tom hned zabudnes...
ja ti poviem ked ma brali som mala kontrakcie a som myslela ze puknem..... tak som sa rychlo dala do toho zeleneho uzasneho plasta zobrala "kabelku" do ruky- vyvod na moc hahahah a rychlo lahla a rychlo som chcela aby to bolo za mnou chola ritka hahahaha ale islo o babatko to bolo podstatne na neho myslis nie na seba....
bude dobreeeee prezili sme my prezijes aj ty hihi a zabudnes hlavne....

marcovka1
12. okt 2011

baby ja sa tu rehocem z vasej debatky 😀
@dadda02 nebaj sa porodis ani nevies jak a mozno si nebudes ani pamatat kto tam vsetko bol 😀 😀 😀 len nech babetko je ok to je zaklad 😉 a keby cs tak chodid s holim zatkom jak pisali kocky 😀

olienka12
12. okt 2011

ja som mala este tu vyhodu,ze som dala dole okuliare a vsetci boli len zeleno biely bolo tam vela ludi aj studentky ale ja som ich videla len ako machulu 😀 😀 😀

makalka165
12. okt 2011

@dadda02 ahojky ja som ich odmietla 🙂 tých študentov...a nič sa nestalo. Jednoducho som im povedala že je to môj prvý pôrod a že ich tam nechcem, nech idú preč a oni sklamaní odišli 😵

lolinkamaminka
12. okt 2011

@tinika no ja som najprv strasne dlho cakala kym som sa dostala na rad bo mali sklz, potom mi robili zaznam celu hodinu, potom ma poslali prec ze mi musia spravit este jedno ctg-cko ze toto je zle, tak som zas hodinu a pol musela cakalt kym ma vzali na to druhe vysetrenie, to zas trvalo vyse pol hodiny lebo sa im tam furt daco nezdalo, potom som cakala kym prisiel doktor aby to vyhodnotil a potom ma este zobral na ultrazvuk....otras proste, cely den som tam pretrpela 😠 a zajtra idem zas, to som zvedava o kolko casu ma to oberie tentoraz 🙄

dadda02
12. okt 2011

@makalka165 No, toto som si potrebovala precitat. 🙂 Tak a teraz mozem ist spat. 😉

tinika
12. okt 2011

@lolinkamaminka no ale zase bud rada, ze to sleduju, čo ked fakt niečo nie je ok a chcu mat istotu? viem, je to neprijemne čakat tam cely den, o hlade atd, ale radsej takto ako potom lutovat a nadavat ze lekari niečo zanedbali či?

lolinkamaminka
12. okt 2011

@tinika sak to urcite, lenze praveze babo je uplne v poriadku ani nic nenasvedcovalo tomu ze by sa dialo nieco zle, to len tie sestricky mi to nevedia nastelovat tak aby to spravilo normalny jednoliaty zaznam, ked som chodila este k mojmu gynekologovi tak nebol s ctg-ckom ziady problem, a tuto im to stale vypadava, tie sondy ani nedrzia dobre na mieste, presuvaju ma z chrbta na bok, potom na druhy, potom si mam zas sadnut...a ked uz to je tak zase doktora nemozu zohnat...maju toho hodne chudaci, rodia jak na beziacom pase a navyse je ich malo.. 😒 o hadam zajtra to bude lepsie

tinika
12. okt 2011

@lolinkamaminka no neviem čo ti k tomu povedat ale moja skusenost napr. v prvom tehu kazde ctg v poriadku a terza okrem utorka kazdykrat mi ho museli budit alebo som musela menit polohu aby zachytili čo treba, takze mozno nie ich chyba, ktovie kde je pravda, ale isto je ze tie pristroje uz maju svoje odzite, mne napr. na chrbte strasne postika nejake nervy sa neviem postavit a ked osm bola pred tyzdnom hospitalizovana jedna mi slubila kratky zaznam tak reku 10min. vydrzim a prisla o 25min. som myslela ze umrem ani pohnjut som sa nemohla od bolesti, este som pol dna chodila jak 100 ročna babka, jednu nohu za sebou len tahala, nastastie na druhy den tam bola taka zlata mlada a ked mi nechytila maleho na boku mohla som si sadnut, tiez to nebolo prijemne sa nehybat ale stokrat lepsie ako lezat na chrbte

ivetka1981
13. okt 2011

no žienky...ked tu čítam tieto Vaše komentáriky...husia koža mi naskakuje ☹
Ja som rodila prvý krát v LM a to som bola nad mieru spokojná...tento raz budem pravdepodobne rodiť tu u Vás v PO (pre mesiacom sme sa sem presťahovali) a už teraz mám strach a to poriadny...čo to tu máte za prístroje,lekárov a sestričky???!!!!:..hmm..som v šoku, ako mi tu babulky trpíte... ☹ ☹ ☹ ....snád ked prídem na rad JA, všetko sa na dobre obráti a ja budem odchádzať s úsmevom...pekný dník Vám a tým,ktoré to majú za pár-prajem úspešný a čo najpríjemnejší pôrod.. 😉 ..

olienka12
13. okt 2011

@ivetka1981 trpime?

ivetka1981
13. okt 2011

@olienka12 a nie???keď čítam aké obecenstvo tu mávate a tie nekonečné čakacie doby na vyšetrenia a konečné výsledky...to v LM je neprípustné,tam je budúca mamička vo všetkom uprednostnená a čakacie doby fakt minimálne...

dadda02
13. okt 2011

@ivetka1981 Ja na ctg nechodim do nemocnice, ale nadalej k svojej gyn. Dnes to uz nie je povinne, prave preto, ze v nemocnici maju lekari a sestricky mnozstvo inej prace. Takze staci si najst gyn., ktory je kompletne vybaveny a mas o starost menej.

elizabet100
13. okt 2011

@dadda02 a ku ktorej gynek. chodíš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre