Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mamagaga
1. sep 2009

olienka, sak prave ta sprcha.... 😖 neskutocny luxus po porode - nemusiet chodit cez chodbu do sprchy... ale spravit par krokov... inak, ak stretnes "hrocha" pred porodom, s optikou a nakratko zostrihanymi vlasmi (to je asi 2-3 cm) 😀 , ktory ma ako spolocnost dvojrocne dieta 😀 , kludne sa pristav, prave si ma stretla 😎

smejo251
1. sep 2009

ja na tu izbu nedam dopustit mate tam pokoj nikto vas nerusi a jedlo vam nosia na izbu,vobec nemusite spoznavat nemocnicne chodby

tanity
2. sep 2009

ivka gratulujem k babatku 😀 😀 😀 a je mi luto, ze mas problemy s kojenim, no mne tiez vychadzali v ustrety, mohla som kojit aj vtedy, ked sa zobudil, ale nevolali ma, skor som ja chodila na novorodenecke (asi som im tam uz riadne liezla na nervy 😅 ) a nahodne som sa pytala...resp. som stale vravela, ze mam plne prsia (ako kamen) a nechcem dostat zapal (hahaha, som ho dostala doma)..tak ci mozem "vyprazdnit"..a fungovalo to. boli zlate 😵 ale ako petka pise, ono sa to kojenie este musi dostat do normalu...len prikladaj casto a skus obmedzit flasu (ja by som ju vyhodila 😉 )...ja som sa tiez bala, ci nebude z nemocnice uz nauceny na flasu, ale ubezpecovali ma skusenejsie maminy, ze za tyzden si nemoze babo zvyknut na flasu...tak len skusaj ivka...a ako porod?
kiert si tam nestretla?

pekny den baby 🙂

olienka12
2. sep 2009

mamagaga budem chodit s otvorenymi ocami 🙂)) inak v ktorej casti byvas?

smejo251
3. sep 2009

baby tak uz dost ja uz chcem rodit...... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
asi mi aj klesa důak stale sa mi rozbucha srdce ...moj tlak je dost mizernyyyyy 90/68 a tak podobne

smejo251
3. sep 2009

babxy viete tam kde sa chodi do na ctg v monobloku tak tam vedla su dvere ze porodnicky trakt a tam sa aj rodi ale aj som tam dnes videla ze tam je pred tou miestnostou kde sa rodi je miestost kde su postele a tam sedeli zeny ktore sli rodit ...jedna viem naisto ze sla na sekciu tak tam cakala a druha neviem...

smejo251
3. sep 2009

inak som nic nezistila ani o izbe ani o nicom lebo sa ku mne moj lekar nedostal-bolo to tam sialene...a ked som sa pytala ze co sa to deje ze je tam tolko zien na prijem tak mi povedali ze vraj zmena pocasia tak uz aj toto vlyva na porod....????

mamagaga
3. sep 2009

olienka, my sme pri stanici, v tom vyskovom panelaku 🙂 z balkona vyhlad paradny na cely saris, tak tam chodim predychavat tvrdnutie bruska 😀

smejo, ja som sa okrem tej miestnosti na ctg dostala este do takej malej, kde mali normal kozu, tam ma vysetrili, vedla bola sprcha a zachod... tak neviem, asi to je taka "vysetrovacia" na zistenie stavu, neviem, ci tam nedavaju aj klystir, ked tam bola ta sprcha a nejake lozko... ale pride mi to dost malo, zeby len jedna sprcha? ked tam maju taky frmol...

inak, ked som tam bola, tak nejaka pani rodila - bolo ju trosku pocut - tak som si hned pomyslela na ten "zvuk pokazenej motorky" - manzel to tak nazval - co som vydavala pri porode 😀 snad az to na mna pride, tak nikoho nevystrasim 😀

olienka12
3. sep 2009

mamagaga 🙂 polku rodiny mam v okoli 🙂) v druhej vysokej byvaju krstny rodicia 😀

ivkaivka
3. sep 2009

peti, odrodil ma Dr. Stosek-bol fakt super. Tanity, porod hroza, od prvej kontrakcie po porod preslo 20 hod., no nastastie vacsinu som si odtrpela doma. Do porodnice sme prisli 2 hod.pred samotnym porodom. Kojenie mi nejde, mlieka mam malo, stale odsavam, uz beriem aj homeopatika... musim dokrmovat. Mala sa mi chce prisat len na jednu stranu. Tak sa trapime. Mrzi ma to dokrmovanie, no hlavne je, ze mala pribera aj ked stale place.

smejo251
3. sep 2009

mamagaga- ano tu izbu som videla aj mna tam vysetroval ale bola som dalej tam bola taka vacsia izba bolo tam urcite 5 posteli....ja som bola v tekej miestnosti kde prijimaju podicky..bol tam pc, ctg....a zvuky som pocula aj ja ale kebyze mam bolesti tak kaslem na kazdeho nench si myslia co chcu:.....ale inak vsetky tie baby co tam boli sa vobec netvarili ze ich nieco boliiii ako to potom je ja tomu nechapem..

petra1985
3. sep 2009

ivkaivka no trvalo to riadne dlho to si neviem ani predstavit.... ale lepsie je si odtrpiet vacsiu cast doma ako v nemocke doma je to predsa len take uvolnenejsie.. no ivi drzim ti palce pozeram, ze to nemas ruzove ☹ ale to sa urovna, vsetko chce svoj cas, na vsetko si casom zvyknes.. a ako pises hlavne, ze pribera a ste zdrave.. 😉

mamagaga
4. sep 2009

ivi, neskusala si nejaku laktacnu poradkynu v presove? mozno by mohla pomoct s upravou polohy, pripadne nejako inak... http://www.mymamy.sk/dojcenie.htm#poradkyne za pokus nic nedas 😉

olienka, my tiez byvame v tej druhej (od stanice), co je hned pri vchode do skolky 😀

ja akurat zvazujem, ze si mozno dnes dam navstevu monobloku 😲 krize citim riadne (ale mozno je to len tou zmenou pocasia), a brusko si zvesela tvrdne (ale o nejakej pravidelnosti nemoze byt ani reci) 😢

smejo251
4. sep 2009

mamagaga ahoj no bola si?ako to tam dnes vyzeralo tiez tak ako vcera???ja idem zajtra tak uvidim co nove

mamagaga
4. sep 2009

smejo, zatial odolavam 🙄 absolvovala som nakupy s nasim sidlom, ktore si privrelo prst do dveri obchodu 😖 (takych zasuvacich na fotobunku) a tak som sa zlakla, ze som chytila taku kontrakciu, ze som myslela, ze im tam porodim v priamom prenose... to uz nebola taka "cvicna", ale taka aku si pamatam z porodu... cize ak sa bude opakovat, beriem tasku a idem, ale zatial nic... stav "bez perimen, hladina vody padajet", krize bolia furt... 🙄 tak sa tam zajtra mozno stretneme 😀

smejo251
4. sep 2009

mamagaga- no keby ze si tam okolo 10 hod tak sa naozaj stretneme...mna dnes bolia taktiez krize ale ani len netusim ci su to nejaky poslickovia.....🙂))))))) vzdy ked zavrieskam na deti tak ma tak pritlaci naspodku ze az ale no co uz....malicky uz teraz obranuje surodencov 🙂))

smajlicka
4. sep 2009

Čaute žienky mamičky.
Chodievam tu často čítať príspevky ale teraz som sa rozhodla že Vás aj pozdravím a pridám sa k Vám. V monobloku som rodila pred 20timi mesiacmi, takže mám doma 20 mesačnú malú slečnu a "poberťavé" 12 ročné dvojčatá. Teraz som v 28. týždni t. Chcela som ísť rodiť do Košíc do Šace ale asi ostanem verná Prešovu. Vcelku som bola s personálom spokojná, až na to, že som bola na sekciu a nemenovaná pani doktorka aj s pánom doktorom mi tak dokatovali brucho, že dodnes na nich spomínam. Tak dúfam, že teraz keď pôjdem rodiť na sekciu natrafm na šikovnejšie "ručičky". Ale ináč sa to tam dalo zvládnuť.
Držím všetkým palce, ktoré ešte nosíte pred sebou "kotlíky" ako ja. 🙂

mamagaga
4. sep 2009

no, dievcata, niet nad nocnu prechadzku v najvacsej burke 😀 prave som sa vratila z monobloku (manzel veeelmi miluje soferovanie v noci a pocas dazda 😠 ), tak kontrakcie su, otvorena som na prst 😝 a ze vraj sa mozem do dvoch hodin vratit alebo aj za styri dni ... mam si pockat na vacsie bolesti 😀

smejo251
5. sep 2009

mamagaga no takze super mozno uz rodis...dnes sluzi pan primar tak ta mozno odrodi 🙂)))sikovny chlap neboj sa.
ja pojdem tiez dnes tak uvidim ako sa dohodneme keddy bude nas den D.Drzim palce nech je vsetko v najlepsom poriadku a porod ma hladky pribeh...
smajlicka-ostan verne monobloku saca sa vraj pokazila a nie je to tam az take fajn ako som pocula..kamoska tam rodiila s vobec nebola spokojna s personalom a to mala vybaveneho doktora...
tak len sa drzte.....

mamagaga
5. sep 2009

smejo 😀 furt nic, kvasim doma... brucho netvrdne, aspon nie tak vehementne ako vcera... tak sa bavim pranim, prezliekanim perin, mozno stihnem aj obed uvarit 😝

olienka12
5. sep 2009

mamagaga hore/dole na osmicku 🙂) a pojdes raz dva 🙂) drzim prsty

mamagaga
5. sep 2009

olienka, to by som sla, ale na kardiologiu 😀 sak by ma uz na druhom poschodi porazilo... to brusko dava zabrat, aj ked ho mam relativne male... obdivujem zeny, co nosia vacsie bruska v tomto teple, aj ked vdaka za ochladenie...

smejo251
5. sep 2009

mamagaga tak sme na tom rovnako...ja nemam bolesti ale otvorena som tiez na jeden prst a dohodli sme sa ze ma 8 v utorok prijme a rano 9 urobime sekciu lebo mame KP ale mam uz len lezat aby sa to skor nespustilo tak dufam ze vydrzime...nadstandartna izba je obsadena takze budem na normalnej tak sa mozno stretneme na jednej izbe...

mamagaga
5. sep 2009

juj, smejo, normalne zavidim, ze uz vies, kedy to bude 😉 ta neistota je hrozna, furt sa citim v style - mozem zacat varit obed? dovarim ho? atd... tak pekne polihuj, aj ked pri detoch to asi nebude lahke 😝

smejo251
5. sep 2009

deti som dala k babke tak ja mam teraz pokoj ...ale poboluju ma krize aj ako pri kramoch brucho tak no neviem neviem...ale ty rodis normalne vsak?

petra1985
5. sep 2009

smajlicka ahoj neprijemna skusenost.. moj priatel toto zazil na chirurgii .. v "dobrom" na nich spomina sa smejeme, ze on uz raz rodil🙂 no tak vam drzim palce dievcata nech vam to hlavne rychlo a dobre dopadne ci uz v KE alebo PO

smajlicka
5. sep 2009

petra1985 ďakujeme veľmi pekne za prianie. 🙂 Dúfam, že teraz pri sekcii mi to nejaký šikovný doktor napravý tu moju zlú skúsenosť. Lebo predpokladám že keď som mala už dve sekcie tak že do tretice ma to neminie. Aj keby mohlo... nebola by som proti.

smajlicka
5. sep 2009

mamagaga len kľudne var, upratuj a rob iné činnosti, ktoré treba dokončiť. Nevieš, že práve vtedy ťa to chytí keď máš niečo rozrobené a musíš to dokončiť? 🙂 A ešte si doma? Ešte nič?

mamagaga
5. sep 2009

smejo - normalne, pokial sa nieco nezmeni 😉 uz sa tesim na to tlacenie futbalky 😀 predpokladam, ze sa zase cely porod preklepem jak osika 😲 a budem mat svalovicu... uz vcera, ked som si liezla na kozu vo vysetrovni sa mi zacali klepat nohy 😖

inak tie deti u babky - ja si to neviem ani predstavit, so zojou som bola od narodenia den aj noc vkuse (byvali sme 300 km od rodiny, manzel na tyzdnovkach), prvy a jediny raz, co som od nej odisla bolo vcera, ked som isla do porodnice 😖 a mala som z toho riadny stres 😕 a to, ze budem bez nej v porodnici si neviem ani predstavit... ☹

smajlicka - furt doma, obed dovareny, nohavice manzela zasite, tak ked teraz absolvujem vecerne kupanie a uspavanie zojky, tak sa idem posadit na fitloptu, nejake to zehlenie k tomu a uvidime... manzel uz ma od pondelka dovolenku, tak spolocnost mam zabezpecenu, este zmanazovat svagrinu k dcere a mozem rodit...

smajlicka
5. sep 2009

mamagaga tak nech ti to úspešne dopadne bez stresu a v kľude. Neboj bude dobre aj keď to čakanie je totálne na nervyčky. Ale ešte horšie je ísť na pohotovosť do nemocnice že "asi už to začalo" a tam na teba pozerajú že čo stresuješ šak máš ešte čas. Ináč tiež si myslím, že pre tehotné vo vyššom štádiu tehotenstva by už konečne mal niekto vymyslieť kozu, na ktorú keď lezieš s "kotlíkom" a pár kilami navyše nebudeš mať pocit že sa zdrúzgaš až niekde do toho lavóra čo majú pod kozou. Držím palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre