Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tigrica182
22. máj 2012

@marcincinova uz si chodila na CTG? vacsinou oni to tam rozhoduju ze kedy prijimaju zeny na porod.... oni si spravia vsetky potrebne vysetrenia tam...

marcincinova
23. máj 2012

@tigrica182 Na CTG chodím ku svojmu ženskému a teraz v piatok posledné.On mi asi iba napíše odporúčanie na sekciu.Pretože to je druhá a do troch rokov od prvej sekcie, robia ďalšiu sekciu.

tigrica182
24. máj 2012

@marcincinova no a s tym papierom sa chod spytat na prijem do nemocky,kedy by si mohla dojst - kedy ti naplanuju sekciu. ja am tiez 2 sekcie

ivulik1
24. máj 2012

@katkapresov kati ja chodim do emerky ale to je take ze 2 týzdne je a potom zas 2 týzdne nieje... a lepsie by mi bolo chodit tam kde budem rodit lebo robia to porodne asistentky zo starej takze je to podla mna lepsie ked poznas toho co ta bude rodit. pri prvom som to tak mala a naozaj si to neviem vynachvalit. ale p. Ivetka uz predporodnu pripravu nerobi a ani uz nerobi v starej porodnici. takze nemam ziaden kontakt. a nemozes sa opýtat ci v monobloku nevedia kto robi v starej a ci vobec sa este robi v starej preporodna priprava...

dede28
24. máj 2012

ahojte,mna na druhy tyzden caka morfo ultrazvuk,velmi sa tesim,zaroven sa aj obavam,ze ci je vsetko ok 😎 😎 😎 dufam,ze sa nam male ukaze,aby som vedela,ci je to chlapcek,alebo baba 😉 😉 😉

tinka5
24. máj 2012

Ahojte, tak ja som dnes mala poslednú kontrolu u svojej a už sa mám objednať na CTG....Ako často sa chodí na Ctg? Robia sa tam ešte nejaké vyšetrenia, či len CTG?

marcovka1
24. máj 2012

@tinka5 chodis kazdy tyzden az ddo porodu ..to mas ako poradnu tlak ti zmeraju a skontroluju moc 🙂

bambulka24
24. máj 2012

@dede28 budem držať palce, určite bude všetko v poriadku 😉 my to už máme za sebou 🙂 daj potom vedieť, či sa bejby pochválilo, čo má medzi nôžkami 😀 😀 😀

dede28
25. máj 2012

@bambulka24 a co cakate?? 🙂 🙂

klobucik
25. máj 2012

@tigrica182 ahoj spominala si ze si bola na sc v starej 🙂 chcem sa opytat ci manzel videl babatko hned a ci ho aj pustili za tebou ked ta doviezli na izbu 😉

olienka12
25. máj 2012

rada Vas tam uvidim 🙂

peta111
25. máj 2012

Ahojte baby tak ja mam termin v auguste ale bojim sa uz teraz 😉

dorkaaa
25. máj 2012

Ahojte aj ja mam termin v auguste a zatial to vyzera na monoblok, tak uvidime ako tam bude a ze vsetko zvladneme....🙂

bambulka24
25. máj 2012

@dede28 chlapčeka 😎

dede28
26. máj 2012

@bambulka24 tak to je super,takze to budete mat zmiesane 😎 😎 ja tiez v kutiku duse verim,ze to bude chlapcek,ale samozrejme ani dievcatkom nepohrdnem 😀 😀 😀 😉 😉

tigrica182
28. máj 2012

@klobucik on ma necakal v nemocke , ale ked som sa prebrala z narkozy, zavolala som ho a isiel si kloudne na novorodenecke si ju pozriet... na izbu - ak je stale na c. 97 tak nepustaju, lebo su tam ostatne baby po cs. ale pred rokom som lezala na pooperacke tak ho pustili... treba sa len dohodnut s personalom ....

tinka5
28. máj 2012

tak dnes máme prvá CTG za sebou, zatiaľ pohoda...... 😉

nmonika
29. máj 2012

Prosim vas,ako je to s nadstandard izbami v monobloku alebo v starej nemocnici?Boli ste niektora,alebo sa to chystate niektora vyuzit?

mandm
29. máj 2012

@nmonika ja osobne by som na nadstandart nesla. Preco byt sama na izbe? Ja som mala stastie na fajn spolubyvajuce a kedykolvek to bolo potrebne tak sme si vzajomne pomohli 😉 ale jasne je to kazdeho osobna vec 🙂

nmonika
29. máj 2012

@mandm ja osobne o tom nerozmyslam,ale moja sestra.To zistujem skor pre nu.Mame termin od seba 6 dni,tak by nam aj mozno vyslo byt spolu na izbe 🙂

mandm
29. máj 2012

@nmonika ja som bola hospitalizovana nieco vyse tyzdna a potom ma pustili domov. O tyzden som bola v nemocke spat az do porodu. 🙄 A ked ma opat prijali sestricky nam vysli v ustrety a dali ma na izbu ku kocke, s ktorou som lezala prvykrat 😉 za co som im velmi vdacna 😎 ... to bolo v monobloku, neviem ake su sestricky v starej. takze ja som za monoblok 😀 😀

bambulka24
29. máj 2012

@nmonika no mať na izbe wcko a sprchu je super, ale to je jediné, čo je na nadštandardke lepšie, inak je super, keď si máš s kým pokecať a keď ti dohliadnu na bábo spolubývajúce keď musíš ísť do sprchy a pod 😉

nmonika
29. máj 2012

@mandm
@bambulka24
A ako je to vlastne s babatkami?Su na izbe stale,alebo len obcas?Ak moze niekto napisat rozdiel medzi starou nemocnicou a monoblokom.Dakujem

mandm
29. máj 2012

@nmonika je to na tebe. sama si urcis kolko chces babatko pri sebe. 🙂 a ked ti pride navsteva mozes ho zatial dat na novorodenecke bez problemov...

nmonika
29. máj 2012

@mandm a kde prebiehaju navstevy?to nemozem mat babo so sebou aj vtedy?

mandm
29. máj 2012

@nmonika navstevy su na chodbe. Ja som rodila v decembri a vtedy tam bolo chladno takze ja som dcerku so sebou nenosila. Iba raz ked prisiel mm so svokrovcami tak som poprosila sestricku ci ju mozem na chvilku zobrat im ukazat a bez problemov. Ale aj tak by som ju na dlhsie nebrala... ani ja som dlho neobsedela kedze sedenie bolo prvych par dni tazke 😀 😀

eldzina
29. máj 2012

@nmonika Ahoj. Tak na starej, babatka nemas pri sebe, nosia ich len na kojenie. Akoze su tam 2 rooming in izby,ale dostat sa tam.... Navstevy na chodbe. Na starej by som asi brala nadstandard, uz len pre tu sprchu. WC bolo na chodbe, ak sa dobre pamatam, boli tam 3 ale len 2 fungovali, ak ratam aj to z rizikoveho odd. a na izbach sme boli po 5 🤐 ale teraz bola rekonstrukcia, tak snad vsetky wc uz funguju, skoda, ze som to uz nestihla.
Monoblok, babatka mas pri sebe od 2. dna, beru len na noc od 12 - 6h. prec a na vysetrenia. Pocas navstev mozes babo zaniest na novorodenecke odd. alebo ho mat pri sebe. A navstevy, na vstupnej chodbe, no aj na odd a na izbach, zavisi, kto ma sluzbu. Ked som tam ja bola a dobre si pamatam, vkuse sa z niektorej z izieb ozyvali hlasy navstev...🙂 V monobloku by som nadstandard nebrala, WC mas na izbe, ste tam len 3, takze v pohode🙂

terezkami
29. máj 2012

@nmonika ahoj, ja som pred rokom a osmimy mesiacmi rodila na starej. navstevy boli v pohode lebo vzdy ked mi prisla navsteva som si maleho mohla vziat a ukazat. navstevy su na chodbe preto som mala ciapocku vzdy prichystanu kebyze je tam prievan. Inak niektore mali navstevy aj na izbe ale to sestricky nie velmi radi videli. Ja si myslim ze do urcitej miery je to aj fajn lebo sa tym chrania babatka. ale to je vec pohladu. Ja som mala termin v nedelu tak cakam kedy sa konecne rozpadnem 🙂 a rodit pojdem zasa len do starej mam fakt len pozitivne skusenosti.

nmonika
29. máj 2012

Vazne dakujem vsetkym za rady a skusenosti.Kedze som prvorodicka a naposledy som bola v nemocnici ked som bola mala,ani neviem ako to tam poriadne vyzera.Desim sa toho obcas.

vierka0
29. máj 2012

@mandm no dali ta nazad ku mne na izbu lebo som ti to vybavila 😀 😀
@nmonika fakt je, ze ja mam so sestrickami na sestonedeli v monobloku len tie najlepsie skusenosti, rovnako aj s novorodeneckym odd. - my sme boli na patologickom oddeleni..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre