Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

danielkapo
22. máj 2009

ingra suhlasim, Pitonak je velmi prijemny doktor 😵

ingra73
22. máj 2009

ano danielka, je velmi prijemny... keby vsetci doktori boli ako ON... len neviem ci som mu neskomolila priezvisko, ci sa pise s i, alebo y 🙂

danielkapo
22. máj 2009

ingra, myslim, ze s i sa pise, ale to najmenej 😉 mna sice nerodil, ale tesne pred sekciou vysetroval niekolkokrat a fakt zlaty 🙂

deniskajakubko
23. máj 2009

janja2502 - lekára nemám vybaveného, bola som teraz 2 týždne v nemocnici, začali mi opúchať nohy, nohy mi na druhý deň odpuchli ale zistili mi zápal a streptokoka, tak som tam musela byť pokiaľ som nedobrala antibiotiká a výsledky boli dobré. Počula som, že sú tam celkovo dobrí lekári a lekárky, väčšina sú mladučký. Dr. Pitoňák mám taký pocit, že je len pri cisárskych. A aj sestričky sú príjemné, čo som počula pravý opak, ale sú zlaté.

deniskajakubko
23. máj 2009

Lekára si nevybavujem kvôli tomu, lebo nemáme žiadneho známeho a len tak vyhodiť peniaze cudziemu lekárovi tak to nie. Myslím si, že každý lekár odrodí rovnako, či je vybavený alebo nie. Nemôže si dovoliť niečo pokaziť. Pri Jakubkovi som tiež nemala vybaveného a bolo to fajn.

katka.m
23. máj 2009

katusik84 : Ja som tu Boreckú stretla na sono 2x, pri pohotovostnom príjme 1x a jediné, čo mi po takomto stretnutí s ňou ostalo, je vysoký krvný tlak. Je ako stroj.

janja2502
23. máj 2009

no baby, mozno sa tam vsetky stretneme. 🙂 Izby si beriete nadstandard alebo normalnu?

petkapo
23. máj 2009

Ja som rodila pred mesiacom v monobloku a uz tyzden pred porodom som tam lezala - prenasala som. Co sa tyka doktorov - myslim, ze uplne vsetci su v pohode. Pitonak je super, ked ma vysetroval ani som to necitila. Rodila som pri mladej doktorke - Dr. Volosinova, bola zlata. Aj sestricky na sestonedeli (az na jednu vynimku) su uplne super super zlate. Horsie je to so sestrickami na novorodeneckom. Absolutne v nicom mi nepomohli, neporadili, neskontrolovali ci je babatko dobre prisate a kvoli nim teraz fungujem len na odsatom mlieku!!! Mam na ne strasnu zlost.
Inak - ja som mala nadstandardnu izbu. Musim povedat, ze po porode som to velmi ocenila (to sukromie na wecku a v sprche). A este jednu vyhodu to malo - v tom case ked som tam bola sa tam dost kradlo a nadstandardna izba sa da zamknut.... 😕

deniskajakubko
23. máj 2009

nadstandardna izba je tam len jedna

janja2502
25. máj 2009

ano len jedna. NO vsak uvidime ako bude.

ivulik2
26. máj 2009

poznáte niekto lekarov v starej? ja som bola včera na ctg a bol tam iba smolko ale jeho nechcem ani keby tam bol jediný počula som na neho hrozostrasne veci až som stuhla ked som ho videla ....
poradte ktorý aký ja vobec nemam šajnu kto tam je... a velmi sa bojim že natrafim na niekoho kto ma zlu povesť a niečo dodrbe...

sanik
26. máj 2009

ahoj ivulik,

tak na smolka som pocula aj ja same hrozne veci, uplatkar je ako svina 😀 😝 😝
inak ostatni su tam viac-menej v pohode, vsetci su tam dost odbornici -olejar, dzurilla, horanska.... ja som mala mat olejara, ale on je dost vytazeny, kazdy chce ist ku nemu, nakoniec som mala horansku a bola som s nou velmi velmi velmi spokojna. velmi zlatucka lekarka (aj ked najprv sa mi taka nezdala), cely cas sa chodila na mna pozerat, pred porodom aj po porode. a inak vsetko ostatne aj sestricky na sestonedeli aj na novorodeneckom su velmi zlate. Jedine co mi tam chybalo, tak nejake laktacne poradkyne, s tym som mala ja osobne dost problem. Co sa tyka hygieny, tak da sa to vydrzat, treba si uvedomit, ze tam nejdeme na dovolenku, ale proste len priviest babatko na svet a ten tyzden ubehne velmi rychlo.

petra1985
26. máj 2009

ja mam velmi dobru skusenost s Dr. Pochom, ktoreho som si ako porodnika vybrala.. ma ludsky a profesionalny pristup je velmi mily a sympaticky a jeden z odbornikov tam.. bola som s nim velmi spokojna

janja2502
27. máj 2009

kazda z vas tu chvali dr. pitonaka, a co ostatni lekari??? 🙂

petra1985
27. máj 2009

este tam v monobloku vraj Dr. Sima je celkom taky spoko.. ale to viem z druhej ruky 😉

ivulik2
28. máj 2009

sanik dakujem pekne za info 🙂 ja len dufam že naozaj nenatrafim na smolka ja som pocula ze on uz odchadza niekedy teraz v juny ale pri mojom stasti .... hmmm
a čo porodne asistentky ? som pocula ze su zlatučke a fakt maju dobry pristup a na druhej strane som pocula že nič moc... aka je tvoja skusenosť?

sanik
28. máj 2009

ivulik, neboj dopadne vsetko dobre uvidis. 🙂
sestricky vsetky boli zlatucke,ochotne, robili co mohli. jedine jedna taka uz dost stara sestricka z novorodeneckeho mi nebola sympaticka, ale to uz som bola tak ci tak na odchode. inak vsetky boli fakt zlate.

petra1985
28. máj 2009

sanik ahoj🙂 heh asi viem o ktorej starej sestricke hovoris..a smolko ako vyzera? ja poznam uz snad vsetkych ale smolka a horansku som asi nestretla..

ivulik2
28. máj 2009

smolko je taký mlady špinavý blond udržiavaný asi 35ročný vizera velmi sympaticky neviem či je ich tam viac mladých lekarov ale jeho sa bojim už len pre tu povesť čo ma....
petra ak ked tam poznaš takmer všetkých koho by si mi vedela odporučať prípadne komu sa radšej vyhnuť...

petra1985
28. máj 2009

tak Smolka som tam urcite nestretla potom.. ja osobne by som sa vyhla Dzurillovi uz len kvoli tomu, ze mi pripada ako majster sveta a je mi strasne nesympaticky.. a spolubyvajuca na izbe rodila pri nom tak mala na druhy den z porodu nocne mory vravela, ze pri nom nikdy viac..a tiez sa pred porodom modlila aby nemal sluzbu no pozri chudinku ako jej to vyslo.. som pocula, ze on velmi ruku k dielu nepriklada len si pocka na poslednu chvilu inak vsetko sestricky.. ked som tam chodila na kontroly a som ho vidala mi pripadal ako student na stazi tam nie ako doktor, ked mi povedali, ze on je doktor tak som neverila vlastnym usiam.. a osobne skusenosti mam s Pochom mozem odporucit ma na oddeleni asi najludskejsi pristup zo vsetkych spolu s Kyselym primarom.. hej a jednu nemenovanu doktorku tam tiez by som kvoli jej strasnej nesympatickosti a odmeranosti nechcela.. s nou som mala tiez pred porodom skusenost.. inak sa mi zdaju vsetci ostatni uplne v pohode 😉

bmmz
28. máj 2009

tak som sa rozhodla pre novu nemocnicu dufam ze to zvladneme a lekari ... vsetci su len ludia aj mozem byt niekomu sympaticka niekomu nie

eldzina
29. máj 2009

ahojte.
ked chcem rodit v monobloku je nutne tam chodit aj na CTG? ja doteraz chodim na CTG do starej, ale coraz viac sa priklanam k nazoru, ze asi pojdem rodit do novej, aj kvoli roomingu. 😎

petra1985
29. máj 2009

no mna sa pytali ked som bola u gynekologa poslednykrat, ze kde budem rodit som povedala, ze v starej tak mi dala cislo na ctg do starej... takze asi to je nutne ja neviem 😉 ale zas si myslim, ze taky problem to nie je.. ctg jak ctg

danielkapo
29. máj 2009

ahojky, eldzina tiez som rodila v monobloku a chodila som tam aj na ctg...ono ide najma asi o to, ze tam uz vedu tvoju "kartu" zrejme s tebou nieco spisovali, ked si prisla prvykrat, vsak? Na tvojom mieste by som sa na to spytala pri najblizsom ctg, nemal by byt problem, ved je to v ramci jednej nemocnice...ale radsej si to zariad dopredu ak si sa rozhodla pre novu
bmmz urcite zvladnete 😉

ivulik2
29. máj 2009

aj mne bolo povedane že ctg mam si dať robiť tam kde chcem rodiť lebo oni ma už tam budu monitorovať....
a ja chcem rodiť v starej takže chodim tam.
hlavne preto som sa tam rozhodla rodiť lebo mam tam porodnu asistentku p. Lazorovu chodim k nej na predporodnu prípravu a dosť jej doverujem čo je pre mna dosť doležité aby bol niekto pri mne komu verím 🙂

petra1985
29. máj 2009

hmmm so mnou nic nespisovali 😕 zo mna vsetko tahali az ked som sa tam pred porodom zvijala v krcoch

ivulik s tebou spisovali nieco?

danielkapo
29. máj 2009

petra,
no to neviem, v monobloku ked som bola prvykrat na ctg tak sestricka mi tam vypisala taku akoby zdrav.kartu kde vsetko zaznamenala...teda udaje, gynekologa mojho...potom ked ma prijimali do nemocky tak tiez sice cosi spisovali...no uz neviem teda 😀 ale to prve asi sluzilo na zaznamenavanie tych ctg...v kazdom pripade sa to standardne rbi tak, ze sa chodi na ctg tam kde chces rodit, no problem by mat nemali

eldzina
29. máj 2009

ahojte. vdaka za info. v starej nic so mnou nespisovali, len zaznam CTG mi dali domov, tot vsjo. Takze do buduceho tyzdna sa snad rozhodnem a pojdem na ctg uz tam, kde pojdem rodit. 😵

eldzina
29. máj 2009

este sa chcem spytat ohladom monobloku, oblecenie na babatka ste doniesli,az ked vas prepustali domov, ano? Nebolo nutne mat vlastne oblecenie, ked bolo babo na roomingu?

janja2502
29. máj 2009

no to aj mna zaujima 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre