Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

atreyu
4. júl 2012

@annie6 myslím, že 120€ a aspoň týždeň dopredu sa treba dohodnúť...

olienka12
5. júl 2012

@zigzag prechadzka na kvasnu vodu? cely cas ides pomedzi stromy... hore je detske ihrisko ale pre vacsie babatka alebo na cemjate naucny chodnik vsade je asfaltka na priame slnko by som nesla

olienka12
5. júl 2012

@zigzag alebo este kolmanka a eko centrum su tam zvieratka a detske ihrisko aj pre take male deticky

zigzag
5. júl 2012

@olienka12 na cenjate sne boli minuly tyzden, bolo fajne, ale muz nie je velmi na chodenie :D a ta kolmanka je kde? nepocula som o nej este a to zijem v PO uz 22 rokov :D

zigzag
5. júl 2012

@olienka12 joj uz viem,boli sme tam zo zakladnej skoly raz 🙂 dakujem za tip 😉

daniela02
5. júl 2012

Ahojte ja som sa chcela este spytat mamiciek co boli na cisarskom v starej,ako to vyzeralo s javou po porode,lebo pocula om uz cudne veci, tak chcem vediet realne ako o je

A dalsia vec ake mate skysenosti s Kyselym, ked ho mate vybaveneho

zigzag
5. júl 2012

@daniela02 ja s Kyselim nemam dobru skusenost, je nedostihnutelny a nema cas 😝 , ale co uz,ked ho vsetky chcu... 😀 len nechapem preco :D

daniela02
5. júl 2012

@zigzag to som pocula a to najma ked ma rodit normalne :D, ty si k nemu chodila aj na ctg od toho 36tt? Si ho mala dohodnuteho?

zigzag
5. júl 2012

hej chodila som na ctg 3x som bola a na neho som cakala ceez 4hodiny za vyhodnotenim, , a 2x som sa ho ani nedockala a odisla som, bolo mi uz zle.... 😝 ako absolutny nezaujem z jeho strany, a raz ked som sa ho dockala tak sa na mna ledva pozrel, ako ziadna debata, podpisal ctg a poslal ma prec, ja som stala vo dverach, nemal na mna ani minutu cas... nakoniec som v PO ani nerodila a dobre som urobila 😉 ako sestricka bola zlata, taka cierna s dlhymi vlasami, aj ho nahanala a volala mu, ze cakam, ale on stale, ze uz ide,,,, no a nedosiel,, este ze som nemala rizikove tehu... 😉 a dohodnuty bol, ale ocividne asi mal dost zaujimavejsich kseftov, :D

natalia777
5. júl 2012

@annie6 ahoj epiduralku si musis zaplatit dopredu, takze nevahaj, plati sa 100 eur v monobloku, mala som ju zaplatenu aj ja ale nestihli mi ju dat 😝 😅
baby mam celkom cerstve skusenosti z monobloku a nemozem povedat ziadne zle slovo ci uz na doktorov alebo na sestricky 🙂 bola som spokojna, rodil ma doktor Marčak taky mladucky ale v pohode 😉

candy23
5. júl 2012

@daniela02 ja som mala Kyseleho (vybaveneho) 🙂 ako na sekciu je vraj najlepsi ale po "podakovani" si ta uz ani nevsimne 🙂 a zas naproti tomu ostatni lekari, ti daju pocitit, ze si "podakovala" primarovi .... hovorim z vlastnej skusenosti

daniela02
5. júl 2012

@zigzag
@zigzag tak m e ctg bude robit mona gyndoska ma ho v ordinacii,takze tomuto sa hadam vyhnem a to ostatne uvidime, mne ho dobavila svokra prave cez jeho sestricku, operoval ju a velmi ho chvalila,vraj kolo nej behal

daniela02
5. júl 2012

@candy23 tak posekcii uz lekar ak nie su komplikacie nie je ani potrebny potom uz skor sestricky, ja uz mam jednu za sebou takze viem co ma caka a ty po sekcii mas aku jazvu , normalka tasil?

allanaa
5. júl 2012

Citam Vas dievcata a neviem ci by som ja chcela niekedy rodit na Slovensku,to vsetko vybavovanie lekarov aby kazda mala toho najlepsieho ...vybavit si lekara aby aj on aj vy ste boli spokojne a mali tu spravnu starostlivost,mamicky sa musia okrem pripravy na porod este stresovat kvoli tomu ci sa im ujde ten lekar alebo ci si ich niekto vsimne ak nemaju nejake lekara vybaveneho ..zalezi to od toho ktora mamicka 'podakuje'..?svoje podakovanie dostavaju kazdy mesiac a to ze maju odrodit mamicky je ich napln prace ...Ja som rodila v zahranici cele tehotenstvo bolo o mna postarane uzazne ..mala som svojho obvodneho,svojho gynekologa a svoju nemocnicu v ktorej som nakoniec aj porodila ...tu vas odrodia sestricky a lekar pride az v pripade nejakych komplikacii ,mala som moznost vyberu akym sposobom som chcela rodit,pred porodom mi robili kupel,moj manzel bol cely cas so mnou spal so mnou jednu noc na izbe,dostal jedlo,bol cely cas pri porode,kazdy ma moznost dostat epidural ak si ho poziada(zdarma)..po porode som mala maxim starostlivost od sestriciek a lekarov pre moje babatko ktore bolo cely cas pri mne co bolo uzasne,pretoze nie je nic krajsie ako ho mat vedla seba..po porode ma chodila sestricka navstevovat 2tyzdne domov,robia sa kazdej zene testy ohladom depresii po porode ak nahodou ano su centra ktore sa o vas postaraju aj o vase babatko pripade potreby a za to vsetko co som napisala som nezaplatila ani jeden cent ...tak to ma kazda zena..'podakovanie'tu neexistuje a ak by si nejaky lekar aj vyziadal dostal by sa do velkych problemov.Preto si neviem predstavit rodit na Slovensku ked to tu vsetko citam, aj ked verim ze nie kazda nemocnica je o tom istom ...O kazdu mamicku ma byt postarane rovnako a co najlepsie ...lebo aj ta bolest u kazdej mamicky je rovnako ukrutna ..aj ked to malicke zato stoji 🙂

candy23
5. júl 2012

@daniela02 nuz ako myslis, ja si,za "podakovanie" vyzadujem iny pristup, nie ako dostane kazdy,cize uhol pohladu, zavisi co ocakavas, ja som asi narocna 🙂 jazvu mam no, nie peku, lebo je hyprtroficka ale natieram si to E-ckom a contratubex a vyzera to uplne inak, je to moja prva jazva, porod, operacia cokolvek 🙂 drzim prsty

candy23
5. júl 2012

@allanaa suhlasim, no poznam vela mamiciek ,ktore utekaju konkretne z Irska porodit na SVK, ja by som najradsej rodila v nejakej sukromnej ale tu navokol na vychode nic nemas

daniela02
5. júl 2012

@candy23 tak ja nehovorim,ze nie som narocna ked niekomu dam vsimne alebo si ho zazmluvnim,ale podla mna su sestricky po porode dolezitejsie ako doktor ak nie su komplikacie,ja som orve rodila v saci a aj ked je to nemocnica s neviem akymi titulmi, necitila som sa tam velmi prijemne a pistarali sa o o sestricky k lekarom nemam ziadnu vyhradu,takze tak

daniela02
5. júl 2012

@allanaa tazko sa porovnava starostlivist tu a vonka, ja ju radsej neporovnavam

olienka12
5. júl 2012

@allanaa myslis,ze tvoj prispevok niekomu pomohol.... podla mna je to len provokacia a je vtejto teme uplne zbytocny

vierka0
5. júl 2012

@natalia777 jooj, marcak je super 🙂 je sice mlady, ale ma za sebou kopec narocnych porodov

vierka0
5. júl 2012

inak, mamicky, ktore mate zaujem o fotenie babatiek, tu je celkom zaujimava ponuka
http://www.zlavadna.sk/Prešov/Zlava_12127_stank...

zigzag
5. júl 2012

@daniela02 no uvidis, tazko hodnotit, kazda hodnoti subiektivne, co jednej vyhovuje druhej prekaza.... my sme mali krasny porod, velmi rada spominam rodila som prirodzene, bez epiduralky a sitia, fit som bola hned po porode, asi najhorsie bolo lezat 2 hodiny s kilom ryze na bruchu, a strasne mi trebalo na vecko 😀

allanaa
5. júl 2012

@candy23 nepoznam ani jednu mamicku ktora by odisla rodit z irska kvoli tomu ze sa na sk rodi lepsie 😀 ak odisla nejaka mamicka tak preto ze chcela rodit a ostat po porode s dietatkom doma na sk kvoli rodine ktora urcite bude pri nej kedykolvek to bude potrebovat ..nema to nic spolocne s pristupom v porodniciach tu v irsku pretoze ja nepoznam ani jednu slovensku mamicku ktora rodila tu a aby si stazovala ...prave naopak!

zigzag
5. júl 2012

@vierka0 v presove na sidlisku 3 fotia 2 hodiny za 5oe aj bez akcie,,, 😉 akurat vytlacenie sa plati extra, ale inac v cene balika je aj poradenstvo, 1x zmena oblecenia, 😉

allanaa
5. júl 2012

@olienka12 aka provokacia ...preco by zeny na sk nemali vediet ako to chodi v inych krajinach a porovnavat si ..kebyze som na slovensku tiez by som rodila doma ale mala som tu moznost porodit tu a napisala som svoj nazor ...kolko mamiciek si mysli ze tak ako to funguje na sk je to spravne?ak sa nebude nic s tym robit nic sa na tom nezmeni a bude to pokracovat dalej..ak vam to vyhovuje v pohode ja som tu neprisla nikomu nahovarat co sa ma a co sa nema alebo provokovat ...bola to moja skusenost a vhladom ze ide tu o Presovsku nemocnicu,chcela som aby si mamicky porovnali ...tu sa staraju o vsetky rovnako a ked si chce mamicka priplatit luxus zaplati si tak 1500eur na noc len aby mala super izbu s netom ale nie preto aby mala lepsiu starostlivost ..starostlivost je stale a ta ista!!!..

zigzag
5. júl 2012

@allanaa ja si myslim,ze samotny porod najviac dokaze ovplit samotna zena, je na nej,ci sa na porod neako pripravi a potom len pride a caka co bude... a na sk je dolezite si vybrat aj porodnicu, lebo nie v kazdej dostanes rovnaku strostlivost... 😒

ja som zazila aj strostlivost v anglicku a na slovensku, a mozem povedat,ze v anglicku je to o inom, samotny pristup je ustretovejsi a mas pocit,ze oni su tam pre teba, tu na starej porodnici som mala pocit,ze som zataz a oni su super bohovia ktorych musim prosit aby mi vobec dosiel niekto podpisat ctg..... nakoniec som sa rozhodla rodit v sukromnom zariadeni, kde boli velmi mily a pozorny, ako na urovni, neplatila som nic extra, vsetko islo cez poistovnu,,, platili sme za muza pri porode a nadstartnu izbu, ktoru by som mala aj na starej porodnici ... takze koniec koncov by ma to vyslo rovnako, ale ten pristup je na nezaplatenie, krasny porod, krasne spomienky a uplna spokojnost 😵

marcovka1
6. júl 2012

@daniela02 ja som dva roky po sekcii a v pohode jazva ..pomali sa straca 😀 mna robil Kascak a suuper som spokojna 🙂 🙂 no,ale co mate stym Kyselim??? 😝 totalne nesympaticky 😝 😝 😝 a co viem tak sekcie nerobi zadarmo !!! 😒 chudacik 😝

janinah
6. júl 2012

@marcovka1 mne ten tebou spomínaný "chudačik" doslova zachránil život /zbadal niečo,čo iný lekár nevidel a stiahol ma smrtke z kosy/ a o pár rokov neskôr mi robil cisarsky a čudujsasvete úplne zadarmo....a na tebou ospevovaného lekára mám taký názor,že by som mu nedovolila ani dotknúť sa ma,nebudem však písať prečo,on sa totiž tu nemôže vyjadriť a teda by to bolo nefer....takže je to o uhle pohľadu 😉

terezia1
6. júl 2012

@candy23 najlepšie je "nepoďakovať". Svoju povinnosť si splnia tak či tak len do takej miery, aby nebol ohrozený život mamičky, ani dieťatka.

lamina
6. júl 2012

ahojte, sice som nerodila v PO kvoli otrasnym skusenostiam,ale zijem tu, mate niektora parmesacne babo na spolocne kocikovanie a vymenu skusenosti?🙂 viemze su tu podobne temy zalozene, ale citam suto vasu, tak sa pytam 😉 myslim daku normalnu pohodovu maminku 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre