Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anavila
30. nov 2009

katka, no do krompach nejdem aj kvoli dialke ale hlavne kvoli tomu, ze sa tam nevedia dobre postarat o dieta. Ked je vsetko ok, tak ano, ale ked sa nieco skomplikuje tak hned dieta prevezu bud do spisksej alebo do Kosic. Porod bol dobry, to si nemozem stazovat a aj pristup bol dobry,.Hovorim ale o novorodeneckom oddeleni nemozem toto povedat. Sestry boli fajn, len za 9 dni nasho pobytu tam mi nevedel nikto povedat nic o zdravotmńom stave mojej malej, jedine co som sa dozvedela bolo to, ze este nejdem domov. Ale to len od sestricky ktora ma prosila aby so to nikde nevravela, lebo ona nemoze podavat info a doktorku detksu som vobec nevidela po cely cas. Toto ma na tom zerie. V Presove mam manzela kazdy den, lebo tam pracuje, tak aspon ze bude castejsie pri mne. teda aspon dufam, velmi sa modlim aby som sa spravne rozhodla. Zalezi na stasti na koho natrafim. 😖

olienka12
30. nov 2009

anavila co sa tyka presovskej nemocnice ja sa nebojim ani najmenej,maju moju plnu doveru 😉

anavila
30. nov 2009

ty ides olienka do monobloku vsak? ja mam velke obavy lebo v starej som bola len na pohotovosti raz a natrafila som na MUDR. Borecku a ta bola maximalne neprijemna, to ani ku psovi sa tak nespravaju ako sa ona ku mne spravala. a vidis aka som, aj tak chcem ist do starej, a bude sranda ak natrafim prave na tu mrchu. Neviem no

olienka12
30. nov 2009

Hehe no je par sprostych lekarov,mas pravo ju odmietnut. v monobloku je stosekova....
a ano ja idem do monobloku,uz sa tesim ako to budem mat za sebou a drobca pri sebe 😉

katka22r
30. nov 2009

olienka a nevies ako je na tom tinika a quennka?uz by mali byt aj doma s porodnice nie?sa tesim na porod aj sa troska bojim ale snad sa tam aj stretneme 🙂

olienka12
30. nov 2009

tinika je na tom super,maly sa prisal uz maju mliecko a zajtra ich asi pustia.

katka22r
1. dec 2009

och ta dost dlho tam lezala nie?a ona mala cisarak?

olienka12
1. dec 2009

preco dlho? ved dnes vecer bude tyzden.. v stvrtok sa maly narodil.. ale este ich nepustia,mozno zajtra

katka22r
1. dec 2009

hmm a ako rodila?moja sesterka rodila v stvrtok a v pondelok rano uz boli doma,teraz uz dlho nedrzia v porodnici vraj ak vsetko oki tak 5 dni a po cr 7 dni

olienka12
1. dec 2009

no sekcia nakoniec, ale maly vcera schudol,tak ich este nepustili,snad zajtra

katka22r
1. dec 2009

noo tak fajn hlavne je ze su okik nie?maly sa s toho dostane🙂verim tomu

katka22r
2. dec 2009

inak babenky co ste rodili v monobloku ked uz zacnem od 14.12 chodit na ctg a aj do poradne to my uz nikdy neurobia ultr.?lebo pokial viem tak v poradni ma len odvazia tlak a moc a ziadne vysetrenia?a co vsetko sa da podla ctg kontrolovat ved poloha sa neda zistit ....dakujem za info

maruska.mac
2. dec 2009

Mne robila dr. asi raz SONO, ked som chodila na ctg. A na ctg sa kontroluju ozvy srdiecka babatka a tiez kontrakcna cinnost maternice. 😉

anavila
2. dec 2009

Katka, a ked uz teraz ti tvoj lekar povedal polohu babetka, ked ma dole hlavicku, tak ono sa uz neotoci, stale bude mat dole hlavicku, aspon myslim.

janinah
2. dec 2009

katka,urobia aj sono,neboj sa 😉

katka22r
3. dec 2009

nooo mne naposledy robili ultr.v 30tt a mala bola priecne 😒 a od vtedy mi neerobili hmm ktovie a ja by som tak rada vedela aku ma vahu a ci je vsetko oki...coraz blizsie k porodu tym vacsi strach 😉

petra1985
3. dec 2009

doki aj palpacne zisti ako je ulozene babo ci uz ma hlavku dole alebo nie takze no problem.. ale utz aj tak by som si ziadala.. palpacne nezisti ci mu bije srdiecko

slovakia80
3. dec 2009

ahojte,
petra ja som sa u svojho pytala ci este pojdeme na ultr. on povedal,ze to zatial nieje nutne,ze ma dobru polohu a kedze sa hybe kazdu chvilku 😀 je to oka
zajtra mame poradnu,bude nam robit prvy krat ctg
chcela som sa ta opytat,ty si rodila v starej,mala si nejakeho lekara objednaneho?

petra1985
3. dec 2009

slovakia80 no vidis🙂) ano rodila som v starej a mala som vybaveneho lekara hej

slovakia80
3. dec 2009

tiez chcem ist do starej,zatial nikoho nemame,dohodli sme sa,ze ked nebudem mat ziadne problemy tak nebudeme vybavovat nikoho,ale...kedze teraz co vsetko sledujem co sa deje tak,pravdu povediac mi to nieje jedno..
dalsia vec je,ze ja budem k svojmu do poradne chodit az kym to namna nepride,ma vsetko vybavenie,tak ani neviem,co s epiduralkou,lebo treba urcite dat dopredu vediet,chcem ju mat v zalohe,zajtra sa na to v poradni opytam

petra1985
3. dec 2009

no slovakia tak aspon vies, ze niekto tam sa stara o to aby vsetko dopadlo co najlepsie.. ale je to samozrejme kazdeho vec.. aj vtedy sa mozu udiat nepredpokladane veci..
no epiduralku by som si isla do nemocky (podla toho do ktorej chces ist) nejako zarezervovat a aspon sa tam ukazat.. skus sa opytat svojho ako to chodi🙂 pozeram, ze mas termin na male mozno sa narodi aj na silvestra hehe 😅

slovakia80
3. dec 2009

to ano 😵 podla posledneho ult.sme mali termin 28.12.,tyzden skor,lebo mala je trosku vacsia,ale kazdy mi hovori,ze mam mini brusko 😵 no a vobec by mi nevadilo keby to malo prist skor,len nech vsetko dobre dopadne,to je prvorade urcite pre kazdeho
zajtra sa opytam na tu epiduralku,so sestrou som sa uz bavila na temu ci vybavovat lekara,ci co,no a ona mi povedala,ze odrodila dve deti bez toho,ze sa nemam bat,no ale ked ja fakt neviem..

petra1985
3. dec 2009

to je hlavne mas pravdu.. vies no je pravda, ze aj sestry odrodia deticky len to, ze na aku sestru natrafis.... doktor ma k mamicke predsa len profesionalnejsi pristup.. ale ked budes v starej tak ti prajem natrafit radsej na doktora ako doktorku...aj ked je pravda, ze prisli tam dalsi novi lekari a viac doktoriek ako doktorov.. takze uz ako chces..nejaky doktor k porodu musi prist tak ci tak.. a vela zien porodilo aj bez vybavenia.. a tiez ked si vybavis lekara tak budes musiet chodit za nim do poradne ked sa nedohodnete inak.. takze rozhodnut sa musis sama 🙂

slovakia80
3. dec 2009

zajtra sa este povypytujem a cez vikend sa urcite rozhodnem,vdaka za radu,pekny den 🙂

petra1985
3. dec 2009

pekny den aj tebe papapa

katka22r
3. dec 2009

peti no ved pokial kope tak by jej malo bit aj srdiecko alebo sa mylim?ja som tiez chcela doktora porodnika ale nakoniec sme sa rozhodli ze nevyberame ziadneho aj tak to odrodim sama a nikto iny zamna to nespravi a to ze sa spravaju lepsie?asi 15 kamosiek porodilo bez svojho gynek.a su tu 🙂

anavila
3. dec 2009

to je fakt pravda... ziadneho doktora netreba vybavovat, ved porodit musime aj tak len my a dotkor pri podore je malickost...tam skor tie asistentky su. No a je smutne, ze si treba v densnej dobre vybavovat doktroa, kazdy jeden by sa mal postarat aj ked ta vidi prvykrat v zivote. Ja som bola v Krompachocch rodit a nikoho som si nevybavavala, doktroka prisla az ked bolo za 5min 12 , cely cas bola pri mne asistentka. Takze tak...

anavila
3. dec 2009

dievcata, chcem sa opytat, ktora z vas uz bola v GYNSTAR na poziarnickej. Vraj tam robia prietoky. Mam tam ist na kontrolu ale neviem sa tam dovolat. Nieco sa mi mari ze robia len po veceroch. Neviete mi poradit?

slovakia80
3. dec 2009

anavila
gynstar 7712244 mozes kludne skusat volat aj teraz,ano robia tam prietoky

katka22r
3. dec 2009

anavila ale mozes ist aj inde aj moj gynek.robi prietoky...tvoj nema ultr?ku komu chodis?mne kontrolovali aj teraz v monobloku ked som bola na pohotovosti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre