Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

lienka3105
30. júl 2010

Dievčatá,čítam vaše príspevky a myslím,že tie prešovské porodky sa dajú akotak zniesť.ja som prvé dve deti rodila vo Vranove,ale teraz po 13 rokoch od posledného pôrodu som sa rozhodla pre starú pôrodnicu v PO.Termín mám v novembri,chystám sa osloviť Dr.Kyselého.lebo on mi pred 5 a3 rokmi robil obe gynekologické operácie a naozaj je to odborník na slovo vzatý.Rez mám už skoro neviditeľný,on má ľudský prístup a je príjemný.
A to,čo píšete o dokrmovaní detičiek ,ktoré potom nechcú prsník ma teda štve a zlostí,nesťažovala so niektorá s Vás na to,ako na to reagovali sestri,alebo lekári z novorodeneckého??

monfat
30. júl 2010

@lienka3105 máš pravdu, a dobre si si teda vybrala 🙂 , dr. Kyselý klobúk dolu, on je fakt skvelý doktor 😉 budeš spokojná, držím palce aby všetko dobre dopadlo

olienka12
31. júl 2010

@lienka3105 no ono sa to lahko povie,ze nedokrmovat ale ked nemas mlieko a narodi sa ti drobne babatko /ktore je k tomu napojene na infuzky/ a k tomu zacne chudnut si rada,ze mu tu flasku daju...tolko moja skusenost

lienka3105
31. júl 2010

@olienka12 samozrejme v takom prípade je to nutné,ja som len reagovala na tie mamičky,čo mali mliečko,chceli kojiť,ale bábätko nechcelo prsník práve kvoli tomu,že ho dokrmovali cez cumel.Pa

monfat
31. júl 2010

Olienka presne tak ako hovoríš. Naša sa narodila v nedeľu mala 3100 gramov a mlieko som dostala až na 8-9 deň, nepamätám presne, ale oni jednoducho museli začať prikrmovať Bebou lebo mi schudla za tých 5 dní na 2860 gramov, mala som ju na roomingu a kričala v kuse od rána do večera, plakala a ja s ňou. tak som na jednej strane bola rada, že konečne dačo zjedlo bidňatko ☹ a potom keď mlieko prišlo, čakala vždy fľašu....prsník odmietala, kolotoč, furt dokola plač, až kým nedostala fľašu 😒 ....a už to ani neriešim radšej, veď preto som mala takú popôrodnú depku, kôli tomu kojeniu, lebo ten tlak vyvíjaný jednak z okolia, a z nemocnice....ešte teraz mi je z toho zle, to je totiž prvá otázka keď sa niekto príde pozrieť na malú - ani nie že ako sa má, či je zdravunká, či priberá, nie je len jediná otázka - ktorá každého zaujíma nadovšetko či dojčíš. ☹ psychiatria 😖

matova
31. júl 2010

lienka: ja som mlieko dostala asi na 2-3 deň, už nepamätám ale proste bol malý najprv taký spavý že mi ho sestričky budili a nemohli ani zobudiť (až neskôr som čítala že tú spavosť nespôsobuje len novorodenec. žltačka ale aj prikrmovanie glukózou v prvých dňoch), potom ten inkubátor a osvetľovanie, tiež sa vraj zahlieňoval, alebo grckal...moja reakcia asi taká že skúsenosti som predtým žiadne nemala, len info z kníh, kde sa problémy takmer ani nespomínali...takže som odstriekavala poctivo, keď už mi ho nosili a nechcel sa prisať tak mi sestričky aj pomáhali ho prikladať, ale on ma odtláčal rukami, hlavu naopak otáčal, plakal......ruky mu skúšali zväzovať, nepopomohlo nič, tak po každom "kojení" zohrievali mlieko a šup ho tam tými cumľami 🙄, pre mňa už šok bol, že sa mlieko ohrievalo veselo v mikrovlnke....Dr. z novorodeneckého mi zas vrvela že nemám odstriekavať, že mám živú odsávačku- tak zas vysvetľovanie že sa prisať nechce, ona len že skúšať a skúšať....Mlieka záplava a tvrdli mi prsníky......no bola som úplne zmätená z toho, pôrod bol ťažký, bola som rada že malý je v podstate zdravý, ja že ešte žijem ( 😀), proste bezmocnosť, žiadne sťažovanie sa 😔. Ale pravdupovediac som zmätená doteraz, len dúfam že už sa toto opakovať nebude. Ja fakt neviem či aj keby sa mi tentokrát bábätko pekne prisalo, či si ho mám žiadať na kojenie aj o tej tretej vnoci alebo čo vlastne 😒

monfat: a mne zas po roku čo mal malý už každý vravel- a ty stále ešte dojčíš??? 🙄 😉

monfat
1. aug 2010

no vidíš tým ľuďom nijako nevyhovieš, 😀 ani tak nedobre, ani tak nedobre

olienka12
1. aug 2010

no baby mna sa doteraz pytaju,ci kojim....ako ja uz odpovedam nie,davam mu srot...

anicka20
1. aug 2010

@olienka12 😀 😀 😀

matova
2. aug 2010

😀 😀 😀

monfat
2. aug 2010

kočky to čo sa stalo? to prečo sa nedá vôbec ísť do tej témy prešovčanky maminky, tehu.... a pod., ta nechápem, ste ju úplne zrušili? alebo ste len mňa vyhodili? stále mi ukazuje že téma neexistuje,či čo. dúfam, že ste ju nezrušili kôli tej dadke? či? ☹ 😒

tinika
2. aug 2010

@monfat toto poznam tiez dobre a tuto otazku neznasam

matova
2. aug 2010

tinika: ako pisla monfat, ludom fakt nevyhovies 😀 , ja som kojila nakoniec do roka a 4 mes., aj dalej by som este keby sa mi po otehotneni sam neodstavil, ale uz som si pripadal jak blbec ked sa cudivali ze kojim stale, pritom kopu je takych ze aj do 2-3 rokov...Kazda ma nejake dovody alebo nutnost preco uz koji ci nekoji, a kym si nejake rady od okolia nepytame, tak by sa to malo respektovat- aspon si myslim 😅

zanna28
3. aug 2010

Ahojte , to čo sa stalo, už nie sú tie naše súkromné témy? Alebo len ja sa do nich nemôžem dostať? Baby píšte čo je vo veci? 😕

cmuky82
3. aug 2010

@zanna28 cav ani ja sa tam nemozem dostat.

andrea12737
3. aug 2010

@zanna28 ani ja sa tam nemozem dostat 😉

juliakocka
3. aug 2010

ani ja sa tam nemozem dostat

cmuky82
3. aug 2010

... ☹
Vcera sme boli s mm v kine na ten film pociatok perfektny bol, ale nenormalne sa mi driemalo 😀

cmuky82
3. aug 2010

kde ste vsetky? 😕

zanna28
3. aug 2010

@cmuky82 ja som teraz nakukla, varila som obed a odbehla som k malej a kým znovu zaspala tak mi zhorela ryža 😠 , joooj tak som musela znova variť.

cmuky82
3. aug 2010

@zanna28 😀 no ja som este do zajtra u svokricky takze varenie neriesim 😎 . Skoda, ze uz ideme zajtra prec fajne som si tu oddychla 🙂 . Vcera sme sa boli prejst v meste tak sme malemu kupili body aj rifle, ale poviem ti nenormalne ceny za take male oblecenie 😠 .

juliap
3. aug 2010

ahojte babulky, tak my dnes ideme na poradnu, az som zvedava, kolko bude vazit, mali by nas aj ockovat, tak sa "tesime" ... cestou domov sa chceme zastavit na levockej v tom sekaci, ta uvidime, co ulovime ... 😉

zanna28
3. aug 2010

@cmuky82 ja mám veľa veci po Tamarke ale nie všetko jej je dobré, pretože Tami je narodená v januári, tak v takom čase už mala pol ročka a Ninke sú jej letné veci veľké a na zimu to asi tiež tak bude......no ostáva mi vychytať výpredaje a ešte sú tu moje obľúbené sekače, kde nakúpim za pár centov skoro nové veci 😉

juliap
3. aug 2010

@cmuky82 a v ktorom obchode si kupila? hod potom nejake foto

zanna28
3. aug 2010

@juliap ahojky juuuj to už sa idete očkovať?

juliap
3. aug 2010

@zanna28 my sme teraz pokupili malemu, ked boli akcie v tescu, uz na jar teplacky s trickom za 3e, vcera vylozili uz aj body s dlhym rukavom pekne, tak cakam, na jesen urcite ich hodia tiez do akcie 2 za cenu 1, tiez mam vela veciciek po kockach, ale velkostne nesedia, tak musim aj sem tam nieco dokupit ...

juliap
3. aug 2010

@zanna28 no ideme, mame zajtra 3 mesiace, len neviem, ci nas zaockuje, lebo na ramienku ma stale reakciu, a to ze nemusi vtedy zaockovat, az ked sa to "zhoji", tak sa nechame prekvapit

cmuky82
3. aug 2010

@juliap ahoj foto hodim, ale ja som teraz v Ziline takze tu som kupovala. Idete ockovat? my ideme 24 a uz teraz sa bojim, aby nemal potom teploty a tak..
@zanna28 mne kamoska dala tiez kopu peknych veci, ale jej chlapcek bol oktobrovy takze malo nam pasuje

zanna28
3. aug 2010

@juliap a očkovali vás keď ste boli v pôrodnici? Lebo moja Nina bola na atb. tak sme sa boli zaočkovať až po dvoch týždňoch po poslednej dávke a tiež to má dosť zapálené ☹

cmuky82
3. aug 2010

@zanna28 aj mojmu to este stale reaguje stale sa mu vytvara taky hnisavy pupencek potom mu to praskne zase sa to vytvori. A to naozaj ked to este nema zahojene tak ho nemozu ockovat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre