Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olienka12
22. jan 2011

@mirka12011 dieta si mozes nechat aj cez noc,to ze to mamicky nerobia neznamena,ze je to nemozne, kamoska mala hned na druhy den po porode malu na izbe az kym nesli domov,mimo vizit a kupania...

olienka12
22. jan 2011

@kissinqa15 v monobloku je kazda izba roomingova, aj trojky dostanes postielku na kolieskach a staras sa o babo prebalujes, davas papat... kupu sestricky na novorodeneckom..

anavila
22. jan 2011

no neviem ako v monobloku ale dole v starej je to s babetkami tak, ze ocko zazvoni tam zozadu, kde sa chodi na sal, tam je aj zvoncek na novorodenecke a moze sa tam informovat alebo mu ukazu babo. Ale myslim ze v case navstevnych hodin. Inak dufam ze chripka nedorazi a ze nezakazu navstevy...mala som tak pri starsej dcerke v Krompachoch , celych 9 dni, co sme tam boli, som nemala navstevu, len cez okno sme si zakyvali, a sestricka mi doniesla veci, a to je vsetko.Islo ma porazit...ako v base

mirka12011
22. jan 2011

@kissinqa15 no ja som bola v izbe kde sme boli 3 po sekcii a rooming sme mali spolu normalne na izbe deticky...
no poziadaju ako poziadaju sa ta sestricky "spytaju" ci chces na rooming po sekcii na 3 den po normalnom porode na 2den....dokonca mi par mamiciek v porodke povedali ze ich nanutili deti......no tak mi to tam pripadalo ale kazda mammina chce mat babo pri sebe no ne?
no timea ma meniny 3.5 a nemali sme problem pri krste dokonca farar tvrdil na krste ze svata timea co som bola v soku.....

mirka12011
22. jan 2011

@olienka12 no nam nikto v porodke nepovedal ze mozeme mat dieta aj cez no......proste po polnoci ho beru aby sme si aspon 5 hodin pospali.........

olienka12
22. jan 2011

@mirka12011 ved samozrejme ked sa neozves tak robia stadovito to co su naucene, ked by si povedala,ze chces rooming aj na noc tak ho mas pri sebe a nikto nic neriesi...

mirka12011
22. jan 2011

@olienka12 no neozves hmmmmmm skor by som povedala sa ozves a kukaju na teba jak telata.......nikto ti nic neukaze spytas sa nieco logicke co si myslis sestricka ti odpovie ne nepravda pride pediater spytas sa jej povie ano pravdu mate no co si mas o takych sestrickach mysliet? a oni robia z detami.........to narazam na konkretnu boli tam aj par zlatuckych sestriciek pri detickach..........

olienka12
22. jan 2011

@mirka12011 oni su len radi,ked mas dieta pri sebe, maju o starost menej 🙂ibolo tam 2 take mutne co mi maleho polozili na postel a ich nesralo,ze sa neviem hybat a neviem sa k nemu dostat... ale potom boli take co sa prisli aj 3x v priebehu kojenia opytat ako to ide... plus na novorodeneckom mi prsia naliate masirovali aby mlieko islo a skusali maleho prilozit... ale bolo treba sa ozvat aby mi pomohli vies ako sa hovori, nememu decku ani vlastna mater nerozumie a keby som hodila na maleho len kukat tak by brali,ze kukam,ked som povedala,ze potrebujem pomoc a nech mi ukazu co robit tak sa snazili pomoct ako vedeli... to boli sestricky na novorodeneckom, tie na sestonedeli sa sami pytali v jednom kuse,ci sme ok,ci nieco nepotrebujeme, tabletku,caj... proste ja mam len tu najlepsiu skusenost co sa personalu tyka...
a prave aj na to bola dobra predporodna priprava kde nam doslova povedala, ked nieco chcete musite otvorit usta nikto vam myslienky necita a sestricky maju dost roboty na to aby sa kazdemu pytali...

takze baby akokolvek sa vam bude zdat,ze sa opytate somarinu pytajte sa, ked nieco neviete, potrebujete..ked sa vam nieco nepaci... ide o vas a vase babatko a aj lekari a sestricky su len ludia

olienka12
22. jan 2011

chodila

mirka12011
22. jan 2011

@olienka12 no na sestonedeli na nich dopustit nedam ani na cakatelskom tie chodili stale alebo ja za nimi sa nieco opytat popytat....a co sa tyka novorodeneckych sestriciek no ano jedna nas ucila kojit az jedna teda ja som nemala stastie prvykrat mi doniesla malu ta......sestricka a ta chcete si prilozit ja ze jasne skusime nech sa mliecko rozprudi a tak na 3den ked sa rozprudilo co som po sekcii vyskocila na mna ze vidiete naco ste tak skoro prikladali......islo o to ze mala mi bradavky rozdrela do krvy ale to chcela papat a cucala ne a takmta mudru robila a spytala som sa pediatricky co s tym a pekne mi povedala no proste niektore sestricky by mali robit asi ani neviem kde za ich ochotu....

mishhel22
22. jan 2011

@kissinqa15 Ahoj ked som citala tvoju otazku a odpovede nan ..nevedela som vydedukovat z toho ci ches mat babatko pri sebe alebo ti vyhoju tento nemocnycny system.....jedina vyhoda toho je ze si odpocinies no prichadzas o krasne chvile stravene so svojim babatkom...tieto dni ti uz nikto nevrati na spat...a raz to mozes lutovat...ty mas pravo aj prvy den po porode si vyziadat babatko k sebe na izbu...ak je zdrave oni ti v tom nebrania....tym ze si snim castejsie nadobudas skusenosti v starostlivosti o nom a vytvaras si s nim uzasny vztah a zacnes mu porozumievat
A stou PFP samozrejme zeby si ju mala nyvstvit..za vyskusanie nic nedas...naucia tam vela uritocnych veci...lebo pri porode je tazko radit zene co ma robit ako ona je ponorena do momentalne svojho sveta...a hlavne uz vies co sa bude diat na nebudes stresovat. Tak ti zelam vela uspechov a nech sa vydari vsetko tak ako ma.

kissinqa15
22. jan 2011

@mishhel22 samozrejme,ze chcem mat malicku pri sebe ! rozpravala som sa o tom s maminou mojou, ale ona mi vravela,ze budem rada, ked ju odlozim na noc ku sestrickam, ze si oddychnem, ze po porode budem este unavena, v nemocnici ze este budem mat par chvil, aby som si pospala, lebo ked pridem domov, vhupnem rovnymi nohami do starostlivosti o malu a nebudem spat po nociach, ale ja si aj tak stojim za svojim,ze malu chcem mat pri sebe....mas pravdu,ze by som prisla o krasne chvile stravene s mojou malou bambulou, o to sa nedam ukratit. velmi dufam,ze bude zdrava, bojim sa, aby som neporodila skor, aby nemusela byt v inkubatore :( pretoze uz 2 tyzdne mi tvrdne brusko a pri pohyboch ako kope citim ostru bolest casto....lezala som kvoli tomu uz v nemocke, od 6teho januara 6dni, davali mi vsak len infuzie, povedali,ze mala je v poriadku a pustili ma.....ale aj tak mam obavy, pretoze brusko mam ako loptu :( a gynekolog sa ani nevie poriadne vyjadrit, som sa ho pytala, na bolesti a tvrdnutie, povedal,ze to je normalne, nic viac....tak verim,ze to je fakt v poriadku, aj ked som citala, ze brusko by malo tvrdnut tak 2-3x do dna na 10 minut ale nie cely den :-/ ....
ano myslim si,ze predporodna priprava mi velmi pomoze, pretoze z porodu mam strach....teda nie nejaky velky, ale predsa je to len nieco nezname, neviem aky budem mat porod, kazda zena ho ma iny, niektora rodi 4 hodiny, niektora 2 dni ....tak ale kolko zien porodilo, keby to bolo take hrozne, tak zeny by nechceli mat ani dalsie deti 🙂

kissinqa15
22. jan 2011

@mirka12011 ze im nanutili deticky ? tak snad ich nechceli mat pri sebe ? 😒 to nie je nutenie, snad dedukovali,ze chcu mat svoje babatka na izbe.
svata timea nie je, hladala som, naslo mi iba sv. timoteja....ze vraj knazi odporucaju dat detom meno, ktore ma svatca, aby malo orodovnika v nebi....ale zas na druhej strane, cudzich mien len pribuda, to by potom velmi vela krstov museli odmietat, ved je strasne vela takych, ktore svatcov nemaju. timea, zara, zoja, nela, tobias, nathan....ved vsetky nemaju svatcov a predsa su pokrstene deticky...

olienka12
23. jan 2011

@kissinqa15 beries magnezium?

tatiana1985
23. jan 2011

@kissinqa15 tvoja mamina ma pravdu... po porode prve 2-3 dni boli bolestive, bola som rada ze malu nemam na izbe 24hodin....a nemam pocit ze by som bola o nieco ukratena ...

a co sa tyka krstenia menom, kt.nema svatca...mozes natrafit na 2skupiny knazov...
jedna skup.knazov ti dieta pokrsti , nerobi okolo toho caviky (moja je krstena Nela a pokial viem sv.nela tiez neexistuje).. a druha skupina ti povie aby si k menu dala aj nejake druhe , "svate" (napr. Timea Maria) .... ale samozrejem to druhe meno bude LEN na papieri od krstu, v realnom zivote ju budes volat tak ako ju mas v rodnom liste... teda timea...

marcovka
23. jan 2011

v starej porod. je to zase naopak,tam sú zlate sestričky na novorodeneckom aj lekárky opolnoci nam pomahali ako správne priložiť babo no strašne zlaté,čo sa týka šestonede.to račej pomlčím..........asi 2 sa našli normálne a ostatne prekvakali celu smenu a ked sme dačo chceli pozrela asi tak že čo ju otravujem ked ma vážnu debatu,ale ten týžden sa dá prežiť a noc nám brali babätka,čo som sa stretla tak skôr druhorodič.nechceli velmi mať deti pri sebe...

mirka12011
23. jan 2011

@kissinqa15 no moj znamy ma tiez timeu a pri krste museli dat druhe svate meno....my nie asi zalezi na farnosti...my sme krstili na sekcove.......
no aj sestricky na sestonedeli vraveli ze ked sa mamicka neciti nato hlavne po sekcii nema si brat babo k sebe a sestricky na novorodeneckom ti ho "nanutia" aby nemali oni robotu chapes to iste nam povedali sestricky zo sestonedelia tiez vraveli ze oddychnut si aby sme nemali bolesti a pod.....

materstvo
23. jan 2011

@tatiana1985 nezlosti sa ja som ti tiež len odpovedala

mishhel22
23. jan 2011

@kissinqa15 Pri lekaroch musis byt neodbytna lebo oni iba raz dva cheju vybavit a mat pokoj...no nie vsetci samozrejme su aj svedomity....V ktorom si tyzdni? Na to tvrdnutie ti mozem povedat aj to aby si si brusko nehladkala...ne dost ze mala ta kope a to drazdi maternicu ale este aj ty ak si ju hladkach tak si sama vyvovalvas tvrdnutie bruska...skus sa tomu vyvarovat.

kvetka84
24. jan 2011

dievcata chystam sa do starej porodnice. Napiste mi prosim, co treba so sebou pre mna a co pre babo. Uz chcem nachystat tasku do porodnice pre kazdy pripad ale neviem co mi treba a co popripade davaju. Dakujem

anavila
24. jan 2011

@kvetka84 treba ti pyzamo (najlepsie nocna kosela s goombikmi vpredu) aj hrubsie,zupan, hygienicke potreby, uterak, toaletak, VLOZKY, prsne tampony (to nieje nutne,ale zidu sa), spodne pradlo, pribor,pohar a hrncek na polievku(oni tam capuju polievku do hrncekov, ne v tanieri)papuce (jedni aj do sprchy) , dufam ze som na nic nezabudla, ked ma napadne,tak napisem. Pre babo ti treba plienky jednorazove aspon 10ks (ja beriem viac, to sa minie raz dva), vlhcene obrusky (ja mam zbalene dve balenia, lebo jedni davas setsrickam na novorodoencke, a jedni si nechas v postielke, ked budes chciet mat babo na roomingu,aby si ho mohla prebalovat) a krem na zapareniny. Este je dobre ked mas aj ciapocku pre male, o tom som uz pisala. A nic ine ti netreba...az potom ked pojdete domov, tak ti donesu oblecenie z domu a sestricky ti ho oblecu. Ja uz mam vsetko nachystane vo vajicku-sedacke, manzel tak potom len pride a zoberie a tam je vsetko. dufam ze som ti pomohla

juliap
24. jan 2011

@kvetka84 pre babo ti treba jednorzove plienky, vlhcene obrusky, ciapocku a plienku na odgrgavanie , veci na oblecenie mu donesie mm az ked pojdete domov ... tebe treba hygienicke potreby, uterak, osuska, zupan, nocna kosela, podprda, ponozky, prezuvky, pohar, pribor ... ak by si nieco zabudla, mozu ti vzdy doniest ...

juliap
24. jan 2011

@kvetka84 @anavila krem na zapareniny, vatu a peroxid na pupcek dostanete, ked budete chciet mat mimi pri sebe ... a tych plienok treba aspon 20 - 25, davas mimcu pri kazdom prebalovani

olienka12
24. jan 2011

@kvetka84 ked mozem poradit tych nocnych kosiel viac clovek sa poti,mlieko tecie 🙂)... a tensiu deku bud sa prikryjes ty alebo male ked budes mat na izbe... mne sa zisla teda a este bavlnene plienky babo bude mat,ale tebe sa zijdu na zahrievanie prsnikov alebo na obklady studene
plienky pocitaj tak 5-7 na den

kvetka84
24. jan 2011

@juliap @anavila dakujem dievcata 🙂 podla tohto zoznamu mam doma uz vsetko. Tak a teraz to uz len pobalit do tasky a cakat......
už nech je to za nami a nech mam maleho doma 🙂

ja chcem maleho najprv do perinky, ale ako tak pozeram na nase vajicko, tak je nepolohovatelne. Ako to riesite? Ci mate polohovatelne vajicko? Lebo ja si neviem predstavit, ako babo v perinke a deke vlozim do vajicka na sedenie. Mozem ho domov z porodnice mat aj vo vanicke z kocika???

andrea487
24. jan 2011

mi sme mali taku vložku do vajícka,dá sa to bežne kupit že som dala malu so zavinovackou,
ale podla zákona možeš pri ceste z porodnice,mat dieta bud vo vanicke z kocíka,alebo v tej taske s uskami ktoré niektoré kocíky maju..vravel to raz Packa v jojke,v rubrike ako to nespackat,odpovedal na otázku divácky.

marcovka
24. jan 2011

@kvetka84 z porodnice možeš mat vaničku z kočika ja som tiež tak mala,nevedela som si predstavit babo v perinke a daj ho do vajička....andrea487 ma pravdu ja som tiež počula o tom,jedna jazda s porod.je dovolená vanička 😉

anavila
24. jan 2011

no aj ja som to riesila, a nakoniec som maleho tak zababusila do zavinovacky a do deky, ze v pohode bol v tom vajicku neohnuty...da sa to..a neputala som ho, len som dala taky kryt na neho a striesku...a priputala som v aute vajicko. Celkom dobre to bolo..riesili sme to tak este dalsie dva mesiace, kym nepodrastol...alebo som ho dala do takej pevnej kombinezy a v tom bol vo vajci.

anavila
25. jan 2011

ahojte...zas ja..
ide ma uz porazit z toho vsetkeho...vcera vecer bolesti, po 8 minutach, tvrdnutie brucha, proste kontrakcie...dala som teplu sprchu, lahla si, cakam, obcas este prisli, ale potoom dost...koniec...preslo to...ja uz fakt neviem...myslite ze je to normalne???

marcovka
25. jan 2011

@anavila nechcela si isť pre istotu k lekarovi?možno sa to už rozbieha a dost máš km už by ta nechali v porod.nemala by si taky stres držím palce s Božou pomocou to zvladneš 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre