Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

matova
17. júl 2010

Ahojte bola niektorá z vás na vyšetrenie v 30 tt - prietoky- v Gynstare PO? zaujímalo by ma ako to dlho trvá a čo to vlastne je za vyšetrenie??? 😅

juliap
18. júl 2010

@matova prietokmi zistuju ako je babatko vyzivovane cez pupocnu snuru, ci ma dostatocny prisun potravy, v Gynstare som sice nebola, ale toto vysetrenie trva kratko, robia to cez sono, pozru ti aj srdiecko miminka.

matova
18. júl 2010

juliap: dakujem 😵

bleee
19. júl 2010

Ahojte, ja som mala pred rokom spotanny potrat v 6. tyzdni, v nedelu o 12.00 som sla na pohotovost do monobloku. Sluzil taky mlady doktor Kudla, dovtedy som o nom nepocula. Pol velmi mily a chapavy, avsak moj potrat rychlo postupoval, preto mi o par hodin robil on aj reviziu maternice. Chvalabohu vsetko dobre dopadlo. K nemu by som sa nebala ani ist rodit, napriek tomu, ze je mlady. Ludsky pristup s vekom nesuvisi. Sesrticky boli takisto v pohode.

mirka12011
20. júl 2010

@bleee tento doktor mi zlaty potvrdzujem....

juliap
20. júl 2010

@bleee my sme ho volali zachranar bayvocak, lebo nosi skoro vzdy cervenu vestu na bielej koseli a potvrdzujem tiez, ze napriek veku je fajn 😉
a drzim teraz prsteky, nech vsetko dobre dopadne

koxinka
20. júl 2010

@bleee doktor Kudla je velmi sikovny mlady lekar 😉
Aj ja som pri nom bola prvy krat hospitalizovana a on bol aj moj izbovi lekar a bola som max spokojna vzdy ma prisiel informovat ze co a ako a vzdy vsetko vysvetlil 😉

bleee
20. júl 2010

@juliap dakujem za povzbudenie. Teraz som zas v 6 tyzdni a pevne verim, ze sa to podari, babetko donosim a bude zdrave 😅

monfat
23. júl 2010

Ja som rodila prvú dcéru v monobloku, pôrod bol ťažký, dlhý a namáhavý, zotavenie tiež trvalo veľmi dlho, rodil ma dr. Stošek, jeho prístup bol hrozný, bol veľmi arogantný, vtedy som si nikoho nezazmluvňovala a neplatila. Ostatní doktori boli v pohode najmä dr.Šima a dr. Kudla. Výhodou bolo wecko a umývadlo na izbe, dobrý výhľad z okien, trocha menej špiny v sprchách, sestričky v pohode. na šiesty deň nás prepustili, tak sa dalo vydržať. teraz som bola rodiť v starej pôrodnici, mala som zazmluvneného doktora Kyselého, jeho prístup bol super, som mu nesmierne vďačná je to človek s dobrým srdcom, je síce už staršia škola, ale má skúsenosti, vie ukľudniť pacientku. Robil mi sekciu, po ktorej som spokojná, jazva je tenká a postupne sa hojí. Sestričky sú tiež v pohode, až na niektoré lebo nájdu sa aj také samozrejme - pr. sestra Marcelka s parochňou, tak tej mám fakt dosť a nepáčili sa mi praktiky sestier z novorodeneckého lebo klamú deti krmia kedy plačú a ke´d mi priniesli priložiť k prsníku malú vygrckala pri mne zrazené mlieko a ked som sa pýtala, že či jej dávajú mlieko z fľaše, ona mi na to že nie určite nie. A aj to je zásluhou toho že dnes dcéra prsník odmieta a pije Bebu. Takže toť asi všetko.

masabi
23. júl 2010

@monfat ďakujem za tvoju skusenost,som v termine a dufam ze sa dostanem len dobremu porodnikovi pod ruky,ale az zistim ze mi dieta krmia tak 😖 😖 natlacim tu bebu im,ja chcem dojcit...podla mna ak mas mliecko aj malu pomaly priucis k prsniku chce to len trpezlivost...inac blahozelam 🙂

matova
23. júl 2010

monfat: ahoj, ja som bola v dstarej nemocke a porod som mala popisom asi tak ako ty prvy. Zotavovanie 9 dni, aj by sme boli dlhsie ale uz nemali miesta pre dalsie rodicky... Maly bol totalne strapeny po porode takze vkuse spal a nevedel sa pricucnut...neviem ani cim ho krmili, mna len tlacili nech odstriekavam furt, v inkubatore bol koli ozarovaniu svetlom pri zltacke tak zas ho nenosili...neskutocne problemy, zvykol si tam na diokrmovanie z flase s tym obrovskym cumlom (mlieko bolo vraj moje odstriekane)...4 a pol mesiaca som denno denne prikladala a nakoniec sa mi chytil- a dovtedy som odstriekavala vodne vnoci, bolo to najstrasnejsie obdobie mojho zivota a len dufam ze take cosi uz sa nestane, lebo druhe babo bude na umelom mlieku, to uz by sa nedalo stihat popro starsom synovi. Tak ti zelam nech je vsetko ok, ak stale skusas prikladat tak veôa uspechov, mozno laktacnu poradkynu si zavolat, ak uz nie tak aj tak vsetko dobre 😉
masabi: a tebe tiez vetko naj, rychly a bezproblemovy porod, zdrave babatko 😉

masabi
24. júl 2010

@matova Dakujem,dufam ze to tak bude po 10 rokoch 😉

masabi
26. júl 2010

@monfat kedže si teraz rodila v starej,môžes prosim Ta poradtiť ,čo treba pre miminko okrem plienok nachystat?Dik za pomoc.

juliap
26. júl 2010

@masabi do porodky ti treba jednorazove plienky tak cca 25-30 ks, vlhcene obrusky /najlepsie to mini balenie 12 ks, to das sestrickam, aby tvojimi obruskami neutierali zadky aj cokoladkam, a ty si nechas pri sebe normalne balenie/, ciapocku pre istotu, keby bolo chladnejsie, alebo prievan na izbe, a nic viac ti pre mimi netreba, az potom staci ked ti donesu veci v ktorych pojde domov, ked vas budu prepustat ... vsetko ostatne dostanes, peroxid na pupcek, krem na ritku, takze pohodicka

masabi
26. júl 2010

@juliap velmi pekne ďakujem,plienky a obrusky mam nachystane,tak ak nieco bude treba mm prinesie .

juliap
26. júl 2010

@masabi a uz sa ti to pekne skratilo, tak drzime prsteky , nech vsetko dobre dopadne a uz mas svoj poklad pri sebe ... 😉

masabi
26. júl 2010

@juliap Ďakujem ,krati sa to male sa vrti jak sidlo uz by som ho radsej tlacila v kociku ako nosila v brusku 😀
Pozeram ze tiez skoro 10 rocny rozdiel... 🙂

juliap
26. júl 2010

@masabi no emka bude mat 10 v septembri, takze takmer 10 rokov, ako u teba ...

masabi
26. júl 2010

@juliap no moja bude mat v novembri 10 🙂

monfat
26. júl 2010

@masabi ja toho doniesla aj vatové tyčinky, aj oblečenie a nkoniec mi netrebalo nič, len plienky, keď budeš mať malé na roomingu tak vlhčené utierky, krém na zadok, ortopedické nohavice a pre istotu nejakú letnú tenkú čiapku lebo prievan jak v prdeli tam je. a tak ako hovorí julia ked pôjdeš domču, tak ti manžel donesie veci pre bábo a potom ho oblečú, je tam aj vata aj peroxid na pupok, tak ti toho veľa netreba

matova
26. júl 2010

monfat: prosím ťa a ako tam teraz vyzerajú wc a sprcha?
a o rooming si žiadala dopredu?

matova
26. júl 2010

masbi: a aj cez noc si mala bábätko vkuse pri sebe?. Ak nie, ešte stále na kojenie nenosia deti o 3h ? a aj teba vkuse dokopávali mlieko odstriekavať a odstriekavať? ja už som malapocit že nič iné nerobím len plním ľaštičky 😝

masabi
27. júl 2010

@matova Ja som naposledy rodila pred cca 10 rokmi ,mimco som nemala pri sebe na roomingu,a bola som aj vdacna za to,mozno osm staromodna ,ale myslim si ze ak sa nezregenerujes tam za tych par dni,doma nemas sancu oddychovat.
Co sa tyka mliecka dufam ze ho budem mat dost,ale urcite pre cokoladky odstriekavat nebudem ked tak pre svoje a dam si zalezat na tom aby aj dostalo ked uz ho maju dokrmit 🙂
@monfat Ďakujem,len som sa chcela uistit,lebo sestra ma plasi co vsetko tam treba a netreba...noo
Drz ,pekne dojci a malinka nech pekne papka...nechytila sa na prsnik spat? vIem chce to trpezlivost ale nie je to nemozne.

matova
27. júl 2010

masabi, ahj, ja som sa splietla, vsak vidim ze ides po 10 rokoch 😀 ,
chcela som sa opytat monfat 🙂

ja som mala pred 2 rokmi rooming izbu, bez objednania, proste ma tam dali, bolo fajn ze sme boli len 2, a ani som maleho prve dni nemala, lebo vraj najprv grckal, potom ta novorodenecka zltacka...sak sestricky mi vraveli ze to pre syna odstriekavam, len neviem co mu davali o tej tretej rano, ked nas nebudili vtedy...

monfat
27. júl 2010

čaute, no čo sa týka toho roomingu, jednoducho ma tam po dvoch dňoch presunuli z pooperačky a ráno sestrička doniesla malú, s tým, že ostáva, bola pri mne dva dni a potom, ke´d som dostala zápal a atb a bola som úplne mimo bola som poprosiť lekárku, aby som ju aspoň 1 deň mohla nechať na novorodeneckom oddelení, kým mi bude lepšie, lebo som bola v koncoch, tak ju nosili každé 3 hodiny. Na ďalší deň mi ju už nechali, už to bolo predsa o trošku lepšie a keď antibiotiká zabrali tak sa už v pohode dalo okolo malej krútiť 😉 večer o pol ôsmej sme im nosili potom deti na oddelenie, oni ich okúpali a potom nosili každé tri hodiny, o tretej nenosili, ale moju keď doniesli o šiestej ráno, tak vôbec nechcela jesť, len som ju budila, pchala do nej a dakedy ked ju doniesli tak hned v náručí odgrgla 😠
Ale malo to výhodu - že som prišla domov a všetko šlo ako po masle, vedela som už rýchlo prebaliť, nakŕmiť a podobne. Bola som dokopy v nemocnici cez 2 týždne, kôli môjmu zápalu. čo sa týka môjho mlieka tú trošku čo odsajem vlejem do fľašky s umelým mliekom a tak malej dám, je ho furt menej a menej tak uvidíme čo z toho bude.

olienka12
27. júl 2010

@monfat nechcem strasit,ale nas danko zacal po mesiaci grcat z kombinacie umeleho a materskeho mlieka,dokromovala som od zaciatku a prvy mesiac to bolo ok,potom o drzku...

masabi
27. júl 2010

@monfat aj ja si myslim ze to nie je tak dobre,normalne si ju prikladaj k prsniku a aj tym podporis produkciua vzdy jej daj najpr z prsnika a potom ju radsej dokrmi ,lebo ak jej to namiesa do beby ,nepozna chut materskeho mliecka tak odmieta ti prsnik.Viem je to zlozite ale da sa to.Vela trpezlivosti ti prajem.

ajusik83
28. júl 2010

ahojky, chcem sa opytat, ci niekto neviete, co teraz stoji epi v monobloku? a tiez sa chcem opytat, ci sa musim tel. objednat pred prihlasenim sa do porodnice kde chcem rodit, alebo staci mi tam ist bez objednania? myslim, ze sataci cca 1 mesiac pred terminom. dakujem =)

olienka12
28. júl 2010

@ajusik83 od 36tt sa chodi na ctg je potrebne sa tam objednat a epi je tusim 3000sk takze 100e? tak nejako plati sa dopredu ked pojdes na ctg je tam vsetko rozpisane a sestricky ti daju info

juliap
29. júl 2010

@ajusik83 ale aj keby si chodila na ctg inde a nakoniec prisla na porod do PO, tak pred porodom ti aj tak urobia ctg ... no a epi si treba vybavit tak mesiac pred, ked prides rodit, treba to nahlasit, aby zavolali anesteziologa, no a keby nahodou ti ju nestihli dat, alebo by si isla CS, tak treba ist poziadat, aby ti peniazky vratili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre