Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mirka12011
21. jan 2013

@miska12356 to chces zazmluvnit alebo len dohodnut sa z dr?

miska12356
21. jan 2013

@mirka12011 Chcela by som si ho vybaviť aby mi bol pri pôrode.

mirka12011
21. jan 2013

@miska12356 ale len medzi vami? aby to nikto nevedel? len vy dvaja?

iva564
21. jan 2013

@miska12356
to závisí od toho ako sa dohodnete 🙂. Musíš ísť za dr., kt. si si vybrala a on s tebou spíše to zazmluvnenie. A keď to príde, oni ho zavolajú aj keď nebude mať službu. A ak sa dobre poznáte a dohodnete sa a budeš rodiť počas jeho prac. doby nemusí ťa to stáť vôbec nič

mirka12011
21. jan 2013

@iva564 tak stat ju to asi bude predsa len nieco ked sa medzi sebou dohodnu ved zadarmo to nezrobi :D

iva564
21. jan 2013

@mirka12011
no veď som písala, že to závisí na dohode a na tom ako dobre sa poznajú

kamilkka
22. jan 2013

@miska12356 máloktorý lekár podpíše zazmluvnenie, ak ženu vobec nepozná, nebude sa z domu unúvať kvoli 100 euram, takže tato alternatíva je skoro neschodná, zabudni na ňu... ak sa s niekym dohodneš, tak on to spraví tak, aby si porodila v jeho službe, čiže on nebude musieť z domu a peniažky pojdu pekne do vrecka 😉

any395
22. jan 2013

tehulky, zaujímavé stretnutie v KE 8.2.13, nakuknite 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

tigrica182
22. jan 2013

@mirka12011 ako to - vies, ze existuje lekar, ktory to sam navrhol 🙂

olienka12
22. jan 2013

@any395 pani furmanovu len odporucam, prednasku mala aj u nas v sarisi v MC bola super, nebrani sa otazkam hovori na rovinu...

tasha
22. jan 2013

ahojte, nemate nejake nove info o rezervovani si nadstandardnej izby v monobloku? zmenilo sa nieco spred 2 rokov?

barbarkapo
24. jan 2013

@lubaska súhlasím, aj ja som bola v starej veľmi spokojná, veľmi som sa bála lebo nemocnice nemám rada ale teraz mám vačšinou samé pekné spomienky, ps: moja Karolínka sa narodila 9.8. ( vo štvrtok) tak sme sa na chodbe museli stretávať 🙂

ivkasendy
24. jan 2013

@tasha ja som rodila v starej, ale na predpor.pripravu som chodila do monobloku a ak sa dobre pamatam vraveli tam, ze nadstandardna sa neda vopred rezervovat, ale ak bude volna ked tam prides tak ju mozes mat... no priamo z praxe ti to potvrdit neviem... 😒

lubaska
25. jan 2013

@barbarkapo jeeej som rada, ze mame rovnake dojmy z porodnice... 🙂 ja som nikdy v nemocnici nebola (okrem porodu a mojho narodenia :D ) a tiez som sa pobytu v nej velmi bala ale nakoniec to bolo v pohode 🙂 aaaa urcite sme sa museli stretat na chodbe :D a mozno si rodila ked som bola ja na CTG :D lebo vacsinou som vzdy bola na CTG ked vedla na stole nejaka baba rodila :D

tasha
25. jan 2013

@ivkasendy vdaka, tak potom sa nic nezmenilo..

daniela02
29. jan 2013

@martina2006 ja chodim k palovej, vrele ju odporucam

daniela02
29. jan 2013

No prispejm svojim kuskom a to hlavne preto, ze ja mozem porovnavat baby friendly hospital a staru porodnicu, baby vazte si to co e v starej, tie uzasne sestricky lebo v saci oto nezazijete, v pripade ak tam nemate znamu, pripadne sestrickam nestrcite hned kavu a podobne, v starej som mala nadstandardnu izbu podobne su aj v saci s wc za dvojnasobok. Rodil ma Kysely 🙂 sla som sekciou a poviem vam, ze v saci mozte zabudnut na to, ze uvidite babatko po prebrati, 24 hodin leit na jiske kde vam ho donesu len ukazat , a kojenie nikto zo sestricik vam neukaze ani len prilozenie, ked som sa pyrala ci mi ako prvorodicke ukazu kupkanie , prebalovanie a podobne , odpoved znela, ze tieto sluzby neposkytuju....takze asi tak , vdaka saci mam traumu z kojenia ...zial prejavila sa aj pri prvej dcerke

tigrica182
29. jan 2013

@daniela02 ja taktiez odporucam staru - aj mna rodil sekciou Kysely - teda pri druhom babatku 🙂 sestricky uzasne - aj bez znamosti, ked som sa opytala na nieco - neexistovala odpoved nie... ked som potrebovala pomoct s kojenim - aj kazde kojenie za mnou prisla sestricka - mala som problem s kojenim vpadnute a velke bradavky :( takze bol boj... ale ani jedna z nich nedala najavo, ze co od nich chcem... pri synovi som kvoli neodpuchajucim noham lezala 4 dni na pooperacnej izbe, kde su len baby po sekciach, normalne sli baby myslim na 3 den uz na normalnu izbu - ja az na piaty ...ale aj tam sestricky uzasne - cez infuziu mi podavali rozne lieky - takze casto sa stalo, ze ked mi doniesli maleho na kojenie ,tak som bola napichnuta na infuzku - sestricka na pooperacke prisla, pridrzala mi prsnik, aby sa maly mohol prisat a ides... proste celu dobu pri mne.... uzasne 🙂 2 porody v starej a nelutujem nic ...

marcovka1
29. jan 2013

@daniela02 no vidis a kazdy tu sacu ospevuje a nasa zlata stara porodnica je super 🙂

anculala
30. jan 2013

tak my sme minuly tyzden rodili v monobloku, takze uz mam aj vlastnu skusenost 🙂 Rodila som pri dr. Dzadikovi - s manzelom sme s nim boli maximalne spokojni, bol velmi ludsky a aj profesional. So sestonedelim a novorodeneckym nemam zle skusenosti, o neochote hovorit nemozem, no na druhej strane zalezalo od jednotlivych ludi, niektori boli naozaj mili, ochotni, ini ocividne len robili to, co bolo potrebne. Kazdopadne vyber porodnice nelutujem 🙂

anculala
30. jan 2013

viem ze to tu celkom nepatri, ale mozete mi poradit detskeho ortopeda v Presove? v nemocnici nam nerobili kontrolu klbov a neviem sa k nikomu dopatrat, kedze nie som odtialto

matozazzo
30. jan 2013

Uz som raz pisala, rodila som v novej, max. spokojnost, a zalezalo od sestriciek, niektore max. pomohli, ukazali, niektore nie, ale to je asi vsade. Rodil ma a aj z nasej rodiny dalsie 2 deti - Dr. Sima, max. spokojnost 🙂

matozazzo
30. jan 2013

@anculala Na Sidl. III v Centrume je Dr. Smolko, myslim, a potom na Levocskej v detskej nemocnici Dr. Klein, velmi prijemny doktor, ked ides s babom, prides dopoludnia a beru prednostne, na nete si najdi cislo a zavolaj, povedia ti viac. Tych ludi, co tam stoja a nadavaju, ze dalsia mamicka s deckom - si nevsimaj 🙂 Chod rovno dopredu a sestricka ta vezme. Bola som u nho 3x - dcerka mala problem s nozickami, max. spokojnost, vsetko vysvetlil a dnes je vsetko OK.

anculala
30. jan 2013

@matozazzo dakujem velmi pekne!

kamilkka
30. jan 2013

@anculala ja som bola u dr.gajdoša v centrume, 3 krat do týždna ma po jednu hodinku vyhradenu pre deti, raz je to dokonca medzi 17-18 hod, takže som nemusela manžela otravovať z roboty... boli predo mnou dve mamičky, každa sa zdržala asi 5-10 minut... kamoška bola minule a nik pred nou nebol, takže bola vybavena hned, ludia žiadni, lebo vedia že ich v tu hodinu nevezme, takže spokojnosť 🙂

verion
5. feb 2013

vôbec neodporúčam starú pôrodnicu! ak nemáte známeho lekára, resp. vybaveného, alebo neprídete s obálkou, tak si vás nebudú všímať do chvíle kým nie je v ohrození bábo alebo mamička... ležala som tam 3 týždne, a videla a zažila som strašné veci.. človeka prejde chuť mať ďalšie dieťa po takejto skúsenosti... 😒

tigrica182
5. feb 2013

@verion uff -to mi je luto, ze mas takuto skusenost -ja som nemala ani lekara ani ziadna obalka nebola - a starostlivost o mna aj dieta na 100% urovni - ked som sa opytala pekne odpovedali, vysvetlili, sestricky pomohli - dokonca pomahali aj tie, ktore neboli z novorodenckeho. casto sa mi stalo, ze som mala infuziu, lebo mi robehovali oblicky ATB do infuzii a doniesli mi maleho na kojenie a nemohla som ruku ohnut, tak prisla sestricka na pooperacnej izbe s tym, ze mi ho prilozi a pomoze... a naozaj som nikomu nic nedavala...... skoda :(

verion
5. feb 2013

@tigrica182 ako ja ti verím... ale čo som tam videla, a zažila bohužial aj na vlastnej koži, kým si nedala, neprosila, nevšímali sa... jedna tam rodila až po 18 hodinach v bolestiach a to ich prosila aby daco robili.. robili az ked mala zelenu vodu... a to nehovorim o tom, ze v priebehu troch dni tam zomreli 3 deti... z toho 2 zdrave, donosene... tak vies aky mam na to nazor.. zazila som tam vela zleho na co nechcem spominat.. ale mna tam 3 dni drzali s tym, ze musim este minimalne 2tt vydrzat, lebo 37tt je na porod skoro... vydrzala som 3 dni a maly sa narodil sekciou, prestavalo mu bit srdiecko, nedychal... co nastalo potom nechcem ani hovorit a strasit tehulky... avsak starostlivost na novorodeneckom bola perfektna, na nich pol slova zleho nemozem povedat... ale gynda otras!

tigrica182
5. feb 2013

@verion ach jo :( tak rychlo na zle zabudat :(

verion
5. feb 2013

@tigrica182 a zabudla som dodat, ze za to, ze sa maly narodil a mame ho zdraveho, mozem podakovat primarovi Kyselemu... keby nie on tak... on zakrocil a razne nariadil sekciu... potom prisiel za mnou a povedal mi, ze mal tak zatiahnuty pupocnik, ze by vydrzal max. 4 dni... a to mi tam iny odbornici chceli nanutit este 2tt a skoro ma pustili domov... primar je tam jediny zodpovedny odbornik... nedam na nho dopustit.. vlastne zachranil mojich oboch chlapov 🙂 manzel sa pri nom narodil, po tom, co ina doktorka povedala ze je mrtvy.. a moj maly tiez zije len vdaka nemu 🙂 este ze je tam primar, lebo bez neho by tych problemov bolo 100x viac...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre