Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

katka22r
14. feb 2010

peti no ja strukoviny kapustu citrusove plody urcite nebudem nechcem aby sa mala trapila...ale vies take vyprazane a tak pomaly na to nezacnem urcite vsetko naraz 🙂 a ako sa inak mas?

olienka12
14. feb 2010

Mamicky ako dlho po porode ste dostali menstruaciu?

zanna28
14. feb 2010

Olienka,ja som dostala presne po pol roku,ale je to tiež individuálne.

petra1985
14. feb 2010

Kati no vyprazane ti poviem pravdu som doma jedla hned ako som prisla z porodnice 😎 to mozno tak nevadi ale take co naduva fakt pozor s tym nie kazde babo to dobre znasa.. v nemocke nam napr. dali kyslu uhorku..co sme kukali jak puky, ze kysla uhorka? A spolubyvajuca zjedla a mala dostala hned hnacky.. tak to take.. nikdy nevies..
a mam sa dobre inak trosku som taka unavena v poslednom case je toho na mna vela ale pohodicka 🙂 a vy ako Kati? Si zvykate? Mala ti spinka po nociach?

olienka ja som dostala tiez po polroku...

olienka12
14. feb 2010

no ja som dostala dnes :((( v stredu bolo 6tyzdnov co sa maly narodil hold mam smolu...
inak ta strava v nemocnici... po sekcii pre kojace matky paradajkova polievka, brokolica alebo sampiony v mase, zepekany karfiol, sucha vecera tokajska pikantna salama.... proste spravna dietka 😉

ejasmeja
14. feb 2010

Olienka, preco nie paradajkova polievka? ved ta nenafukuje, ci ano? 😕 alebo je to koli niecomu inemu? ostatnym veciam rozumiem, ze preco nie... 🙂

katka22r
15. feb 2010

peti noo tak spinkame do 3 rana a koniec tak sa natahuje vydava vselijake zvuky a tak zaspinka zasa nad ranom ale akosi som si zvykla no dufam ze sa to casom vsetko zmeni 😒

no ta strava v nemocke otras a take porcie jak pre deticky ja som si vzdy musela este daco potom dat aj to blbo skombinovali,nosia deti na kojenie tu kricia ze obed su navstevy aj vecera a zasa kojenie ja by som dala veceru na 18tu

ejasmeja
15. feb 2010

Kati, ved to je des! to ta tam pocas kojenia vyrusovali, ze obed?! a ak si chcela kojit, tak co, mala si potom jest studene? ci ako?

zanna28
15. feb 2010

No to veru musím s Katkou súhlasiť,tiež sa mi veeeeľmi nepáčilo,že to tam nemali inač zorganizované,ráno o 9.00 bola vizita,kojenie aj raňajky...tak sa môžme roztrhať 😠.....veď to je aký stres ☹...a ako čítam tak sa to stále nezmenilo.... ☹

ejasmeja
15. feb 2010

normalny "baby aj mama fiendly hospital" 😖 ved to je des, ked potrebujes klud na dojcenie, tak ta rusia vsetkym moznym aj nemoznym? ved toto nerobia ani kravam v kravine, tak preco zenam v porodnici, kde si akurat maju vychutnat tie najkrajsie prve chvile s babatkom? bozinku, mna toto vzdy dokaze tak nas..t! tusim do PO rodit ozaj nepojdem... ☹

petra1985
15. feb 2010

no a my sme rodili dve v noci teda po noci skoro rano a o tretej rano uz sme boli obe na izbe a rano ked boli ranajky kazdy dostal len my nie 😀 nakoniec nam doniesli asi trojdnovu zemlu s maslom s vysvetlenim, ze vraj s nami nepocitali..... 😀 ja som sa tam na to jedlo aj tak nespoliehala esteze som mala nosene z domu kazdy den bo by som asi umrela.. aj ked nebolo to jedlo zle ale niekedy sa nehodilo... taky paprikas... 😒

eji paradajkova asi nie lebo obsahuje pretlak paradajkovy a paradajky este jest by si nemala..

a to v oboch presovskych je to asi rovnake.. a hlavne vikendy boli hroozne.. o siedmej mala byt vizita a tak bolo vsetko naraz aj ranajky aj babatka nosili aj vizita.. katastrofa.. sme cakali na posteliach ako na spasenie, ze vizita a nikoho nikde... a tak ked doniesli ranajky, ze sme si mysleli, ze uz asi vizita nebude tak sme si pekne posadali ku stolu a odrazu vletela sestricka, ze rychlo do posteli lebo uz idu doktori.. ta sme kmitali nas cvicili riadne.. aspon sme sa naucili rychlo chodit s tymi stehami 😅 nacasovane perfektne no..

a mamicky po sekcii mali inak este lepsie jedla ako my🙂) tak ako olienka pisala.. take vsetko nejake popletene to bolo ale tak dalo sa to vydrzat ten tyzden...

ejasmeja
15. feb 2010

Petra,
ako vyzera porodna sala? su porodne lozka oddelene? mas tam sukromie? ci iba zaves? alebo dokonca ani to nie?

no neratat s tym, ze v noci moze prist nejaka rodicka a porodit a nechat ju hladnu, tak to je fakt sila! a dokrmit ju potom 100 rocnou zemlou! 😀

normalne historky na neuverenie! v 21. storoci je to krasa! ani sa necudujem Tarantinovi s tym filmom, ktory natocil akoze v Bratislave (nepamatam, ako sa volal, ale vyvolal u slovakov poburenie). to kludne mohol prist natocit dokument o presovskej porodnici a malo by to rovnaky efekt a bola by to este k tomu pravda! 😖

ejasmeja
15. feb 2010

ozaj a babatka v PO porodnici nie su na roaming in? stela s mamkou? to ich vazne beru prec a nosia iba na kojenie??

petra1985
15. feb 2010

eji no.. nechapem ako sa to mohlo stat co uz... veru take historky ale nemame zarucene nikde, ze to nie je aj inde takto🙂

porodna sala.. nepacila sa mi ale tak vyberat som si nemohla a ani som ju vobec nevnimala.. oddelene je to asi tak, ze mas vedla kazdeho stola taky murik... inak pocujes vsetko a vidis akurat tak hlavu druhej mamicky🙂

myslim, ze v monobloku je rooming zavedeny na vsetkych izbach.. ale v starej len vo dvoch izbach.. beru ich prec stale po kojeni a z roomingu vecer myslim tiez ich beru ..ale nie som si ista.. ale inak na novorodenecke mozes kedykolvek prist si pozriet malinke.. sak to ti zabranit nemozu

zanna28
15. feb 2010

Peti,ja som tiež zažila taký "maraton" z jedálne do postele kvôli vizite,ale druhý krát som už ostala v jedálni raňajkovať,sme sa tak rozhodli s viacerými mamičkami a nikomu sme nechýbali 😉

Eji v monobloku je rooming na každej izbe pokiaľ je bábo v poriadku,moja mala silnú žltačku tak ju dávali pod modré svetlo asi štyri dni,každé tri hodiny mi ju nosili na kojenie ale aj keď máš bábo na izbe tak oni si vyžadujú kojenie v takých intervaloch a s tým je spojené váženie pred a po kojení,aby mali prehľad o tom koľko ti bábo "vyťahalo"....ináč to mi tiež liezlo na nervy,pretože každé bábo potrebuje papať individuálne,doma sme si to potom upravili podľa prirodzenej potreby,takže fakt neostáva nič iné len to ten cca týždeň vydržať ☹

ejasmeja
15. feb 2010

Peti, nastastie v inych porodniciach je to uz zvycajne lepsie, v niektorych dokonca o dost, ale presovska patri, zial, k tym najhorsim, ako potvrdzuju aj samotni lekari... skoda...
ked citam tie knihy o tehotenstve a porode a vidis, ze inde sa to da, tak preco nie u nas? ach jaj! to som od 20-ky snivala (lebo som sa o prodnictvo dost zaujimala a mala bohate info), ze kym budem ja mat dieta, tak uz budu porodnice na vysokej urovni... haha! ma 31 a je to stale to iste... 😖

petra1985
15. feb 2010

zanna no tak to je vyborne ste si to dobre vymysleli🙂) sak asi si uvedomovali, ze to je ich chyba..

eji tak ja potom nechapem preco s tym nic nerobia.. ah jaj..v starej rodila este moja mamka mna..a stale je to tam rovnake..ako prostredie a tak nic nepomenene.. akurat vymalovane

ejasmeja
15. feb 2010

Zanna, ja by som to riesila rovnako, v klude by som sa najedla a hotovo! 🙂

no a k tomu krmeniu, to ak by odo mna naozaj chceli, takyto neprirodzeny rezim, tak by som to jednoducho odmietla. dojcila by som, kedy by babo chcelo a vazenie pred a po kojeni odmietam, ak babo prosperuje. je to zbytocne stres pre mna i pre babo a nebudem mu to robit. okrem toho je uz davno dokazane, ze to vazenie nema relevantnu vypovednu hodnotu.

Peti, mas uplnu pravdu, nezmenilo sa tam vobec nic! je to smutne... pri tych vsetkych poznatkoch, ktore uz dnes medicina ma o dolezitosti neustaleho kontaktu mamky a babatka, prirodzenom dojceni (bez umelych intervalov), o dolezitosti prostredia a jeho vplyve na psychiku mamky i babatka a este dalsich veci, ktore nebudem teraz rozpisovat... no neviem, neviem, ale podla vasich prispevkov sme v Presove 100 rokov za opicami ☹
coskoro sa pojdem osobne pozriet do oboch porodnic, tak som fakt zvedava! este ze ste ma psychicky pripravili, inak by som zrejme rovno vo dverach zamdlela alebo "hodila" otocku na opatku a porodila doma... 😀

juliakocka
15. feb 2010

ahojte kočky, tak sobota, nedeľa CTG - nič sa nemení, poslali ma domov, vraj utorok, teda zajtra mam prist na CTG, už ma to nebaví....a bábo sa nijak neponáhľa...
čítam vás, čítam.... strašné s tou stravou a so všetkým, ale prežijeme a doma bude dobre 😉
inak Ejasmeja: zobud sa! môžeš čítať akékoľvek knihy, je to blud....lebo väčšinou ich píšu americké spisovateľky-....aspoň ja mala takú knižku ale všade naokolo kamošky čo rodili, všetky to isté hovoria, že v prešove je to bieda 😒 no ale čo už, prežiť sa to dá... a inak by som chcela vidieť ako tam papuľuješ, že odmietaš ten režim kojenia, ak chceš rodiť ako hviezda, tak chod na sukromnu kliniku, lebo tu ťa akurát tak vykričia, odignorujú a narobíš si len zbytočné starosti....ja nehovorím, že je dobré byť ticho, ale ty sama nič nezmeníš tým, že sa tam budeš hrať na premudretú....a tiež si myslím, že pri bolestiach človeku je jedno či rodí v komunistickej pôrodnej sále, alebo niekde na luxusnej...tak či tak sa dieťatko ked je zdravé, mamička prežije všetko 😉 Inak nechcem utočiť na teba, ale len si nerob ilúzie, že ťa tam niekto bude rešpektovať ☹

ejasmeja
15. feb 2010

Juli, iluzie si nerobim, knihy, ktore citam su z Francuzska, Holandska, Anglicka, Nemecka, Ciech... tu na Slovensku a obzvlast v PO je to des a hroza s porodnictvom.
rodit ako hiezda urcite nechcem a nevidim dovod, aby som si za slusne spravanie personalu (mimochodom je to ich povinnost) a prirodzeny porod platila sukormnu klinuku. chcem rodit iba prirodzene a v slusnych podmienkach. a rezim kojenia nebudem odmietat papulovanim. jednoducho budem kojit vtedy, ked si male bude ziadat a nie, ked si sestra zmysli, ze uz je cas. ak by na mna kricali alebo sa spravali arogantne, mam pravo podat staznost a aj ho vyuzijem. ak sa nikto neozve, nikdy sa to nezmeni. viem, ze nie kazdy ma na to, aby sa ozval, ale ja si rozhodne po hlave skakat nenecham. a to aj za cenu, ze sa na mna vsetci budu cudne pozerat, ze o co mi ide... ide mi o to, aby sa konecne nieco zmenilo k lepsiemu! a nechcem to iba pre seba, ale pre kazdu zenu, ktora tam bude rodit. jednoducho nie som typ, ktory drzi hubu a krok... jednam vzdy slusne, ale ak na mna niekto zacne utocit, nedam sa. poznam svoje prava.

juliakocka
15. feb 2010

Ejasmeja: pripomínaš mi Johanku z Arku a držím palce nech ti to vyjde 🙂 Inač ja sa tiež obávam kojenia, lebo ja som bola maličká a malo som papala a mamka ma potrebovala častejšie kojiť, nie každé 3 hodiny....a pritom ak deti plačú, tak ich prikrmujú a potom ich donesú na izbu a sa čudujú, prečo ženy nevyťahaju a musia si mlieko odsávať....je to na hlavu postavené, ....ale aj ich chápem, že ked tam majú milion deti a furt dajake zaplače, ta nebudu utekať hned na izbu za mamou, nech ho dokrmi....to by sa tie sestričky zbláznili 😖 ...no ja už chcem rodiť, aj doma je to jedno, len to chcem mať za sebou.... ale potom určite napíšem svoje zážitky 😎

ejasmeja
15. feb 2010

😀 Juli, tak toto mi este nikto nepovedal! 😀 si ma pobavila...

a nechces mat babo stale pri sebe? tak by si ju vedela nakojit, kedy by mala potrebovala, hm? to dokrmovanie ma totizto dalsiu velmi velku vadu - tu v PO deticky dokrmuju cez cumel s velkou dierou a tie sa potom nevedia dobre prisat na bradavku a tahat. samozrejme zalezi na kazdom dietatku, ake je silne a odhodlane a tak, ale ja toto tiez nechcem riskovat s tym dokrmovanim... kamoske tak dokrmovali a ono sa nevedelo prisat ani ked uz dostala mliecko (zo stresu v porodnici ho poriadne dostala az doma). ale nastastie bola natolko odhodlana a mala podporu svojej mamky, ze ho nezacala krmit umelou vyzivou. isla na to sice trosku drasticky, lebo dieta sa cely den neprisalo, revalo od hladu a ona revala s nim, mamka ju utesovala a podporovala, ale nakoniec dosiahla svoje a synceka krasne dojci. ale slabsie povahy bez nejakej podpory doma by to nevydrzali a dietatko by bolo na umelej vyzive. inak teda klobuk dolu pred nou, ze to takto zvladla. predsa pre babo je materske mlieko najlepsie co moze byt.

juliakocka
15. feb 2010

to hej, ja tiez chcem velmi kojit a viem ze obcas treba veľa trpezlivosti a tiez poznam kamosku, ktora to hned vzdala 😒 ale svagrinka bojovala a kojila rok 🙂.... čo sa týka babatka, no ja nemam predstavu ako to tam chodi, chcem len akurat mangela pri pôrode a cim skor ist domov....ale myslim, ze nechcem tu izbu, kde je dieta pri tebe....to by som si vobec neoddychla a doma si babetko uzijem až až, myslím že je dobré, že žena si v nemocnici ma oddychnut a sa hlavne zotavit po pôrode, a ked mas babetko na izbe, tak to nejde....lebo si viem predstavit, ja ako prvorodicka, by som hned bola pri nom ak by trosku zamrmlalo, lebo by som nevedela co mu je....a to si užijem aj doma 🙂 ja zvedava ako s tym mliekom, lebo my s mangelom byvame so svokrovcami a mam dost stresu kazdy den, tak dufam, že mlieko nestratim pri svokre 😢 ....ale ti pravdu poviem, nech už som z porodnice doma, lebo mam aj stres z porodu aj z toho co ma caka v nemocke :(

cmuky82
15. feb 2010

julka tebe uz svieti 42tt a ty si este doma 😲 tak uz sup sup do porodnice a verim ti, ze mas strach pozri kolko ja mam este casu a uz teraz sa bojim 😅
my sice u svokrovcov nezijeme, ale zijeme u mojich rodicov no nie je to az take strasne ale uz by som velmi chcela aby sme boli sami. a ides do monobloku?
ejka ahoj 🙂 ...ze Johanka z Arku 😀 joooj kiez by to tak bolo ako v knizkach

ejasmeja
15. feb 2010

Juli,
tak aj na izbe kde mas dieta stale pri sebe mozes poziadat, aby si ho sestry vzali, ked si unavena a chces si pospat. dohodnes sa, kedy ti ho prinesu, alebo si pren pojdes sama. chces rodit v starej ci v novej?

a s tou svokrou ta uplne chapem! ja co najdlhsi cas po porode chcem byt radsej u nasich. ja mam stres uz len pocujem slovo svokra alebo svokor... a to este ani vydata nie som! 🙂 ale som si nikdy nevedela predstavit, ze na tych historkach o svokrach moze byt nieco pravdy, lebo doteraz v nasej rodine boli len dobre svokry. pochopila som to, az ked som ti to zazila na vlastnej kozi... 😖

a planujete sa od svokrovcov odstahovat? budem ti drzat palce, aby sa vam to podarilo cim skor! 😉

ejasmeja
15. feb 2010

Cmuky, myslis, aby ma aj upalili???? 😕 😀

zartujem, viem ze myslis porodnicu a prirodzeny porod a respektovanie nasich priani a potrieb porodnikmi, vsakze? to by bola krasa! len to by sa najprv muselo niekomu chciet spravat sa milo a ludsky...

cmuky82
15. feb 2010

upalenie v ziadnom pripade 😠 , praveze takych ako ty by bolo treba viac 🙂 a este nenies pohlavie? alebo ani nechces vediet

petra1985
15. feb 2010

juli presne preto som nechcela ani ja rooming.. inak tie kazde tri hodiny nenormalne rychlo zleteli..

vraj kojit najlepsie je do 8 mesiacov.. no mam pocit, ze kazdy hovori inak.. a moja sa uz asi aj pomaly sama odstavuje ako tak na to pozeram.. mlieko cez den jej uz vobec nechyba iba v noci aj to nie vzdy... aspon nemam problem s odstavovanim a odvykanim.. deti si potom tazko odvykavaju...

a co sa tyka svokry sme mali kopu miesta u nej aby sme sli k nej.. ale ja som nechcela ani za pana.. tak kym sme nekupili byt sme byvali oddelene..

zanna28
15. feb 2010

Juuuj Juli,tak to ti teda nezávidím byť s malinkým bábom u svokry ☹,my sme bývali po svadbe necelé tri roky u svokrovcov,no našťastie prvé bábo sme mali už vo svojom,máme síce 2izbák a naňho dve úvery,ale nemenila by som to za nič na svete 😉 ....tak držím palce,aby ste sa aj vy čím skôr osamostatnili 🙂 ale hlavne kľud,to budeš naozaj najviac potrebovať a nielen ty ale aj babätinko 🙂

Eji, mne stále všetci hovoria,že som "papuľa nevymytá",no pri prvom pôrode ma chytila taká popôrodná depresia,že som preplakala celý pobyt v nemocke ☹

Cmuky, a ty už vieš čo to bude? Nám povedala doktorka v 20.tt,že na 80% to bude dievčatko,mne sa však nechce veriť,už len kvôli tomu,že celý priebeh toho teh. je úplne odlišný od prvého,uvidíme ešte v 30.tt,ale veď napokon je to jedno prvoradé je zdravie 🙂

juliakocka
15. feb 2010

Tak ja sa chystam do monobloku, chodim tam na CTG tak je to hadam jedno 😒 .. no a u svokrovcov byvame, lebo ja som len tento rok skoncila skolu, hned dovolenka a po nej som zistila, ze som tehotna, tak hned svadba a kedze moj milovany je uz doma sam, a my 3....tak som sa nastahovala tu.....sme rozmyslali nad podnajmom, ale kedze som nezamestnana a chceme v buducnosti sa budovat, tak sporime peniazky na domcek a v podnajme by sme nic neusporili....takže z takýchto dôvodov sa tlačíme 4 v dvojizbovom byte a bábo na ceste 😝 ....zatial nemáme žiadne rozbroje ani hádky, že celkom v pohode nažívame...ale viete ako to je....najlepšie je mladým samým....no sa pochválim ako sa situácia vyvinie, ked sa narodí babo...a mangelova mama mi bude do vsetkeho kafrať, ta sa obesím 😀 ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre