Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

candy23
30. jún 2012

Ahojte tehulky, som z Lipan a rodila som v januari Starej nemocnici. Bola som spokojna, nie nad mieru ale spokojna, nikdy by som tam uz vsak rodit nesla.Porod nesiel podla predstav a bola nutna sekcia, mala som "vybavenu" nadstandardnu starostlivost a vsetko bolo super a bola som spokojna a sme zdrave a vsetko ok ALE nikdy viac. Nie koli osarpanej budove, ani koli lekarom ci sestram a ostatnemu personalo, dokonca mi nevadila ani nasa spoluobcianka vedla na posteli na pooperacke, fakt nie. Neprisla som tam dovolenkovat aby som si vyzadovala luxus, o malu bolo tiez dobre postarane , len jednoducho pri dalsom skusim nieco lepsie pravdepodobne Sacu.Viem ,ze tieto fora cita aj personal nemocnice, tak naozaj vsetkym DAKUJEM boli ste skveli ale nabuduce skusim"vedla" 🙂

katkapresov
30. jún 2012

@vierka0 tak ja by som isla aj do obycajnej izby,len sa bojim aku spolubyvajucu dostanem,nedaj boze ciernu obyvatelku..

merilin
30. jún 2012

@marcovka1
@tigrica182 mne je jedno kam pojdem rodit, pravdupovediac, radsej by som sla do starej, uz len kvoli tomu, co sa tu pise o lekaroch a sestrickach. Ja som napisala, ze moj manzel nechce ani za nic. Nieze, mne vadi prostredie, alebo ze babam, co tam boli sa cudujem...
Vsade potrebujes mat bud stastie na lekara alebo si ho zaplatit.

vierka0
30. jún 2012

@katkapresov to urcite nie, pocernejsie mamicky su spolu v dvoch izbach na konci chodby pri sestrickach 🙂 tie dve izby su uplne na druhej strane ako sestonedelie, su v tej casti ako su rizikove tehotne zeny 🙂

marcovka1
30. jún 2012

@merilin povedz manzelovi ,ze on nejde rodit ani nebude musiet lezat v nemocnici a tu pol hodku vydrzi ked pride na navstevu 😀 😀 ale jasne kazdy ma svoj nazor,ale ide o to ze ty tam viac stravis casu ako on 🙂 🙂

vierka0
30. jún 2012

@merilin ja som nemala nikoho zaplateneho a o stasti tiez neviem ci je na mieste hovorit, zazila som v monobloku vsetkych lekarov a lekarky, aj sestricky, ja osobne nemozem nic zleho povedat (aj ked nieco bolo, su to veci ktore sa daju vykomunikovat, napriklad trosku mi vadilo, ze mi nevysvetlili vsetko co sa tyka mojho zdravotneho stavu, ale zistila som, ze sa stacilo iba opytat a s ochotou som problem nemala a taketo veci sa vyskytnu vsade)

tinka5
1. júl 2012

Ja som rodila v monobloku a musím povedaŤ, že som bola spokojná, oveľa viac sa tam starali sestričky ako v starej-poniektoré 😎 Ćo sa my v monobloku nepáčilo, bolo ako sa sestričky zbavovali deti a nechávali celý deň
mamičkám bábatka, ešte nechávali aj v noci 😝Nosili sme im na 19.30 na kúpanie.Myslím, že mamička si tiez potrebuje oddýchnuť a nie byť zatvorená s babatkom na izbe..... 😎a v tej horúčave to nie je nič moc.Ale inak je tam fajn.....

vierka0
1. júl 2012

@tinka5 tak ja mam taku skusenost, ze ked mala mamicka navstevu mohla kludne dieta odniest na novorodenecke, dokonca deticky sa "zbierali" po poslednom kojeni o polnoci, celu noc zostali len deti mamiciek, ktore ich vyslovene chceli pocas noci, hlavne kvoli plnym prsiam v noci 🙂

veji
1. júl 2012

neviete nahodou kto zastupuje dr. Ligusa pocas dovolenky?

tinka5
2. júl 2012

@vierka0 to áno, ale nie každá mamička mala návštevu stále a tak trčala s babatkom na izbe..... 😢 😝

vierka0
2. júl 2012

@tinka5 a kde by chcela ist ?? 🙂 nakoniec, ide o 4-6dni, prve dva dni babatko nie je na roomingu..bola som nemocnici takmer tri mesiace a ani jedna mamicka sa nestazovala ze "trci s babatkom na izbe" 🙂 pravdupovediac, ja som mala dceru tri tyzdne v inkubatore, kazde tri hodiny som za nou chodila, najradsej by som pri nej stravila cely cas ale nebolo to mozne..dalsie tri tyzdne po vybrati z inkubatora som ju mala cely cas na izbe (okrem kupania a casu ked som ju odniesla na novorodenecke kvoli navsteve alebo ked som sla na obed - stravovala som sa dole v bufete, kedze som si nechcela za nemocnicnu stravu priplacat ako doprovod k dietatu)
okrem toho, babatko je od mamy nielen na kupanie, ale aj rano od siestej do deviatej je na novorodeneckom, cize ja si myslim, ze ked si mama potrebuje zbehnut do bufetu, nie je problem (priapadne odnesie dieta na novorod. alebo poprosi inu mamicku, ci jej babo na chvilu nepostrazi..

tinka5
2. júl 2012

No neviem, či si bola tiež tam v tých horúčavách 😎 a inak malého som mala od pol šiestej alebo až o šiestej, podľa toho aká bola služba a mala som ho priniesť na novorodenecké až o 7.30 a potom som ho už okolo 8.30 alebo až o 9.00 mala naspať 😎

barbarkapo
2. júl 2012

Ahoj dievčatá, vrátila sa niektorá čerstvo zo starej pôrodnice, hovorilo sa, že sa tam robili dajaké rekonštrukcie, zlepšilo sa to tam trošku?

dasaa
3. júl 2012

Ahojte babenky idem rodit do monobloku.A chcela by som sa opytat ako to je ked zena je po cisarskom kedy uvidi babo.A este by som chcela vediet ze keby som bola na jednolozkovej izbe ci by mohla prist za mnou navsteva.Dakujem za informaciu 🙂

vierka0
3. júl 2012

@dasaa babatko ti prinesu na dalsie kojenie..tie casy su 5:30, 9:00, 12:00, 15:00, 17:30, 21:00, 24:00, co sa tyka tych navstev, podla predpisov iba pocas navstevnych hodin, ale zaviselo to tiez od sestricky a casu..najlesie az poobede, ked tam uz nie je tolko lekarov a personalu..

merilin
3. júl 2012

@dasaa a ku komu ides rodit?
Rodili ste niekto pri Adamovi alebo Bilovi? Aki su?
O chvilu idem aj ja a neviem, ci si vybavovat lekara, alebo to nechat na nahodu, kto bude mat sluzbu.

tinka5
3. júl 2012

@dasaa -záleží od sestričky, ale k matke po cisárskom pustili aj o 20.00 😉

annie6
3. júl 2012

ahojte, chcela y som sa onformovat, neviete ako je to u nas s epiduralkou? kolko sa plati a kedy si to treba vybavit a pod.? 😎

dasaa
3. júl 2012

@vierka0 dakujem za odpoved 🙂
@merilin no mala by som ist ku Simovi.Ale neviem ci to vydrzim bo dnes ma bolia krize a picha ma zo spodu.Len dufam ze ma to nechytne skor. 🙂
@tinka5 dakujem 🙂

vierka0
3. júl 2012

@annie6 pokial viem, mozes si to vybavit uz skor pred porodom (dokonca sa to odporuca), zaplatit to, v pripade, ze epidural nakoniec nevyuzijes, vratia ti peniaze..
@merilin mna rodil Bil, ale bola som na sekciu, bol v pohode, po sekcii prisiel za mnou, povedal mi ako to prebiehalo (mala som komplikacie, varixy v bruchu (nikde inde krcove zily som nikdy nemala, bol to sok) aj mala bola otocena priecne), aj ked som sa ho nieco pytala neskor, ked bol nahodou na izbe, normalne mi odpovedal, vysvetlil..Adam je velky odbornik, hlavne operater, sanca ze ta bude rodit on, nie je velmi vysoka (ak ho teda nemas vybaveneho), vacsinou operuje, co som tam bola ja, tak malokedy mal sluzbu 24h..

vierka0
3. júl 2012

@dasaa este ked sa pytas na navstevy po sekcii, mala sa narodila o 8:40, prebrali ma nieco pred desiatou a manzel za mnou dosiel na izbu okolo pol jedenastej, aj mamu potom ku mne v pohode pustili..ja som babo videla az na druhy den, ale my sme boli predcasne narodení, takze rovno do inkubatora a ja som ju videla, az ked som bola mobilna..

dasaa
3. júl 2012

@vierka0 aha no ja som zvedava ako to bude pri mne.Teraz neviem ze ked pojdem na cisarsky ci moze byt manzel nie kde na blisku.Alebo ako to je ?

vierka0
3. júl 2012

@dasaa ten moj cakal na deviatke na chodbe, ked ma doviezli na izbu, som mu zavolala, ze moze za mnou dojst..myslim, ze manzelovi aj mozu ukazat babatko, ale neviem konkretne, treba sa opytat, ked pojdes na ctg, alebo na prijem..

vierka0
3. júl 2012

@dasaa inak, sima je super, on ti vsetko vysvetli, kludne sa pytaj..aj co sa tyka tej pritomnosti manzela..

dasaa
4. júl 2012

@vierka0 dakujem som rada ze si mi par veci vysvetlila 🙂

annie6
4. júl 2012

otazka: kolko ks balenie plienok pre babo treba vziat do porodnice? 😅

dasaa
4. júl 2012

@annie6 ja beriem cely balik plienok.Neviem ci to nebude az vela ale pre istotu viac ako menej 🙂

zigzag
4. júl 2012

neaky typ kam sa da ist vonku v PO s rocnym babom???

mirka12011
4. júl 2012

@annie6 5plienok na den....

atreyu
4. júl 2012

@annie6 7 plienok denne...prebaľuje sa každé 3 hodiny okrem noci tam je 5 hodinová pauza...
čiže ak tam budeš normálne tých 5 dní tak ti stačí jedno balenie newborn...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre