Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

petra1985
28. dec 2009

pri akutnom ano davaju do celkovej 🙂

petra1985
28. dec 2009

katka s tym ani nerataj dufaj, ze cisarak nebude potrebny 🙂

anavila no ja co pocujem posledne porody tak sama Borecka, Horanska akoby tam ini doktori ani neboli... tak dufaj, ze nenatrafis drzim ti palce 🙂 ja keby som nemala doktora vybaveneho tak skoncim pri Boreckej... ah ah

katka22r
28. dec 2009

peti dakujem za info a vsetkym cakatelkam drzim prsteky

ejasmeja
29. dec 2009

ahojte!
zelam vsetko dobre do dalsieho roka! a amozrejme lahke a rychle porody a zdrave a dobre deticky! 😉

a k Horanskej - ja som ju zazila iba jediny raz a bola strasne arogantna a neprijemna. takze ak by mala byt pri mojom porode, tak ju urcite odmietnem. pristup, aky mala k rodicke - ze na nu kricala a vynadala jej, je absolutne neprofesionalny. ja by som to asi tak nenechala a stazovala sa na nu. ved ona si bude dovolovat dovtedy, kym jej to dovolime my... hrozne!

anavila
29. dec 2009

no to hej, ale ked mas bolesti a si vlastne v jej rukach, ona to raidi, tak neveim ci by si mala silu jej este nejak oponovat alebo jej nadavat, alebo sa jej vyhrazat...mnoho zien je takych vratane mna, ktora je rada ze zije a nechce si este vyrabat problemy. Ale na druhej strane maas pravdu, nemala by tak pristupovat k rodicke. To je pravda

katka22r
29. dec 2009

noo kocky ja sa ku gynek.nevyjadrujem 😒 ...tak zajtra som zvedava ako dopadneme...ci si nas nechaju alebo nie..ak ano napisem az ked nas pustia z nemocky a ak nie hned zajtra sa ozvem....tak sa drzte babenky a ak nestihnem napisat tak vam prajem stastny novy rok a tie co cakaju na porod tak krasny a zdravucky zaciatok s babenkamy a ostatnym vela lasocky a hlavne zdravicka ktore je velmi potrebne 🙂

olienka12
29. dec 2009

Ja si zatial nemoze stazovat na nic okrem minipidi porcii jedla 😉 sestricky su hrozne zlate vsetko tu klape.zajtra velka vizita tak na tu som zvedava 😉 ja budem zatial ukazovat len brusko 😉

katusik84
29. dec 2009

Ahojte babenky,ja som síce rodila už v auguste - máme krásneho chlapčeka, ale na starú pôrodnicu sa nemôžem sťažovať. Rodila som pri Mudr. Dzurilovi (fakt prišiel iba chytať malého) v noci. Mala som pri sebe manžela a tiež vybavenú sestričku mimochodom staničnú zo starej, ktorej budem do konca živote v´dačná za podporu a nebyť jej tak neviem neviem. Adamko mal omotanú pupočnú šnúru okolo krku aj telíčka, takže sme sa pri tlačení natrápili, ale bolo to v pohode, až na to šitie(pokazilo mi to všetko pekné z pôrodu), ktoré ma bolelo ešte asi mesiac a na zadok som nesadla asi 2 týždne. Poviem vám, že síce som povedala, že už nikdy viac, ale potom ma to rýchlo prešlo. Môj malý drobec nám robí radosť a celé dni sa točia okolo neho. Je to naše veľké šťastíčko, vytúžené a milované bambino.V pôrodnici to bolo fajn, akurát mi vadilo, že som sa nedostala na rooming in, ale tie 4 dni sme vydržali. Všetkým Vám prajem rýchle a bezbolestné pôrody a veľa veľa zdravíčka aj vašim malým

petra1985
29. dec 2009

Dzurilla vraj taky je.. ze pride az na koniec vsetkeho🙂 inak jedna holka rodila pri nom bola so mnou na izbe a tiez si povedala, ze nikdy viac.. stazovala sa najma na to sitie..

kati tak ty uz ides? nejako to zbehlo straaasne rychlo tak drzim palce

olienka a ty z nemocnice pises? No hlavne, ze dobre je 🙂 drzte sa

ejasmeja
30. dec 2009

anavila, pocas porodu by som asi ani ja nemala chut hadat sa s nou, setrila by som silu na dolezitejsie veci 🙂
ale urcite by som ju poziadala, aby na mna nekricala. ak by to nerespektovala, musel by ju doraznejsie poziadat moj partner (ten bude mat instrukcie uz dopredu, ze co ma robit 😀 ) a ak by ani to nerespektovala, tak by som po porode na nu podala staznost oficialne - nemocnici a aj uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivosotu. ved na to su aj zakony a charta prav pacienta, ktore hovoria, ze sa lekar musi spravat slusne, uctivo, bez urazok atd. a ze pacient je jeho rovnocennym partnerom a musi byt informovany o vsetkych zakrokoch a pod. - informovany suhlas im ale asi nic nehovori... lenze to stale povazujem aj za nasu chybu, kedze netrvame na slusnom spravani a na nasich pravach.

katka22r
30. dec 2009

kocky moja mala je taka vybita prve spinka na celom ctg a ked dr.povedala ze si nas nechaju zacala kopkat ako blazonko od pondelka sa vobec neotvarame a objednala nas na 7.1 uz aj s taskou tak uvidime ci nas neposle domou,ja si myslim ze jej je v brusku dobre,ked nechce vonku ale aspon novy rok oslavime 2v1🙂

ejasmeja
30. dec 2009

kati, ved este ma 2 tyzdne cas, nie? 🙂

petra1985
30. dec 2009

ejasmeja a ty kde planujes rodit?

ejasmeja
30. dec 2009

peti, podla toho co citam, co mi povedali kamosky a co som sa dozvedela aj od personalu presovskych porodnic, tak viem, kde neplanujem rodit... 🙂
aj ked mozno to bude take rychle, ze nikam inam ist nestihnem, ktovie... ale radsej by som sa tomu vyhla a nasla lepsiu porodnicu.

sanik
30. dec 2009

jej cau Eji, ty si tu?
pockaj poslem ti IP

ejasmeja
30. dec 2009

ahoj sanik, som tu, cakam 🙂

katka22r
30. dec 2009

eji noo 2tyzdne ako 2 tyzdne ja som nemala pravidelnu menstr,takze tazko a podla posledneho ultr.mame termin na 8.1 takze kedy kolvek to moze prist a brusko mi uz padlo dole tak ktovie zeby na novy rok?... 🙂

katka22r
30. dec 2009

kocky olienka uz ma chlapceka danielka 2600g a 48cm rano jej dali oxitocyn ale ako prebiehal porod neviem nic ale uz to ma za sebou🙂

ejasmeja
30. dec 2009

Kati tak drzim palce, ved vies...! 🙂
a Olienka blahozelam a tesim sa velmi! a vela zdravicka obom! 🙂

katka22r
30. dec 2009

eji dakujem pekne a co pre ktoru porodnicu si sa nakoniec rozhodla?vies lebo ak nema tvoj gynek.monitor na ctg tak posledne tyzdne ak zacnes chodit na ctg a poradne budes chodit tam kde pojdes rodit...a inak tvoj gynek.nieje aj porodnik?mozes si to u nho vybavit

ejasmeja
30. dec 2009

je porodnik, ale nepracuje v porodnici. este som sa pre ziadnu nerozhodla, zistujem informacie o tych, ktore su tu v okoli...

katka22r
30. dec 2009

aha a o bj nevies nic?moja kamoska si to tam chvalila...ja som bola pevne rozhodnuta pre novu od zaciatku...mne sa tam zdaju byt lekari celkom v pohode....a nikde to nieje ruzove takze idem tam ....robili mi tam sice dva zakroky po potrate ale bola som spokojna s lekarmy a ich starostlivostou

ejasmeja
30. dec 2009

o BJ prave sa snazim zistit info, zatial je vsak tema "hlucha" 🙂
ale sesterka tam rodila vsetky svoje deti a hoci pri prvom to bolo tak ako tu v PO a teda nebola spokojna, odkedy su zrenovovani a maju aj ovela lepsiu starostlivost, tak si ich len chvalila. ale rada by som zistila aj info od inych mamiciek.
sesterka tam dostala babo hned na brusko, ostalo s nou cele 2 hodiny, nedokrmovali jej ho z cumla, nenutili ju vkuse ho vazit a podobne... laktacne poradkyne aj sestry boli uzasne ochotne a aj lekari a to nemala nikoho vybaveneho...
no a tu v PO ti dietatko nedaju na cele 2 hodiny po porode na brusko, dokrmuju cumlami, potom sa deticky nechcu prisat a podobne... tak toto si ozaj nezelam pre seba ani pre svoje dietatko

petra1985
30. dec 2009

ja som mala ist rodit do BJ lebo som tam mohla mat vybavene ale nechcela som lebo to je daleko... a musela by som tam ist skor a s navstevami by to bolo tazsie kedze ma dokrmovali nasi z domu 🙂 vraj je tam dobre.. takze keby som si mala vybrat tu z okolia niekam tak urcite do BJ

vela zdravia prajem olienke a malemu nech sa im dari

ejasmeja
30. dec 2009

peti, ja mam nedaleko BJ starkych a k nim casto chodievame. aj nasi, takze s dokrmovanim snad nebudu probelmy... 🙂

anavila
30. dec 2009

ahojte baby, dnes som bola prvykrat na CTG v starej. Tak ma vystrasila ta sestricka, lebo pristroj vobec nemonitoroval ozvy, ako keby dietatko nezilo. Utekali sme hore na salu a tam maju este jeden pristroj a ked ma naposjila uz b olo vsetko ok, tak sa sestricka smiala, ze kolko stresu mi narobila. Inak mi to tam pripada strasne chaoticke. lekari chodia hore dole, raz su tam traja raz nikto...pripadalo mi to fakt divne. No a som prekvapena aj z cennika - cakala som epidural ze stoji 2000sk, lebo tak pred dvoma rokmi stala, teraz uz stoji 100eur. A tiez za otca pri porode som platila 300sk, teraz uz 17 eur. Strasne sa neviem rozhodnut ci chem alebo nechcem epidural. A vy?????

petra1985
30. dec 2009

eji no vidis tak to neries a vyskusaj BJ 🙂

anavila no dobre stresy tehotnej zene spravila ah jeee 🙂
ja som epidural chcela a teta tam robi sestricku tak hned mi to zarazila 🙂 ta asi vie preco no..

katka22r
30. dec 2009

ja epidural nechcem

anavila
30. dec 2009

och....ja mam taky hrozny straqch z porodu, ze konec. Mm uz jeden za sebou tak viem co to je. fakt sa neviem rozhodnut. Pride mi to take velmi pre fajnovky, co nic nezvladnu. Nechcem byt zbabelec co sa boji bolesti ale na druhej strane sa jej fakt bojim.

petra1985
30. dec 2009

sak toto anavila ked vies do coho ides je to o to horsie ale zas moze byt ten porod ovela lahsi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre