Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

juliap
5. dec 2010

@lenkadanko v podstate tych par dni vydrzis tam aj tam ... skus si pocitat takych 5-7 str dozadu, tam sme myslim pisali co v ktorej porodke je ...

daszka1
5. dec 2010

@lenkadanko tak ako pisala juliap je to jedno.. len v starej porodnici je teraz stosekova a to je ta najhorsia dr. aku poznam a to hovorim z vlastnej skusenosti.

aha1
7. dec 2010

@daszka1 pridávam sa ak by som mala rodiť pri Stošekovej tak to radšej porodím sama doma 😠

aha1
7. dec 2010

Ja idem rodiť do KE do univerzitnej na triedu SNP už som bola za prednostom docentom Krausom veľmi zlatý lekár a majú tam detskú jisku. Keď som telefonovala s vrchnou na novorodeneckom bola veľmi zlatá a pol hodiny mi všetko trpezlivo vysvetľovala čo som chcela vedieť a to som si našla číslo telefónu na nete. V Prešove som bola trikrát na rizikovej a dalio si akurát podpísať, že odmietam amnio a ani do papierov sa nepozreli a opýtali sa že načo ma lekár odoslal do RP (veď mám len po troch gyn.operáciach, miomatickú maternicu, vysoký tlak, porušenú glykemickú krivku riziko, že malý bude mať opačný rh faktor a začne vytvárať protilátky, sekundárnu sterilitu a vek 38 rokov takže prečo riziková poradňa).

daszka1
7. dec 2010

@aha1 Vidim ze aj ty/vy mate skusenost so stosekovou, no nezavidim vam vasu situaciu . Mna odrodil muzov bratranec takze som dobre dopadla a aj sestricky boli mile lebo videli ze ponam doktora. A aj sam doktor mi vravel ze vacsina zien uteka do kosic ze v presove to u stoji za ... , a to vraj odvtedy odkedy dali stosekovu do strej porodnice..

aha1
7. dec 2010

@daszka1 Ja som prvého rodila v Prešove aj teraz som chcela poznám kopu lekárov v monobloku aj vrchnú na gynde ale asi ich teraz veľmi ovplyvňujú zákulisné boje a preto sú pacientky na vedľajšej koľaji a kedže mám aj zdravotné problémy tak som si vybrala Košice len ma mrzí, že potom to vyzerá, že v treťom najväčšom meste vo fakultnej nemocnici pracujú len biznismeni alebo fušéry. ☹

daszka1
7. dec 2010

@aha1 Ja som obidve moje dievcata rodila v starej porodnici .Prvy krat to bolo super aj doktory aj sestry. Druhy krat ma nadopovali lepsie povedane ma nadopovala stosekova. ale nakonie to bolo ok. len ma stve to ze teraz chce vacsina lekarov odist prec kvoli stosekovej . No co narobime my to vedenie nevyberame ale trpime kvoli nemu... ☹

anita79
8. dec 2010

ahojte- chcem sa spytat, akymi lekarmi si dr Kascak a dr Kysely a este Dr. Hricova. Vsimla som si ( ked som bola v starej nemocnici na ctg), ze su napisani ako lekari v starej nemoc. na mesiac december 2010...
@daszka1 som rada, ze porod ti dopadol dobre. nakoniec si si vyziadala ineho lekara namiesto Stosekovej,alebo sa nejak sami vymenili...

juliap
8. dec 2010

@anita79 ja mam skusenost len s Kyselym, predtym bol primarom na novej porodke a mal na starosti aj rizikovky, mozem napisat len same + na neho, velmi dobry, ludsky pristup ... teraz pri 3 mimcu som k nemu nechodila, ale aj tak sa zaujimal, co so mnou a hned po porode volal dedovi, ze uz mam chlapceka ... a dr hricova je taka mladucka nie ...

aha1
8. dec 2010

@anita79 MUDr.Kyselý naozaj skvelý odborník (má rád obálky) MUDr.Kaščák taktiež odborník hlavne na sterilitu neviem ako teraz ale predtým mal problémy s pitím a MUDr.Hricová nemala som tu česť.

adriannak
8. dec 2010

Urcite nikomu z vas by som neradila MUDr. STOSEKOVU v monobloku Presov, Obycajna masiarka, otras a hanba takej drzej a nenasytnej zene po peniazoch. Pise na ruky kolko jej mate zaplatit a sama si pyta UPLATOK a ked jej nedate drzo si pride za vami vypytat na izbu. Viem co pisem a nie jedna osoba to potvrdila.

kingstonka
9. dec 2010

adriannak... no to snad nie- nepocua som sice na nu zatial nic dobre- ale toto je uz vela ☹ - a este z nej urobili zastup. primara v starej- snad sa mi podari jej vyhnut... ☹

daszka1
9. dec 2010

@anita79 Ahoj , no ja som si nakoniec nevyziadala ineho lekara mala ma rodit dr. palova ale stosekova jej povedala ze este nemam dostatocne kontrakcie na to abysom rodila.No a v tom vosiel do dveri Dr.Varhol (bratranec mojho priatela) a len zo srandy sa ma spytal ci rodime medzitym stosekova odisla... A ja som za 10 minut mala po porode..... tak asi tolko...

daszka1
9. dec 2010

@adriannak no nepotesim ta ale Stosekova je uz v starej porodnici.. mala som tu cest s nou...

aha1
10. dec 2010

Ale veď ju môžeš odmietnuť v dnešnej dobe ja som jej rovno povedala aby dala ruky odo mňa preč a držala sa ďalej.

kingstonka
12. dec 2010

ahojte... myslite, ze ak chodim posledne tyzdne do poradne v starej nemocnici aj na ctg tam, tak, ze sa predsa len na poslednu chvilu mozem rozhodnut ist rodit do monobloku? neviem sa rozhodnut...

olienka12
12. dec 2010

@kingstonka ano vyber porodnice je na tebe, papiere sa nestratia aj pri prijme ti natocia ctg,takze ziaden problem, jedine,ze pojdes na kontrolu a uz si ta tam nechaju,ale stale mozes povedat,ze chces ist hore do monobloku

kingstonka
12. dec 2010

vdaka.... ja sa vazne neviem rozhodnut :(

kvetka84
13. dec 2010

@aha1 mas vybaveneho porodnika, alebo si to Stosekovej iba tak povedala? A ked bude mat pri porode ona sluzbu co potom urobis? Ja ju nepoznam, ale z toho co tu o nej pisete, tak by som do starej nechcela ist len kvoli nej.
Ja som si inak vybrala staru porodnicu, vraj lepsie sestricky a aj lekari, no okrem Stosekovej samozrejme. Ja sa len bojim, ze ked si nezazmluvnujem lekara a ona bude mat sluzbu ze bude musiet ona odrodit. Ci oni maju sluzbu viaceri lekari? Som prvorodicka, netusim ako to funguje v porodniciach.

A este otazka. Ktora rodila v starej porodnici, co potrebujem so sebou na vybavu pre seba a pre babo? Co dava porodnica? Dakujem

olienka12
13. dec 2010

@kvetka84 sluzbu maju viacery stosekova robi ambulanciu tzn denne ked budes rodit v noci urcite ju nedostanes 😀 a pri troche stastia,kym tam ty pojdes uz tam nebude 😀

olienka12
13. dec 2010

@kingstonka monoblok wc na izbe to rozhodlo u mna

kvetka84
13. dec 2010

@olienka12 co ju chcu odtial dostat? alebo ona sama chce ist prec? Lebo ja by som najradsej isla do starej. A inak to znamena, ze aj ked budem chodit od 36 tt na CTG, tak ona mi ho bude robit? Alebo je iba na prijme do porodnice ? Dakujem

olienka12
13. dec 2010

@kvetka84 nie ctg je ina ambulancia
uz by mala ist do dochodku,ale sama asi nechce

aha1
14. dec 2010

@kvetka84 mam pôrodnika idem rodit do KE na triedu SNP k docentovi Krausovi páči sa mi tam prístup lekárov a sestier aj napríklad v PO keď ideš na ctg potrebuješ byť celé doobedu a tam ťa objednajú na hodinu a hneď ťa natočia a urobia poradňu pol hjodina a si vybavená.

olienka12
14. dec 2010

@aha1 nie je pravda aj v PO ta objednaju na urcitu hodinu

kingstonka
14. dec 2010

ja chodim na ctg do starej- a tiez som vzdy objednana- tak necakam....

aha1
14. dec 2010

@olienka12 pravdupovediac keď som ešte v lete august chodila do monobloku do rizikovej tak vždy tam boli ženy na ctg a doba čakania podľa ich reči vyzerala na dve až tri hodiny tak som z toho usúdila, že sa neobjednáva.

kingstonka
14. dec 2010

@aha1 inac aj ja by som si vybrala KE ak by som to nemala vyse 55km a PO len 20 :(

olienka12
14. dec 2010

@aha1 no objednava sa,ked tam cakali,tak za lekarom kt.im mal ctg posudit a prave rodil alebo take nieco 😉 😀 ale objednava sa na hodinu a necakala som dlhsie ako 10minut

materstvo
14. dec 2010

Mala by už ísť do dôchodku,keď sedím v čakárni vždy ju počuť ako kričí aj na personál,
ku pacientkám je tiež nevľúdna .Môžeš si žiadať na vyšetrenie iného lekára a ona ti nemôže nič povedať.
Môžeš ju odmietnuť aj pri pôrode aj na CTG. Poslednú dobu sa o nej veľa píše a nie lichotivo. Znamená to niečo.
Veď idú reči , že v monobloku sa jej chceli zbaviť tak ju dali do starej dúfali že pôjde do dôchodku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre