Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

bmmz
25. jan 2011

no my sme mali vanicku ktora sa dala priputat a mohla byt pouzivana ako autosedacka do 3 mesiacov sme chodili takto maly si kludne spinkal, az potom chcel byt vo vajci ked uz sa rozhliadal dovtedy sa vo vajci zlostil tak sme ho ani nepouzivali

anavila
25. jan 2011

zajtra idem zas na CTG, tak uvidim co mi povedia...zas bude ta ista doktorka, a zas napise do spravy ze je vsetko ok, a ani na mna nekukne...ale poprosim ju aby ma vysetrila. Dufam ze vsetko dobre dopadne....mam uz toho fakt dost...dnes mam k tomu hrozny den, vselijake myslienky, maly mi place, asi zacina byt chory...a ja uz tiez zacinam siviet. Hroznu mam depku. ☹

olienka12
25. jan 2011

@anavila skus sa pytat na ultrazvuk nedaj sa odbit

anavila
26. jan 2011

ahojte..tak a som doma...bola zas dnes doktorka palova a kedze mam dnes termin, tak ma aj vysetrovala a povedala ze som otvorena na 2cm, a ze ked si dnes moj manzel splni svoju povinnost, hned som tam...ale moj muzik ani pocut 😒 tak musim pocat az sa to rozbehne samo.
Inak mam prist este v piatok na CTG a uvidi sa ze co a jak...a povedala som jej o mojich bolestiach, tak mi na to povedala ze to je dobry znak, ze to sa takto maternica pripravuje...no som taka zvedava ako to vsetko dopadne, ze az...

juliap
26. jan 2011

@anavila tak ti ostava len mm znasilnit ... podvihaj kus maleho veci nachystaj k dveram a v noci odchod do porodky ... drzime prsteky 😉

marcovka
26. jan 2011

@anavila ahoj maš štastie na tu palovu,mohla ta už nechat v nemocnici .... 😒 ach ty lekári drž sa dievča 😉

olienka12
26. jan 2011

@anavila ked mas doma fitloptu,tak aj ta moze pomoct drz sa

anavila
26. jan 2011

dakujem ste zlate...joj ja nechcem ostat v nemocnici len tak a cakat na nieco, co ktovie kedy pride, dobre ze ma nenechala...sak by som sa zblaaznila, doma deti, a ja tam len tak cakam....nie nie.aj ked neviem co mi v piatok povie. Ste velmi zlate naozaj, velmi.

olienka12
26. jan 2011

@anavila inak mne pride ako povera,ze za pokus nic nedas 🙂) daj si skoricu napriklad jablko so skoricou mozno pomoze 🙂)))

kingstonka
27. jan 2011

@anavila ahoj- na mna dr.palova tiez velmi nezaposobila pri vysetreni (pred tym som ju nepoznala)- ale rodila som pri nej a bola fajn... bola som spokojna

anavila
27. jan 2011

skusala som skoricu, cervene vinko, poskoky, prechadzky, horuci kupel, malinikovy caj...okrem sexu vsetko mozne...a nic...no uvidime.

@kingstonka mas pravdu, ona je taka nemasna neslana...v piatok idem zas na kontrolu, uvidime kto tam bude...ona asi je len v stredy...ale urcite nechcem aby ma tam nechali a len tak by som tam cakala..sak to mozem aj doma...baby, je to pravda, ze vyvolany porod viac boli??? nemate s tym niekto skusenost? Mna uz napada vsetko mozne...

kvetka84
27. jan 2011

@anavila kde si zohnala ten malinikovy caj? Ja sa pytam v kazdej lekarni, ale nikto o nom nepocul.
A inak mam stresy este len z toho co pises ty. Ja mam este 5 tt, ale stresujem uz dostatocne a to neviem este do coho idem, lebo to bude moje prve. Drzim palceky nech to obaja zvladnete a nech je vsetko v poriadku 😉

marcovka
27. jan 2011

@kvetka skús v predajni zdravá výživa tam maju snad všetko,ja len tam čaje kupujem a ešte v Tescu malom jak vojdeš tam tiež predavajú len čaje 😉

kvetka84
27. jan 2011

@marcovka dakujem skusim pozriet, lebo by mi uz trebalo zacat pit, aby som sup-sup porodila 😀 srandujem

anavila
27. jan 2011

@kvetka84 teraz som kupila caj z ostruziny malinovej pri kauflande v lekarni...oni ho v lekarnach nemavaju, ale kupovala som tam ine veci, a spytala som sa ci nahodou nemaju. A mali 🙂 Stal necele 1euro.
Viete co?
@olienka12 vyskusala som poskakat trochu, ale nemam fitloptu, len tak na posteli makkuckej som si pohopsala rano...a odvtedy mam bolest na bruchu ale taku ako je svalovka, napr. ked robis brusaky...zvlastne, dufam, ze som si tym nejak neublizila...ja uz to nebudem nijako znasilnovat..sak to babo raz vyjde, urcite tam nezostane navzdy,no nie?

kvetka84
27. jan 2011

@anavila na ctg ides zajtra hned rano? Beries si uz aj tasku so sebou pre istotu? Ja uz ti zavidim, lebo ja mam vsetko nachystane, a uz len cakat. A to ma hrozne depta ☹

anavila
27. jan 2011

@kvetka84 mas este cas..nezaoberaj sa tym, ved este mas viac jak mesiac...neboj sa, vsetko dopadne dobre...ja tasku uz mam zbalenu od silvestra, a nosim ju stale v aute ked idem na poradnu. Takze uz ju ani neberiem do izby, len je na chodbicke, ze ju len vezmem a idem...tvoje babetko este ma cas...nemysli na to co bude o mesiac, to budes potom riesit. Naozaj sa nemas coho bat...ale skor tesit...a nevsimaj si mna, ja som od prirody taka ze vela veci vidim ciernejsie ako su 🙂 a naozaj nechcem zle na teba vplyvat, tak hlavu hore

juliap
28. jan 2011

@anavila tak drzime dnes palce, nech uz je to ... a najblizsie o 5 dni napis, ze uz ste doma ...

anavila
28. jan 2011

@juliap dakujem za drzanie palcov, ale som opat doma mam ist zas v pondelok na CTG atd...napisala mi do papierov - zas bola Palova, ze mam CTG zaznam nejaka zuzena krivka s akceleraciami, neviete niekto co to znamena? pytala som sa jej ci je to ok, a povedala ze ano...lebo doteraz mi len pisala ze reaktivny zaznam. No neviem. Vcera sme s manzelom vyskusali tomu trocha "pomoct" a ono sa nic NEDEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj ☹ ☹ ☹

juliap
28. jan 2011

@anavila ze mala bude cakat do 1, aby mala naraz narodeniny aj meniny ... bude to tanicka 😀

marcovka
28. jan 2011

@anavila ach moja zlata už som myslela,že už maš to zasebou ☹ ten tvoj drobec asi vie že von je kosa no načo sa ponahlat,dufam že cez víkend pojdeš drž sa 🙂

anavila
28. jan 2011

@juliap vidis, to ma nenapadlo, ze to uz teraz bude Tatiany....no ja som teda fakt zvedava..teraz citim take tlaky trocha, tak neviem, ja uz si to radsej nebudem ani vsimat.
@marcovka asi mas pravdu 🙂

materstvo
29. jan 2011

mixalko- Poch a doktor naj,to si ešte nevidela doktora odborníka ved on je slabý ako čaj čo sa týka odbornosti ,. A neodišiel pre zákulisné ťahy ale pre svoju odbornosť. Personál je tam dobrý aj teraz od januára.choď sa pozrieť,ja som tam ležala teraz super.

andrea487
29. jan 2011

Poch!!! to je prípad,ved on mi napísal že mám placentu vpredu,pri ultrazvuku!moj lekár,vypísal,rizikové teh. mesiac som bola v strese,len ležala,nehýbala,bála sa vobec pohnút,potom som šla,na morfologiu,k mudr.Vaškovej,do gynstaru,a tá sa chytala za hlavu,že či gynekolog nerozozná placentu,a este mi vypíše rizikové!!a tvrdil že budem musiet rodit sekciou..
tak to čo je za gynekolog,porodník,ktorý po tolkých rokoch nerozozná placentu,..chore nie.. 😔 😔
tolko moja skusenost s týmto "odborníkom"

tun1ska
29. jan 2011

Pocha som kedysi poznala osobne -našťastie ako lekára som nemal tú česť ...ale keby ste počuli tie vyjadrenia o ženách, no hrôza..nikdy by som sa mu nedala vyšetriť... a o jeho súkromí radšej pomlčím.... 🙄

anavila
29. jan 2011

a on uz tam nerobi? dobre som pochopila?inak videla som rozpis sluzieb na januar, sestricka to ma na nastenke, a tam som videla aj tento vikend Stosekovu a Stoseka, aj Adam tam myslim bol napisany...akoze vobec nechapem...ale ked som tam bola a niekto volal, tak do telefonu mu sestricka povedala, ze - TO MUSITE VOLAT MONOBLOK, DOKTORKA STOSEKOVA ROBI TAM,ONI SU SAMOSTATNE ODDELENIE - tak ja sa utesujem tym,ze asi rozpis robili este v decembri a to tam stosekova bola.
Inak dnes som vyupratovala cely dom, idem este kolac urobit, bola som na 2km prechadzke, no uvidime... 🙂

olienka12
29. jan 2011

@anavila 🙂)))) syndrom hniezdenia mala cakala na poriadok uz to pojde 🙂))

anavila
30. jan 2011

nič ešte zatial...doma sme...varim nedelny obed, poobede sa ideme sankovat 😉

adrika83
30. jan 2011

Dievcata, prosiiim o radu. Som v 6 mesiaci a uz sa zaujimam o porodnikov v PO a podobne veci. Mozte mi prosim odporucit dobreho porodnika v Presove a tiez ze kolko stoji ta jedna nadstandartna izba v monobloku??? Dakujem Vam za rady.

zvonkohra
30. jan 2011

@adrika83 izba tusim na den 17,90 alebo tak niejako 😉 dobry porodnik tak podla mna tu bude padat vela mien pretoze kazdy si chvali toho svojho...mne sa pozdaval dr.Sima,dr.Bill

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre