Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

nikietka
13. apr 2011

@tigrica182 Dalo by sa, poprosis svojho lekara.. trikrat za tehu to mas mat v cene (socpoist.sk) poistenia,kazde sono navyse Ti lekar zauctuje. Ja platim 4 eurka. Lekarka sa ma pytala na dovod, tak som jej vravela, ze pre istotu ... ci je vsetko v poriadku 🙂 Tak mi sono spravila (t.j.na ziadost pacientky) a to sme este nevedeli, co cakame, takze aj toto bola novinka 🙂). Ale skus sa najprv opytat,kedy Ti bude robit prietoky, v podstate aj vtedy sa mozes opytat,kolko asi vazi (je to len odhad), lebo ide o sono. Aby si si nedavala dve sona za sebou... V 31TT mal 2200g? Pekne rastie🙂

tigrica182
13. apr 2011

no sak prietoky mi robili v 31.tt - a to bolo ok ... moj gynekolog nejako nerobi sono - asi by som musela ist inde... lebo napr. mna posielal na sono inde - do gynstaru, kde som si za vsetko platila a dost - ale je to zas specialitka, takze pre istotu som priplatila.. takze by som mala mat narok na vsetky 3 sona este hm???

juliap
14. apr 2011

@tigrica182 ty uz by si mala chodit na prietoky a ozvy priamo do nemocky kazdy tyzden ... ak ta neposlal tvoj dr, tak treba na drzovku zavolat, ze si uz v 37tt, kedy mas prist ... mas na to narok, tak sa nespoliehaj na svojho dr ani na to, ze este mas mat sono zdarma, oni si totiz dr vypisu pri prvych 3 sono, co ti robili, ziadanku do poistovne, aj ked si im ty zacvakala a maju to preplatene 2x ...

tigrica182
14. apr 2011

@juliap no v piatok idem na CTG ... uvidim ci sa dohodnem s mojim gyn. o tom sone - proste chcem vediet vahu maleho - ako moc pribera, lebo ja len kilo a teda brusko mi poriadne zvacsil.... tak mi to nejde do hlavy....

nikietka
14. apr 2011

@tigrica182 Ahojky, ako len tak? Myslis k svojej lekarke? To si mozes u nej vyziadat a mala by Ti ho spravit bez problemov, prip. viem este o 3D/4D, takze aj takto by sa to dalo. Skus sa informovat u svojej dr. Ja som bola na CTG dnes 🙂

nikietka
14. apr 2011

@tigrica182 Juliap ma pravdu, radsej treba nastojit.. ale ak som spravne pochopila, Ty uz chodis na prijmovu do nemocnice, vsak? Na CTG a poradnu... ze? Na poradne do nemocnice mas podla zakona chodit od 36.tt., kde Ti maju pravidelne robit CTG

tigrica182
14. apr 2011

@nikietka ano vyziadat si mozem , ale nakolko som uz v 36.tt tak by som si musela platit 6€ - tak uvidim... zajtra idem prvykrat na CTG... tak som zvedava co to tam bude... ak si napr. nechcem vybavovat lekara - teda platit mu - ale mam odporucanie na sekciu, s kym a ako sa o tom treba bavit????
ako bolo na CTG??? vsetko v poriadku?

nikietka
14. apr 2011

@tigrica182 ahojky, ctg super, len mam anginu, takze nic moc ohladne mojho zdravia... ale malinka je v najlepsom poriadku.
Nie som si ista,ako to bezi,ak mas odporucania na sekciu,ale urcite by som to ohlasila u lekara, co Ti bude hodnotit CTG a prijme Ťa na poradnu. Tiez si lekara nevybavujem, tam su vsetci skvelí, takze tak 🙂
Drz sa 🙂

tigrica182
14. apr 2011

@nikietka - no veru nachladena som aj ja - teda nieco mi je - neviem co to je - kaslem a obcas soplim 😕 tebe prajem skoro uzdravenie a tesim sa, ze mala je v pohode 🙂
to k tomu lekarovi, ktory mi bude hodnotit CTG budem chodit na poradnu vzdy??? ten isty lekar mi potom bude hodnotit kazde CTG? mam v tom mierny bordel - sorry... skusim im to spomenut... ty mas koho ???

juliap
14. apr 2011

@tigrica182 posledny mesiac nemusis vobec pribrat, dokonca mozes aj schudnut a babo pribera pekne cca 200g za tyzden, takze v pohode
@tigrica182 tak ako napisala @nikietka , lekar, co ti bude hodnotit ctg sa ho pytaj, ze ak mas indicie na CS, na koho sa mas obratit, lebo velmi nechcu robit, musia k tomu napisat dovody a blbosti, tak aby si to mala dopredu a teda ked by si mala mat CS, tak uz by ta mali objednat na buduci tyzden, od 38tt by sa mal spravit, a k tomu sonu v nemocke, mozes sa aj tam opytat, ci ti nepozru sono, ze napr. ti dr nepovedala, ci je mimco spravne otocene, alebo, ze sa ti zda, ze sa menej hybe, ci je vsetko o.k.

tigrica182
14. apr 2011

@juliap dakujem za rady - skusim sa teda popytat, ze co a ako - no mam tazku astmu a neudychala by som porod ... preto to odporucanie... jej tak skoro??? prave aj preto by som rada vediet, ze ake je velke babo, ci by uz bolo pripravene na porod... som zvedava ako to dopadne... 😒

juliap
14. apr 2011

@tigrica182 tak drzime palce, mozno uz buduci tyzden budes mat drobceka pri sebe ... 😉

tigrica182
14. apr 2011

@juliap teraz neviem ci sa mam tesit, alebo sa bat 😒 mam take zmiesane pocity teraz 😕

juliap
14. apr 2011

@tigrica182 nebojkaj, ten vysledok stoji za to ... 😉

tigrica182
14. apr 2011

@juliap pozeram - podla foto, ze vies o com hovoris 🙂 dufam a dakujem ti krasne 🙂

nikietka
15. apr 2011

@tigrica182 Ja by som si pozrela aj e-konto poistenca podla poistovne,ktoru mas,prip.ak mas cas a energiu,kludne sa na pobocke informuj,kolko Ti usg bolo robenych a co z toho bolo hradene poistovnou...
Ak nemas vybraneho lekara, tak Ti CTG ohodnoti vzdy ten, ktory tam ma prave sluzbu,prip.nie je na sale. Mne sa zatial zakazdym postastil iny lekar, tak uz zacinam mat prehlad, kto je kto 🙂.
S prechladnutim a zvysenou expektoraciou, kaslom by som iste zasla k lekarovi, prip.sa opytaj lekara na poradni,co s tym. Velmi drzim palceky na dnesnej prvej, daj vediet, ako si sa citila 🙂

tigrica182
15. apr 2011

@nikietka ahoj - bolo uzasne , len chrust bol moc aktivny sa nechcel nechat sestricke chytit 😀 no nakoniec sa umudril 🙂 zazitok uzasny - som objednana na utorok opat.. ty kedy? vsetko je zevraj ok, len chudatko sestricka, ked sa ma zacala pytat na choroby moje, v rodine, tak sa jej rozum zastavoval 🙂 vysetrovala ma Dr. Palova - teda vysetrila - urobila jednym ockom kuk na graf, potom bachla peciatku, podpis a povedala, ze o tyzden opat.. keby som sa jej nebola opytala, ze ci je teda vsetko OK, tak mi ani nepovie... 😖

aky mate nazor na Dr. Palovu? mala len dnes zly den, lebo mne prisla studena ako psi cumak... hm???

marcovka
15. apr 2011

@tigrica182 nemala zly den...ja som tiež mala raz na nu štastie a presne toto iste čo pišeš ....žiadny zaujem 😠 😝

marcovka
16. apr 2011

@juliap ahoj čítam že si bola v nemocke,mali ochorel 😕 dufam že nič vážne ale už ste ok? 😉

juliap
16. apr 2011

@marcovka boli sme 4 dni virozu mal aj jarko aj martinka aj ja, teraz vo stvrtok aj emka, takze veselo, martinku a jarka museli dat na infuzie, za hodinu sa uplne dehydrovali, ale zvladli sme ... treba davat pozor na deticky, lebo je na vychode teraz taka viroza, ze dieta zacne zvracat a sa nevie zastavit a musi na infuzky ...

juliap
16. apr 2011

hej a bambulky, co idete rodit pozor treba davat na prievan v nasich porodniciach, v detskej bolo teraz 5 deticiek priamo z porodnice dovezenych so zapalom pluc ...

merilu
16. apr 2011

Ahojte kocky 23.6 by som mala rodit rodit budem v Presovskom monobloku a chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s doktorkou Stosekovou??ma ma odrodit tak chcem vediet ci uz su dobre alebo zle dajte vediet budem rada este kto sa chysta rodit v juny??mozno sa stretneme heh

tigrica182
16. apr 2011

@merilu prosim ta - tej kacirke sa vyhybaj velky oblukom - moju svagrinu dochniapala... po cisarskom reze, jej zosila viac veci nez mala - a mala vyse 2 rokov bolesti - vobec sme nevedeli cim to je - az ked rodila aj druhe babo pri Dr. Kyselom, ten jej povedal, ze ktory masiar ju zasival, ze jej tam poprisival dalsie veci, ktore tam nemaju co robit... dalsie info co mam - neskutocne hnusna lekarka... masiarka, ktora nema zlutovanie s pacientkami, uraza ich, zaobchadza s nimi ako s handrami, dokonca som pocula od jednej stazistky, ze bola pri porode a ked podavala Stosekova dieta sestricke, chytila ho za rameno a vyklbila mu ho - tak musel ihned na operacku - dieta bude mat st ym ramenom dozivotne problemy... takze radsej odrodit v krikoch ako pri nej... moj nazor....

tigrica182
16. apr 2011

@marcovka tak som zvedfava, na koho natrafim nabuduce - idem v utorok o 11.tej 🙂

marcovka
17. apr 2011

@juliap to mi je luto,chudatka detičky tak ich chranime aj tak na nich niečo skoči 😕 ale to je určite s počasia každu chvílu je inak 😒 tak sa držte 😉

olienka12
17. apr 2011

@merilu asi ti tu na nu nikto nic dobre nepovie no preboha preco si si vybrala prave ju to nepochopim je tam tolko lekarov a skutocne dobrych...

juliap
17. apr 2011

@merilu tiez negativne na tuto dr len by som mala, neviem, kto ti ju odporucil, ale ak chces rodit 1 a posledny krat /lebo po zazitku s touto dr uz dalsi porod urcite chciet nebudes/ tak kludne ... ako pristup otras, vrieska po mamickach ... akoze uz jej to asi riadne ide na mozog, mohla by vypadnut do dochodku

juliap
17. apr 2011

@merilu este 1 vec, ak chces "obetovat" peniazky na zazmluvnenie lekara k porodu, tak si vyber fakt takeho, ktory ma nielen odborne predpoklady, ale fakt aj pristup taky, ktorym ti v tych chvilach pred porodom a pocas neho pomoze a nie ta zdepta ...

lubkasungirl
17. apr 2011

Aj ja som počula zlé veci na Stošekovú - moju sestru pred pôrodom totálne vytočila až tak - že chytila hysterický záchvat... ☹

merilu
17. apr 2011

Ach baby dakujem za radu som s toho v soku lebo mne ju odporucila jedna znama ze ona pri nej rodila a ze nemala ani najmensi problem ze bola na nu velmi mila a podobne ale asi si to este rozmyslim lebo jeto moj prvy porod a nechcem mat z neho traumu aj tak mam z neho starch uz teraz heh

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre