Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tasha
24. júl 2011

@tinika ahoj, ja som mala nadstandard, ale rezervovat sa da len tak 1-2 dni dopredu, ak vies, kedy ho chces - aspon mne tak povedali. Ja som mala rodit v piatok, ale nadstandard bol este obsadeny, tak ma presunuli na sobotu a potom som ho uz dostala. Plati sa pri prepustani z nemocnice. Ak dobre pamatam, 17eciek za noc.

preshibana
24. júl 2011

@olienka12 vdaka za uvitanie 🙂 ja byvam na Pavlovicaku...ani neviem, pod aku mestsku cast my vlastne patrime... hm...

olienka12
24. júl 2011

@preshibana pod centrum 🙂) ja som tam byvala v podnajme jeden cas 🙂) dam ti do ip nick kto este byva v centre 🙂)

preshibana
24. júl 2011

@olienka12 thanx 🙂

juliap
25. júl 2011

@tinika cenu maju uz prepisanu na 20E, takze islo hore ...

juliap
25. júl 2011

@preshibana mne tam byva mamka, obcas zaskocim, ale inac ked tak ta tam mozem potom zoznamit s kamoskami, co maju deturence ...

preshibana
25. júl 2011

@juliap ahoj.to by si bola zlata.dik.v ktorej casti byva mamka, ak sa smiem spytat...ja hned oproti tomu pravosl. kostolu.

juliap
25. júl 2011

@preshibana smer k malej stanici, tka uz viem cca kde ty ...

preshibana
25. júl 2011

my sme v tej vynovenej oranzovej bytovke..ked by si mala cestu okolo a cas a chut, kludne daj vediet🙂

juliap
25. júl 2011

@preshibana o.k. teraz ma mm 2 tyzdne dovolenku, takze potom uz budem chodit s drobcom aj na pavlovicak, tak urcite dam vediet ...

preshibana
25. júl 2011

ok, v poho...ja som aj tak vypisana, takze musim byt len v PO... 😒

lienka_cmuk
25. júl 2011

avojte babyyyyyyyyyy tak uz som tu aj ja :P

lubkasungirl
27. júl 2011

Ahojte baby, chcem tu pridat moju skúsenosť s pôrodom, ktorý som absolvovala tento mesiac v monobloku v Prešove. Najprv mi doma o pol jednej v noci odtiekla plodova voda, utekali sme s muzom do nemocnice, kde sme sa nemohli dozvonit, lebo sestricky spali... Napokon ma prijali na vzdycharen - totalne nastvane, ze som ich zobudila. Zavolali mozno o hodinu sluzbukonajuceho lekara, ktory ma tak vysetril "setrne" zdola, ze som az hviezdicky videla... Urobil mi sono, na ktorom zistil, ze babatko ma 4500 gramov /som prvorodicka/, naco som sa ho pytala, ci sa to da zvladnut prirodzene alebo ako - so smiechom mi povedal, ze bezne sa u nich klasickym spôsobom rodia taketo velke babatka... A tym to zacalo.
Dali ma na vzdycharen na postel ku dvom romkam, pricom sestricky sli do svojho kumbaliku sa vyspat - mala som bolesti - kontrakcie najprv kazdych osem, potom kazde tri minuty - hned mi napadlo, ci sa neotvaram, tak som volala na ne - no ony nic. S tymi kontakciami som teda musela o pol piatej rano vstat z postele a ist hladat pomoc... Nasla som ich spat - zobudila som ich - naco ony - ze co ja chcem, ze som prvorodicka a budem este rodit dvanast hodin.... Rozplakala som sa nato a sla dalej trpiet do postele. Inak vkuse mi odtekala plodova voda, musela som na wc - tam ani toaletny nebol, musela som si stale nosit v tych bolestiach veci... O polhodky "ochotne" sestricky vstali a sli zavolat lekara, ten ma vysetril /opat "setrne"/, ze uz sa otvaram, ale este nie dost a poslali ma nazad do postele. Tak o mna dve hodiny nikto ani nezakopol - kontrakcie som mala kazde dve - tri minuty - tazko to bolo rozdychat. Napokon o pol osmej rano ma zobrali na pôrodnu salu - kde skonstatovali, ze uz som otvorena na 5-6 cm - mala som zaplatenu EPI, takze pri takychto kontrakciach a otvoreni uz bol problem mi ju pichnut - pichali mi ju asi hodinu - naco mi este pred nou dali do zily vyvolavacku na otvaranie sa - kontrakcie som mala nonstop... Mali tam taktiez praktikantov /5 kuskov/, ktory na mna civeli pri kontakciach, pichani epi, zavadzani katetra a pozerali na mna holu na stole - kraaasny pocit! Napokon uz som nevladala predychavat tie kontakcie /nonstop - z vyvolavacky/, maly mal totiz velku hlavicku /narodil sa s 4200 g/ a nemohol sa dostat cez moje lonove kosti - bola to bolest, ktoru neprajem nikomu. Tak prisiel lekar a povedal, ze este budem rodit 5 hodin!!!!!! Ja som sa rozplakala, ze uz nevladzem. Chvalabohu - môj muz - ktory nedostaval skoro ziadne info od sestriciek o mne - chytil hysak - siel za lekarom, ktory sluzil a narovinu sa ho opytal, ako je to so mnou. Lekar nemal problem si vypytat v "tajnej miestnosti" peniazky a zrazu okamzite ma uz viezli na operacku, kde mi spravili cisarak - to bolo pre mna vyslobodenie - aj pre drobca - mal obtoceny pupocnik okolo krku a keby mi muz nevybavil cisarak, ale prirodzene som rodila - snura mi mu posunom hlavicky do panvy zatahovala sa okolo krku...
Mile zenusky - mozno to bola suhra zlych nahod, mala som smolu, alebo neviem co - no z monobloku v PO mam pocit, ze ked nedas penge, nechaju ta sprepacenim "zdochnut", snad ked niektora pride a odrodi supom, tak tieto veci nemusi riesit - no ja som po pôrode este dva dni vskuse plakala a dakovala môjmu muzovi, ze zachranil mna aj nasho krasneho zdraveho chlapceka Tomaska 🙂 Aby som nekrivdila - anesteziolog, ktory mi pichal Epi je jeden uzasny clovek s velkym Č a potom este sestricka na operacke - prihovarali sa mi milo a hladkali ma pocas operacie, hovorili mi, co sa deje - taktiez sestricky na sestonedeli su uplne fantasticke - mile, zlate a ochotne - takito ludia by mali robit v zdravotnictve a nie takí, s ktorými som mala tú čest, keď ma prijali v noci do nemocnice a kaslali na mna....

zvonkohra
27. júl 2011

@lubkasungirl to mi je luto cim si si musela prejst ☹ ale blahozelam k syncekovi drzte sa 🙂

lubkasungirl
27. júl 2011

Dakujem krásne, som neskutočne šťastná, že to dobre dopadlo 🙂 No zato vďačím ozaj len svojmu mužíkovi, ktorý nás zachránil 😒

zanna28
27. júl 2011

@lubkasungirl och si si vytrpela ☹ , no našťastie to všetko dobre skončilo, srdečne blahoželám k zdravému synčekovi, aby ste spolu prežívali už len chvíle šťastia.

A opäť sa prikláňam k tomu, že je dobré mať doktora dohodnutého už vopred, nech si hovorí kto chce, čo chce...

lubkaj38
27. júl 2011

@lubkasungirl ja viem ake je to rodit v PO. cakame babo ale idem urcite do KE!!!! moja sesternica zazila podobne ako ty na chodbe sedela v bolestiach kontrakcie kazde 5min a nikto si ju ani nevsimol a este manzel dal 300 eur lekarovi!!! dopadlo to takto ze jej manzel chytil lekara pod krk a poslednej chvili zachranil manzelku a babatko
ja ked si v KE Barca zaplatim 300 eur tak mam taky luxus ze az .... dalsia kamoska isla len na odber plodovej vody v PO a babatko pri tom zomrelo a ona bojovala o zivot v kome.

lubkaj38
27. júl 2011

@mirka12011 v ke si lekarov nemusim platit a v tom je velky rozdiel v PO ak nedas obalku faje tucnu tak kazdy na teba kasle

zvonkohra
27. júl 2011

@lubkaj38 noo pozri zasa ja som obalku nedala a sme tu obe 😉

mackoxxx
27. júl 2011

Ja mam z PO dobru skúsenosť. Ale bola som v starej pôrodnici a dohodnutú lekárku k pôrodu. Zle som počula na KE. Ale to je tak, keď nemáš problém dobre bude všade. Subkasungirl, škoda zlej skúsenosti, nech Ti to drobček všetko vynahradí.

mirka12011
27. júl 2011

@lubkaj38 jaj to myslis tu co bola v tel.novinach? co im zomrelo babo???
no na jednej strane mas pravdu kym nedas obalku se...na teba...ale to je takto vsade...aj v KE.......

atletkas
27. júl 2011

@lubkaj38 no tvoja kamaratka bola v monobloku ak sa nemýlim, a taktiež mamka jej zomrela pri pôrode ak sa nemýlim, tak nemusí byť hneď zlý lekár, ale aj genetika

lubkasungirl
27. júl 2011

@zanna28 Suhlasim, bez vybaveneho lekara by som uz nesla... 😉

lubkasungirl
27. júl 2011

@lubkaj38 Pozri, ja poznam xy zien, ktore su spokojne s PO, jednoducho ja som mala smolu a chcem, aby tu boli nielen pozitivne, ale vsetky - aj realne reakcie. Keby som bola dosla rano - mozno by som sa takto nevytrapila... 😒

lubkasungirl
27. júl 2011

@mackoxxx Suhlasim, ze ked nemas problem, tak je to fuk, kto ta odrodi - ja som mala smolu... A stve ma to hlavne kvôli mojmu krasnemu Tomaskovi, ktory tu skoro nemusel byt... 😒

mmaarrttiinnaa
27. júl 2011

@lubkasungirl prosim ta ktory to bol lekar .Ja som tiež rodila v monobloku a mam na porod velmi pekne spomienky mozno aj preto lebo bol cely cas pri mne manzel

lubkasungirl
27. júl 2011

@mmaarrttiinnaa Ano, ked je tam manzel a interesuje sa poriadne, vtedy si davaju bacha - inak keby tam môj muž nebol tak neviem-neviem... Meno lekara nezverejnim. 😉

mmaarrttiinnaa
27. júl 2011

@lubkasungirl ok mozno som mala aj to stastie ze som zdravotnicka a jednu z dvoch sestier ktore boli na sale som poznala

lubkasungirl
27. júl 2011

@mmaarrttiinnaa 🙂 Tak to je jasné

tinika
27. júl 2011

@juliap jo uz mam zistene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre