Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olienka12
2. jún 2011

@anicka1981 ja mam sekciu...

tatiana1985
2. jún 2011

@anicka1981 tvoje teoreticke poznatky su sice pekne...ale hovorim ti : Zabudni 🙄 🙄
v praktickej casti ti budu uuuplne na prd 🙄 🙄 🙄

budes rada ze to dieta bude z teba von ... a prestanu ti tie porodne bolesti, a vsetko okolo toho...

anicka1981
2. jún 2011

@tatiana1985 hm, to je tvoj nazor, tvoja skusenost,,, ja to ho nebriem,,,,

atletkas
2. jún 2011

ženy nechajte pani Aničku v jej ilúziach, každá sme rodili a vieme ako to prebiehalo. Nejedna mala naučenú celú knihu o tlačení a zrazu keď trebalo tlačiť akoby všetko vyfučalo z hlavy.
Anička nezabudni si masírovať hrádzu , a prajem ti aby tvoj pôrod dopadol presne tak ako si ho predstavuješ a tak ako to máš právne na papieri podpísane.

anavila
2. jún 2011

No mna doktorka nenastrihla, ale to som rodila už tretie babo a asi aj chcela ale ja som tak silno zatlacila, ze mala bola hned vonku a roztrhla som sa...ked to mozem porovnat s tym ako ma zasivala (ta ista doktorka, pri nej som rodila aj druhe dieta) predtym po mojom druhom porode (vtedy ma nastrihla) a teraz ked som sa potrhala...to zasivanie po potrhani bol HOROR, a trvalo to dvakrat dlhsie ako po nastrihu..samotny porod bolel ovela menej ako to sitie potom...no des...primar isiel okolo a pytal sa ze co so mnou robi, ze revem jak zviera....a ziadne stehy ma nebolia a ani neboleli, ziadne nasledky z toho nemam...niesom doktorka ale podla mna ked si @anicka1981 prvorodicka, tak ta nastrihnu a ked ta nenastrihnu tak sa potrhas a potom sa dozvies co je to bolest a papier co mas pravne osetrený či čo si tam vyššie písala si obiješ o hlavu, no ale prajem Ti aby ti tvoj porod vysiel podla tvojich predstáv...potom nam sem napis o tom, sme zvedave

anavila
2. jún 2011

@anicka1981 a kedy ma prist tvoj den "D"?

monfat
3. jún 2011

@anicka1981 ked som išla prvý krát rodiť tiež som mala plnú hlavu volovín ako ty 😀 😀 😀 😀 ale realita je iná, som zvedavá ako sa tam budeš oháňať svetovou zdravotníckou organizáciou a nemeckou pôr.asistentkou 😀 ked nebudeš vedieť ani ako sa voláš možno, nie je mojou úlohou ťa vystrašiť, ale napíš tu do toho fora potom, po pôrode, ked ťa nenastrihnu 😀 😀 Ak chceš aby ťa nenastrihli tak musíš ísť na sukromnu kliniku do BJ, KE a pod.

monfat
3. jún 2011

tomu sa vraví že : Spadla z oblakov

olienka12
3. jún 2011

@monfat nemusia ju nastrihnut ani v PO ked si masiruje hradzu a cvici ale je to velmi ojedinele no...

olienka12
3. jún 2011

@monfat neviem ci som sa ta uz pytala ci nie ved je tomu uz rok pomaly 🙂) ktory porod lepsi?

monfat
3. jún 2011

@olienka12 nechcem propagovať ,lebo každého inak iné bolí....ale podľa mňa určite sekcia 😀 . Mňa pri prvom aj nastrihli, aj som sa potrhala až po konečník 😀 😀 😀 , revala som tam ako zviera. Doteraz cítim jazvy a mám aj problémy s vyprázdnovaním, a s nadbytočným vzduchom ☹ 😖 A po sekcii som sa zobudila a trochu bolesti prvy deň, tak ako pri operacii, pohoda. Bábo bolo hned pri mne krasota 😀 😀 😀 😀 Mám už síce dve detičky, a neplánujeme už dalšie. Ale nikdy nehovor nikdy.... keby náhodou, tak iste na sekciu. Ale hovorím je to individuálne, každý znáša inak rôznu bolesť 😝 Ja určite preto tak, lebo mám záchvaty paniky 😠 pri vypätých situáciách

monfat
3. jún 2011

@olienka12 nie nemusia, ale je to viac než pravdepodobné 🤐

zuzla2
3. jún 2011

@monfat odkedz je v Bj sukromna klinika???? 😀 😀 😀 😀 😀
je to normal nemocnica 😉

monfat
3. jún 2011

@zuzla2 to je jedno,tak je normal a chodia tam ako do sukromnej 😀

monfat
3. jún 2011

vieš ako som to myslela, či??

zuzla2
3. jún 2011

@monfat 😀
no ja som tam isla aj teraz 2x preto,ze som tam rodila aj 1x..aj ked uz je zo mna presovcanka..bola som tam spokojna a tiez som nic moc dobreho nepocula (napr.aj od susedy) na tunajsie porodnice..

a ked mam porovnat..ja som mala 1x normal a teraz druhy sa skoncil cisarsky..tak prirodzeny je co sa tyka bolestivosti urcite lepsi..aspon v mojom pripade 🙂
ale musim tu s vami suhlasit,ze @anicka1981 je tak trocha naivna... ☹ to by musela ist rodit niekde do zahranicia..aby mala presne taky porod ako si ho vysnivala...
ja som sice bola nastrihnuta..ale to clovek v tych bolestiach vobec neciti..a nemam doteraz s tym ziadne problemy.. 😎
a napr. rodila som 2x a vobec neviem co je to klystir 😀 😀 😀 😀 😀

zvonkohra
3. jún 2011

baby vy ste masky...anicka prajem super rychly porod,1 den v nemocke a hned domou

monfat
3. jún 2011

@zuzla2 tak aspoň to bolo bez toho klystíru, ja tiež mám 2 deti a nerobili to chvalabohu 😀 😀 😀 😀

marcovka
3. jún 2011

baby ja by som tuto debatu nazvala vtipnejší vyhráva 😀 😀 😀 :-ale nemame na aničku...prvé miesto 😀 😀 😀 😀

lucinka4747
3. jún 2011

Ahojte kočky ja som prvorodička a vôbec si neviem vybrať, do ktorej nemocnice v Prešove mám ísť rodiť a tiež si neviem vybrať pôrodníka. Každý mi odporúča niečo iné 😒 A ešte kočeny ako to je s epiduralkou???? Ďakujem 😝

kristinka86
3. jún 2011

lucinka4747 Ja budem tiez prvorodicka. 🙂 Pojdem rodit do starej nemocnice v PO a odrodit by mal Dr. Kysely. Epiduralku by som si nikdy nedala - aj keby bola pravdepodobnost 1: 1000 000, ze mozem ochrnut, tak nehroziiii.. Ale to je zas velmi individualne, co ano a co nie.. 🙂

lucinka4747
3. jún 2011

@kristinka86 o pánovi primárovi Kyselym som už počula, vraj tak je dobrý aj doktor Kačšák aj Olejár, lae ja to neviem posúdiť 😉

kristinka86
3. jún 2011

Nooo.. lucinka, ja to zatial tiez neviem posudit, lebo to bude nase prve babo. Ale mame ho dohodnuteho a nepocula som na neho zatial nic negativne. Este si dohodneme nejake kontroly (ked budem v 8-9 mesiaci), aby zistil stav babatka aj moj a uvidime. Kedy mas termin? My koncom septembra. 🙂

renik5
3. jún 2011

@olienka napísala som presne, čo som tam zažila JA a tie, čo tam ležali so mnou. Iní mohli mať samozrejme iné skúsenosti. Alebo v inom období to mohlo tiež byť iné.

janinah
3. jún 2011

@anička,samozrejme,že nastrih sa šije lepšie ako potrhanie/niekedy až po konečník môže byť/ ale sa to aj lepšie hojí,a písomne si vynucovať,že bez nástrihu /v prípade nutnosti/ je hlúposť 😒 náhodou sa stane,že ťa nenastrihne,ty sa dotrháš a potom sa s ním budeš súdiť,že nerobil svoju robotu odborne ako treba? že dopustil dotrhanie? sorry,ale nemáš žiadne praktické skúsenosti,máš len info zozbierané zo stránok,ktoré píšu čo ty chceš počuť..ale druhú stranu nepočúvaš...ísť hlavou proti múru v prípadoch,kedy si laik,ísť proti odborníkom ak ide o zdravie nie je nič chvályhodné,,,môžeš mať názor,ale treba si dať vec vysvetliť

monfat
3. jún 2011

@kristinka86 čauko mňa robil Dr. Kyselý a nemožem sa sťažovať, bol úžasný, mal taký ľudský prístup, trošku ho bolo síce treba furt naháňať. Ale ja som mala pri ňom sekciu, tak neviem ale baby vravia, že je dobrý aj pri pôrodoch, tak jedna kamoška odvedľa pri ňom tiež rodila 🙂 🙂 🙂 dobre si si vybrala, je odborník

monfat
3. jún 2011

@janinah trafila si klinec po hlavičke 😀 😀 😀

sofia2008
3. jún 2011

ja som bola v monobloku a bolo super 🙂 podla mna je jedno, kde sa rodi, ci v starej alebo monobloku, budme radi, ze nie sme niekde v Mongolsku atd..aj ked to nase zdravotnictvo by tiez mohlo byt lepsie, ale ved tych par dni sa da vydrzat..ja neviem preco s tolko frfle, ved predsa uz nejde o nas, ale o nase deticky, aby o nich bolo dobre postarane 🙂 ja prajem kazdej,aby sa jej narodilo hlavne zdrave dietatko 🙂 ked som bola v nemocke ja, tak tam mali deticky infekcie, horucky, chore srdiecka, zle vyvinute creva atd..ja som bola taka stastna, ze moja bola uplne zdrava, az na tu zltacku..dcerka nasich znamych ma v 10 mesiacoch leukemiu ☹ tak by sa niektore buduce mamickymali trosku zamysliet, o com to cele je..

magdal1
3. jún 2011

no k nastrihu aj SLovenska komora sestier a PA vydala tuto knihu

Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze oprávnený?

su tam zhrnute studia

35 vedeckých prác a viacerých vedeckých štúdií k nástrihu hrádze od Gisele Steffen:

(slovenské vydanie je možné objednať na Slovenskej komore sestier a pôrodných asistentiek)

bibina25
3. jún 2011

@sofia2008 tak to je typicka reakcia Slovenky, ktora radsej mlcky trpi kadeco, len aby zle nebolo, porovnavat Mongolsko a Slovesnko, no to by mna ani po neviem kolkych poharikoch nenapadlo, vela zdaru sofia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre