Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

maja402
8. júl 2009

Kiert a kolko mamiciek tam zvykne chodievat? Som zvedava, ci nejake davy alebo len par.. 🙂

kiert
8. júl 2009

No minule sme tam boli len 4 a mam pocit, ze to cislo zvycajne ani nie je vyssie... 🙂

lucinkax20
9. júl 2009

ahojte....som uz v 39. tyzdni a vsimla som si, ze vacsinou vecer mi tvrdne brucho...je to normalne???a este by som sa chcela opytat ci mi daju epiduralku aj ked si ju nestihnem do porodu vybavit...lebo myslim ze uz pojdem kazdu chvilu 🙂

petra1985
9. júl 2009

Maji do tej edukacnej sa vas vela nevojde takze pochybujem, ze sa budete tlacit alebo co🙂 skoda, ze tu edukacnu nemali vybavenu uz pred mojim porodom urcite by som isla tiez... ☹

maja402
9. júl 2009

Petra, dnes som tam bola.. Fakt to nie je velka miestnost ale bolo nas tam ked dobre pocitam 9 bab a jeden partner.. Boli sme dnes pozriet porodnu salu, takze zruba viem kde nase babo pride na svet.. 🙂

kubanka
9. júl 2009

jeeej ahojte ani som nevedela, ze tu je aj takato tema.
Ja som 2x rodila v starej a som spokojna 🙂 .....na predporodnu som chodila na sild.II...tam to robi dr. Horanska

petra1985
9. júl 2009

Maji aspon vies do coho ides🙂 a ako spokojna? Sa mi paci ako vam robia exkurziu to je skvela vec aspon to prostredie trosku spoznas

katka.m
9. júl 2009

NO, ja keď som sálu videla 1x, tak som sa vydesila, že skoro som si to s tým rodením rozmyslela 😒 Ale keď to už prišla, tak mi bolo šuma fuk, kde som a kto tam je, len aby sa to rýchlo skončilo 😀

maja402
10. júl 2009

Zeby ma ta sala nejako uchvatila nemozem povedat ale som rada, ze som ju videla pred porodom, potom aspon nezazijem sok ked pride den D.. 😀 Beriem to tak, ze je jedno ako vyzera, hlavne ze 100%ne splni ucel na co je urcena.. Ked som sa tam mohla narodit ja tak preco nie aj moje babo.. 😉

kiert
10. júl 2009

Ahoj maji, teraz, aby som si bola na istom, ty si bola v tej prvej alebo druhej varke na prehliadke porodnej saly, nech viem, ktora si ty...

kiert
10. júl 2009

Inak na tej starej porodnici, to naozaj nevyzera az tak zle, nahliadli sme aj do nadstandartnej izby aj do roomingovej a tie vyzerali super. Sprchy a toalety nam asi pre istotu neukazali... 🙂, ale snad to nejakych par dni prezijeme. Dokonca sa nam aj podarilo mrknut ockom na jedno krasne novorodeniatko, no na spapanie bolo 😀
No najlepsie by by bolo, keby uz sme boli s nasimi drobcami doma...

maja402
10. júl 2009

Kiert, ja som bola v tej prvej varke.. mala som sive tricko a cierne kratasy.. predpokladam, ze ty si bola tiez v prvej varke a mala si myslim take tmavomodre tricko..

petra1985
11. júl 2009

Maji hehe tak to je pravda, ze sala je tak trosku hrozostrasna ale vtedy ti bude vsetko jedno.. dievcata tu na fore rozoberaju rozne polohy, v ktorych chcu rodit no neviem ale ja som to nejak nevnimala ci mi je pohodlne alebo nie.. priznam sa, ze ja som sa zlakla 3-krat tak ako vy lebo som bola pripravena na operacnu salu ale potom uz ked som tam lezala na tom stole zo mna vsetok strach opadol.. akurat ma vydesili tie stojany na nohy ako si ich tam pritiahli.. 😀

tanity
12. júl 2009

ahojky 🙂
aj ja som to tam bola omrknut, bola som v prvej varke-kiert, maji 😉
takze naozaj vrelo odporucam tu predpripravu kazdej mamine, lebo som odtiel odchadzala velmi pokojna a rodila by som tam hned a zaraz 🙂 hlavne, ked sme videli to male babatko, vsak kiert? 😵 😵 😵
a nie je to tam az take strasne, prave naopak, izby celkom slusne a vsade sa mi zdalo prijemne a cisto, mozno to bolo aj tym, ze svietilo slniecko a vsade bol celkovy klud 🙂 naozaj pohoda-no, ta porodna sala, ja viem..ta je cosi...ale ked tam nebudu naraz rodit tri, aj to sa da, vsak? 😉 halvne, nech sa narodi zdrave babatko a bude dobre 😵

tento tt je predpriprava vynimocne v utorok o 13.00, inak stvrtky v rovnakom case 😉
peknu nedelu dievcata 🙂

mamagaga
13. júl 2009

ahojte dievcata 🙂

akurat som sa registrovala, kedze ma tu zaujala tema presovskych porodnic... trosku som to prezrela, ale pri nasom 2rocnom sidle sa neda precitat vsetko, tak sa ospravedlnujem, ak nejake otazky, ktore vam polozim, uz boli zodpovedane ☹

pred dvoma mesiacmi sme sa prestahovali z martina, kde som rodila aj dceru, momentalne som v 31 tt a mam tak trocha chaos z porodnic...

viete mi poskytnut tel. cisla na kontaktne osoby v starej i novej porodnici, kde by sa dala dohodnut prehliadka porodnic? cosi som tu zazrela o partnerovi pri porode, polohach... ale vie mi niektora povedat, ci dietatko prikladaju k prsniku na porodnej sale hned, alebo po zakladnom osetreni, ci mi ho hned nechaju, ak poziadam o rooming, alebo musi ist na pozorovanie, ake su navstevy - ak poziadam o nadstandart, ci mozem prijimat nerusene navstevy (dcera je prilepenec, takze ta by so mnou chcela byt cely den...), ako dlho sa ostava v porodnici po porode... ako funguje rooming in - ci komplet so vsetkym, aj kupanim, a spanim v noci so mnou, alebo je to len cez den...

dakujem, gaga

petra1985
13. júl 2009

ahoj mamagaga ja ti mozem poskytnut len nejake info ohladom starej porodnice u nas.. urcite sa nas najde viac a budeme sa navzajom doplnat

o prehliadke porodnice nic neviem akurat ked budes chodit na kurzy ako tu uz pisali, ze robia aj take mensie exkurzie
mne dietatko prilozili az ked ho obliekli.. po narodeni hned na brucho a potom k prsniku az ked ho vysetrili a obliekli.. hned mi ho doniesli a prilozili..
urcite musi ist na pozorovanie ani na kojenie nam ho nedoniesli hned az na dalsie kojenie..
na nadstandarde som pocula podotykam len pocula, ze muz moze byt aj s tebou na izbe ale tomu sa mi nechce velmi verit
ostava sa 5 dni po porode ak nie su nejake komplikacie (novorodenecka zltacka a pod.) pri velmi dobrom stave matky a dietata pustaju uz na 4 den
a v starej na roomingu dietatka na noc brali ale o kupani neviem ako to prebiehalo

mamagaga
13. júl 2009

ahoj petra, dik za reakciu 🙂 tie kurzy musim este omrknut v diskusii... este k tomu roomingu - ak by som poziadala, aby mi dieta nechali aj cez noc, aka je sanca, ze by mi vyhoveli? boli tam aj take poziadavky, ci sa s tym mamky uspokojili a boli na noc bez deti?

kiert
13. júl 2009

ahoj mamajaga, ved ak budes mat zajtra cas, prid na tu predporodnu pripravu, je to o 13:00 v starej porodnici na 1.poschodi v edukacnej miestnosti, tam by ti porodna asistentka vsetko povysvetlovala. Pokial viem, v starej porodnici je mozny len denny rooming, na noc deticky beru prec a roomingove izby su tam 2 po dvoch posteliach a potom je tam este jedna nadstandartna 1-postelova, tiez s moznostou roomingu. V monobloku je celodenny rooming, ale neviem nejake dalsie detaily.

petra1985
14. júl 2009

mamagaga tak to ti neviem povedat .. videla som tam jednu mamicku na roomingu, ktora celkom spokojne vyzerala deticky brali vzdy vecer prec to som si vsimla.. myslim si, ze boli radi, ze ich mozu mat vobec pri sebe aspon cez den🙂 v noci by si sa asi velmi nevyspala🙂

ale ako pise kiert asi je lepsie ist na tu predpripravu a tam ti vsetko vysvetlia🙂

mamagaga
14. júl 2009

ahojte 🙂 budem musiet pockat az bude mat manzel dovolenku a potom by som tam skocila (to uz bude asi platit ten stvrtok), pretoze nase sidlo akurat o takom case spava... ja som rozpacmana z martinskej nemocnice, tam som mala dceru stale pri sebe aj v noci, sestricky sice deti kupali, ale ked som ich ako prvorodicka poprosila, ci mozem kupat dceru sama - predsa len lepsie zacat pod dohladom 🙂, tak s tym nemali problem... dcera od zaciatku trpela refluxom, takze nejake kojenie kazde tri hodiny neprichadzalo do uvahy, kym to nepreslo, tak mi doslova visela na prsniku...

stella19
14. júl 2009

Ahojte žienky,
ja osobne som ako prvorodička rodila v starej pôrodnici. Ak mam pravdu povedať tak až take dobre som to nemala. Na sestričky nemôžem nič zle povedať. Ale keď že som bola prvorodičky a nemala som vybaveného lekára tak ma nechali od soboty večera do pondelka len tak. Samozrejme že mi akože dávali niečo na utíšenie bolesti ale bola som len na štyry prsty otovrená. V pondelok som už toho mala dosť a vybavila som si cez telefón lekára a on ma hneď po vizite bral na salu a dal mi aj viživu na otvorenie a podobne. Celkom bolo fajn že som si mohla poskackať na fit lopte kým som sa poriadne neotvorila. Pôrod som mala ťažky, ale mala som manžela pri pôrode tak mi to dosť pomohlo. Potom keď chodili na vizitu tak sa tvárili že chúďatko ale ste si vytrpeli. a keď som prosila istu lekárku či sa to nedá urýchliť aby som sa skôr otvorila tak mi povedala či mi má dať gumi džus tak som mala dosť. Ale možno som len jedna z mála čo tak dopadla. Určite treba mať vybaveného lekára a potom už bolo všetko ok. aj sestričky na novorodeneckom boli fajn. v starej nemocnici maju rómky svoje krídlo že nie su z vami v jednej izbe. ja som nemala nadštandard bola som v izbe v ďalšími 4 žienkami bolo to fajn aj sme posrandovali aj pokecali a po porode ja si myslím že je celkom fajn si oddýchnuť babetko som nemala pri sebe ale sú tam 2 izby rooming in jedna je nadštandardná. Nechcem Vás odrádzať od starej nemocnici rozhodnutie je na Vás... 🙂 každopádne držím palce

andrejka77
18. júl 2009

ahojte....chcem sa spytat ,mozno sa uz tuna o tom pisalo 😉 bab co rodili v monobloku co potrebovali pre babo?plienky to je klasika a dalej?a ake plienky znacka pouzivali ,co sa im osvedcili. a ake su sestricky ?pomozu same od seba alebo musite sa na vsetko pytat.ak nemam este skusenosti s babetkom..... 🙂 🙂 🙂 dakujem

eldzina
20. júl 2009

Andrejka, na strane 5 sa rozoberalo, co treba pre babo, co so sebou... tak snad tam najdes odpovede 😉

Co sa tyka plienok, ja som vyskusala viac, no najviac sa mi osvedcili tesco fialove, potom Huggies classic aj flexi, tie flexi sa mi zdali lepsie, Babylove od DM, tie mi tiez sadli. Pre male babo do porodnice odporucam Tesco fialove, potom na doma tiez, no pozor, su do 5 kg, my mame nieco cez 4 kg a uz su nam male, tak davam Huggies - tie su az do 6 klg, su o trosku vacsie a este mam nachystane Babylove, tie su tiez do 6 kg, no sa mi zdaju v tej velkosti 2 najvacsie. 😀

katusik84
20. júl 2009

Ahoj Stella 19, na ktorú lekárku si narážala? Vieš jej meno?

lumilka7
21. júl 2009

ahojte vsetky baby.som tu prvy krat,a musim sa k vam pridat.k tym,ktore pisu na Mudr.Smolka.nesuhlasim svami,kt.nanho pisete somariny.ja som rodila pri nom,a chodim k nemu preventivne uz niekolko par...rockov.musim sa zastat jeho odbornej praci,aj k jeho pristupu k pacientkam.pridavam sa k ludnag.suhlasim s nou,a co s atyka uplatkov,ak neviete,nerozoberajte to na nete.nepatri sa to......

kiert
21. júl 2009

Caute kocky 😉
ja len chcem podat info, ze tie co by ste mali zaujem chodit na predporodnu pripravu do starej porodnice, tak zial dnes bola posledna prednaska, ale znova dalsie kolo zacne v septembri, ale zajtra sa bude konat prednaska o kojeni a starostlivosti o babatko, bude to o 13:00 v edukacnej miestnosti na prvom poschodi. Tak ak mate zaujem, pridte 🙂

suknicka
24. júl 2009

ahojte dievcata.. nema niektora z vas telefonne cislo na CTG do monobloku? dakujem 😵

eldzina
24. júl 2009

malo by to byt tot: 051/70 111 60

suknicka
24. júl 2009

eldzina.. presne to cislo mam.. ale v telefone mi oznamilo ze "momentalne nedostupne".. tak sa pre istotu pytam ci nahodou nezmenili alebo nieco podobne.. ale kazdopadne dakujem 😉

eldzina
25. júl 2009

tak teda netusim... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre