Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

lucususik
11. mar 2011

ahojte vsedci chcem sa spitat ze ci ma niekto z vas skusenosti z epiduralkou pri normalnom porode. Mna caka porod o par tyznou a neviem sa rozhodnut ci si dat pichnut epidural alebo nie.... ma niekto s tym skusenosti a ci naozaj su take strasne vedlasie ucinky toho po porode.... myslim bolesti hlavy a chrbta a tak skuste mi niekto poradit dakujem..

juliap
12. mar 2011

@lucususik skusenost sice nemam, ale ak si to vybavis a nakoniec sa rozhodnes, ze nechces, tak sa nic nedeje ...

adriana84
12. mar 2011

@lucususik ja som rodila s epiduralkou a neviem si vynachvalit...necitila som VOBEC ziadnu bolest.Po porode som mala taky pocit,ze si nohy necitim,ale to trvalo asi pol hodiny.ziadne bolesti hlavy ani chrbta som nemala.takze aj druhe som sa rozhodla len s epiduralkou.

inuska29
12. mar 2011

čaute..ja som mala d.dimery 845, a preto sa rozhodli s inj.fraxiparine 0,4..až do pôrodu,som na sklonku 37.a 38.tt.
Haluz...už mám aj obavy...doma mam 20mes.dcérku,teraz mam väčšie obavy z pôrodu...SOm na homeopatikách,lekár povedal,že ak som rodila v 39.týžd,tak aj teraz to pravdepodobne bude skôr a idem do starej.
Epidurálku som vždy po pomyslení zavrhla...myslím,že je to dosť brutálna chémia...a i tá bolesť sa dá prežiť...Zato som zvolila homeo a čaj z malinovníka ako akú takú prípravu...
ROzmýšľala som na tým pôrodníckym gelom,ale ani lekár nemal skúsenosti a stojí navyše 100e !!!!čo je na nejaký "magľajs" priveľa myslím. 🙂

juliap
12. mar 2011

@inuska29 tak to mas za par ...

lucususik
12. mar 2011

ahojte ja sa preto pitam o tej epiduralke ze ako to je pretoze mi povedala sestricka ktora robi na porodnej sale ze si to v ziadnom pripade nemam dat. lebo su strasne vedlajsie ucinky... to je znama mojej svokry...... ale mam velke obavy z porodu.... pisete tuna aj o homeopatikach a nejakom malinovom caji ako to posobi na telo alebo co to je.... som v 37 tyzdni a som prvorodicka tak preto ma zujima vseto .... vdaka
za odpovede ..... pomozu.....

mirka12011
12. mar 2011

@inuska29 ja som mala nad 2000 dedimer...

anavila
13. mar 2011

nevidim tu kvetku...asi uz isla

juliap
14. mar 2011

@anavila mozno uz dnes aj doma bude z porodky, od utorka tu nebola, tak ak porodila utorok alebo stredu, tak dnes frcia domcov, ked je vsetko o.k.

mirka12011
14. mar 2011

@juliap dozvieme sa ked dojde, ale sme zvedave cooo hih

juliap
14. mar 2011

@mirka12011 no sme, sme zvedave ... hlavne, ked vsetko dobre dopadlo 😉

anavila
14. mar 2011

určite všetko dobre dopadlo, ale mozno maju kamaratku zltacku, tak este ostali, ako aj my :( určite sa ozve, ak dorazi domov 😎

zvonkohra
14. mar 2011

ta este to aby sa kvetka neozvala

marcovka
14. mar 2011

@anavila teba sme sa tiež nemohli dočkat 😀 inač ako sa ti darí?zvladaš to,alebo maš nejaku pomoc 😕

anavila
14. mar 2011

@marcovka nemam ziadnu pomoc...teda mam - mojho manzela..je to super, zatial...malinka vacsinou spinká, takže s nou nieje problem, ti dvaja starší, tak s nimi to je také ako keď sme Táničku nemali, čiže nič nové..no a večer už príde manžel, tak on ich ukladá spať, kým ja malú. Máme to podelené..zatial je to tak, že chodia spať o 20.00, nechcem to zakríknuť, takže keď ich uložíme všetkých, ešte máme čas aj na seba 🙂 mám super manžela, takže spolu to zvládame... som spokojná. Teraz boloi akurát všetci chorí, no ale už je to ok...takmer..ďakujem za opýtanie 🙂

marcovka
15. mar 2011

@anavila 🙂 🙂 😉

inuska29
15. mar 2011

Ahojte kočky...no mňa čaká v 38.tt zajtra 3.CTG...potom vyšetrenie v starej pôrodnici u dr.Kaščáka.
Držte paľuchy,vravel,že ak som v 39.tt rodila ako prvorodička,možno i tento junák sa bude pýtať na svet skôr
a ak uvidí nejaké kontrakcie podľa CTG,tak možno i na príjem ma už vypíše.Bojím.bojím.Už.....

zvonkohra
15. mar 2011

@inuska29 ides sc?

marcovka
15. mar 2011

@inuska29 nebojsa,ked ideš ku dr.Kaščakovi tak si v dobrých rukach 😉 on je stašne zlaty aj mne robil sc,ale ti asi normalne rodiš či? 🙂 držim palec

anavila
16. mar 2011

@inuska29 držíme ti palce..neboj sa

juliap
17. mar 2011

@inuska29 uz asi ostala v porodke, ked sa vcera po ctg neprihlasila, tak nech vsetko dobre dopadne a rozsiri rady stastnych mamiciek s pokladikmi ... 😉

nikietka
17. mar 2011

Ahojte, holky, ja už som v 36.tt. a ďalšia poradňa ma čaká až budúci piatok (25.3). Poslednú som mala pred dvomi týždňami. Plánujem si dať EDA (epid.) a viem, že cca 2 týždne pred pôrodom by som sa mala dohodnúť s lekárom-pôrodníkom... a taktiež, že od 36.tt.by som mala byť evidovaná v mieste plánovaného pôrodu. Aké máte skúsenosti s tým, kedy sa vlastne "nahlásiť" na pôrodnici (musím mať podklady od svojej dr...? alebo sa hlásiť na "vlastnú päsť"). CTG mi zatiaľ robili raz, v akútnom stave.... aj to v monobloku. Akosi mi to nie je jasné. Chcela by som rodiť na starej pôr.tu v PO. Ďakujem vopred za radu a želám pekný dník (aj keď je upršaný).

juliap
17. mar 2011

a na poradnu buduci tyzden ides k svojej este dr? mala by si chodit uz do porodky na CTG, teda do starej vlastne uz kazdy tyzden, tam ti aj vyhodnotia zaznam, aj ta pozrie lekar, takze ku svojej dr uz nemusis chodit, staci ti tehotenska knizka a to "evidovanie" v mieste porodu znamena prave to, ze tam uz chodis na CTG a poradnu, nijak inak sa tam hlasit netreba, ak si chces zazmluvnit dr, mozes tak urobit uz aj teraz, nemusi to byt 2t pred porordom ... ak pojdes do nemocky, tak si chod rovno vybavit Epi do monobloku

nikietka
17. mar 2011

@juliap Ano, este idem na poradnu a teda som nevedela, ci mi musi dokumentaciu vypisat moja gynekologicka alebo do porodnice mozem ist aj sama. Lekara si zazmluvnovat nebudem (zatial). A EDA musim vybavovat v monobloku, aj ked planujem rodit v starej nemocnici ?

juliap
17. mar 2011

@nikietka v monobloku tusim na 4 poschodi sa vybavuje epi, to ti musi prist urobit z chirurgie anesteziolog, tam zaplatis aj hned poplatok za to, ak by si nakoniec epi nestihla, alebo ta dali na sekciu, tak si treba ist vyziadat vratenie toho poplatku ... inac mala ta uz poslat do nemocky na ctg a poradne, od 34tt sa chodi

nikietka
17. mar 2011

@juliap Dakujem Ti velmi pekne za informacie. Naozaj si mi pomohla. 😉

kvetka84
18. mar 2011

ahojte dievcata 🙂 nestiham citat, ale davam vediet, ze uz mam synceka Petka. Narodil sa 10.3.2011 s mierami 3500g a 51cm 🙂 V stredu sme prisli domov a odvtedy si zvykame na novy rezim. Papanie nam este robi trosku nezbedy, ale verim, ze casom sa to zlepsi. Z jedneho prsnika mi vobec nece papat, tak musim odsavat. Prva noc bola najhorsia, ale este ze mame doma ocka a on nam veeelmi pomaha. Ani neviem, co by som si bez neho pocala. Je uzasny 🙂

kvetka84
18. mar 2011

inak rodila som v starej porodnici, vsetky sestricky aj lekari boli uzasny.. Ziadna zla skusenost, ba priam naopak. Vsetci boli ochotni pomoct, hlavne je potrebne sa pytat. Ja som sa pytala a pytala. No proste bolo ako v tabore. Bojove podmienky na izbe, ale personal bol skveli 😉

olienka12
18. mar 2011

@kvetka84 super gratulujem 😀

juliap
19. mar 2011

@kvetka84 jej, tak gratulujeme, tak nakoniec ten lenivec ani na den zien nechcel vykuknut az si pockal na 10? tak nech pekne papa, rastie a mamicke veeeela trpazlivosti ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre