Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

janka03
20. okt 2011

@mirka12011 sestričky pri nosení malej sa vždy usmievali až som to obdivovala,že či ich to ešte baví,keď im tam potom plačú 🙂 hneď po sekcii na izbe mi takej ubolenej doniesli malú na kojenie 🙂 pomohli mi ju priložiť, mohla som si ju pekne odfotiť ?🙂 no fakt maximálna spokojnosť 😉

dadda02
20. okt 2011

Ono, v prvom rade sa hodnoti, ci je nemocka baby friendly. A to by ste neverili ako "baby friendly" je napr. nemocnica v PP 😀 V PO tento titul nema ani jedna ani druha porodnica. Skoda, ze v reportazi nepovedali, akym sposobom boli porodnice hodnotene, co zohralo hlavnu rolu a pod. Zeny hodnotia aj zariadenie (v starej porodnici stare), estetiku miesta a casto ich ovplyvni aj to, ako porod vnimali. Zatial som bola na vysetreniach v monobloku a zatial 🙂 sa nemozem stazovat.

@anicka1981 PO nemocnica nebola ani blizsie specifikovana, o ktoru ide - uz len to napoveda o "kvalite" prieskumu a vysledkoch. A nebola posledna, ale 5. od konca.

A mozno je to trochu aj motivacia pre vedenie nemocnice, aby zapracovali na kvalite sluzieb pre rodicky, aby odchadzali domov s co najlepsim pocitom...

mirka12011
20. okt 2011

@janka03 no ano tie starsie aj mladsie boli super az na 2 ci 3 take neochotne ale mozno tam uz ani niesu hihi

anicka1981
20. okt 2011

@mirka12011 ja sice neviem ako bolo na novorodenckom, ja som mala rodit vo starej, ale strasne ma znechutili,,, za vyhodnotenim ctg ma nechali cakat 4 a pol hod, s tym, ze som nahanala olejara z jednej strany nemocnice na druhu s kartou v ruke,, a to bol 3x takto,,, nakoniec dosiel primar a vyhodnotil ho primar, a to tak, ze ja som stala madzi dvermi, a on to podpisal, to bol vysledok 4 hodinoveho cakania,,,, a vobec sa nedalo rozpravat, ze co a ako porod, porodny plan, ani ani nevedel co to je ☹ , a to som sa porodu naozaj bala, tak taky pristup mi nepomohol, na druhy den mi odysla zatka, ale ja som jednoducho si nevedela predtavit rodit na starej s takym pristupom,,,, nasla som cislo na nete na sacu,,, mamka mi tam zavolala, a islo sa pohode,,,, sicie to bol len plany poplach,,, ale o 3 dni som tam bola zase, a uz na ostro... v ten den som rodilaa iba ja,,,takze som mala sukromie aj v predpripravnej miestonosti, aj ked asi keby sme tam boli dve, tak by nam bolo veselsie,,, a po 7 hodinach sa narodil drobec,,, ina kontrakcie som mala spolu 15 a pol hod, ake fajne uz kazdych 10 min,,,, ale naozaj vynikajuca stratostlivost,,, akurat, ze som musela zobrat nadstandat, lebo ine miesto nemali volne, ja som bola len rada,,, nemusela som maleho odkladat, jedlo na izbu nosili, aj navstevy som mohla mat na izbe... a celema to vyslo na 240e, a v tom bol aj poplatok za manzela pri porode,,, takze, keby som si chcela zazmluvnit lekara v PO(co som aj chcela,ale zmenila som nazor), tak by ma to vyslo asi rovnako,,,,a nadstandartna izba v po stoji 20e tusim na noc,,, , takze by ma to vyslo este viac,,, a tak som mala pekny porod(inac bez nastrihu a sitia, a aj bez epiduralky, maly nemal zltacku,,ako max spokojnost, ja mozem len chvalit, aj ked jasne, ze kazda sme ina, a kazdy porod je tiez iny,,,, ale vela znamena aj pristup personalu,,, mne miecko nabehlo az na 3ti den, maleho som nosila na novorodenecke aj 3x na glukozu,lebo plakal, bolo horuco, ked som rodila, a nikto tam na mna krivo nepozrel....

anicka1981
20. okt 2011

@dadda02 no to ze boli 5ty od konca nieje tiez ziadna vyhra 😉 ja keby, ze druhe cakam, tak urcite zase do sace....

mirka12011
20. okt 2011

@anicka1981 v starej som bola aj ja na pohotovosti a ano pristup tam bol taky ze som 2 hodky cakala za sonom kym dr odrodi a pride ctg vyhotovila hned aj ma kukla z dola ale to som hned povedala ze ja tam neostanem ze skor do monobloku ..... cize z pohotovosti v starej nemam dobru skusenost ani ja.........
no a co sa tyka porodu tvojho mozes byt len rada....ked si mala bezproblemove tehu a porod mas stastie....
ja som mala komplikacie od zaciatku tehu....do konca.... 😖

tinika
20. okt 2011

@mirka12011 ja zase v monobloku so mtak čakala lekara 1-2 hodky uz presne neviem, ako oni maju toho dost

mirka12011
20. okt 2011

@tinika no maju maju nehovorim ze ne len ty tu nic necitaj bo pojdes rodit z nervoch hihi

anicka1981
20. okt 2011

@mirka12011 no tak to hej, ja som nemala ziadne vatsie strosti,, aj ked jasne, ze som sa bala, ako sa boji asi kazda, a zvlast, ked je to prvy porod... inac chodila som k p. Rosnerovej na predporodnu pripravu,ona robi v monobloku na novorodeckom asi, ako laktacna poradkyna, to mi dost pomohlo,,,, inac ja som bola v monobloku ako doma,,, mamka mi tam robila, a tiez sa vypytovala, co a ako, a dostala odporucania na staru porodnicu a na dr olejara,,, len skoda, ze ten nemal nikdy cas,,, 😝 , ale tak to malo byt,,, ja som spokojna ako to dopadlo,,,, kazda, zena by mala mat krasny porod, ale zase cakat, ze to pride len tak sa neda, treba pre to aj nieco urobit, mna hnal strach ,,,, ja som sa aktivne pripravola na porod posledne 2 mesiace... 😉 , aj ked jasne, ze ked ty si mala komplikacie, tak sa to asi nedalo velmi ,,, ☹ , ale hlavne, ze ste obe v poriadku

mirka12011
20. okt 2011

@anicka1981 no dr olejara som chcela aj ja ale staru porodnicu ani za svet hahahah

michell
autor
20. okt 2011

ahojte,ja idem rodit po 4 rokoch asi do starej porodnice a chcela som sa vas opytat ci nahodou mi neviete poradit ako to teraz chodi,ci sa da dohodnut s nejakym dr.ze ho chcem k porodu.Nemate niektora skusenost?Dakujem za kazdu odpoved. 🙂

anicka1981
20. okt 2011

@mirka12011 mne bolo jedno kde, keby doki bol dobry,,,, nakoniec sa ukazalo, ze nielen, ze je vybanie z 80tich rokoch, ale aj doki sa hra na boha 😖 , mali by robit statistiky, kolko zien porodilo, kym ho nahanlo po chodbach s kartou v rukach 😀

tinika
20. okt 2011

@mirka12011 ja so kludna hihi a bolesti mam tak či tak :D

mirka12011
20. okt 2011

@tinika uz to ide na teba????????????

martinkaa
20. okt 2011

@anicka1981 A ako si sa k tej pani dostala?

mirka12011
20. okt 2011

@anicka1981 no on je taky.......

anicka1981
20. okt 2011

@martinkaa sestricka na gynde mi dala na nu cislo,,asi ho este aj niekde mam,,,,, je to za zs dumbierskej(max), kady pondelok o 16 stej tusim,,,, plati sa 4e, tie ktore su v unione maju zadarmo 😀

martinkaa
20. okt 2011

@anicka1981 Hm, dobre vediet, dakujem pekne 🙂

tinika
20. okt 2011

@mirka12011 ta ja uz ani nieviem, bo take bolesti uz mavam 2tt ze krize, podbrusko a tak okolo rany

marccelina
21. okt 2011

@tinika v monobloku som rodila aj svoje prve dcery a bolo vsetko fajn, bola som spokojna. (bolo to pred desiatimi rokmi). Teraz v tomto obdobi ak sa pytam mamiciek co maju po porode a rodili v monobloku, skor maju negativne ohlasy. To ma znepokojuje. som velmi zvedava. Vcera vecer v tel. spravach, hodnotili porodnice na Slovensku podla statistik, na moje velke prekvapenie nasa PO_porodnica na poslednom mieste, brutal ☹

olienka12
21. okt 2011

@marccelina princezna nebude spokojna ani v peri... tak kolko chuti tolko nazorov ja som rodila pred 22mesiacmi resp. mala som sekciu a starostilovost bola super ...

marccelina
21. okt 2011

@olienka12 ...je pravda, co pises...princezna nebude spokojna ani v per....len sa viac nabit optimizmu
.-) 🙂

olienka12
21. okt 2011

@marccelina neboj bude o teba dobre postarane ja som sa az cudovala ako tie sestricky brali vsetko v pohode zena po sekcii je uplne odkazana na ich pomoc a boli stale ochotne posrandovali, pomohli uzasne boli...

mirka12011
21. okt 2011

@tinika uz to pride hihi

zvonkohra
21. okt 2011

@anicka1981 tak pis do temy porodnice saca-kosice ci jaky nazov maju a nerob tu sarapatu....ja som ani raz necakala za ctg a vyhodnotenim viac ako 10minut

tinika
21. okt 2011

A bj najepsia no pekne

tigrica182
21. okt 2011

@olienka12 ahoj a kde si rodila???? lebo taku skusenost aj ja mam - tiez som bola na cisarskom a sestricky boli uzasne - dokonca som si kvoli komplikaciam tam z 5 dni polezala 4.... 🙂

olienka12
21. okt 2011

@tigrica182 no monoblok predsa

olienka12
21. okt 2011

kocky zajtra kociky nastartovat a prechadzka na hrad http://www.hrad.wbl.sk/

atletkas
21. okt 2011

@anicka1981 a kolko si ležala v nemocnici po pôrode?keby si bola v prešove tak ak babetko nemá žltačku ideš domov na 4 deň. ak by si bola na nadštand. tak ty to vyjde 60 eur za izbu pretože deň odchodu máš zadarmo a učasť otca pri pôrode 17 eur, čiže spolu my to vychádza 77 eur a to do 230 je riadne ďaleko. a hocikde by si mohla rodiť bez nastrihu len treba otvoriť ústa a pýtať sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre