Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mirka12011
27. júl 2011

@lubkasungirl niesom v obraze aky si mala problem??? co sa tyka porodu a pod??? ani ja bez vybaveneho dr by som nesla....

mirka12011
27. júl 2011

@lubkasungirl jaj uz som to docitala no poviem ti tak aj my sme mali 3x pupocnik okolo krku a keby nemam zaplateneho dr tak ako povedal by nebola s nami.....no ale meno dr by ma zaujimalo az mam taky pocit ktory to bol....

lubkasungirl
27. júl 2011

@mirka12011 Ja netuším, či ozaj by ma lekár nechal rodiť normálne, keby sa s ním manžel nebol dohodol - no tak sa vyjadril aj pred ním, že budem rodiť ešte päť hodín - načo môj manžel, že preboha, nech už niečo so mnou robia a že zaplatí, koľko budú chcieť... 😒

mirka12011
27. júl 2011

@lubkasungirl ale nechal by ta nechal....

marcovka1
28. júl 2011

@lubkasungirl gratulujem k malému 😉 nemam slov "ty naší lekári" 😖

makykaky
30. júl 2011

@lubkasungirl Ahoj, ja tu mam nikdepodobny pribeh, viem o com hovoris a o par dni ma to caka zas:/

lubkasungirl
30. júl 2011

@makykaky Drzim palceky nech mas stastie, no vybav si lekara doistoty... 😒

adriana84
31. júl 2011

Ahojte maminky,chcela by som vas velmi pekne poprosit,ci nema niektora z vas zoznam co so sebou do porodnice...ja som malu rodila vo svajciarsku a tam mi okrem pyzama a zupanu netrebalo vobec nic...tu som ale pocula ,ze treba doniest aj toaletny papier 😕 😅 ,tak len aby som sa poriadne vyzbrojila a na nic podstatne nezabudla...budem vam velmi velmi vdacna 😵
zatial prajem vsetkym krasnu nedelku 🙂

tatiana1985
31. júl 2011

@adriana84 vezmi si vsetko,,, co ti daju je akurat paplon, vankus a tanier na kt.budes mat obed 😀 😀 😀
inak treba vsetko... a ten toaletny myslim tam bol... 😉 😉

makykaky
31. júl 2011

@lubkasungirl 🙂 Aj keby som na to mala, tak by som nikoho nepodporovala s uplatkami, je to ich robota, to ich nase babky tak naucili, najprv kompotik, cibulka, vajicka, zemiacky, pol svine a dnes sa u lekara bez penazi nehnes. NIC IM NEDAM 😎 🙂 Radsej si zaplatim EPI jak dam doktorovi, vyplatu dostane. Ktore mamicky dostavate bonusy k vyplate? Asi ziadna. Ale stazovat sa budem na kazdu somarinu ked daco zanedbaju 😠 . Aj ja si drzim prsty, bojim sa jak koza noza, zajtra prvy termin. Zvladneme tooo 😅

mirka12011
31. júl 2011

@tatiana1985 ej prd hajzlak musis doniest svoj....

mirka12011
31. júl 2011

@adriana84 aj toaletak musis doniest a radsej 2 rovno ..... bo to tehu cikanie len 1 spotrebuje raz dva hihi.....hrncek,pribor,servitky,vlozky,papuce, potom do sprchy slapky,....no proste vsetko....

tatiana1985
31. júl 2011

@mirka12011 eeej de hajzlak trebalo??? sak vzdy bol na wecku...upratovacka nosila ne?
a ja som isto zadny hajzlak nedoniesla so sebou... 😀 😀 😀

tinika
31. júl 2011

jojo aj ja som si nosila toaletak nejaky zbytok ostal po mamine predo mnou inac nikto nenosil, len sama si musis

mirka12011
31. júl 2011

@tatiana1985 no isto ze nedonesla ziaden hajzlak, vlastny sme mali , este ked sme rodit sli a kto dostaval na kakanie povedali zoberte si svoj toaletak....hihi

tatiana1985
31. júl 2011

@mirka12011 tak mna na kakanie neposlali 😀 😀
a ten toaletak tam vazne bol kazdy den...boze ... no ale tak nech si vezme no... 😝 😝

adriana84
31. júl 2011

babenky,dakujem krasne..tak to uz musim pomaly zacat balit,lebo ako pozeram je toho dost a termin sa nam blizi ...uz len 30 dniii 😎

tatiana1985
31. júl 2011

@adriana84 jj, pobal si vsetko co teraz povazujes za samozrejme....
-pribor,
-hrncek (don ti davaju na obede polievku, hlboke taniere tam niesu),
- 2x papuce do sprchy a na chodenie (ja som mala len jedny,,,joooj,,,aj do sprchy v nich, potom som v nich po chodbach lietala -toto som si nedomyslela doma 😀 ),
-uteraky, osobnu kozmetiku , hlavne vlozky nezabudni ! (tam ti daju len zopar, potom vlastne- bo hundru sestry 😀 )....

adriana84
31. júl 2011

@tatiana1985 dakujeeeem kraasne,uz pisem zoznam 🙂

adriana84
31. júl 2011

joooj a este sa chcem opytat...ked pridu kontrakcie,prip.odtecie plodova voda,to kde mame ist? kde je prijem? niekde na prizemi?

tatiana1985
31. júl 2011

@adriana84 jj ked ma nieco este napadne, dam ti vediet...
jasneee uz viem... pocuj, to jedlo bolo v pohode ale vies co si vezmem nabuduce, ked pojdem rodit?
sol a vegetu!!! 😀 vazne... lebo tie jedla boli take nedosolene...tak aj to si vezmi 😉 😉 😉

mne inak odtiekla plodova voda, sli sme na 9.posch.... kde mi dali pasy a tocili, ako na tom som ..ako babo a tak...cize na 9.chod 🙂

adriana84
31. júl 2011

@tatiana1985 dakujem ti krasne,si zlata 😵

tatiana1985
31. júl 2011

@adriana84 😉 😉 len si to zapis, lebo do zajtra zabudnes..hlavne tu vegetu 😀 😀
a jasne, sladkosti do zasoby,,, lebo z tych 5 mini porcii denne by som nevyzila 🙂 🙂

adriana84
31. júl 2011

sladkosti,to je jasnacka 🙂) ja som totaaalny zavislak na sladkom..bez jedla vydrzim,ale bez sladkeho,fuuuha to by som asi tazko 😅

mirka12011
31. júl 2011

@tatiana1985 tvoje spolubyvajuce museli mat radost ked si im hajzlak brala hahahah

mirka12011
31. júl 2011

@adriana84 TU mas komplet...
župan
2 osušky + 1 uterák na tvár
2 nočné košele (aspoň jednu vpredu na zapínanie, oceníte to pri dojčení)
5 ks voľnejších bavlnených nohavičiek alebo pružných sieťových nohavičiek z predajne zdravotníckych potrieb (pri župane, nohavičkách, uterákoch a nočných košeliach počítajte s tým, že môže prísť k ich znečisteniu krvou alebo očistkami)
2 dojčenské podprsenky
1 balenie tampónov do podprsenky
2 – 3 balenia pôrodníckych vložiek (dostanete kúpiť v zdravotníckych potrebách)
8 – 10 ks jednorazových podložiek do postele (dostanete kúpiť v zdravotníckych potrebách)
3 páry ponožiek
papuče
gumené prezuvky do sprchy (tie určite nezabudnite, ochránia vás pred plesňovými ochoreniami nôh)
žiletku na oholenie (pred pôrodom)
kalciovú masť (pomáha pri popraskaných bradavkách)
masť na hemoroidy (mnoho žien má po pôrode problémy s hemoroidmi, a to aj v prípade, že nikdy predtým týmto problémom netrpeli)
toaletný papier
papierové vreckovky
kozmetické potreby: zubná kefka, pasta, sprchový gél, šampón, mydlo, telové mlieko, krém na tvár, balzam na pery)
fén (je vhodný na osušenie popôrodných jaziev po každom umytí)
doklady (občiansky preukaz, tehotenský preukaz, karta poistenca, sobášny list)
mobil a nabíjačku alebo telefónnu kartu, príp. diár s telefónnymi číslami
odsávačku na materské mlieko

tatiana1985
31. júl 2011

@mirka12011 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ticho! ja som v tom, ze toaletak nosila upratovacka 😀 😀
ako to s nim v skutocnosti bolo, to fakt uz nevem 😅

mirka12011
31. júl 2011

@tatiana1985 vsetky 3 rodite naraz a 1 toaletak na hajzliku no cista radost potom hahahahah

tatiana1985
31. júl 2011

@mirka12011 ja by som ten tvoj zoznam hned stensila o zopar veci 😒 😒 🙂 🙂
... ziletku na holenie pred porodom???? to kedy zaviedli? 😀 😀
a fen na jazvy??? to pocujem prvykrat 🙄 🙄
ani podprsenky netrebalo... 😝 😝

zanna28
31. júl 2011

@mirka12011 ty jaký máš dobrý zoznam 🙂 , vidím, že sa pripravuješ na ďalšiu návštevu pôrodnice 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre