Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

nellynka75
10. jan 2014

ahojte poviem Vam moju skusenost s monoblokom.... nebola to prijemna skusenost....rodila osm pred 2mesiacmi... taze porod prebehol da sa povedat ze v poriadku...v monobloku som lezala 9dni pretoze malej davali antibiotika tak sme si tam troska dlhsie polezali...ked som prisla domov tak bolo vsetko poriadku az cca na treti den som zacala silno krvacat az zomna tieklo.... tak sme utekali do nemocnice bolo uz vecer....zazvonili sme tam na prijmovu ambulanciu ..povedala som ze o co sa jedna ze silno krvacam...a oni este dokonca na mna zvysili hlas ze čo tam robim..ze preco som nesla ku svojemu gynekologovi, nakoniec mi povedali ze mam pocakt cakala som cca tych 15min. potom ma vzali na vysetrenie..a este pocas vysetrenia doktor tiez na mna hovoril ze čo tam robim...dalej sme isli na sono a tam zisilli ze mi nechali dost velky kus placenty v bruchu... auz zrazu kazdy milí bol... apotom ma museli na 2x cistit žeby som bola v poriadku... dali mi 3 tranfuzie krvy, pretoze som stratila vela krvy a mala som nizke hladiny, lezela som v nemocnici 3dni..... keby som nezacala silno krvacat doma tak ani nezistime ze mam este placentu v bruchu a by som mohla dostat otravu krvy a by bolo zle... takze chcem len povedat to, že proste lezala som 9dni v nemocnici proste neprisli na to.. a hlavne moj porodnik povedal ze napisal do spravy aby mi urobili na treti den sono..co nespravili ... takze asi taka je moja skusenost s monoblokom....

marcovka1
10. jan 2014

@nellynka75 strasneee ☹ 😠 rychle zotavenie prajem 🙂

nellynka75
10. jan 2014

marcovka1 @ vdaka🙂.. ale uz som v poriadku 🙂

sona_v
11. jan 2014

Dá sa niekde zistiť rozpis služieb lekárov/na pôrodnici/ pre najbližšie dni, v monobloku?

majkal
11. jan 2014

@nellynka75 a pri ktorom Dr si rodila?

zevdavamama
12. jan 2014

Baby, ak si nájdete kúsok času, tak zahlasujte, nech vedia, ako sa pozerate na ich sluzby: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

lucy2111
13. jan 2014

@nellynka75 tak takuto skusenost mam aj ja, len to, ze ja som nekrvacala, bola som po sekcii, este v porodnici som dostala teploty, no samozrejme, to mate z mliecka mamicka, po piatich dnoch domov, ale doma neskutocne bolesti celeho tela, horucky sialene vysoke az som nakoniec odpadla, rano rychlo k obvodnej, CRP 121, rychlo ku gynekologovi mojemu, ten ma pozrel zhozene povedal, ze zo mna uz nejde krv ale hnis, okamzite hospitalizovat, ale uz u nas doma radsej, nasadene antibiotika, teploty po 3 dnoch neklesli, na sal necakane, cistit, zabudnuta placenta, zapal takmer v celom tele, triaska po prebrati z narkozy, hroziaca sepsa, zakaz navstev, umelych ihiel do zil, neustala kontrola, este 2 tyzdne na antibiotikach a horko tazko som usla zubatej z lopaty, ale vsetci mi povedali, ze som hrdinka, viete preco?aj napriek takemu stavu aky som mala som mala moje male 2 tyzdnove babatko stale so sebou v nemocnici a vzorne som sa starala aj napriek tomu, ze cely personal, ci uz gynekologie alebo detskeho oddelenia a aj novorodeneckeho mi kazali dat malu domov k rodicom mojim, lebo nezvladnem sa postarat a nezotavim sa tak, ako sa mam, ale ja tvrdohlava som nedala moj maly poklad o seba aj keby ma to malo stat zivot,cize takto je to s monoblokom, casto sa ponahlaju a nerobia svoju pracu poctivo

nellynka75
13. jan 2014

lucy2111 @ ta pekne..a. este ze nikto zato nemoze ne?...

beatkab25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkal
13. jan 2014

@lucy2111 @nellynka75 kočky, ale mohli by ste napísať, kto vám robil tie pôrody? Lebo veď monoblok nie je len o jednom lekárovi a myslím si, že všade sa nájde niekto, kto nie je príliš "starostlivý" alebo má za sebou nejaké prešľapy - tak v novej, ako aj v starej ako aj v akejkoľvek inej pôrodnici - každá môže mať inú skúsenosť a odsudzovať za chybu jedného lekára celý personál skrátka nie je fér.
Ja len chcem vedieť, komu sa vyhnúť 🙂

luk25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkal
13. jan 2014

@luk25 ja som tam bola so slepákom pol roka po tomto prípade a veru už si dávajú dosť veľký pozor a radšej zasiahnu skôr než neskoro ... zrejme sa poučili.

jankakoc
15. jan 2014

@nellynka75 tak to by aj mna zaujimalo ze pri kom ste rodili, mozno to bol ten isty lekar. A suhlasim, napisala by som staznost na Urad pre dohlad nad zdrav. starostlivistou.

lucy2111
15. jan 2014

@majkal pokial si pamatam, tak tam bol Hladky, Lendakova a este nejaky mlady, totiz mne pri sekcii asistovali aj elektrikari a kopec ludi tam bol aj ako prizerajuci aj ako operanti, tak kym som zaspala som videla tychto

lucy2111
15. jan 2014

@beatkab25 bolo viac takych pripadov, co som pocula, ale kazdy sa boji, co uz, zijem, cize v pohode uz

beatkab25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nellynka75
15. jan 2014

Pri pruzinskom....

hebamme
16. jan 2014

@jankakoc hmm hned staznost? a Vy si myslite ze ludia su neomylini?? Prve treba zistit co sa stalo, preco sa to stalo, nieco otom aj vediet a nie hned sa stazovat!toto ludia hned vedia..laj LEKARi su len ludia a moze sa stat hocico..a to, ze tam zostal kus placky to sa moze stat hocikomu a hocikedy..zivot je uz raz taky ...tak to malo byt asi, prislo sa nato, vsetci su zdravi..netreba hned kazdeho odsuchovat ...a taktiez hned cely monoblok, vy ste boli nespokojna ale kopu dalsich inych mamiciek bolo velmi spokojnych a viem to na vlasnej skusenosti lebo ja mam zase len a len dobre skusenosti s monoblokom!!!!!!!!super KOLEKTIV, super LEKAR,vyborna STAROSTLIVOST pocas celej dlzky hospitalizacie...a aj v starej aj v novej sa najde niekto kto urobi chybu ale netreba hned kazdeho odsudzovat, sme len LUDIA!

hebamme
16. jan 2014

@nellynka75 hmm zaujimave, ze si rodila pri Pruzinskom??? a to je ktory doktor v monobloku hm??

hebamme
16. jan 2014

@luk25 hmm a Vy ako viete kde bola pravda hm??boli ste pritom? opet ste len velmi mudre az ma to boli....nic otom neviete tak sa do toho radsej nemiesajte, lebo novinari a tv su svinstvo a len vsetko prikrasluju aby mohli zhodit co najvecisu spinu na lekarov atd... Pravdu vie len ten Hore...

jankakoc
16. jan 2014

@hebamme A kedy by tu staznost mala davat? Keby sa nedajboze nieco horsie stalo? ked si dobre citala, stalo sa to tu 2 mamickam, tej druhej zabudli celu placentu, ked som dobre pochopila. A take nieco by sa nemalo nechat tak. Nech si ten dotycny lekar nabuduce dava pozor. To je typicky slovenske toto, byt ticho neozvat sa. Aj ja som rodila v monobloku a bola som velmi spokojna, so sestrickami aj lekarmi. Rodila som sekciou a vsetko klop klop bolo dobre. A nekritizujem cely monoblok, neviem kde si to vycitala, ale ten dotycny lekar by mal byt upozorneny na toto. Minimalne by aspon robili bezne ultrazvuk pred prepustenim po sekcii a nie ze odbit mamicku ze teplotu ma z mlieka.

marcovka1
16. jan 2014

@hebamme keby sa tebe nieco take stalo??? tak ides s usmevom a bez reci z porodnice..asi by si este lekarovy podakovala 😒 presne typicke slovenske ako napisala @jankakoc cista pravda...

jankakoc
16. jan 2014

@hebamme neda mi....precitaj si hore prispevok od Lucy2111, a ked jej pripad podla teba nie je dovod na staznost, tak uz neviem co..Ze "zabudnuty kus placky", ach moj boze

atreyu
16. jan 2014

baby ja sa nechcem nikoho zastávať...ale to sa može stať všade nie len na slovensku, či v prešove či, v monobloku ako tu prezentujete...sesternica žije v USA, za porod resp. sekciu zaplatila majland (ešte na svk peniaze 600 000 SKK) a tiež ju museli dočisťovať lebo zabudli na kus placenty...

evuliceeek
16. jan 2014

ja som rodila v monobloku v júly a mám len pozitívnu skúsenosť, najprv som mala rodiť prirodzene, ale malinký bol zle uložený a že nebudú riskovať a dali ma na cisársky, všetko prebehlo v poriadku, sestričky milé, lekári či už na sále alebo vizitách v pohode, nemôžem sa sťažovať, lekárky, ktoré sa starali o malého boli fantastické, chodievali hlásiť ako sa má a to cjhcem podotknúť, že žiadnu finančnú pozornosť som nedala ani lekárom ani sestričkám, strava tiež ok, pokiaľ som nemohla chodiť nosili mi na izbu, po sekcii manžela hneď pustili za mnou na izbu, malého mi hneď po vybratí z bruška priložili a potom aj hneď ako ma dali na izbu, izba s wc-kom, boli sme tam 3 baby - som spokojná

hebamme
16. jan 2014

@jankakoc v poriadku ale vidis zatial len 2 mamickam sa to stalo a porodou za rok je 1200...takze si myslim, ze lekari si dost dobry pozor davaju.

hebamme
16. jan 2014

@jankakoc moze to byt bezna komplikacia pri porode...bohuzial...len vy do toho nevidite laicky.

hebamme
16. jan 2014

@marcovka1 ano Podakovala by som sa mu ...ale ak by som bola v poriadku tak by som to neriesila lebo vsetko sa moze stat nik nieje neomylny

luk25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hebamme
16. jan 2014

@luk25 Nic nevies tak to neries moja ok 🙂?!...dalej otom s tebou nebudem pisat, nema to zmysel 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre