Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ada90
14. máj 2014

Ahojte mamičky chcem sa podelit o moju skusenost s pani doktorkou Vagaskou
Pani doktorku som prvý krát spoznala na CTG, v poradni mi všetko pekne vysvetlila. Bola milá, ochotná,dokonca kedže môj gynekológ mi neurobil všetky vyšetrenia, tak p. doktorka mi ich dodatočne urobila. Kedže som mala plánovanú sekciu, z dôvodu, že bábätko bolo KP tak sme sa dohodli na termíne. Pred a po sekcii komunikovala aj s mojim manželom / kedže som ju poprosila nech mu bábo hneď ukážu/ nemala s tým problém. Takisto aj ku mne bábo priložili hneď po sekcii. Väčšinou len ukážu bábo a berú ho preč. Keď som ležala na odd. tak za mnou chodila a informovala sa ako sa mám, ako sa má bábo. Rez skoro vôbec nevidno, žiadne ťažkosti a ani komplikácie neboli, takže určite odporúčam pani doktorku Vagaskú a som rada , že som mala také štastie, že ma rodila práve ona.

tanity
15. máj 2014

@ada90 adka a kde si rodila , v starej ci monobloku? som rada, ze mas take pekne spomienky na porod a pani dr sa ozaj zda byt podla toho, co pises, profesional a ludsky tiez clovek na mieste, super !
a uplne super je, ze nemala problem s prilozenim baba, aj ked slo o CS.

ada90
15. máj 2014

@tanity ahoj rodila som v starej porodnici. 🙂

tanity
15. máj 2014

@ada90 ja mam tiez na staru porodnicu veli dobre spomienky....teraz budem v monobloku, tak si budem moct aj porovnat 😉

ewelinka
15. máj 2014

Ahojte...neviete ako je to s EPi v monobloku? Kedy najneskor mozem ziadat a ake su vysetrenia? Dakujem :D

marcovka1
23. máj 2014

@tanity gratulujem k syncekovy 🙂 a ako si rodila nakoniec?

tanity
25. máj 2014

@marcovka1 ďakujem veľmi pekne 🙂 no tak nakoľko som ozaj chcela prirodzene a spontánne rodiť a odtiekla mi plodova voda mohli sme čakať ken 48-72hodín..ani oxytocin na 3.deň vsak nezabral..neotvárala som sa..zúfalé to bolo..ale ten oxy test ukázal ze malému strašne s každou kontra klesali ozvy..tak ze to až bolo pre jeho život nebezpecne..hneď som šla na sekciu..spinal..až na ten strach o malého to bola skúsenost ktorej ak sa nedá vyhnúť ,netreba sa jej báť..ukázala sa príčina nepostupujúceho pôrodu..maly mal nstesno omotany 3x pupocnik okolo krcku..bol to strašný pohľad..chudatko malé..dr mi to aj ukázal..som vdacna ze je živý a zdravý..ale tým ze 3dni odtekala voda,dostal infekciu..musel byť v inkubatore a brať atb..absolútne neodporúčam monoblok kvôli novorodensc oddeleniu..pani zast primárka je úžasná ale tie mladé dr ...tým chýba ľudský a empaticky pristup k mamičkam..

marcovka1
25. máj 2014

@tanity tak som rada ,ze vsetko je v poriadku 🙂 tak ja som bola 2x v starej a nedam na nu dopustit a lekarky na novor. su velmi zlateee 😉

tanity
26. máj 2014

@marcovka1 ja mám na starú porodnicu a novorodenc tam veeeelmi dobre spomienky..ako j tu sú dr. a sestry ktoré sú maximálne zlaté ale mne vadí celý ten systém tu..hruza..hlavne mám ja osobne problémy a zle skúsenosti s dr. Dujčakovou..ku mne je strašne arogantna a ked ma službu, som hotová lebo viem ze bude klásť samé prekážky..pre ňu je najlepšie ak sa mamička NIČ nepýta alebo dokonca sa ani vôbec nepríde ukázať pri bábätku (mala som malého v inkubatore)..povolene su návštevy v čase dojcenia ale aj pri tom mi robila prieky..sprosta..

vierka0
26. máj 2014

@tanity no ja som prekvapena, lebo ja mam naopak s dr. dujcakovou dobre skusenosti..je to zivel, to je pravda, ale mne vzdy vsetko vysvetlila co som sa pytala, bola mila a ochotna..mala mi tiez lezala na patologickom oddeleni v monobloku (predcasne narodena), ale ja mam iba dobre skusenosti, malu mi naozaj vypiplali (teraz ma 2,5roka)..ale je pravda, ze kym bola v inkubatore, mohla som za nou iba v tych dojciacich intervaloch, tak na polhodku maximalne, ale hned ako to bolo mozne, mi ju uz dali na izbu

tanity
26. máj 2014

@vierka0 nezačali sme dobre- dovolila dom si po sekcii este nechodiaca sa pýtať sestier na malého o ktorom som nemala žiadne informácie skoro 24hodin..prišla nabrusena na izbu a odvtedy sa to s nami vlečie..ale to je moja skúsenost..iste sú aj tu maminy ktoré majú s pani dr naopak dobrú skúsenost..tak ako aj ty..mne tu všeobecne vadí ten systém..slabá podpora bondingu..dojcenia a pod..dr.sinaiova je úžasná..vďaka bohu za ňu.

vierka0
26. máj 2014

@tanity a po porode za tebou nebola lekarka povedat ti stav maleho ? za mnou prisla dr. sinaiova asi hodinu po tom, co ma priviezli na izbu (rodila som sekciou), vsetko mi vysvetlila, odpovedala mi na vsetky otazky, v podstate vzdy ked malej isli nieco robit, informovala ma o tom..s dr. dujcakovou som zo zaciatku nemala velmi kontakt, ale raz bola za inou mamickou a ja som sa opytala na moju malu, tak mi normalne odpovedala, co vedela, dokonca aj ked mala nocnu a ja som bola vecer pri malej, dosla, porozpravali sme sa potichucky, ked mala spala, o vsetkom moznom 🙂 ja som bonding nejako neriesila, mala sa mi narodila s vahou 1490gr v 34.tt takze ja som bola rada, ze je relativne ok, zo zaciatku bola v kuse na infuziach, kedze bola podvyzivena, klokankovali sme vzdy, ked jej isli menit ihlu, proste vzdy ked to bolo mozne, dosla sestricka, ci si idem malu poklokankovat, ze sa teraz da..

any395
27. máj 2014

Piatok-Sobota 30.-31.5. v SNV a 7.6.v Košiciach pre tehuľky a budúcich rodičov odborná akcia VÍTAŤ NOVÝ ŽIVOT...príprava k pôrodu, projekcia filmu TVÁR PORODU (2012), ako vyriešiť problémy, praktické rady, relaxačné a prirodzené techniky, názorné ukážky,medikalizovaný&prirodzený pôrod, čo do pôrodnice,...nechsapáči, srdečne pozývame 🙂 www.porodnaasistencia.sk, https://www.facebook.com/events/242704405927128... (5 fotiek)

tanity
3. jún 2014

@vierka0 vierka, dr. sinaiova je uzasna...ta dosla na izbu este pred tym, nez ma tam na posteli dotlacil osetrovatel, tiez som bola po sekcii. ta mi praveze povedala, ze ho dali do inkubatora, a ze si ho tam nechaju chvilku na pozorovanie, lebo mi 3 dni odtekala plodova voda a tam hrozi infekcia, cize by mu useli nasadit atb a infuzie a pod...cize som potom ozaj len cakala, kedy uz niekto dojde na druhy den rano a povie mi nieco blizsie, ale nic sa nedialo, az kym neprisla namosurena dr. dujcakova...takto sme proste zle zacali..mne sa nepacil jej pristup..videla som, ako jedna s romkami a mala som pocit, ze presne takto brese aj po nas, aj ked sme sa este ani len neozvali...ja nevravim, ze je zla odbornicka, ale chyba jej ten ludsky pristup, aj ked na konci nasho pobytu to uz bolo o niecom uplne inom a dokonca sa na nas usmievala a mala pre nas aj dobre slovo. jednoducho, vysvetlujem si to tym zlym zaciatkom. mozno trosku poopravim ten moj prisny nazor na monoblok konkr. a novorodenecke, lebo aj napriek vsetkym prietahom, podla mna to boli prietahy, sa o deti velmi starostlivo starali a verim, ze ozaj urobili maximum..len na mna to bolo prilis "doktorske", prilis medicinske...ten pristup...prilis zdlhave, nepotrebne..aj ked nie som dr, mala som ozaj pocit, ze prehanaju s tou starostlivostou, testami, vysetrovaniami, termolabilitou, inkubatormi...ja som za prirodzenejsie metody..napr. prilozit dietatko mame na hrud, klokankovanie, zahrievanie sa skin-to-skin, podpora dojcenia...mne slzy tiekli prudom, ked som kazde 3-4 hodiny ten prvy tyzden odsavala MM, a malokedy som mohla svojho syna vobec drzat v naruci, prilozit si ho a pod...a pritom to bolo dieta narodene v 38tt...nie nejake predcasniatko...ale hned mu nasli diagnozy 🙄 🙄 🙄 a po 2tt je to zrazu zdrave pohodove dietatko, ktore krase spinka, papa a pribera...nechapem, naco ma musela dr. dujcakova strasit tym, ze je to "velmi chore dieta"...dr. sinaiova je uplne ina..ked mala sluzbu ona, dojcilo cele oddelenie, klokankovalo sa, deti boli v postielkach, nie v inkubatoroch...pre vsetkych mala slovo povzbudenia..proste stara skola, ale moderne zmyslanie a uzasny ludsky pristup..mlade dr. bohuzial toto nemali...len plno reci odbornych nazvov...a o 9vecer na dojceni (ak sa da nazvat otvorenie si okienok na ikubatore a pohladkanie babatka dojcenim) nam povedala, ze deti aj tak teraz budu spat, staci prist rano na 9tu...ze sa este nevyspime, tak nech si to uzijeme...nechapala, ze zijeme pre tie 3 hodiny, kedy si nase deti mozeme aspon vidiet...ako, bolo to tazke, aj tym, ze hormony so mnou narabali, bola som precitlivela, necakala som dieta, ktore skonci v inkubatore...ale dalo sa aj inak...som rada, ze je tato skusenost za nami. Inak, porodnicke oddelenie a sestonedelie, to ja osobne mozem len a len odporucat..tak ako aj na sterej porodnici, aj tu robili super prijemni ludia a odbornici, profesionali.
a vierka, aj nam slubovali , ze po mna hned pridu, ked sa pokazi infuzia, ale nikdy nedosli...a maly mal mnimalne čx menenu infuzku...len raz pockali na cas dojcenia, vtedy vedeli, ze pridem, tak ho nenapichavali znova. ale pockali..to som ozaj bola stastna, ze som si ho mohla poklokankovat.

sona_v
4. jún 2014

@tanity stotoznujem sa s tvojim zhodnotenim v monobloku, nieco podobne sme si presli aj my...nedam dopustit na dr.Sinaiovu. Dr. Dujcakovej chyba empatia, nehovorim ze po odbornej stranke je zla ale ludsky pristup je na bode mrazu...je normalne povedat mamicke, kt. dietatku hnisali ocka/nic tragicke-bral kvapky a masticku, koli infekcii z plod. vody/ ze "MA TO TAKE HNUSNE???" To kde sme? 🙄 🤐
Keby mala byt ona jedina osterujuca lekarka na novorodeneckom tak sa mi asi zruti svet, co vsetko som od nej pocula, nebyt sestriciek kt. ma informovali vzdy ked som prisla, a samozrejme dr. Sinaiova to brala cele inak, inak mi vsetko podala, pomahala ako len vedela, povzbudila, dokonca sama navrhla vybrat babo z inkubatora a doniest si na izbu ked pride otecko na navstevu-nemala som nadstandard, klasika izba-sama mi zariadila u sestriciek zo sestonedelia,aby mohol byt na izbe, kedze na izby nepustaju...vtedy mi srdce podskocilo a to cele premna "utrpenie" som brala akosi inak...a ani nespominam, ze je "nepodplatitelna" ako ini lekari-nevzala ani dezert s kavou, ako podakovanie za excelentnu starostlivost...ju by mali vyhlásiť za Ženu roka...čo roka, storočia...zaslúži si to

tanity
5. jún 2014

@sona_v uplne suhlasim...totalne si opisala moje dojmy a skusenosti s obomi lekarkami...dr. dujcakova nam povedala, ze naco bude vyberat maleho z postielky ci inkubatora, ze na co sa budeme co i len pokusat dojcit, ved aj tak " TAM LEZI VYVALENY AKO LOKSA" ...podotykam, ze to mal v sebe lieky na utlmenie a atb, tiez kvoli infekcii z plodovej vody..tak jasne, ze aktivitou neprekvital...podobne vyroky sme si od nej vypoculi vsetky asi...naopak, dr. sinaiova, jedna uzasna zena...presne ako pises...urobila by pre mamu a jej dieta vsetko a ked som jej na konci pobytu davala tiez len ako to podakovanie kavu a dezert, nic nic ine by som si ani nedovolila, len to male sladke podakovanie, odmietla...totalne odmietla, ze nie, ze len nech budeme zdravi a nech uz sa nevidime..v tom najlepsom slova zmysle...nech sa nevidime, lebo nech budeme zdravi,...nemala som slov...suhlasim, velmi by si zasluzila ocenenie...stale mam taky pocit extra vdaky voci nej...

nikusicek
7. jún 2014

@21majka
Ako si bola spokojná s dr.Biľom?
Aky ma prístup atd

tanity
11. jún 2014

@nikusicek ak mozem opdovedat aj ja, podla mna, ak si zazmluvnis dr. bila, jeho pristup je neskutocne profesionalny a zodpovedny. Vedla spoluleziaca ho mala uz 2 x zazmluvneneho a mozem povedat, ze sa maximalne staral o nu...aj pri porode, ako vravela, aj po..aj k manzelovi, aj k dietatku...az do posledneho dna. ozaj sa staral, na 100%. aj k nam, nezazmluvneny, mal korektny a mily pristup. 🙂

nikusicek
11. jún 2014

@tanity
@tanity
Dakujem za info je to od teba mile 🙂
Zazmluvneny alebo nie mal by mat rovnaký prístup
Zo stupnici od 1 do 10 kolko vy si dala bodov?

tanity
11. jún 2014

@nikusicek tak je to trosku rozdielne, ked je zazmluvneny, lebo predsa len, dostane od tej pacientky istu sumu penazi...aj ked, dostane ich za to, ze ta odrodi...uz podla mna vsetko dalsie je na tom, aky je clovek...on je podla mna velmi prijemny pan a ma aj prijemne sposoby. len ak rozmyslas zazmluvnit si ho, podla mna nebudes lutovat, aspon sudiac podla mojho pozorovania 🙂

nikusicek
11. jún 2014

@tanity
Rozmýšľam nadtym ci to nechať na náhodu alebo si zazmluvnit
Dakujem za info je to od teba mile 🙂

tanity
11. jún 2014

@nikusicek nemas zac 😉 mam to cerstvo zazite 🙂 inak, podla mna, skoro vsetci lekari su tam ozaj profesionali...je tam jeden mlady dr, ten este potrebuje nabrat skusenosti, mierne povedane 😝 a jedna mlada dr, ktorej vraj chyba ludskejsi pristup, ale to mam len z pocutia, nie z vlastnej skusenosti, ja som mala osobnu skusenost so vsetkymi, okrem tej mladej dr, a bola som ozaj maximalne spokojna. Co sa tyka gynekol-porod oddelenia, naozaj palec hore.
drzim prsty, nech to vsetko dobre dopadne 🙂

suzanah181
16. jún 2014

baby co ste rodili v starej pôrodnici, vsetky ste mali nástrih? ja by som rada rodila bez ale neviem či vôbec v PO taku poziadavku budu akceptovat.. 😠

kamilkka
17. jún 2014

@suzanah181 ja som mala epiziotomiu... rada by som ju nemala, ale niesom si istá, či to nieje príliš risk 😖

suzanah181
17. jún 2014

@kamilkka tak ja cvicim s epino tak preto by som ju rada "odmietla".. len neviem ci to akceptuju.. porodne plany u nas asi tiez velmi neriesia este ze?

kamilkka
17. jún 2014

@suzanah181 podla mna ak to odmietneš a podpíšeš to, že si ju odmietla (na vlastne riziko), tak sa bude dať....
ja tiež mam take myšlienky, že nabuduce bez epiziotomie, ale mam kamošku čo sa tak potrhala až ku konečniku, potom jej ta jazva dlho hnisala, a mala problemy s udržiavanim stolice... tak sa bojim, že odmietnem a potom budem mať z toho pruser 😝

bambulka24
17. jún 2014

Skús sa porozprávať so lekárom, ak povieš, že si cvičila tak to možno budú akceptovať pokiaľ nebude nástrih nevyhnutný, ja som tam rodila dvakrát a nikto sa má nič nepýtal a nastrih urobili, všetko je ok komunikácii, držím palce 🙂

kamilkka
17. jún 2014

@bambulka24 no gynekologovia tomu baloniku velmi nedoveruju 😨

suzanah181
20. jún 2014

@kamilkka tak ja by som im to aj podpisala keby to bolo nutne len aby ma nenastrihli, z toho mam akosi velky strach, no uvidime...

tanity
22. jún 2014

@suzanah181 urcite im spomen, ze cvicis a ze ak to nebude vyslovene nutne, nastrih odmietas...a plany sa akceptuju, aj ked nie su este velmi caste. pekny porod zelam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre