Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mibi41
2. aug 2013

@maryanna a koho ste mali pri porode?Ak sa smiem spytat.A babatko ake bolo velke?Dakujem

maryanna
3. aug 2013

@castania no uz pocas ctg som stale hovorila ked som chodila so poradne do nemocky ze chcem prirodzene. Povedali mi ze pokial jazva v teh neboli nereze a porod zacne ako ma teda cca na termin a bude postupovat tak nieje dovod na sekciu. Samozrejme za predpokladu ze pocas dob porodnyc ma nebude rezat a palit v jazve. Nic z toho sa neudialo tak somrodila spontanne. S cisarskym sa to neda ani len porovnat! Sekcia je hnus. Po porode mi zvnutra kontrolovali jazvu a vsetko okej bolo

maryanna
3. aug 2013

@mibi41 tusim to bol dr. Marcak. Strasne zlaty ale kedze som bola rizikovy stav lebo po sekcii tak prisiel aj prednosta najprv ma riesit. Babo malo 3,300 g. Ruptura maternice je velmi ojedinela vec. Ak by mala nastat tak uz oocas tehu jazva boli a podbne. Povedalo mi ze ak pocas porodnych dob budem jazvu citit hned ma beru na sekciu. Su zeny co rodia aj po roku od sekcie cize je to indivindi.

castania
3. aug 2013

@maryanna dakujem Zà info, super že to dopadlo ako si chcela;)

luk25
3. aug 2013

@mibi41 teraz je v starej primarka Horanska a ta je striktne proti cisarskym takže ak to zdravotny stav dovoli tak si myslim že by bolo možne rodit prirodzene 😉

mibi41
3. aug 2013

@luk25 no to dúfam, ak to stav dovolí 🙂

mibi41
3. aug 2013

@maryanna ďakujem za info 🙂

kandrea
5. aug 2013

prosím vás neviete mi povedať ako je to s bábätkami v starej a novej nemocnici? máte ich celý čas na izbe hneď po pôrode..?...
teraz sa akosi pomenili lekári v starej a novej nemocnici čo myslíte? kde sú lepší?...

mirka12011
5. aug 2013

@kandrea v monobloku mas baba uz aj na celu noc cca na druhy den po porode ked uz mas mliecko a vsetko je ok

zuzu3743
5. aug 2013

@maryanna kedy si rodila len či sme sa nahodou nestretli tiež som rodila v monobloku 🙂

maryanna
5. aug 2013

Rodila som 30.6. A odchadzala som 4.7. Ty?
@zuzu3743

zuzu3743
5. aug 2013

@maryanna no ja som rodila 18.6 ale odchadzala som až 27.6 tak potom nie tesne sme sa minuli 😉

tasha
5. aug 2013

@maryanna ja som rodila 2 roky od prvej sekcie, porod zacal spontanne, aj plodova voda odisla, aj kontrakcie kazde 3 minuty celu noc a rano mi rupla maternica, brali ma okamzite na sal. Pocas tehu ma jazva nepalila, zacala ma boliet az v momente rupnutia pocas kontrakcii 😒 nechcem nikoho strasit, ale treba byt pod dohladom, nech sa ta jazva kontroluje. Lekar by na sone mal vidiet, ci sa jazva nestencuje prilis. Mne ju pozreli na sone dost neskoro, az ked uz praskla 😠

olienka12
5. aug 2013

@tasha podarilo sa im maternicu zachranit?

tasha
5. aug 2013

@olienka12 chvalabohu ano, ale doktor vravel, ze to bolo LTT 😒 uf

olienka12
5. aug 2013

@tasha mala si stastie a ako zotavenie a prva mrcha ako si to zvladala?
ja by som rada rodila normalne po sekcii budem takmer 4roky tak uvidime

tasha
5. aug 2013

@olienka12 snad neni problem, len ako vravim, nech sa jazva kontroluje.. Mala som obrovske stastie, zotavenie v pohode, jazvu zasili a potom vsetko prebiehalo ako po prvom cisaraku, nic specialne. Prva mrcha bola v pohode, ziadne zvlastne bolesti. Aj lekar vravel, ze vsetko je tam zasite, zahojene, tak by nemal byt problem. A tretie dieta urcite neplanujem.. drzim palce, ked nadide cas 🙂

elka123
5. aug 2013

Ahojte.Ja si myslim,ze lepsi je monoblok ako stara nemocnica.2krat som rodila v starej a teraz v monobloku.V monobloku sa mi vsetko pacilo viac-od upratovania,pristup sestier aj lekarov.Vsetci boli velmi mili a starostliviV starej sa nikdy lekar zohnat nedal a to som lezala 2mesiace s krvacanim.V monobloku sa mi pacil aj rooming-mat babatko pri sebe.Takze monoblok odporucam.

elka123
5. aug 2013

@olienka12 drzim palce,nech ti vyjde spontanny porod.Ja som bola 3,5roka po sekcii,velmi som chcela ist spontanne,ale ked sa to rozbehlo,velmi ma rezala jazva,tak ma brali na sekciu.Ale i tak to stalo za to,ved najkrajsi dar je ten maly usmievavyy uzlicek.Vsetko dobre prajem 🙂

kandrea
6. aug 2013

@elka123 prosím ťa a kedy si rodila v monobloku?...a nie je po pôrode náročné mať hneď bábo pri sebe?...ja sa práveže toho bojím že budem strašne ubolená, unavená a nebudem zvládať ešte aj malú...

elka123
6. aug 2013

@kandrea ahoj.Ja som rodila 17.5.,mala som trosku komplikacie,1den som lezala nehybne po spinali,takze babo mi doniesli az na ten dalsi den,no nejak som sa nevladala postavit-strasne ma rezala jazva-mala som zrast v maternici,kt mi vybrali a zavedeny radon-taka krabicka co taha tekutinu.Ale ku veceru,ked mi bolo lepsie babo som si sama popytala.Len spinkal,papal a spal.Takze vsetko slo vyborne,nemas sa coho bat.Sestricky boli velmi mile,cokolvek som sa spytala,poradili,pomohli 🙂 Aj keby si si zobrala malicku na den i noc a videla by si ze nevladzes,tak ju das na oddelenie.Uvidis podla seba,ale ja verim ze budes fit 🙂

any395
8. aug 2013

Dobrý deň žienky, tehulky 🙂 ... ak by ste mali cestu do SNV, môžem vám poskytnúť okrem cvičení, príprav (aj oteckov) k pôrodu aj nejaké užitočné vecipočas teh a k pôrodu, potreby pre vás a pre bábätko (kúpa aj požičanie)... Pôrodná asistentka s licenciou, bližšie info: www.porodnaasistencia.sk,
na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Pôrodná-asistenc...
Môžete sa kľudne ozvať, mailom, telefónom 0907025298.

olienka12
8. aug 2013

@any395 ja som bola na Vasej prednaske u nas v Sarisi a dost vela mi to dalo. Snad sa mi podari rodit prirodzene po sekcii 🙂

any395
8. aug 2013

@olienka12 tak t som rada, že prednášla padla na úžitok 🙂 a po l. cisárskom reze sa dá krásne porodiť prirodzene ;)

mrnousjana
9. aug 2013

@olienka12 potom mi napis ako si dopadla,lebo aj ja som mala prvu sekciu a teraz som tehu 😉 a tiez chcela by som prirodzene ale neviem trochu sa aj bojim ani neboli komplikacie ako pri prvom a kde chces ist? Do starej ci novej?

olienka12
9. aug 2013

@mrnousjana monoblok tam som bola aj pri prvom

mrnousjana
9. aug 2013

Ja som bola na starej 🙂 a nevies ked sme mali prvu sekciu pri druhom sa berieme ako prvorodicky ci druho? 😨

marryen
13. aug 2013

Baby, máte niektorá číslo do monobloku, potrebujem sa objednať na CTG. 🙂 Sorry, ak to tu niekde je, nečítala som všetky príspevky 😉

luuckka
13. aug 2013

marryen ak myslis cislo na CTG od 36.tyzdna tak monoblok ma t.č 051 70 11 160

alka61
13. aug 2013

@mrnousjana ahoj, oni sekciu neberú ako pôrod 🙂 , takže prvorodička 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre